Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Bankiet wielkanocny Rodziny Radia Maryja

piątek, 20 kwiecień 2012 11:33 Opublikowano w Życie polonijne

bakietsalaW minioną niedzielę, w święto Bożego Miłosierdzia, odbył się w sali Centrum Kultury im Jana Pawła II uroczysty Bankiet Wielkanocny rodziny Radia "Maryja". Spotkanie prowadził opiekun Rodziny Radia "Maryja" w Kanadzie, o. Jacek Cydzik.
Przybyli goście z Polski, m.in. o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor radia, oraz o. Jan Król, odpowiedzialny za działalność. Gościem szczególnym był biskup Aleksander Kaszkiewicz, pierwszy biskup nowo utworzonej diecezji grodzieńskiej, duchem i sercem jest to Wilnianin. Biskup serdecznie pozdrowił wszystkich od rodaków mieszkających nad Niemnem i Wilią, "Grodzieńszczyzna i Wileńszczyzna pozdrawia". Ksiądz Rydzyk podkreślił, że biskup Kaszkiewicz urodził się w Ejszyszkach.

Nasza minisonda z nr. 15

niedziela, 15 kwiecień 2012 11:15 Opublikowano w Życie polonijne

photoEdward - Minęły dwa lata od katastrofy smoleńskiej, Pana zdaniem to był zamach czy katastrofa? - Ja to mówię, s...kinsyny strącili polski samolot i wszystko! - Nie ma Pan wątpliwości? - Nie mam. To był zamach! Mówię też, że może to w ogóle nie jest ten samolot. - Mogli podstawić? - Mogli podstawić, bo jak piszą w gazecie, nie wiem już której, to na polskim samolocie nie było na kadłubie szachownicy, a tutaj była namalowana. Panie, ja jestem im wrogiem i wszystko! Mojego ojca w Katyniu zamordowali.