Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Listy z nr. 7/2019

czwartek, 14 luty 2019 16:00 Opublikowano w Poczta Gońca

Droga Redakcjo

Przeczytałam waszą gazetę „Goniec” od deski do deski, jestem z niej bardzo zadowolona. Naprawdę można się dużo dowiedzieć i do dobrych rzeczy, naprawdę tak jak piszą w Świętym Piśmie lub w Proroctwie.

Ja przeczytałam artykuł pt. „Polscy pionierzy kanadyjskiej Preri”. Ja sobie przypominam jak jeszcze mieszkałam w Polsce, jak nasz sąsiad opowiadał że był w Kanadzie, jak wycinali drzewo i przygotowywali tę ziemię pod uprawę. Ale to było może już ze 150 lat temu.

Ja pytam panie teraz Andrzeju Kumor, gdzie ja bym mogła kupić tę książkę w języku polskim i przeczytać, tam są naprawdę korzenie naszej narodowości, i ci, którzy budowali ten kraj. Jeszcze będę prosić panie Andrzeju Kumor, ja myślę, że się znacie z panem Jackiem Kozakiem. On napisał książkę pt. „Przygody z bobrem”, ja bym też tę książkę przeczytała, ale nie wiem gdzie ją kupić. Mieszkam na terenie Buffalo. Jak może macie te książki „Przygody z bobrem” to ja kupię dwie, jedną po polsku drugą po francusku. Proszę mi napisać list i podać cenę to ja wyślę pieniądze. Mój adres (...) Czekam od was wiadomości. Ja nie mam ani komputera ani nie mam Internetu dla mnie jest tylko książka albo gazeta. 

A. Wojczak

Od redakcji: Szanowna Pani niestety nie sprzedajemy w/w pozycji, proszę pisać na adres: Canadian Polish Research Institute 343 Pleasant Ave. Toronto, ON, M2R 2R3 Canada

Swoje życie przegrałem w totolotka

czwartek, 14 luty 2019 15:10 Opublikowano w Wywiady

Goniec: Panie Jacku, każdy z nas marzy o tym, że jego życie się odmieni za pomocą takiego małego kuponu, który od czasu do czasu wypełniamy; powiem szczerze, że nie znam nikogo, kto nigdy nie grał, znam ludzi którzy mają okresy, raz grają raz nie, grają od przypadku, tylko wtedy kiedy jest wielka wygrana. Ale znam też ludzi, którym się poszczęściło którzy trafili, którym ta wygrana odmieniła życie, ale marzenia o wygranej czasem potrafią zniszczyć życie, bo na przykład, pan „prawie” trafił i właśnie to „prawie” jest tutaj najbardziej ważnym słowem. Jak to było?

Pan Jacek - Skreśliłem sześć numerków; to był 5 lutego rok 1994, skreśliłem 6 numerków 6-49, a te same 6 numerków wypadło tego samego dnia, to była sobota, wypadło w inną grę, w Lottario, tylko że ja kuponu Lottario nie wykupiłem.
Do tej pory mnie to strasznie męczy.

Numer 7/2019 (14-20 lutego 2019)

czwartek, 14 luty 2019 15:05 Opublikowano w Okładki

Czytaj pierwszy!

Goniec na tablet w formacie pdf

przesyłany przez e-mail w każdy czwartek rano

tylko 50 CAD rocznie plus 13% HST 
razem $56.50

Płatność przez paypal, 
Visa, MasterCard lub czek

Kontakt  r e d a k c j a @ g o n i e c . n e t  

(bez przerw między literami)

lub telefon: 905-629-9738