Goniec

Register Login

Motocykle w Kanadzie: 2012 yamaha stratoliner deluxe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2012 yamaha stratoliner deluxeMaszyna jest reklamowana jako nowość na sezon 2012, ale w rzeczywistości powstała dwa lata temu jako rywal dla motocykla harley-davidson street glide. W tym sezonie prezentuje się tylko w nowej szacie – zmieniono stylistykę owiewki na kierownicy i zmodyfikowano nieco kształty bagażowych toreb. Wszystko z dużym gustem polakierowano i w ten sposób yamaha stratoliner deluxe stała się w tym sezonie nie tylko najpotężniejszym, ale także najbardziej eleganckim "baggerem" na amerykańskim i kanadyjskim rynku.

     Motocykl zbudowany został wokół chłodzonego powietrzem, czterosuwowego V-twina o pojemności 1854 cm3, a jego aluminiowa rama znana jest już z wcześniejszego modelu stratoliner XV1900.

     Podstawową, rzucającą się w oczy cechą deluxe jest obudowana kierownica – owiewka, w której umieszczony jest przedni reflektor, ma za zadanie chronić korpus motocyklisty przed uderzeniami powietrza. Uwagę zwraca także mała, agresywna w stylu szyba. Kolejna zmiana w motocyklu to zamontowane na stałe kufry. Yamaha wyposażyła standardową wersję w system stereo z głośnikami i wejściem na iPoda. W modelu 2012 roku znajdziemy zamontowany GPS garmin zumo 665, który wyposażony jest w wiele funkcji, w tym nawigacji, bluetooth oraz satelitarne radio sirius/XM. Maszyna kosztuje w USA 17 900 dolarów. W Kanadzie cena ta jest jeszcze nieznana.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2012 10:55
Zaloguj się by skomentować