Goniec

Register Login

Goniec Poleca

polonia christianaJak powiedział marszałek von Clausewitz, wojna jest kontynuacją polityki, lecz przy użyciu innych środków. Środkami tymi bywały włócznie, miecze, armaty i bomby. W erze cyfrowej mogą być nimi także wirusy, mailbomby czy DDoS (distributive denial of service). Ekspert Johny Ryan stwierdził nawet, że „ataki informacyjne są największą innowacją w dziedzinie prowadzenia wojen od czasu wymyślenia prochu”.Wojny cybernetycznej (cyberwar) nie należy mylić z wojną sieciową (netwar). Netwar to wojna propagandowa, mająca na celu osłabić morale przeciwnika i wpłynąć na jego myślenie. Z kolei uderzenia cybernetyczne służą zniszczeniu lub zaburzeniu funkcjonowania systemów informatycznych i/lub komunikacyjnych. Mogą one być wymierzone przeciwko podmiotom prywatnym, od których haker chce np. wykraść cenne informacje, albo przeciwko instytucjom rządowym. Choć cyberataki wydają się pieśnią przyszłości, w praktyce zdarzają się coraz częściej.

Wojny cybernetycznej (cyberwar) nie należy mylić z wojną sieciową (netwar). Netwar to wojna propagandowa, mająca na celu osłabić morale przeciwnika i wpłynąć na jego myślenie. Z kolei uderzenia cybernetyczne służą zniszczeniu lub zaburzeniu funkcjonowania systemów informatycznych i/lub komunikacyjnych. Mogą one być wymierzone przeciwko podmiotom prywatnym, od których haker chce np. wykraść cenne informacje, albo przeciwko instytucjom rządowym. Choć cyberataki wydają się pieśnią przyszłości, w praktyce zdarzają się coraz częściej.

niedziela, 17 czerwiec 2012 13:30

Wojciech Cejrowski: media obrzydzają nam polskość

Napisane przez

polonia christianaRozmowa z Wojciechem CejrowskimPopatrzmy na formy dopingu w przedwojennej Polsce - były godne. Nawet za komuny były godne - budowano dumę narodową. A teraz - igrzyska zamieniają się w jarmark odpustowy. Fuj! Taką polskością w idiotycznych kapeluszach to mi się chce rzygać. A nad moimi Rodakami w idiotycznych kapeluszach chce mi się płakać. – mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z portalem PCh24.pl


PCh24.pl: Czym jest dla Pana biało-czerwona flaga?
Rozmowa z Wojciechem CejrowskimPopatrzmy na formy dopingu w przedwojennej Polsce - były godne. Nawet za komuny były godne - budowano dumę narodową. A teraz - igrzyska zamieniają się w jarmark odpustowy. Fuj! Taką polskością w idiotycznych kapeluszach to mi się chce rzygać. A nad moimi Rodakami w idiotycznych kapeluszach chce mi się płakać. – mówi Wojciech Cejrowski w rozmowie z portalem PCh24.plPCh24.pl: Czym jest dla Pana biało-czerwona flaga?- Zależy która. Większość tego, co widzę dzisiaj, to czerwień sowiecka, nie zaś polska, królewska i niepodległa. Kolor jasnoczerwony jest komunistyczny, sowiecki, chiński, a polski – niepodległy, jest ciemniejszy, bo ma być przypomnieniem królewskiego karmazynu. Flagi w prawidłowych kolorach produkowano przed wojną, teraz jest z tym kłopot. No, ale Konstytucji też nie mamy prawidłowej. Kiedy Lech Wałęsa, jako prezydent odrodzonej RP, przejął insygnia władzy od Prezydenta na uchodźstwie, uznał i przypieczętował konstytucyjną ciągłość władzy i państwa. Uznał więc przedwojenną Konstytucję kwietniową, jako ostatnią legalną. Dlaczego jej nie stosujemy? Stosujemy za to Konstytucję Kwaśniewskiego, czyli sowieckiego aparatczyka, komunisty, który kolaborował z okupantem, kolaborował przeciw niepodległości.
poniedziałek, 11 czerwiec 2012 19:02

Jeśli myślisz, że życie nie jest warte...

Napisane przez

niedziela, 10 czerwiec 2012 09:58

Kłamstwa Wyborczej na przykładzie...

Napisane przez

NaszDziennikNATO nie ma alternatywy jako główny zewnętrzny czynnik bezpieczeństwa Polski. Nie jest nią bynajmniej unijna Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony. Europejska kultura strategiczna nie niesie ze sobą na razie realnych zdolności militarnych, a bez potężniejszego sojusznika zza oceanu ma tendencję do naiwnego pacyfizmu. Pakt Północnoatlantycki zawdzięcza z kolei swą kulturę organizacyjną okresowi zimnej wojny, z której wyszedł jako niekwestionowany zwycięzca. Bez NATO w tamtym okresie USA musiałyby zająć bardziej izolacjonistyczne pozycje, co umożliwiłoby “rozegranie” państw europejskich i przejęcie kontroli nad kontynentem przez Związek Sowiecki.
NATO nie ma alternatywy jako główny zewnętrzny czynnik bezpieczeństwa Polski. Nie jest nią bynajmniej unijna Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony. Europejska kultura strategiczna nie niesie ze sobą na razie realnych zdolności militarnych, a bez potężniejszego sojusznika zza oceanu ma tendencję do naiwnego pacyfizmu. Pakt Północnoatlantycki zawdzięcza z kolei swą kulturę organizacyjną okresowi zimnej wojny, z której wyszedł jako niekwestionowany zwycięzca. Bez NATO w tamtym okresie USA musiałyby zająć bardziej izolacjonistyczne pozycje, co umożliwiłoby “rozegranie” państw europejskich i przejęcie kontroli nad kontynentem przez Związek Sowiecki.Sojusz Północnoatlantycki jest dla nas ważny nie tylko jako zabezpieczenie przed powrotem na ekspansjonistyczną ścieżkę przez naszego wschodniego sąsiada. Dysponuje rozległym aparatem dowódczym i administracyjnym, który umożliwia współpracę sił zbrojnych państw członkowskich, a także pomaga w podwyższaniu ich efektywności.