Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Wielki brat to chińska rzeczywistość

piątek, 13 kwiecień 2018 19:40 Opublikowano w Goniec Poleca

Chińska policja poinformowała że przy pomocy technologii rozpoznawania twarzy zdołała zlokalizować i aresztować poszukiwanego mężczyznę w tłumie 60 000 osób, które uczestniczyły w koncercie rockowym.
Podejrzany zidentyfikowany jedynie jako Pan AO uczestniczył wraz z żoną w koncercie rockowym w mieście Nanczang. Trzydziestojednolatek był poszukiwany w związku z przestępstwami gospodarczymi i doznał szoku w momencie kzatrzymania.
Chiny posiadają olbrzymią sieć kamer przemysłowych monitorujących przestrzeń publiczną. Pan Ao został zidentyfikowany przez kamerę przy wejściu na stadion a następnie wyłowiony z tłumu kiedy siedział na koncercie - poinformowała chińska agencja państwowa Xinhua. Nie jest to pierwszy raz kiedy Chiny uzyskały spektakularny sukces przy zastosowaniu techniki rozpoznawania twarzy; tego rodzaju zdolności pozwalają władzom na praktycznie całkowite monitorowanie każdego obywatela, a obywatelom uniemożliwiają oszukiwanie czy też unikanie władzy. Obecnie zainstalowane jest 170 mln kamer, a kolejne 400 mln wejdzie do użytku w ciągu najbliższych 3 lat. Wiele z nich stosuje sztuczną inteligencję w tym między innymi technologię identyfikowania ludzi po rysach twarzy.

Przechodził przez 401?

piątek, 13 kwiecień 2018 17:44 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

W piątek po południu autostrada 401 w Mississaudze została całkowicie zakorkowana w związku z potrąceniem przechodnia na pasach prowadzących na wschód między ulicami Mavis i Hurontario około godziny 02:30 po południu. W związku z prowadzonym dochodzeniem policja zamknęła wszystkie pasy. Rzecznik Pogotowia Ratunkowego Peel Brad Bowi powiedział że potrącony przechodzień jest w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala śmigłowcem. Policja prosi wszystkich, którzy mogą udzielić informacji o okolicznościach wypadku o telefon pod numer 905 278 61 31

Detroizacja Mississaugi?

piątek, 13 kwiecień 2018 17:36 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Takie rzeczy w Mississaudze się nie zdarzały;  niestety wszystko na świecie się zmienia również miasto gdzie większość nas mieszka. W piątek rano tuż po godzinie 09:30 doszło do napadu z bronią w ręku na sklep spożywczy Rabba Fine Food na plazie na rogu Hurontario i Queensway naprzeciwko szpitala Trillium. Napastnicy grożąc pracownikowi sklepu pistoletem ukradli nieznaną kwotę pieniędzy, nikt nie odniósł obrażeń. Policja ściągnęła oddział z psami i oddział taktyczny wyposażony w broń długą. Napastników w piątek nie ujęto. Z faktu, że nie podano rysopisu poszukiwanych można wyciągnąć wnioski.