Goniec

Register Login

Andrzej Kumor

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

URL strony: http://www.goniec.net/

Prawo pracy w Ontario wróci do starej wersji

wtorek, 02 październik 2018 15:11 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Premier Ontario Doug Ford poinformował we wtorek, że jego rząd odwoła ustawę 148, która poprawiała prawa pracowników najemnych w prowincji, zwłaszcza tych zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, stanowiąc m.in. że nie można ich zatrudniać za stawki niższe niż w przypadku pracowników pełnoetatowych wykonujących tę samą pracę.

Nowe przepisy zmuszały również pracodawców do dawania pracownikom przynajmniej 10 dni wolnych na nagłe sprawy osobiste, w tym 2 z nich płatnych. - Zamierzamy pozbyć się ustawy 148; zamierzamy zapewnić ochronę pracownikom, bo z powodu tej ustawy 60 000 osób w prowincji straciło pracę - powiedział we wtorek w legislaturze premier Ford. Dodał również, że istniejąca ustawa sprawia, iż zwiększa się nasze zadłużenie - to właśnie dzięki poprzedniemu liberalnemu rządowi Ontario stało się najbardziej zadłużoną prowincją na całym świecie, zamierzamy upewnić się, żeby cały świat usłyszał, że Ontario jest otwarte dla biznesu; zamierzamy sprawić, że jesteśmy w stanie konkurować na całym świecie.

Ustawa 148 przyjęta przez legislaturę w listopadzie 2017  roku między innymi podnosiła minimalną stawkę godzinową do 14 $ na godzinę. Minister finansów Wilson wyjaśnił że stawka ta będzie utrzymana.

Calgary zasypane śniegiem

wtorek, 02 październik 2018 14:58 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Mieszkańcy Toronto narzekali we wtorek na chłody i deszcze, a tymczasem w Calgary gwałtowne opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny. We wtorek rano nadal występowały bardzo duże utrudnienia i władze apelowały o nieparkowanię samochodów na ulicach. Ekipy miejskie pracowały przez całą noc i cały wtorek rano, a mimo to wciąż jeszcze wiele ulic było nieprzejezdnych. Zakaz parkowania obowiązuje również przez całą środę. Przez noc spadło w Calgary od 15 do 25 cm śniegu. Jest to rekordową ilość. Opady nastąpiły szybko, a śnieg był mokry i ciężki. Doprowadziło to do wielu wypadków na drogach. Od północy do godziny 9 rano w Calgary policja odnotowała 103 kolizje.

Jak na razie nic nie wskazuje na to aby śnieg przestał padać - kanadyjski instytut meteorologii ostrzega, że na terenie całej południowo zachodniej Alberty mogą wystąpić znaczne opady śniegu.

Calgary zasypane śniegiem

wtorek, 02 październik 2018 14:58 Opublikowano w Wiadomości kanadyjskie

Mieszkańcy Toronto narzekali na chłody i deszcze a tymczasem w Calgary gwałtowne opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny we wtorek rano nadal występowały bardzo duże utrudnienia i władze apelowały o nie parkowanię samochodów na ulicach ekipy Oczyszczania miasta pracowały przez całą noc i cały wtorek rano a mimo to wciąż jeszcze wiele ulic było nieprzejezdnych Zakaz parkowania obowiązuje również przez całą środę przez noc Spadłowka Ogary od 15 do 25 cm śniegu jest to rekordową ilość opady na sępiło je szybko a śnieg był mokry i ciężki doprowadziło to do wielu wypadków na drogach od północy do godziny 9 rano w Calgary policja odnotowała 103 kolizje jak na razie nic nie wskazuje na to aby śnieg przestał padać kanadyjski instytut Meteorologii ostrzega że na terenie całej Południowo zachodniej Alberty mogą wystąpić znaczne opady śniegu