Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

W najbliższą sobotę w Islington United Church wystawione zostanie oratorium Emmanuel, tydzień wcześniej rozmawialiśmy z Artystami podczas próby w kościele św. Antoniego w Oakville...

Goniec: Panie Wojciechu, muzyka sławiące Boga, to taki wybór życiowy? Jaka była droga do tego?

Wojciech Bochenek: Zawsze imponowały mi te rzeczy, dlatego że one niosą w sobie głębszą wartość niż tylko nuty, śpiew i tzw. good time. Zawsze podobała mi się muzyka, która pozostaje ludziom w sercach, i która potrafi wywrzeć jakieś głębsze wrażenie na osobowości, która potrafi zostawić jakiś ślad i nieraz wpłynąć pozytywnie na nas.

Rok latających kul

środa, 02 styczeń 2019 16:59 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Rok 2018 był rekordowy w Toronto, jeśli chodzi o strzelaniny. Według danych policji kule latały w mieście 424 razy. Ostatniej aktualizacji dokonano w poniedziałek. Wcześniejszy niechlubny rekord ustanowiono w 2016 roku, kiedy w Toronto doszło do 407 strzelanin.

Pozostało do przeczytania 80 proc. tekstu

O pogromach Żydów w Polsce na argumenty

środa, 26 grudzień 2018 23:51 Opublikowano w Goniec Poleca

Nakładem Harvard Press ukaże się kolejna książka manipulująca prawdą o polskiej historii w stylu Jana Grossa, a więc wyrywająca z historycznego kontekstu żydowską narrację i przedstawiając ją jako tą jedyną i prawdziwą, Jest to praca polskiego badacza z Berlina Łukasza Krzyżanowskiego

Ghost Citizens. Jewish Return to a Postwar City

Bardzo często w dyskusjach nie potrafimy bronić polskiego stanowiska, ponieważ brak jest nam wiedzy. Dlatego prezentujemy krytyczną recenzję książki Krzyżanowskiego autorstwa Krzysztofa Kosińskiego z Polskiej Akademii Nauk. Zapraszamy do lektury ponieważ ukazuje ona główne ścieżki "politycznie poprawnych pominięć" obecnych również w pracach innych badaczy holokaustu piszących zgodnie z narzucaną nam oficjalną antypolską wersją historii.

Recenzja Kosińskiego do ściągnięcia tutaj w formacie pdf

 

pdffile