Według CREA średnia cena domu w Kanadzie wzrosła w ubiegłym roku o 18%
Kanadyjski rynek mieszkaniowy kontynuował swój nieprawdopodobny wzrost w sierpniu, średnie ceny podskoczyły o prawie 20% w porównaniu z rokiem wcześniej, a liczba sprzedanych mieszkań pobiła również miesięczny rekord.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Nieruchomości, (Canadian Real Estate Association), które reprezentuje ponad 130 000 pośredników w handlu nieruchomościami w całym kraju, podało we wtorek, że w ciągu miesiąca sprzedano 58 645 domów, czyli o 33 procent więcej niż zmieniło właściciela w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Sierpień zazwyczaj nie jest bardzo pracowitym miesiącem dla sprzedawców domów. Zwykle rynek rozpoczyna rok powoli w mroźne zimowe miesiące, po czym gwałtownie rośnie na wiosnę, ochładza się przez lato i ponownie robi się zimny pod koniec roku.

Ale rok 2020 jest całkiem inny, ponieważ blokady w marcu i kwietniu opóźniły wiele zakupów domów i przesunęły sezon zakupowy na późniejszy okres.

Ceny również poszybowały w górę. Średnia cena domu w Kanadzie sprzedanego w zeszłym miesiącu wyniosła 586 000 dol.. To o 18,5 procent więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

CREA twierdzi, że średnia cena może wprowadzać w błąd, ponieważ duża sprzedaż na drogich rynkach, takich jak Toronto i Vancouver, może wypaczyć tę liczbę.