Goniec

Switch to desktop Register Login

Moto-Goniec

Moto-Goniec

piątek, 20 kwiecień 2012 15:11

2013 subaru outback: Z nowym sercem

Napisał

2013-Subaru-Outback 1Choć modyfikacji jest naprawdę bardzo wiele, najnowszy outback Subaru niewiele się różni od swego poprzednika. Najważniejsze zmiany zaszły bowiem pod maską tego świetnego samochodu, który jest jednym z najlepiej dostosowanych aut do warunków panujących w Kanadzie.Dwa lata temu samochód ten uzyskał w naszym kraju zaszczytny tytuł SUV-a Roku, co potwierdza opinię, że najbardziej liczy się użyteczność pojazdu i bezpieczeństwo jazdy, a nie jego wygląd. Outback bowiem nigdy nie grzeszył urodą, ale standardowy napęd na cztery koła oraz nisko zawieszony silnik z poziomo ustawionymi cylindrami powodują, iż auto trzyma się jezdni jak kot.

2012-Royal-Enfield-Bullet-C5-ClassicMotocykl na zdjęciu obok wygląda jak świetnie odrestaurowana maszyna z lat 50. ubiegłego wieku – w rzeczywistości jest to nowa konstrukcja, ale produkowana nieustannie od ponad 50 lat w prawie niezmienionej formie przez firmę Royal Enfield. To niezwykle stara i zasłużona dla rozwoju przemysłu motocyklowego firma. Zarejestrowana została w 1890 roku w Wielkiej Brytanii i zajmowała się wytwarzaniem motocykli, rowerów, kosiarek do trawy, stacjonarnych silników oraz broni. Ta ostatnia specjalność znajduje do dzisiaj swoje odzwierciedlenie na znaczku firmowym, gdzie umieszczone jest działo. Również firmowe motto nawiązuje do militarnych tradycji: precyzyjny jak karabin, szybki jak pocisk, co dobrze reklamuje produkowany przez fabrykę sprzęt motocyklowy. Na Wyspach Brytyjskich firma skończyła swój żywot w 1971 roku – wcześniej jej część przejęły zakłady Norton-Viliers-Triumph. Jednak jej indyjska odnoga istnieje do dzisiaj i ma się niezwykle dobrze.

wtorek, 17 kwiecień 2012 17:52

2013 acura RDX: Pod prąd

Napisał

2013 acura RDX-1Od 2 kwietnia w salonach Acury w Kanadzie można kupić najnowsze wcielenie crossovera RDX. To już druga edycja tego samochodu, który został teraz wyposażony w sześciocylindrowy, wolnossący silnik o mocy 273 KM i 6-biegową automatyczną przekładnię. Producent zapewnia, że nowe serce samochodu nie zużywa więcej paliwa co poprzednie, co zdaje się graniczyć z technicznym cudem. Wcześniejszy model bowiem wyposażony był w turbodoładowaną "czwórkę".

Strona 23 z 23