Goniec

Register Login

Koncert kolęd w szkole języka polskiego w Maple, Ontario

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

"A jeśli czekasz - czekaj z pokorą,
bo nic co ciche nie zapuka głośno do drzwi.
W taką noc pomyśl o tych co nigdy nie spacerują w Twych myślach,
i powiedz im: Wesołych Świąt!”

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych niż Boże Narodzenie, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością. Gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu cieszyć się blaskiem szopki betlejemskiej. Wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii. Tradycją szkoły języka polskiego im. św. Anny w Maple, ON stało się wspólne grudniowe kolędowanie. Od 16 lat zbieramy się i kolędujemy radośnie.


12 grudnia 2015, od godziny 10:00 rano w murach szkolnych ponownie rozbrzmiewały polskie kolędy bożonarodzeniowe, a płynące prosto z serca życzenia stworzyły radosną, świąteczną atmosferę. Ponad 200 osób przybyło z różnych zakątków południowego Ontario by wspólnie celebrować Narodziny Dzieciątka Jezus. W koncercie kolęd uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, ksiądz Tomasz Dzida z parafii Matki Bożej Królowej Polski, pani dyrektor Jolanta Sasiela, grono pedagogiczne, oraz uczniowie z rodzinami.


Koncert z okazji Bożego Narodzenia organizowany jest z potrzeby serca by kontynuować piękną tradycję wspólnego śpiewania kolęd i przypominać, że: "Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas". Koncert poprowadzili uczniowie Credit Course: Joanna Smolec oraz Jonasz Lalik. Natomiast, największe owacje i emocje wzbudziła niespodziewana wizyta Świętego Mikołaja i występ grupy przedszkolaków z oddziału Junior i Senior Kindergarten polskiej szkoły. Dzieci zaśpiewały kolędę: "Przybieżeli do Betlejem Pasterze". W repertuarze koncertu zdecydowanie dominowały kolędy znane i wykonywane od dawien dawna, jak: "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Cicha Noc", "Gdy śliczna Panna", "Lulajże Jezuniu" oraz fragmenty poezji ks. Twardowskiego, Jacka Kaczmarskiego i wielu innych polskich poetów.


Korzystając z okazji, uczniowie i nauczyciele szkoły języka polskiego im św. Anny w Maple, ON pragną złożyć wszystkim czytelnikom gazety Goniec życzenia Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, daru miłości i przebaczania, oraz by nadchodzący Nowy Rok był szczęśliwy, pełen wiary i nadziei w lepsze jutro.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2015 19:35
Zaloguj się by skomentować