Goniec

Register Login

Jan Bodakowski - fotoreportaż z Marszu w obronie TvTrwam

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

 


Na Marsz w obronie TV Trwam zjawiła się cła kupa ludzi. Plac Trzech Krzyży wokół kościoła świętego Aleksandra był szczelnie zapchany demonstrantami. Nie przebrane tłumy zmuszały do omijania placu sąsiednimi uliczkami. Tłum był tak gesty i liczny że na otwartej przestrzeni było duszno. Podziw i szacunek należał się tym wszystkim którzy wytrzymali wielogodzinny protest.

Pierwszą ekipą spotkaną w okolicach marszu była Pyta.pl. Mistrz prostackiego i wulgarnego humoru polegającego na wkręcaniu demonstrantów. Sława wśród młodszych demonstrantów pokrzyżowała jednak chłopakom ich plany. Nikt nie dawał się wkręcać, wszyscy chcieli sobie robić z nimi fotki.

Kolejny satyryk Jurek Wasiukiewicz był już na Marszu całkowicie poważnie. Jest jednym z współtwórców Marszu Niepodległości. Wolontariusze Marszu Niepodległości rozdali kilkadziesiąt tysięcy ulotek o 11 listopada.

Innym znanym publicystą idącym w Marszu był Rafał Ziemkiewicz. Którego świetny manifest polityczny „Myśli nowoczesnego endeka” ukarze się w najbliższych dniach.

W marszu szli działacze Krucjaty Młodych (związanej z TFP SKCh), Obozu Narodowo Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, Prawicy RP, Solidarnej Polski, wolnorynkowcy z Nowej Prawicy, przeciwnicy Traktatu Lizbońskiego, kibice Legii.

Bardzo liczni byli działacze Solidarności. Szyku zadawały atrakcyjne działaczki z bębnami.

Wśród nieprzebranych rzesz polskich katolików ogromną sympatie wzbudzały rodziny z dziećmi.

Transparenty przykuwały uwagę.

Nie zabrakło też przedstawicieli i innych sił politycznych. Byli lewicowi ekolodzy. I działacze partii popierającej likwidacje niepodległości i suwerenności Polski na drodze integracji z UE. Którzy chcieli wykorzystać poparcie dla katolickich mediów dla swoich brudnych celów politycznych.

Jan Bodakowski

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 październik 2012 05:44
Zaloguj się by skomentować