Goniec

Register Login

Gwiazdy Gali Urodzinowej 150 Kanady

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

        Zapraszam Państwa 29 kwietnia do The Christian Performing Arts Centre w Etobicoke na wielki koncert galowy z okazji 150. urodzin Kanady z udziałem ponad 200 wykonawców: 10 solistów, Celebrity Symphony Orchestra, chóru i baletu. 

        Dwie główne gwiazdy koncertu to solista londyńskiej opery Covent Garden i mediolańskiej La Scali, tenor Krystian Adam Krzeszowiak, oraz solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, uznana w 2016 r. za najlepszą wokalistkę musicalową w Polsce, Anna Lasota. Obok polskich gwiazd usłyszymy największe wschodzące talenty kanadyjskie: finalista „Russia’s Got Talent”, tenora Stanislasa Vitorta, gitarzystę i aktora Arthura Wachnika, młodziutką Martinę Ortiz-Luis, wykonawczynię hymnów na meczach hokejowych Toronto Maple Leafs, oraz już uznane i podziwiane Viva Trio. 

        Krystiana Adama Krzeszowiaka poznałem trzy lata temu w pięknym pałacu w Wojanowie koło Jeleniej Góry. Przebywałem tam kilka dni wraz z młodzieżą kanadyjską w ramach programu Music & History, który organizujemy już od pięciu lat. Kolejną edycję tego kursu kredytowego rozpoczniemy 10 lipca w Krakowie i mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

        Krystian jechał  do nas siedem godzin z Warszawy, gdzie rano miał próby i nagranie do telewizyjnego programu z Waldemarem Malickim. Przyjechał ze swoją wtedy narzeczoną a dzisiaj żona Natalią Rubiś, która jest również śpiewaczką operową. Krystian wraz z Natalią opowiadali nam o swojej karierze, odpowiadali na pytania i również zaśpiewali kilka utworów, udzielając zainteresowanym studentom wielu rad. Od tamtej pory śledzę poczynania Artysty i próbuję zaprosić go na koncert do Toronto. Po trzech latach udało nam się zgrać terminy i witamy Krystiana w Kanadzie już za kilka dni.

Krystian Krzeszowiak to znakomity tenor o nieziemskim głosie, przed którym stoją otworem najznakomitsze sceny operowe świata. Grał na organach w jaworskiej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, ale odkrył, że chce śpiewać. Nie powstrzymały go nawet trudności finansowe. I dopiął swego. Obecnie Krystian Krzeszowiak to tenor o pięknej, wyrównanej barwie głosu, fantastycznych możliwościach i bardzo już wysokich umiejętnościach. Mówią o nim – drugi Enrico Caruso. Brał udział w wielu przesłuchaniach w Polsce, ale docenili go dopiero w... Mediolanie. 

Artysta ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego Bogdana Makala. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Jawora i miasta Wrocławia. Studiował w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie w klasie Rity Orlandi Malaspiny. Wygrał konkurs na stypendium w l’Accademia Internazionale della Musica di Milano, zostając solistą akademii, specjalizującym się w wykonawstwie muzyki barokowej oraz współczesnej.

Jako śpiewak operowy zadebiutował w partii Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. Występował m.in. w Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro Olimpico w Wenecji, Teatro Carlo Felice w Genui, Teatro Filarmonico w Veronie i Teatro La Fenice w Wenecji.

Artysta występuje także z Waldemarem Malickim w Filharmonii Dowcipu i Wiesławem Ochmanem w MTM Operetka. Jest laureatem Nagrody im. Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008.

        „Upiornie zdolny w operze – ma już za sobą występy w Royal Albert Hall, La Scali, Carnegie Hall Covent Garden, czyli zaśpiewał tam, gdzie liczący się artysta operowy powinien wystąpić. Polski tenor Krystian Adam Krzeszowiak odnosi sukces za sukcesem, a znawcy przewidują, że przed nim naprawdę wielka kariera” – pisze Artur Zborowski we „Wprost”.

Dotychczas ukazało się kilkanaście płyt z udziałem Krzeszowiaka, a kilka czeka na wydanie. Jak każdy muzyk, odczuwa zmianę w dystrybucji muzyki. Także jego fani coraz częściej zamiast po kompakt sięgają po Spotify i YouTube’a. Na szczęście, w odróżnieniu choćby od koncertów pop, wykonania na żywo muzyki klasycznej nie da się zastąpić żadnym nagraniem. Upominają się o niego największe teatry i sale koncertowe. Zna od kulis mediolańską La Scalę, nowojorską Carnegie Hall i londyńską Covent Garden. Nigdy nie zapomni koncertu w Royal Albert Hall, w stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie podczas BBC Proms zaśpiewał dla 6 tys. osób.

        W programie koncertu w Toronto, obok 40-osobowej orkiestry i chóru, usłyszymy wielu również znakomitych solistów. Anna Lasota to najlepsza polska wokalistka musicalowa, laureatka nagrody „Kiepura 2016”, wykonawczyni głównych ról w przedstawieniach Teatru Muzycznego w Poznaniu. 

        Viva Trio znają już Państwo z naszego październikowego koncertu „The Polish Tenors” w Living Arts Centre w Mississaudze. Te trzy urocze sopranistki tak spodobały się również polskim tenorom, a szczególnie jednemu z nich, Tomaszowi Janczakowi, który jest dyrektorem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, że zabieram Viva Trio w sierpniu i wrześniu na moje koncerty w Polsce. 

Młodziutka, zaledwie 16-letnia Martina Ortiz-Luis to na pewno jeden z największych kanadyjskich talentów wokalnych. To właśnie ona jest wykonawczynią hymnów na meczach hokejowych Toronto Maple Leafs. Tenor dramatyczny Stanislas Vitort, który, jak twierdzi, jest potomkiem księcia Vitorta, tego z bitwy pod Grunwaldem, jest finalistą programu „Russia’s Got Talent” w Moskwie.

Arthur Wachnik, aktor i wokalista, kreuje aktualnie partię Jezusa w słynnej produkcji Pasji granej dla 15.000 widowni w 5 przedstawieniach w Christian Performing Arts Centre, właśnie w tej sali, w której odbędzie się nasz koncert. 

Bardzo łatwo tam dojechać, sala znajduje się  w Etobicoke pomiędzy autostradą 427 a ulicą Kipling przy The Queensway naprzeciwko IKEA. Jest duży bezpłatny parking. Bilety są we wszystkich polskich punktach sprzedaży. Natomiast bardzo polecam zakup biletów przez Internet. Operacja zakupu jest bardzo prosta i nie ma żadnych dodatkowych opłat dla kupujących. Można wybrać sobie samemu miejsce na widocznym planie sali. Wszystkie dopłaty i HST  są już w cenie biletów: 40.00, 55.00 i 65.00 dol. Wszystko przez stronę www.rozbicki.com

Zaproście Państwo również swoich kanadyjskich znajomych i przyjaciół i ubierzmy się ładnie na to niezwykłe wydarzenie, wielką galę urodzinowo-muzyczną 150 Kanady. 

Po każdym koncercie słyszę miłe komentarze, że był to nasz najlepszy koncert w historii naszej działalności. Zapewniam, że ten koncert 29 kwietnia pobije wszystkie dotychczasowe rekordy razem wzięte. Do zobaczenia.

        A. Rozbicki

Maestro Rozbicki’s

Canada Birsday’s Gala, 29 kwietnia 2017 

w Christian Performing Arts Centre, Etobicoke

Celebrity Symphony Orchestra, Chór 

Krystian Adam Krzeszowiak, Anna Lasota, 

Stanislas Vitort, Arthur Wachnik, 

Martina Ortiz-Luis i Viva Trio.

Bilety: Piast, Pegaz, Husarz, Polimex

Informacje i bilety na stronie internetowej

www.rozbicki.com

Zaloguj się by skomentować