Goniec

Register Login

Premier Ontario Kathleen Wynne na spotkaniu z prasą etniczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

IMG 5332

    W niedzielę, 15 grudnia, odbyło się spotkanie klubu parlamentarnego rządzącej w Ontario Partii Liberalnej z mediami etnicznymi. Przybyła cała plejada ministrów, działaczy i sympatyków tej partii.

    Oczywiście nie rozmawiano o rzeczach godnych ubolewania, jak gnębiące ten rząd afery – bezmyślne zmarnotrawienie ponad miliarda dolarów na przerwanie budowy elektrowni czy bajońskie wynagrodzenia dyrektorów niektórych przedsiębiorstw prowincyjnych. Nie mówiono też o zapowiadanej 10-centowej podwyżce cen paliw płynnych. Było za to dużo o konieczności utrzymania jedności społecznej i nieprowadzenia polityki wykorzystywania podziałów. Pani premier zapowiedziała również, że prowincja uzupełni nakłady na opiekę medyczną dla uchodźców, po tym jak z finansowania niektórych usług wycofały się władze federalne. Wśród zgromadzonych przeważali reprezentanci mediów  Kanadyjczyków pochodzenia azjatyckiego. Zapowiedź ta wywołała oklaski.

    Przy okazji dowiedzieliśmy się w kuluarach, że były asystent posła Borysa Wrzesnewskiego, a obecnie asystent posłanki do legislatury Ontario Dipiki Damerli Matthew Samulewski (na zdjęciu obok), który jest z pochodzenia Polakiem i doskonale mówi po polsku, zamierza ubiegać się o nominację Partii Liberalnej na posła do parlamentu federalnego w Ottawie z okręgu High Park Parkdale. Spotkanie można uznać za bardzo udane, tym bardziej że przekąski były wyśmienite (ak).

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 styczeń 2014 00:39
Zaloguj się by skomentować