Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

W Syrii Izrael lata i strzela gdzie chce

wtorek, 17 kwiecień 2018 10:00 Opublikowano w Goniec Poleca

Izrael oświadczył we wtorek rano że nie akceptuje jakichkolwiek ograniczeń dla swoich operacji w przestrzeni powietrznej Syrii przeciwko, jak to określił, zagrożeniu irańskiemu. Izraelski minister obrony Lieberman wyraził jednocześnie nadzieję, że otwarte kanały komunikacyjne z Moskwą pozwolą na uniknięcie tarć w powietrzu.
We wtorek rano kilka pocisków zostało wystrzelonych na cele w Syrii znad przestrzeni powietrznej Libanu. Zdaniem władz syryjskich, pociski te zostały zniszczone przez obronę przeciwlotniczą. Lieberman stwierdził że Izrael rezerwuje sobie prawo do bronienia swoich interesów i "wszystkie opcje są nadal na stole".
Był to drugi taki atak izraelski, pierwszy przeprowadzony został 9 kwietnia na bazę lotniczą Homs. Lieberman zapewnił, że Izrael nie chce sprowokować Rosjan dlatego ma otwarte linie komunikacyjne na poziomie starszych rangą oficerów. "Rosja rozumie nas i przez lata zdołaliśmy uniknąć tarć z nimi - dodał - szanując rosyjskie interesy w Syrii, Izrael zamierza nadal przeciwstawiać się irańskiemu zagrożeniu u swych granic. Izraelska armia atakować będzie cele irańskie, które wiąże z zaopatrywaniem libańskiego Hezbollahu.
Iran potępił izraelskie ataki. Rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Bahram Qassem stwierdził że "wcześniej czy później Izrael odpowie za swoje zbrodnie i agresję". Jego zdaniem siły oporu w regionie są w stanie w odpowiednim miejscu i czasie odpowiedzieć na izraelskie działania.

Gowin: Im więcej dzieci tym więcej głosów dla rodziców

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:24 Opublikowano w Goniec Poleca

Jarosław Gowin chce wprowadzenia głosowania rodzinnego "na gruncie nowej konstytucji". - Tak, by rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci - stwierdził   lider partii Porozumienie,   Jarosław Gowin. - Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania - podkreślił wicepremier

Trump: Gry walutowe Rosji i Chin - nie do przyjęcia

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 19:19 Opublikowano w Goniec Poleca

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oskarżył w poniedziałek Rosję i Chiny o dewaluowanie swoich walut w sytuacji, kiedy Stany Zjednoczone podnoszą stopy procentowe. "Rosja i Chiny bawią się w Currency Devaluation Game podczas gdy my podnosimy nasze stopy procentowe,  to nie do przyjęcia" - napisał Trump na Twitterze.