Goniec

Register Login

Goniec Poleca

wpolityceplLech Wałęsa w Radiu Zet stanął na wysokości zadania. Wystarczyło, że prowadząca Monika Olejnik podsunęła kilka aktualnych tematów, a była legenda wywijała maczugą.
Były prezydent nawoływał media do piętnowania związkowców:
Musimy, szczególnie dziennikarze, podnosić to, że zachowanie takie naprawdę kiedy jest demokracja, kiedy jest wolność, no nie pasuje do epoki. To było dobre i naprawdę potrzebowaliśmy ich w swoim czasie, wtedy ich nie było, kiedy pałowano nas, kiedy trzeba było walczyć o resztę i wiele innych rzeczy, a dzisiaj, kiedy można no to niszczymy to, co wywalczyliśmy.

czwartek, 17 maj 2012 07:17

Film o Kościele bez Boga

Napisane przez

NaszDziennikKs. prof. Waldemar Chrostowski biblista, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Gdy konfrontacja przeobraziła się w otwartą walkę z Kościołem, do której coraz częściej angażuje się i wykorzystuje środki społecznego przekazu i instytucje państwowe, najwyższy czas, by odsłaniać i piętnować mechanizmy oraz sposoby zwalczania i lekceważenia wiary chrześcijańskiej i wierzących. W ten nurt wpisują się poczynania, które wykorzystują autorytet Kościoła i rozmiękczają tożsamość katolicką. Wyrafinowany przykład antykościelnej polityki stanowi obrazoburczy film "Habemus Papam. Mamy papieża". Po jesiennej promocji zapadło milczenie na jego temat, co może zachęcić ludzi i środowiska, które usiłowały go w Polsce upowszechnić, do pokazania go w publicznej telewizji.

środa, 16 maj 2012 18:50

Sensacyjny raport ws. Smoleńska

Napisane przez

nizaleznalogoNa łamach portalu Niezależna.pl opublikowany został pełny raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego, eksperta parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Według naukowca jej przyczyną były wybuchy w czasie podejścia do lądowania, które zapoczątkowały destrukcję samolotu w powietrzu. Raport ma być przekazany do prokuratury.

Treść raportu podważa oficjalne przyczyny katastrofy. Szuladziński stwierdza w nim, że duża liczba odłamków samolotu i ich rozmieszczenie na znacznej przestrzeni wskazują, iż to nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa. Potwierdzają tę tezę m.in. zdjęcia z miejsca katastrofy.