Goniec

Switch to desktop Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

GONIEC nr 16/2012

piątek, 20 kwiecień 2012 22:50 Opublikowano w Poczta Gońca


Szanowni Państwo
Jestem wręcz zdruzgotana po przeczytaniu w dniu dzisiejszym, na portalu www.wpolityce.pl, artykułu, który na swoim blogu zamieścił poseł PiS, pan Ryszard Czarnecki!!!
Jest to relacja z oficjalnej polskiej wizyty na lotnisku Smoleńsk-Siewierny pod przewodnictwem Bogdana Zdrojewskiego, który był przedstawicielem rządu Tuska na uroczystościach rocznicowych.
Załączone zdjęcie starcza za wszelki komentarz! Pan minister kultury i dziedzictwa narodowego W KAPELUSZU NA GŁOWIE oddawał hołd ofiarom katastrofy, a jak pisze pan poseł, nie zdjął tego nakrycia głowy nawet podczas nabożeństwa ekumenicznego.
O jakim szacunku może tu być mowa? O żadnym! Buractwo i więcej niż poniżające zachowanie. Niech CAŁA POLONIA dowie się i zobaczy, jakiego mamy ministra"niekulturalnego", ale jaki rząd, taki i minister.
Cały artykuł nosi tytuł: "Stosunek władz, zwłaszcza rządu Tuska, do katastrofy smoleńskiej wyraża… kapelusz ministra Bogdana Zdrojewskiego".
Z poważaniem
Anna Nowik
Warszawa, 12.04.2012

Od redakcji: W pewnych kulturach nakrycie głowy jest w takich sytuacjach wymagane...

Bankiet wielkanocny Rodziny Radia Maryja

piątek, 20 kwiecień 2012 11:33 Opublikowano w Życie polonijne

bakietsalaW minioną niedzielę, w święto Bożego Miłosierdzia, odbył się w sali Centrum Kultury im Jana Pawła II uroczysty Bankiet Wielkanocny rodziny Radia "Maryja". Spotkanie prowadził opiekun Rodziny Radia "Maryja" w Kanadzie, o. Jacek Cydzik.
Przybyli goście z Polski, m.in. o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor radia, oraz o. Jan Król, odpowiedzialny za działalność. Gościem szczególnym był biskup Aleksander Kaszkiewicz, pierwszy biskup nowo utworzonej diecezji grodzieńskiej, duchem i sercem jest to Wilnianin. Biskup serdecznie pozdrowił wszystkich od rodaków mieszkających nad Niemnem i Wilią, "Grodzieńszczyzna i Wileńszczyzna pozdrawia". Ksiądz Rydzyk podkreślił, że biskup Kaszkiewicz urodził się w Ejszyszkach.