Goniec

Register Login

Moto-Goniec

Moto-Goniec

sobota, 28 kwiecień 2012 21:46

2013 buick enclave: Jeszcze bliżej ideału

Napisał

enclave1Enclave wchodzi w siódmy rok swego życia w nieco zmodernizowanej formie. Auto nadal ma powodzenie – w ubiegłym roku sprzedano go w Północnej Ameryce w liczbie przekraczającej 60 tysięcy, więc zmian nie ma za dużo. Trzeba bowiem przyznać, że styliści i inżynierowie odwalili kawał porządnej roboty, kiedy pięć lat temu wprowadzano ten model na nasz rynek. Samochód przyciąga wzrok, a i jego mechanika nie przynosi wstydu swym twórcom.

sobota, 28 kwiecień 2012 21:43

Konkurs "Automanii"

Napisał

100 dolRozwiązanie konkursu: Prawdziwa radość jest rzeczą poważną

 Nagrodę - 100 dolarów - wylosował

 p. DIONIZY CHURAS z Mississaugi.

Gratulujemy - nagroda zostanie przesłana pocztą.

Prawidłowe odpowiedzi w wielkanocnym konkursie "Automanii":

 

sobota, 28 kwiecień 2012 21:41

Motocykle w Kanadzie: 2012 zero DS ZF6

Napisał

2012 zero DS ZF6Firma Zero Motorcycles zaprezentowała nowe wersje wszystkich swoich motocykli elektrycznych, które zostały znacznie udoskonalone w porównaniu do poprzedniej generacji. Najważniejszą zmianą jest przejście na nowy typ ogniw litowo-jonowych, o znacznie większym potencjale właściwym (około 150 Wh/kg) oraz o bardzo wysokiej trwałości. Zero Motorcycles szacuje, że baterie powinny wytrzymać około 3 tysięcy pełnych cykli ładowania/rozładowania do utraty 20 proc. pojemności początkowej, co oznacza, że w praktyce mogą wytrzymać całe życie motocykli.

sobota, 28 kwiecień 2012 21:37

2013 chevrolet malibu: Na cały świat

Napisał

2013-Chevrolet-Malibu-i003Najnowsze dziecko General Motors – chevrolet malibu w swym ósmym wcieleniu – pokazany został w pełnej krasie na kończącej się właśnie wystawie samochodowej w Montrealu. Choć auto jest produkowane od 1964 roku, po raz pierwszy stanie się pojazdem globalnym, oferowanym w ponad stu krajach na całym świecie. W Kanadzie auto pojawi się późną wiosną jako model 2013.

2012 yamaha stratoliner deluxeMaszyna jest reklamowana jako nowość na sezon 2012, ale w rzeczywistości powstała dwa lata temu jako rywal dla motocykla harley-davidson street glide. W tym sezonie prezentuje się tylko w nowej szacie – zmieniono stylistykę owiewki na kierownicy i zmodyfikowano nieco kształty bagażowych toreb. Wszystko z dużym gustem polakierowano i w ten sposób yamaha stratoliner deluxe stała się w tym sezonie nie tylko najpotężniejszym, ale także najbardziej eleganckim "baggerem" na amerykańskim i kanadyjskim rynku.

sobota, 28 kwiecień 2012 21:29

2013 buick encore: Kompaktowy luksus

Napisał

buick encore 2013Wśród amerykańskich marek mam swego faworyta – jest nim Buick. Z dużym niepokojem śledziłem jego losy, gdy General Motors na skraju bankructwa musiał na gwałt restrukturyzować koncern i pozbywał się balastu. Odcięto Pontiaca, Saturna, ale pozostawiono Buicka...

sobota, 28 kwiecień 2012 21:17

Motocykle w Kanadzie: 2012 smart eBike

Napisał

2012 smart eBikeRowery z napędem elektrycznym, określane jako e-bike, stają się coraz bardziej popularne w Kanadzie. Na ostatniej wystawie samochodowej w Toronto, niemiecka firma SMART, znana z produkcji minisamochodów, pokazała doskonale prezentujący się model elektrycznego jednośladu, który pojawi się na naszym rynku w połowie tego roku. Niemcy tym rowerem chcą przyciągnąć do swoich wyrobów większą rzeszę użytkowników pojazdów ekologicznych. W ubiegłym roku demonstrowali koncepcyjny skuter elektryczny, który obok elektrycznego smarta stanowi firmowy hit na "zielonej" półce.

sobota, 28 kwiecień 2012 21:13

2012 chevrolet volt: Z bezpiecznymi akumulatorami

Napisał

2012 chevrolet voltChevrolet volt, jak każdy nowy samochód na naszym północnoamerykańskim rynku, przechodził pod koniec ubiegłego roku testy zderzeniowe przeprowadzane przez NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Wyniki były świetne, a rozbite auto odstawiono na parking. Po tygodniu jednak wrak stanął w ogniu – okazało się, że pożar spowodowany został uszkodzonym systemem chłodzenia akumulatorów...

piątek, 20 kwiecień 2012 15:23

Motocykle w Kanadzie: 2012 tgb laser R9

Napisał

Wszystkich nas denerwuje zalew "chińszczyzny" na kanadyjski rynek. To globalne zjawisko – towary "made in China" wypierają z półek rodzime produkty, a ich taniość każe przymykać oczy na jakość, która jest zwykle licha. Widoczny obok skuter firmy TGB również produkowany jest przez Chińczyków, z tym tylko, że mieszkających na Tajwanie. To wiele zmienia!

piątek, 20 kwiecień 2012 15:11

2013 subaru outback: Z nowym sercem

Napisał

2013-Subaru-Outback 1Choć modyfikacji jest naprawdę bardzo wiele, najnowszy outback Subaru niewiele się różni od swego poprzednika. Najważniejsze zmiany zaszły bowiem pod maską tego świetnego samochodu, który jest jednym z najlepiej dostosowanych aut do warunków panujących w Kanadzie.Dwa lata temu samochód ten uzyskał w naszym kraju zaszczytny tytuł SUV-a Roku, co potwierdza opinię, że najbardziej liczy się użyteczność pojazdu i bezpieczeństwo jazdy, a nie jego wygląd. Outback bowiem nigdy nie grzeszył urodą, ale standardowy napęd na cztery koła oraz nisko zawieszony silnik z poziomo ustawionymi cylindrami powodują, iż auto trzyma się jezdni jak kot.

Strona 23 z 23