Goniec

Register Login

Tesla najszybsza…

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

        Trudno odmówić Elonowi Muskowi poczucia humoru połączonego z pijarową przebiegłością. Wysłanie na orbitę okołosłoneczną kabrioletu Tesli uczyniło z tego pojazdu najszybszy obiekt czterokołowy bo rozpędzony do drugiej prędkości kosmicznej.

        Co prawda, wiele rzeczy nie poszło, tak jak było zaplanowane; główna część rakiety nośnej roztrzaskała się na oceanie i nie zdołała pokazowo wylądować na pływającej platformie a Tesli nadano zbyt dużą prędkość przez co krążyć będzie wokoło Słońca po odległej orbicie, to jednak w tym tygodniu wszyscy mówili w Tesli i jej pomysłodawcy. 

        Jak to się odbije na sprzedaży? Trudno powiedzieć, w każdym razie kocham ludzi, którzy lubią „żartować na poważnie”, a takim żartem było wystrzelenie w kosmos nowego roadstera.

        Tymczasem milowymi krokami przybliża się nasza torontońska wystawa motoryzacyjna; podczas jej otwarcia dowiemy się, jaki model został uznany za samochód roku, a już dziś wiemy że podczas wystawy kanadyjską premierę będzie miało 40 różnych modeli: Audi A7 z 340 konnym silnikiem V 6; w grupie BMW Roadster i8 oraz M4 CS w tym ostatnim samochodzie poprzeczka „M” podniesiona została o poziom wyżej.Pod maską znajdziemy trzylitrowy silnik, który o mocy 460 koni mechanicznych, samochód ma rozpędzać się od 0 do 100 kilometrów na godzinę niespełna 4s o v maksymalnej, nie warto mówić, bo jest ona ograniczona elektronicznie, z odpowiednim przeprogramowaniem samochody M są w stanie jeździć nawet 350 kilometrów na godzinę. 

        Ciekawy będzie również Ford Edge ST przeprojektowane od zera z jednym z najmocniejszych silników V6 swojej klasie 2,7-litrowym z podwójnym turbo o mocy 335 koni i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

        Hyundai zawsze prezentuje samochody użytkowe i za taki można uznać nowego Velostera, który łączy sportową sylwetkę z życiem codziennym korzystając z mocy 147 KM dwulitrowy silniki połączony jest z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów pozwalające na wybór trzech różnych stylów jazdy. 

        Veloster N to wersja performance, której moc dwulitrowego silnika turbodoładowanego podniesiona została do 275 KM.

        Inne premiery to m.in. Kia Sorento czy Mercedes-Benz G 550 - na nowo zinterpretowany klasyczny wojskowy samochód terenowy z cztero litrowym silnikiem V8 dysponujący 416 koniami mechanicznymi.

        Sportową młodzież na pewno zainteresuje  Subaru WRX STI type RA Model 2018 - oczywiście młodzież asobną w środki finansowe.  RA pozwala na zwiększenie osiągów poprzez ograniczenie ciężaru, zwiększenie mocy silnika oraz odpowiednie zestrojenie zawieszenia. Dwu i półlitrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik typu bokser daje 310 KM a jednostka ta połączona jest z kołami sześciobiegową ręczną skrzynię biegów. 

        Ciekawy wydaje się również Volkswagen Arteon - całkowicie odróżnia się od innych modeli w gamie. 

Dynamiczna sylwetka przypomina nieco nadwozie Audi A5 Sportback, szyby w drzwiach pozbawione są ramek, oświetlenie jest w pełni LED-owe, a nadkola wypełniają duże obręcze kół.  

        To tak w skrócie, a z pewnością będą jeszcze niespodzianki.

        Warto na koniec dodać, że członkowie CAA mogą liczyć na poważne zniżki przy zakupie biletów.

        O czym zapewnia 

Wasz Sobiesław

Zaloguj się by skomentować