Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Daniel Pipes: Polska celem emigracji Żydów

wtorek, 03 lipiec 2018 09:18 Opublikowano w Goniec Poleca

Daniel Pipes, historyk syn Richarda Pipesa, znanego sowietologa pochodzenia żydowskiego urodzonego w Cieszynie, opublikował w Washington Times tekst na temat polskiej sytuacji politycznej, w którym pokrótce charakteryzuje wizję rozwoju Polski oraz ustosunkowuje się do niechęci Warszawy do sprowadzania imigrantów wyznania muzułmańskiego.

Podkreśla, że Polska miała historycznie dobre stosunki z muzułmanami, w tym z własną mniejszością muzułmańską, a Imperium Ottomańskie odmówiło uznania rozbiorów Polski, dodaje, że obecna formacja rządząca ciepło odniosła się do czeczeńskich uchodźców na początku 2000. Dlatego obecna niechęć do imigrantów muzułmańskich jest spowodowana jedynie obawami o bezpieczeństwo kraju; wskazuje że Polska chce się uczyć na błędach swoich zachodnich sąsiadów i uniknąć powtarzania ich.

Co jednak najciekawsze Daniel Pipes uważa że ze względu na swoje bezpieczeństwo Polska może się stać celem emigracji z państw zachodnich zwłaszcza Żydów,  którzy obawiają się coraz większej przemocy wywołanej obecnością dużych społeczności muzułmańskich i choć głównie kierują się oni do Australii Kanady i Stanów Zjednoczonych to Polska biorąc pod uwagę jej bliskość oraz bezpieczeństwo i niewielki koszt życia może się stać celem tej migracji.

Nowy konserwatywny rząd Ontario nie będzie już w ramach ubezpieczenia OHIP plus oferował darmowych leków na receptę dla dzieci i młodzieży (poniżej 24 roku życia), które posiadają prywatne ubezpieczenie medyczne - poinformowała w sobotę nowa minister zdrowia, była kandydatka na lidera partii konserwatywnej Christine Elliott.
Elliott stwierdziła, że posunięcie to realizuje jedną z obietnic kampanii Douga Forda, aby znaleźć oszczędności, bez zmniejszania liczby etatów w służbie zdrowia. Dzieci i młodzież, które nie są ubezpieczone prywatnie nadal będą otrzymywały lekarstwa na receptę za darmo - głosi komunikat prasowy. Apteki w pierwszej kolejności będą więc wystawiały rachunki ubezpieczycielom prywatnym, a następnie dopiero rządowi prowincji. Z komunikatu prasowego nie wynika kiedy nowy system wchodzi w życie, mowa jest natomiast że przedstawiciele ministerstwa zapewnią - we współpracy z firmami ubezpieczającymi - harmonijne przejście do nowego systemu.

W Toronto trup ściele się gęsto

niedziela, 01 lipiec 2018 00:39 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Połowa roku tuż tuż a torontońska policja potwierdziła że w mieście od 1 stycznia miało miejsce co najmniej 48 morderstw, czyli ponad 2 razy czy tyle, co o tej porze zarejestrowano w ubiegłym roku.
Tylko w ciągu minionego weekendu zabitych zostało 5 osób, z czego 4 rezultacie strzałów z broni palnej. Burmistrz Toronto John Tory przyznał że są to szokujące doniesienia. W związku ze wzrostem przemocy w mieście Nowy rząd konserwatywny Ontario obiecuje przywrócenie rozwiązanej jakiś czas temu specjalnej grupy zadaniowej policji, która będzie zajmowała się nad zwalczaniem gangów i przestępczości przy użyciu broni palnej.
Co ciekawe, statystycznie, liczba morderstw w Toronto jest obecnie wyższa niż w Nowym Jorku, gdzie odnotowano do tej pory 130 przypadków na 8,6 mln ludności, gdy tymczasem populacja Toronto wynosi niespełna 3 mln.