Goniec

Switch to desktop Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Władze Ontario straszą pracodawców kontrolami

poniedziałek, 08 styczeń 2018 21:16 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Toronto Sprzeczne z oczekiwaniami premier Ontario Kathleen Wynne postępowanie części pracodawców, którzy w reakcji na drastyczne podniesienie płacy minimalnej zmienili warunki zatrudnienia swych pracowników skłoniło ministerstwo pracy prowincji Ontario do zapowiedzi dokładnych kontroli. Wcześniej już poinformowano że ministerstwo zatrudni 175 nowych inspektorów pracy, którzy skontrolują wcielanie w życie obowiązującego od nowego roku prawa.
Doniesienia o likwidowaniu dodatkowych świadczeń pracowniczych oraz płatnych przerw sprawiły że premier Ontario zaatakowała pracodawców twierdząc iż zachowują się jak gangsterzy; zdaniem ministra pracy Kevina Flynna niektórzy właściciele przedsiębiorstw posunęli się za daleko i dlatego ministerstwo przeprowadzi kontrole.
Organizacje zrzeszające pracodawców ostrzegały od miesięcy, że wprowadzenie nowych zasad prawa pracy będzie miało daleko idące konsekwencje. Nowe prawo wydłuża płatne wakacje do trzech tygodni, zwiększa minimalne wynagrodzenie o 21% i gwarantuje inne świadczenia. Pracodawcy skarżą się, że władze Ontario nie przeprowadziły odpowiednich konsultacji przed wprowadzeniem nowych przepisów, a dzisiaj prowincja szczuje pracowników na pracodawców.

25 dolarów za darmo od Loblawsa

poniedziałek, 08 styczeń 2018 13:38 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Toronto Klienci sklepów Loblaws w poniedziałek po raz pierwszy mieli okazję zarejestrować się aby uzyskać kartę na 25 $ uprawniającą do zakupów. Jak już pisaliśmy, jest to rezultat dobrowolnego zadośćuczynienia Loblaws za ustawianie cen chleba. Przedsiębiorstwo ogłosiło, że będzie rozdawało karty jako "gałązkę oliwną" dla klientów. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej loblawcard.ca. Ktokolwiek zakupił chleb następujących rodzajów 
Ben's Bread.
Bon Matin Bread.
Country Harvest Bread.
Dempster's Bread.
D'Italiano Bread.
Gadoua Bread.
McGavin's Bread.
No Name Bread.
Old Mill Bread.
POM Bread.
Weston Bread.
Wonder Bread.

w sklepach sieci między 2002. a marcem 2015 roku może skorzystać z tej oferty. Pieniądze trzeba wykorzystać do zakupu żywności; karta nie będzie miała daty ważności, ale nie można na nią kupić alkoholu i wyrobów tytoniowych, benzyny ani też nie można wyjąć gotówki z maszyny bankowej.

Cztery ofiary śmiertelne pożaru w Oshawie

poniedziałek, 08 styczeń 2018 13:22 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Oshawa Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci zginęły na skutek pożaru domu Oshawie. Pożar wybuchł tuż po godzinie 8. rano w domu z pokojami do wynajęcia przy Centre Street North w pobliżu ulic Bond i Simcoe. Według relacji straży pożarnej, gdy na miejsce przybyły wozy gaśnicze pożar był już zaawansowany warunki Ekipa straży miała problem z dojazdem oraz z gaszeniem.
Wewnątrz uwięzione było wiele osób, szef straży pożarnej w Oshawie Derrick Clark poinformował dziennikarzy że cztery osoby wyciągnięto z różnych miejsc domu. Zgon kobiety, mężczyzny oraz dziewczynki stwierdzono na miejscu, podczas gdy chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie niedługo potem zmarł. Nie jest wiadomo jaka jaki był stopień pokrewieństwa ofiar. Troje innych mieszkańców przewieziono do szpitala. Clark powiedział że na razie nie wiadomo czy w domu działały alarmy przeciwpożarowy. Pierwsze doniesienia mówiły o tym że pożar zapoczątkowała eksplozja.