Jak wszyscy wiemy , że sezon wędkarski tuz tuż. W maju startuje sezon na szczupaka i jest to moment ogromnie ważny także dla społeczności polonijnej. Okazuje się , że opinie na temat otwarcia sezonu wędkarskiego są podzielone . Wystarczy prześledzić prasę kanadyjską
https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/ontario-trout-season-open-covid-19-coronavirus-1.5544140

Niestety ten sezon będzie inny niż wszystkie inne do tej pory z powodu Coronavirus. Ustalmy chociaż jakieś minium tego co wiemy.

Otóż Premier D. Ford stwierdził niedawno , że fishing season będzie bez zmian. Jednakże
obowiązują ograniczenia spowodowane regulacjami empidemiologicznymi.

I tu trzeba być bardzo ostrożnym, bo wiele terenów wokół nas jest zamkniętych a co za tym idzie wędkowanie również. Na przykład wszystkie Credit Valley Conservation Parks są zamknięte a co za tym idzie wędkowanie tam też. W różnych miejscach w całej prowincji Ontario obowiązują ograniczenia związane z Coronvirus. Któż z nas chce pojechać gdzieś na północ i dostać mandat w wysokości $800 za parkowanie na terenie zamkniętym na przykład ?

Ograniczenia dystansu czyli social distance sa zdecydowanie wszędzie obowiązujące. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej się pytać w lokalnych businessach typu fishing store.
Ludzie , którzy sprzedają nam fishing licence będą napewno dobrze poinformowani.
Fishing sport to dość poważny business w gospodarce Ontario. Można być pewnym, że wiele małych lokalnych przedsiębiorców będzie miało poważne kłopoty z utrzymaniem się na rynku.

Jak poważne jest zagrożenie wystarczy wskazać na odwołanie 24 tej edycji ” Great Ontario
Salmon Derby” (GOSD). GOSD należy do Toronto Sportsmen’s Show ( TSS). To impreza, w której biorą udział zazwyczaj wszystkie najważniejsze firmy z tej branży. W 2019 roku TSS Outdoor

Super Show odwiedziło 63 000 widzów.
Nawet jak ktoś nie kocha koniecznie wędkarstwa, to jednak zapewne docenia wartość
przebywania na łonie natury. Czyż bogactwa przyrody w Kanadzie nie czynią nasz kraj obiektem marzeń milionów wielbicieli przyrody na świecie ?
Ontario ” Outdoor Community ” zasila gospodarkę Kanady w wysokości $ 13.2 biliona rocznie . Widać wyraźnie, że to coś znacznie więcej niż hobby.