Goniec

Register Login

Goniec Poleca

poniedziałek, 20 luty 2017 17:38

Cenzura w XXI wieku ma się dobrze, a nawet lepiej

Napisał

Jaki pisze w LifeSiteNews Steve Weatherbe, mimo składanych przez Marka Zuckerberga deklaracji o "inkluzywności" fejsbuka, który w założeniu ma tworzyć światową społeczność, owo otwarcie nie dotyczy chrześcijan i ich wartości. Fejsbuk coraz częściej stosuje radykalną cenzurę.

Takie właśnie doświadczenie spotkało Elizabeth Johnston z Zansesville w Ohio , której strona została trzykrotnie "zamrożona" za cytowanie fragmentów Biblii odnoszących się do homoseksualizmu, Johnston, która sama siebie określa jako mamę-aktywistkę spierała się, że Pismo św. potępia homoseksualizm podpierając się cytatami Starego i Nowego Testamentu. W następstwie tego Fejsbuk zawiesił jej dostęp do własnej strony, śledzonej przez 30 tys. osób,  a następnie przez trzy dni pozbawił prawa odpowiadania na prywatne komentarze. Wypadki te powtórzyły się następnie trzykrotnie. Posty usunięte przez fejsbuka, nie zawierały żadnych obraźliwych sformułowań, gróźb czy nękania, stanowiły argumenty w dyskusji i komentowały Biblię - skarży się p. Johnston i zastanawia się, czy  zasady tolerancji tej korporacji stosują się jedynie do tych, którzy  "podzielają lewicową ideologię Marka Zuckerberga".

LifeSiteNews poprosiło Fejsubka o odpowiedź na pytanie, czy polityka tej korporacji dopuszcza w ogóle debatę na temat homoseksualizmu, ale nie uzyskano odpowiedzi.

niedziela, 19 luty 2017 18:18

George Soros mentorem Justina Trudeau?

Napisał

Zdaniem George'a Sorosa, miliardera będącego architektem wielu przemian mających na celu zniszczenie starego tradycyjnego porządku, Kanada, jest w kwestii polityki wobec uchodźców wzorem godnym naśladowania.
Pod koniec ub. roku rząd Justina Trudeau podpisał porozumienie partnerskie z ONZ oraz Sorosem mające na celu wspomaganie migracji oraz tworzenie pozytywnego nastawienia dla nowych przybyszów, Kanada ma też pomóc innym krajom w tworzeniu wzorowanego na kanadyjskim programu prywatnego sponsorstwa. Trudeau zobowiązał się również do zwiększenia o ok. 580 mln dol. czyli o 10 proc. nakładów na pomoc zagraniczną. Przed Świętami Bożego Narodzenia Kanada zorganizowała konferencję na temat wdrożenia mechanizmów zapewniających na całym świecie "pozytywną narrację" w sprawie migrantów.
W związku z niedawnymi deklaracjami kanadyjskiego premiera coraz więcej migrantów przedostaje się do Kanady z USA przez zieloną granicę. Z komunikatu RCMP wynika, że tylko w Manitobie w pobliżu miasteczka Emerson w nocy z 18 na 19 lutego nielegalnie przekroczyły granicę 22 osoby, które następnie poprosiły o przyznanie im statusu uchodźcy. Poprzednie władze kanadyjskie odmawiały otwierania procedury uchodźczej osobom, które przekraczały granicę z USA do Kanady, po odrzuceniu ich podania o status uchodźcy. Łącznie od grudnia granicę z USA nielegalnie przekroczyło prosząc o azyl w Kanadzie ponad 1000 osób i zjawisko to narasta.

niedziela, 19 luty 2017 17:38

Masz telewizor, uważaj, co mówisz!

Napisał

Firma Samsung potwierdziła, że tzw inteligentne odbiorniki telewizyjne stanowią jednocześnie urządzenia podsłuchowe i ostrzegła, by w ich pobliżu nie rozmawiać o rzeczach poufnych oraz nie udzielać personalnych informacji. Telewizory te wyposażone są w możliwość sterowania mową i dlatego w stanie gotowości monitorują pomieszczenie. Dostęp do tej informacji ma zarówno producent jak i inne firmy. Ostrzeżenie o tym znajduje się w akceptowanych przez klienta zasadach ochrony prywatności:  "Please be aware that if your spoken words include personal or other sensitive information, that information will be among the data captured and transmitted to a third party." Samsung zastrzega, że nie sprzedaje tych informacji. Dostęp do nich ma również firma świadcząca usługi tłumaczenia poleceń wydawanych telewizorowi Nuance Communications, Inc   (na podstawie http://theweek.com)

Lawrence Solomon w Financial Post pisze o tym, jak urzędnicy z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) fałszowali dane, aby uzasadnić tezę o globalnym ociepleniu i ukryć fakt, że przez minione 20 lat temperatura przestała rosnąć. Urzędnicy wpływali na naukowców, finansując jedynie te projekty, które dostarczały "potwierdzenia" globalnego ocieplenia, i nie pozwalając na nagłaśnianie innych prac, jak na przykład publikacji wiążącej globalne ocieplenie z  aktywnością Słońca. Do tego jeszcze autora tej ostatniej pracy zmieszano z błotem.

Financial Post to wiodąca kanadyjska codzienna gazeta ekonomiczna.

całość tutaj

http://business.financialpost.com/fp-comment/lawrence-solomon-finally-its-safe-for-the-whistleblowers-of-corrupted-climate-science-to-speak-out

 

Lawrence Solomon w Financial Post pisze o tym, jak urzędnicy z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) fałszowali dane, aby uzasadnić tezę o globalnym ocieleniu i ukryć fakt, że przez minione 20 lat temperatura przestała rosnąć. Urzędnicy wpływali na naukowców, finansując jedynie te projekty, które dostarczały "potwierdzenia" globalnego ocieplenia, i nie pozwalając na nagłaśnianie innych prac, jak na przykład publikacji wiążącej globalne ocieplenie z  aktywnością Słońca. Do tego jeszcze autora tej ostatniej pracy zmieszano z błotem.

Financial Post to wiodąca kanadyjska codzienna gazeta ekonomiczna.

całość tutaj

http://business.financialpost.com/fp-comment/lawrence-solomon-finally-its-safe-for-the-whistleblowers-of-corrupted-climate-science-to-speak-out

 

poniedziałek, 13 luty 2017 09:29

Feministki w hidżabach

Napisał

Hillel Neuer dyrektor   United Nations Watch w Genewie, oraz działacz praw człowieka, wyśmiewa się na swym twitterze z wizyty "feministycznego" "postępowego" rządu Szwecji w Iranie. Szwedki na tę okazję narzuciły hidżaby i długie płaszcze...

 

Całość: https://twitter.com/HillelNeuer

 

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/feb/05/trump-not-fascist-champion-for-forgotten-millions

Amid the ongoing protests against President Trump, calls for “resistance” among Democratic politicians and activists, and the overheated rhetoric casting Trump and his supporters as fascists and xenophobes, an outsider might be forgiven for thinking that America has been taken over by a small faction of rightwing nationalists.

America is deeply divided, but it’s not divided between fascists and Democrats. It’s more accurate to say that America is divided between the elites and everybody else, and Trump’s election was a rejection of the elites.

That’s not to say plenty of Democrats and progressives don’t vehemently oppose Trump. But the crowds of demonstrators share something in common with our political and media elites: they still don’t understand how Trump got elected, or why millions of Americans continue to support him. Even now, recent polls show that more Americans support Trump’s executive order on immigration than oppose it, but you wouldn’t know it based on the media coverage.

See link: https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/feb/05/trump-not-fascist-champion-for-forgotten-millions

Jak nas poinformował nasz Czytelnik p. Leszek Błaszczak 27 stycznia 2017 na stronie BBC ukazał się artykuł Allana Little “Beware hate speech, says Auschwitz Holocaust survivor” gdzie pod koniec artykułu autor zamieszcza zdanie:

“The Holocaust was not a solely German enterprise. It required the active collaboration of Norwegian civil servants, French police, Polish train drivers and Ukrainian paramilitaries. Every occupied country in Europe had its enthusiastic participants.”

Dla mnie Polaka którego mama byla w obozie koncentracyjnym - pisze Pan Błaszczak - jest to bardzo obraźliwe i bulwersujące jak można w ten sposób napisać, bez zapoznania sie z realiami tamtych czasów. Jestem pewien ze polscy kolejarze nie zgłaszali sie z entuzjazmem do obsługi pociągów wiozących więźniow. Według mnie autor celowo zniekształca fakty - nie napisał że w przypadku odmowy groziła  tym kolejarzom i ich rodzinom kara śmierci.

Jezeli chodzi o kwestie żydowskie to w procederze wyznaczania kto pojedzie do obozu decydowal Judenrat – na podobnym poziomie jak norwescy urzędnicy czy francuscy policjanci. Jeżeli chodzi o Wielka Brytanię – to Niemcy okupowali wyspę Jersey, z której Żydzi przy pomocy angielskich urzędnikow i policjant(w zostali wysłani do niemieckich obozów koncentracyjnych.

Sądzę że jako Polonia powinniśmy podjąć jakąś akcję, aby zdyskredytować takich dziennikarzy i portale - kończy p. Błaszczak

Poniżej link do artykułu.

http://www.bbc.com/news/world-europe-38745115

 

At the age of 13, Susan Pollack - now a retired grandmother living in north London - was taken from her home in rural Hungary, loaded into a cattle truck and transported by rail through German-occupied Poland.

She and her family were told they were going to be resettled. The journey took six days and some in the truck died on the way.

"There was some straw on the floor," she told me. "It was dark, it was cold, it was so hostile. And hardly any space for sitting down. There was a lot of crying, lots of children. And we were trapped. Doors were shut, we knew this was not going to be any resettlement but we had no imagination of course of what was to come."

The doors opened at Auschwitz.


 

wtorek, 24 styczeń 2017 19:50

Oprogramowanie na tropach antysemitów

Napisał

Żydowska firma zarządzana i obsadzona przez byłych pracowników wojskowych jednostek elektronicznych a także weteranów jednostki wywiadowczej Izraelskich Sił Zbrojnych Unit 8200 opracowała oprogramowanie, które w rzeczywistym czasie identyfikuje wszystkie przejawy antysemickich wątków i postów w sieci internetu, zwłaszcza na portalach społecznościowych, tworząc interaktywną mapę takich incydentów - pisze agencja Ynetnews
Program ten pozwala określić ile antysemickich postów i wiadomości jest w danym czasie w obiegu internetowym, a także wskazać kraje i serwery z największym wolumenem takiej komunikacji.
Autorzy projektu przeprowadzili zakończoną sukcesem pokazową demonstrację możliwości systemu identyfikując 500 tys. antysemickich postów, które docierały do ok 40 mln osób.

całość tutaj

Jeśli lajkujesz na Facebooku, to możesz się bać. Polak opracował genialny system, który wykorzystał Donald Trump
Adam Sieńko

Michał Kosiński zrewolucjonizował system profilowania internautów

Lubisz Facebooka? Spędzasz tam godziny dziennie, odpalasz aplikację tuż po przebudzeniu, na chwilę przed zaśnięciem i kiedy budzisz się w nocy? No to masz problem, bo twoi znajomi mogą wiedzieć o tobie wszystko. Polski naukowiec, doktor Michał Kosiński z Uniwersytetu Stanforda opracował algorytm, który na podstawie naszej aktywności w mediach społecznościowych tworzy kompletny obraz, który powie o tobie więcej niż najbliższa ci osoba. Nie wierzycie? To wiedzcie, że Facebook natychmiast zaoferował mu pracę. A dział prawny FB równolegle zagroził podjęciem kroków prawnych. O jego skuteczności przekonał się również Donald Trump. Ekscentryczny miliarder jest jedną z pierwszy osób, która wykorzystała odkrycie Polaka na masową skalę.

Pana algorytm sprofilował mnie na podstawie 7 lajków z mojego konta (do przetestowania tutaj). I to trafnie! Jak to możliwe, że bezimienna maszyna zna mnie w tej chwili lepiej, niż część moich dalszych znajomych.

Całe szczęście, że nie wyciągnęła ich więcej. 70 polubień wystarcza, aby przewidzieć znajomość charakteru danej osoby lepiej, niż jej przyjaciel, 150 lepiej, niż rodzice. Przy 300 lajkach maszyna zna już człowieka lepiej od jego życiowego partnera.


Zaniemówiłem. Jak to się stało?

Opublikowaliśmy w Internecie (Kosiński studiował wówczas na uniwersytecie w Cambridge - przyp. red.) kwestionariusz mierzący tzw. wielką piątkę cech osobowości. Zainteresowanie Internautów przerosło nasze oczekiwania – wypełniło go kilka milionów ludzi, a ja zyskałem ogromną bazę, dzięki której mogłem zestawić ze sobą osobowość ludzi i cyfrowe ślady, które zostawiają.

 

Całość tutaj