Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Rośnie cena znaczka pocztowego

wtorek, 25 grudzień 2018 21:01 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Kanadyjscy pocztowcy wrócili do pracy po strajku i jak można się było spodziewać niedługo wzrośnie cena znaczka pocztowego. Od 14 stycznia kanadyjska poczta podnosi cenę znaczka na list wewnątrz kraju do $1,05 (obecna cena wynosi 1 $) wzrastają również opłaty za pocztę w innych kategoriach; wysyłka listów do Stanów Zjednoczonych podrożeje od 7 do 0,20 centów, podczas gdy tych zaoceanicznych dodatkowo o 15 - 20 centów. Nowe ceny to pierwszy wzrost opłat za przesyłki pocztowe od marca 2013 r. Kanadyjska poczta szacuje, że podwyżka przyniesie dodatkowo 26 mln $ zysku z czego 11 mln od osób prywatnych, a pozostałe 15 mln od przedsiębiorstw małych i średnich.

Trudeau: Są Święta - bądź uprzejmy!

wtorek, 25 grudzień 2018 20:58 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

W swoim świątecznym przesłaniu premier Kanady Justin Trudeau stwierdził że to o co chodzi w tegorocznych świętach to szerzenie uprzejmości; trzeba być wzajemnie dla siebie miłym.

Reklama

Listy z nr. 51/2018

czwartek, 20 grudzień 2018 15:53 Opublikowano w Poczta Gońca

Gdańsk, 14.12.2018r.

Dlaczego wielkie ośrodki wybierają aferzystów i cwaniaków?

        W czasie zawirowań wojennych cwaniactwo przynosiło różne korzyści, a cwaniacy często uznawani byli za bohaterów narodowych. To przekonanie utrwaliło się najmocniej w dużych ośrodkach, które preferowane były przez ekipy rządzące i takich cwaniaków jak Donald Tusk. To nie przypadek, że Donald Tusk mimo wielu afer w czasie siedmioletniego premierowania skierowany został do Unii Europejskiej na eksponowane stanowisko. 

        Dla mnie znającego Donalda Tuska z czasów prac na terenie Rafinerii Gdańsk nie dziwi postępujący rozpad UE oraz wyraźny kryzys polityczny.

REKLAMA

        Mamy nieuzasadniony, intensywny i brutalny atak na obecny Rząd RP przez biurokratów unijnych, a szczególnie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Przesłuchanie wicepremiera i Ministra Finansów w rządzie D. Tuska wykazuje, że atak i cynizm jest główną linią obrony. Fakty i zeznania poważnych osób są podważane i ośmieszane w cwaniacki sposób. Zgadzam się z tymi dziennikarzami, którzy widzą w tym metodę dowartościowania się.

        Wiele wskazuje na to, że dla cwaniaków, mimo ogromnej propagandy różnych elit korzystających z niezasłużonych przywilejów, ta era się kończy. Z tą nadzieją chcę powitać Nowy Rok.

        Z poważaniem i pozdrowieniami, W. Łęcki

PS. Łączę najlepsze życzenia Wesołych Świąt oraz szczęśliwego i pomyślnego Nowego Roku

Od redakcji: I wzajemnie! Do Siego Roku!!! Wesołych Świąt!!!

***

        Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć Panu Kumorowi, oraz wszystkim Czytelnikom Gońca, te skromne życzenia. 

        Kochani rodacy z dalekiego Kraju, niechaj Maleńki Jezus udzieli Wam wszelkich łask i otuli miłością każdego, tak, aby w gronach rodzin, przyjaciół i znajomych, cieszyć się każdą chwilą, przy wigilijnym stole. Życzę wszystkim radosnego kolędowania!

Zdrowych i wesołych Świąt!

Zbigniew Szczesnowicz

Od redakcji: Skromne życzenia nigdy nie są skromne gdy  są z serca płynące. Wesołych Świąt!

***

Droga Redakcjo,

Na początek fotografia, a potem pytania:

kossowska5118

        CZY TO WŁAŚCIWE I COŚ JEST WARTA od posła Virani rzekomo ŚWIĄTECZNA KARTA

        Równocześnie nasuwają się tu kolejne pytania:

        CO MA PIERNIK DO WIATRAKA? gdy na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, do wyborców z różnych nacji i kultur, wysłano „kartko-fotkę” z Festiwalu Ukraińskiego, w ... upalny (!) wrześniowy, a nie zimowy dzień, a przedstawiającą posła federalnego Parkdale-High Park, pana Arif Virani z premierem Justin Trudeau w rubaszkach udekorowanych ukraińskimi akcentami

        Sumując  tzw „effort” wychodzi, jak szydło z worka, że Święta Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na kampanię wyborczą się zamienia. Gdzie tu szacunek do Świąt i reszty wyborców

        Chyba ZAPAMIĘTAMY - WE WILL REMEMBER - NOUS NOUS SOUVIENDRONS.

        Błogosławieństwa, zdrowych i wesołych Świąt BN oraz Do Siego Roku

        z wyrazami Szacunku życzy

Małgorzata Kossowska  

Od redakcji: Wzajemnie! Wesołych Świąt! U polityków często kłania się brak znajomości kanadyjskiej kultury.

***

        Zastanawia mnie jedno. We Francji są w słusznej sprawie rozruchy pomiędzy protestującymi o swoją sprawę a Policją Francuską, która powinna bronić swoich obywateli przed złem, a w zamian broni przybyszów islamskich i wita ich z otwartymi rękami. I tu się zastanawiam. Dlaczego na ulicach teraz w trakcie tych protestów nie widzimy żadnego imigranta, który tak walecznie wszystko rozwalał, a policja nic z tym nie robiła, a teraz na swoich obywateli pałki wyciąga? Coś tu mi nie pasuje. Emigranci a obywatele francuscy.

Od redakcji: Szanowny Panie Policja działa na rozkaz. A protesty są właśnie przeciwko tym, którzy wydają rozkazy

***

Upamiętnienie Ofiar Stanu Wojennego Londyn 16/12/2018

        Spotkaliśmy się w niedzielę 16 grudnia 2018 pod Ambasadą RP w Londynie w małym gronie przedstawicieli zgrupowań patriotycznych: Koło Myśli Niezależnej, Klub Gazety Polskiej London One, Stowarzyszenie Patriotyczne Ogniwo, ONR Wielka Brytania i Partia Wolność. Upamiętnienie zaczęło się od Roty, zapalenia świeczek i złożenia białych i czerwonych róż. Modlitwę za poległych poprowadziła Pani Elżbieta (KMN).

        Pierwszy przemawiał Radek (KGP L1), oddając hołd milionom, „którzy mieli odwagę, niesieni Duchem Bożym i Duchem Wolności przeciwstawić się złu, nieuczciwości i niesprawiedliwości”. Nawiązał też do tzw. grubej kreski, dzięki której zbrodniarze do dziś nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny - „Ówczesna władza ustami moralnego zwyrodnialca Jerzego Urbana próbowała ukryć i zakłamać te zbrodnie, która była dowodem, kolejnym, na fakt, że Stan Wojenny nadal trwa”.

        Do mikrofonu stanął Szymon (ONR WB).  W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na moralne konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego, które to doprowadziły do jeszcze większych podziałów w dostatecznie już skłóconym społeczeństwie polskim. Zaapelował do zebranych, o wspólną pracę, która uniemożliwi dalsze antagonizowanie obecnego społeczeństwa polskiego, które niestety obserwujemy również w czasach dzisiejszych.

        Jeden z przybyłych poprosił o glos i opowiedział o zatajeniu zastrzelenia swojego brata, bo zwłok nie pokazano, ale na odzieży były dziury od kul.

        Jakub (Wolność Anglia) oddal hołd pomordowanym w kopalni Wujek, jako że tegoż dnia była rocznica mordów górników. Przypomniał też o pechowej rocznicy 13 grudnia 2007 podpisania traktatu lizbońskiego przez Tuska, który go nie przeczytał, odnosząc się do negocjacji i ratyfikacji traktatu rok przed przez Jarosława Kaczyńskiego i sp. Lecha Kaczyńskiego: „Wspólnoty Europejskie były federacją państw, natomiast Unia Europejska jest państwem federacyjnym, a poszczególne kraje członkowskie stały się jedynie podległymi jej landami”. „Polska jest pod okupacją Związku Socjalistycznych Republik Europejskich (ZSRE) - instytucji neokomunistycznej, tworzonej w zgodzie z założeniami Altiero Spinelliego” – powiedział Jakub.

        Na zakończenie odśpiewano 4 zwrotki Hymnu Narodowego. Dwóch uzbrojonych policjantów podeszło do nas i żartowali, że mamy lepsza pogodę niż rok temu, kiedy to padał śnieg i Londyn stanął.

        Komitet Obrony Polski WB serdecznie dziękuje przybyłym i tym, którzy wspierali Upamiętnienie.

Krzysztof Jastrzembski, Londyn