Goniec

Register Login

Zdrowie i inne porady

Nasze zdrowie i inne porady.

piątek, 10 sierpień 2018 15:07

Cannabis, Hemps, Marihuana

Napisane przez

        Mili Państwo, jakże często bywa, iż piękno otaczającego nas świata, satysfakcję ze wspaniałej rodziny i wypracowanego wieloletnią harówką dorobku przyćmiewa i zakłóca dolegliwość, która w taki, czy inny sposób dotyka nas wszystkich…

Od pięciu lat produkuję maści, oleje, żele i kremy na wszelkie dolegliwości skóry, paznokci i włosów, na bazie ziołowych ekstraktów całkowicie naturalnych. 

        Moja przygoda z ziołami zaczęła się od poszukiwania remedium na łuszczycę, co doprowadziło do znalezienia innowacyjnej metody ekstrakcji z ziół nie tylko dobrze znanych substancji leczniczych, jak na przykład, substancji przeciwzapalnych dezynfekujących, poprawiających krążenie krwi, ale także zawartości komórek macierzystych ziół - skarbnicy wszystkich substancji odżywczych dla skóry powodujących jej odmłodzenie i samoleczenie.

        Uzyskałem zdumiewające wręcz rezultaty, potwierdzane przez opinie tych, którzy mieli okazję spróbować wytwarzanych przeze mnie produktów. 

        W tym czasie rozgorzała dyskusja na temat legalizacji marihuany, która ma właściwości lecznicze z jednej strony, a odurzające, prowadzące do uzależnień, z drugiej.

        Osobiście  jestem przeciwnikiem takiej dostępności, bo chociaż nie wszyscy palący marihuanę są uzależnieni, to prawie wszyscy narkomani zaczynali od tego typu „miękkich”, łagodnych środków.

        Ja, ze swojej strony, wykorzystuję to dobro zawarte w marihuanie,  jej właściwości przeciwbólowe w moich maściach i żelach, w połączeniu z właściwościami innego składnika a mianowicie calenduli (nagietka) dają niespotykane rezultaty.

        Innowacyjna metoda ekstrakcji, która nie niszczy najcenniejszych składników, wzbogacając substancje czynne kremów w zasoby witamin, aminokwasów i kinetyny z ziołowych komórek macierzystych, dzięki czemu mój najnowszy Body Balm Cannabis występujący również pod nazwą Elma Cannabis posiada właściwości nie tylko przeciwbólowe, ale również lecznicze w olbrzymiej liczbie różnych przypadłości skórnych.

        Produkt ten uzyskał już NPN NUMER i jest już dostępny w sprzedaży. 

        Mili Państwo, jakże często bywa, iż piękno otaczającego nas świata, satysfakcję ze wspaniałej rodziny i wypracowanego wieloletnią harówką dorobku przyćmiewa i zakłóca dolegliwość, która w taki, czy inny sposób dotyka nas wszystkich.

        Ból, Ból, który potrafi zarówno dzień jak i noc zamienić w koszmar. Świdrujący, ćmiący, szarpiący,  tępy lub ostry, nie dający o sobie zapomnieć, ból do którego nie da się, ot tak po prostu przyzwyczaić. Walczymy z nim chemicznymi środkami powodującymi inne dolegliwości takie jak na przykład zgagi, biegunki, zatwardzenia, zawroty głowy, bezsenność i wiele innych. 

        Błędne koło z którego nie ma wyjścia???? Mili Państwo, pragnę przedstawić Państwu nowość - maść Elma Cannabis - wyciąg z komórek macierzystych cannabis w połączeniu z dobroczynnym dla wszystkich dolegliwości skórnych wyciągiem z komórek macierzystych nagietka. 

        W stu procentach naturalna, bez absolutnie żadnych domieszek chemicznych ELMA CANNABIS. Właściwości lecznicze Cannabis to coś, o czym od dawna jest już głośno w świecie. Innowacyjna metoda ekstrakcji substancji odżywczych z komórek macierzystych Cannabis powoduje, iż otrzymujemy coś, co pomoże nam w walce, z bólami -  uwaga! - pleców, barków, szyi, głowy, łokci, dłoni, bioder, kolan, stóp; bóli stawów, bóli mięśni, bóli ścięgien, nerwobóli, bóli powierzchownych związanych z urazami, stłuczeniami, skaleczeniami, czy bóli przewlekłych, związanych z artretyzmem czy przewlekłymi stanami zapalnymi. 

        Mówię o tym z entuzjazmem ponieważ zarówno ja, jak i członkowie mojej rodziny, a także wielu przyjaciół przetestowaliśmy działanie tego produktu na sobie i jest to naprawdę rewelacja! Nasmarowanie bolącego miejsca pomaga usunąć ból na wiele godzin, działanie jest szybkie i nie powiązane z jakimikolwiek efektami ubocznymi. 

        Elma Cannabis Product dostępny jest już dzisiaj we wszystkich lokalizacjach sklepów Euromax Foods w Brampton, Milton i Mississaudze. 

        Mili Państwo nasz rodzimy rynek zasypany jest różnego rodzaju, reklamowanymi, jako przysłowiowe cuda na kiju, produktami, które okazują się później być cudami tylko w reklamie. Powoduje to, i słusznie, raczej sceptyczne i podejrzliwe podejście do nich przez potencjalnych nabywców. Dlatego właśnie, w przypadku Elmy Cannabis w sklepach Euromax można za jedyne 5 dolarów nabyć tester, wystarczający na kilka aplikacji. Ci, którzy go kupią i zdecydują się potem na nabycie regularnego opakowania, zwracając zużyte opakowanie testera otrzymają rabat w wysokości 5 dolarów. Tak więc, za bardzo niewielkie pieniądze (a realnie w przypadku decyzji późniejszego nabycia pełnego opakowania, to za darmo) można produktu spróbować, sprawdzając na przysłowiowej własnej skórze czy naprawdę pracuje.Obiecuję będziecie Państwo bardzo pozytywnie zaskoczeni.

        Mili Państwo tego naprawdę warto spróbować: Elma Cannabis dostępna we wszystkich lokalizacjach sklepów Euromax Foods w Milton Brampton i Mississauga.

Ból Ból Ból

Ty nie przejmuj się nim wcale

dziś już pokaż jemu palec

EUROMAX ELMACANABIS

I PO BÓLU

Andrzej Witowski

piątek, 03 sierpień 2018 18:51

Wygrasz z nadwagą

Napisane przez

Biovis Wellness Centre!
Od 6 do 8 kg w ciągu miesiąca!
Od 2 do 4 rozmiarów w ciągu miesiąca!

Nasi lekarze, różnych specjalizacji, dietetycy, specjaliści od odżywiania zajmujący się leczeniem otyłości od ponad 30 lat, opracowali program kontroli wagi o nazwie Shapeworks. Na czele Rady Naukowej stoi dr David Heber, dyrektor Centrum Odżywiania Człowieka na UCLA (Uniwersytecie Kalifornijskim) w Los Angeles, od 1978 roku członek Katedry Medycyny na UCLA, a także profesor i założyciel Katedry Odżywiania Klinicznego na Wydziale Medycznym.

Nadwaga przestała być wiązana ze złym wyglądem, ale określana jest jako zły stan zdrowia. Naraża nas na poważne choroby np, cukrzycę typu 2-go, hiperlipidemię, choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, zwłaszcza jelita grubego, odbytnicy, trzonu macicy, sutka, gruczołu krokowego ( prostata), nadciśnienie, rak, podagra, kamienie żółciowe.

Nadwaga wywołuje również problemy ze snem, gdyż tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy szyi prowadzi do niebezpiecznej odmiany chrapania zaburzającej proces oddychania. Taka osoba czuje się zmęczona bez wyraźnego powodu. Nie należy także zapominać, że ludzie cierpiący z powodu nadwagi są często świadomie lub nieświadomie dyskryminowani na rynku pracy, co nasila stres, a stres jest cichym zabójcą.

Nadwaga wynika z nadmiaru energii dostarczonej do organizmu poprzez jedzenie. Tak właśnie odkładają się pokłady tłuszczu. Najczęściej dzieje się to przez niewłaściwą dietę, małą aktywność fizyczną, a także czynniki psychologiczne, takie jak napięcia psychiczne i zmienne stany emocjonalne. Często terapie hormonalne wywołują nadwagę i problemy z wypróżnianiem.

Nie bez znaczenia jest nasz wiek im jesteśmy starsi, prowadzimy mniej aktywny tryb życia i zmniejsza się zapotrzebowanie na energię. Jednak nasze porcje jedzenia są takie same, a czasami większe, więc zaczyna się proces tycia.

W programie Shapeworks będziecie Państwo otrzymywać wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i co przyniesie poprawę kondycji oraz wzrost energii.

Jak łatwo sprawdzić czy mamy nadwagę. Proszę wziąć centymetr i zmierzyć obwód brzucha (w okolicy pępka ) to najprostszy sposób i trafny.

Mężczyżni – ponad 94 cm – nadwaga zagrożenie dla zdrowia.

ponad 102 cm – silna nadwaga i poważne zagrożenie dla zdrowia.

Kobiety – ponad 80 cm - nadwaga zagrożenie dla zdrowia.

ponad 88 cm – silna nadwaga i poważne zagrożenie dla zdrowia.

Niezależnie od wymienionych wskaźników uważa się iż przyrost masy ciała u kobiet o więcej niż 5 kg wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę i choroby serca.

Program kontroli wagi.

Shapeworks - to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. Ten system kontroli wagi dostarcza do organizmu kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy, i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikalną mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego jadłospisu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień.

Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Białko roślinne dostarczone do organizmu, w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji, jest surowcem do budowania naszego wewnętrznego białka oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej. Program dobierany jest indywidualnie dla każdej osoby i zależy od wielu czynników.

System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysoko-odżywczym, a nisko-kalorycznym. Dla lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami, lub jedzących raz, czy dwa razy dziennie, podajemy przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktów. Osoby o ciągłym łaknieniu na słodycze otrzymują produkty regulujące tę skłonność. 

Bogdan Szpirak,
Biovis Wellness Centre
Weight Loss – nadwaga.ca
www.colontherapy.ca
Tel - 905 804-8885

piątek, 27 lipiec 2018 11:25

Nadwaga zniekształca! Otyłość zabija!

Napisane przez

Otyłość to choroba będąca głównym skutkiem niewłaściwego odżywiania. Każdy organizm wydatkuje pewną ilość energii na procesy życiowe i tyle samo energii potrzebuje pobrać w postaci pokarmu, aby zbilansować metabolizm. Nadwyżka spożytego pokarmu zostaje odłożona w postaci tkanki tłuszczowej, co powoduje nadwagę oraz otyłość.

Otyłość jest przewlekłą, poważną chorobą, która charakteryzuje się dużą zawartością trójglicerydów (produkt rozpadu tłuszczu) w tkance tłuszczowej i w układzie krążenia (cholesterol). Nadmiar tkanki tłuszczowej często prowadzi do rozwoju poważnych chorób, a w konsekwencji do przedwczesnej śmierci. Sposób rozmieszczenia jej w organizmie w bardzo istotny sposób wpływa na rodzaj problemów zdrowotnych. Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej określa się, mierząc stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Jeśli ten stosunek jest wyższy niż 0.8 u kobiet, a 1.0 u mężczyzn – mamy do czynienia z otyłością typu brzusznego. Jeśli wskaźniki te są niższe (oczywiście przy BMI świadczącym o otyłości ) – występuje otyłość pośladkowo-udowa, najczęściej spotykana u kobiet, powszechnie nazywana otyłością „gruszkową”. Natomiast otyłość brzuszna nazywana jest otyłością „jabłkową”. W tym przypadku tkanka tłuszczowa gromadzi się w okolicy brzucha oraz wewnątrz jamy brzusznej, co stanowi duże ryzyko rozwoju chorób związanych z zaburzeniami metabolizmu. Otyłość brzuszna jest więc bardziej niebezpieczna niż pośladkowo-udowa.

Typ otyłości a ryzyko chorób z nią związanych.

– Wzrost poziomu cholesterolu frakcji LDL w stosunku do cholesterolu HDL. Wystąpienie choroby niedokrwiennej serca.

– Umieralność na choroby układu krążenia oraz nowotwory. Wysoki procent przy otyłości brzusznej. Szerokie badania w tym zakresie prowadzone są we Francji.

– Ostra niewydolność wieńcowa oraz udar mózgu cechuje otyłość brzuszną. Specjalistyczne badania przeprowadzono w Szwecji na mężczyznach w wieku średnim.

– Stwierdzono częstsze występowanie nadciśnienia tętniczego u kobiet z otyłością brzuszną niż z pośladkowo-udową.

– Wykazano związek występowania cukrzycy insulinoniezależnej z otyłością typu brzusznego.

– Wykazano duże upośledzenie w procesie oddychania. Niedotlenienie organizmu drastycznie zmniejsza jego odporność. Nadwaga jest czynnikiem pośrednim wpływającym na coraz większą liczbę zachorowań na zapalenie płuc.

– Osoby otyłe i z nadwagą mają mniej tkanki nerwowej w obszarach mózgu odpowiedzialnych za sprawność intelektualną. Najnowsza praca naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles oraz Uniwersytetu w Pittsburgu podaje, że osoby otyłe mają ubytki tkanki nerwowej w obszarach mózgu odpowiedzialnych m.in. za pamięć i planowanie, osoby otyłe około 8% mniej tkanki nerwowej, a osoby z nadwagą około 4%. Mózg osób otyłych wygląda, jakby był o 16 lat starszy niż mózg osób szczupłych, a u ludzi z nadwagą około 8 lat starszy. Zmiany te powodują większe predyspozycje do choroby Alzheimera.

Nadwaga a przeciążenia.

Okolica krzyżowa dźwiga w przybliżeniu około 62-63% wagi ciała. Oznacza to, że krzyż osoby o wadze 100 kg dźwiga ciężar 62-63 kg. Do tego należy doliczyć jeszcze to, co sami dźwigamy, np. zakupy, praca fizyczna związana z ciągłym podnoszeniem itp. Proces taki trwa latami, więc musi się odbić na przeciążonych dyskach międzykręgowych, ulegają one spłaszczeniu, zniekształceniu i powstaje dyskopatia. Efektem dyskopatii jest ucisk na korzeń nerwowy, dający obraz rwy kulszowej.

Na poziomie stawów biodrowych własny ciężar ciała wynosi około 71-72 kg. Przewlekłe przeciążenia spłaszczają i ścierają chrząstkę,, wyścielającą zarówno panewkę, jak i główkę stawu biodrowego. Doprowadza to w efekcie do jego zniekształcenia i wtórnego zesztywnienia, najczęściej kończy się to operacją wymiany stawu biodrowego. Proces ten odbija się również na kręgosłupie, przyspieszając procesy zwyrodnieniowe.

Podobne przeciążenia powstają w obrębie stawów kolanowych, uszkodzeniu ulegają przede wszystkim chrząstki wyścielające stawy, ale także nasady kości, które go tworzą, zazwyczaj doprowadza to do wymiany stawu kolanowego (endoproteza).

Z powodu nadwagi cierpią stawy skokowe i stopy, które ulegają zniekształceniu, natomiast w przeciążonych piętach powstają ostrogi piętowe.

Program Kontroli Wagi Shapeworks – spełnia wszelkie wymogi odżywiania, utrzymuje nasze zdrowie na najwyższym poziomie i pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów w procesie odchudzania.

Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Shapeworks to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego (zioła). System kontroli wagi Shapeworks dostarcza do naszego organizmu kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwasu pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikatową mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień. Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu, oraz znaczne zwiększenie ilości energii. Prawidłowa ilość białka roślinnego dostarczonego do organizmu, w programie Shapeworks w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej.

Efekty utraty wagi to w ciągu miesiąca
od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center
Weight Loss – nadwaga www.nadwaga.ca
905 804 8885
www.colontherapy.ca

piątek, 20 lipiec 2018 10:23

Jak wybrać najskuteczniejszy program odchudzający?

Napisane przez

Ograniczenie jedzenia powoduje niedobór białka, skutkiem czego tracimy tkankę mięśniową, co uwidacznia się w naszym wyglądzie (zmarszczki, zwiotczenie skóry, zapadające się policzki, szara cera).

Jak powinien wyglądać prawidłowy program odchudzający? Przede wszystkim, musi uwzględniać całodobowe zapotrzebowanie naszego organizmu na wszystkie składniki odżywcze, jakie są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Program odchudzający zawsze musi być dobrany indywidualnie. W dzisiejszym świecie każdy funkcjonuje inaczej, ma inne przyzwyczajenia żywieniowe i energetyczne.

        Czy odchudzanie przez ograniczenie jedzenia jest bezpieczne? Oczywiście, że nie. Natomiast zmiana sposobu odżywiania będzie miała duży wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Jednym z bardzo istotnych składników w procesie odchudzania jest białko (ale białko roślinne, a nie zwierzęce), którego w naszej diecie powinno być około 80 proc. Ma ono przeogromny wpływ na normalizację naszego apetytu, jak również na zachowanie naszej bazy mięśniowej. W związku z tym, ograniczenie jedzenia powoduje niedobór białka, skutkiem czego tracimy tkankę mięśniową, co uwidacznia się w naszym wyglądzie (zmarszczki, zwiotczenie skóry, zapadające się policzki, szara cera). Zmniejszenie ilości jedzenia i nieumiejętne komponowanie naszych posiłków powoduje znaczne zubożenie i blokowanie niezbędnych we wszystkich procesach życiowych witamin, minerałów, mikro- i makroelementów, biopierwiastków, enzymów itd. W związku z tym, nieumiejętne odchudzanie może odbić się bardzo poważnie na naszym zdrowiu.

        Czy szybka utrata nadwagi jest niebezpieczna? Jest bardzo niewskazana. Występuje najczęściej u osób, które usiłują zgubić wagę w bardzo krótkim czasie, drastycznie ograniczając jedzenie, a tym samym liczbę kalorii (jednostek energetycznych). Takie postępowanie może doprowadzić do osłabienia organizmu, a tym samym do rozwinięcia się bardzo poważnych problemów zdrowotnych (np. anemia, osteoporoza, niepłodność).

        Co to jest efekt jo-jo? Jest to efekt szybkiej utraty nadwagi i szybkiego powrotu do utraconych kilogramów, a niejednokrotnie rozbudowania znacznie większej tkanki tłuszczowej. U osób często odchudzających się efekt jo-jo jest zjawiskiem bardzo znanym, z którym zawsze walczą. Geneza efektu jo-jo zaczyna się od tego, w jaki sposób chcemy zgubić  wagę. Jeżeli postanowiliśmy raz na zawsze zakończyć problem nadwagi, to jest tylko jedno rozwiązanie, a mianowicie prawidłowe odżywianie, tzn. odżywianie pełnowartościowe, które pozwoli na utratę tylko tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Dlatego dostarczanie wszystkich niezbędnych elementów odżywczych spowoduje, że będziemy spalać tkankę tłuszczową, nie czując głodu i tryskając dużą ilością energii. Aby uniknąć efektu jo-jo, należy wybrać prawidłową dietę, czyli wysoko-odżywczą i niskokaloryczną. Ponadto, bardzo istotna jest konsekwencja naszego działania, jeżeli mamy np. nadwagę sięgającą 20 kg, to musimy dążyć do zgubienia tych 20 kg. Bardzo często jednak zatrzymujemy nasz sukces w połowie, będąc usatysfakcjonowanym już częściowym rezultatem. Jest to błąd! Należy maksymalnie, jak tylko jest to możliwe, zminimalizować tkankę tłuszczową, co spowoduje odsunięcie efektu jo-jo. Natomiast w  momencie osiągnięcia wymarzonej sylwetki, zawsze musimy zwracać uwagę na ilość i jakość produktów, które spożywamy.

        Czy odchudzanie jest elementem oczyszczania organizmu? Na pewno tak. Odchudzanie to zmiana naszego odżywiania, a tym samym ograniczenie wielu składników chemicznych, które dostają się do naszego organizmu z pożywienia. Tkanka tłuszczowa jest również magazynem substancji toksycznych, więc przy jej utracie  pozbywamy się wielu toksyn. Prawidłowo przygotowany program odchudzający zmusza nas do picia większej ilości płynów, a także do jedzenie większej ilości warzyw, a zawarty w nich chlorofil wspaniale oczyszcza organizm z toksyn  i reguluje pH (kwasowość). Spożywamy więcej włókien roślinnych, które są jednym z ważniejszych elementów prawidłowo funkcjonującego jelita grubego, w którym gromadzi się około 25 rodzajów najgorszych trucizn, mających przeolbrzymi udział w powstawaniu 90 proc. chorób.

                Program, który Państwu podaję i polecam, zawiera wszystkie te elementy, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów.  
       
        Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Jest to  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. System kontroli wagi Shapeworks dostarcza do naszego organizmu  kluczowe składniki: witaminy A, C, E, B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikatową mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego jadłospisu, zapewniając pełne odżywianie przez cały dzień. Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym) ma olbrzymi wpływ zarówno na sposób, jak i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu, znaczne zwiększenie energii, elastyczność naszej skóry, utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej. Program dobierany jest indywidualnie dla każdej osoby. System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysokoodżywczym, a niskokalorycznym. Dla osób lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami lub jedzących raz czy dwa razy dziennie, podawane są przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktów, np. zupy, napoje oraz czekoladki – o przeróżnych smakach. Osoby o ciągłym zapotrzebowaniu na słodycze otrzymują produkty regulujące tę skłonność.

Efekty utraty wagi w ciągu miesiąca od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów

Bogdan Szpirak,
BIOVIS Wellness Centre
Weight Loss  www.nadwaga.ca
www.colontherapy.ca
Tel. 905-804-8885

piątek, 13 lipiec 2018 14:24

Odchudzanie a hormony! A co na to kawa.

Napisane przez

Miliony ludzi na świecie próbowały i próbują schudnąć. Wielu z nich potyka się o efekt jo-jo albo wskazówka ich wagi zatrzymuje się i  mimo dalszych wysiłków, ani drgnie.

        Olśnienie przyszło, kiedy do badań  wkroczyła endokrynologia. Wtedy okazało się, że zupełnie rozregulowany balans  hormonalny ma ogromny wpływ na to, czy magazynujemy, czy spalamy energię z pożywienia. Hormony są chemicznymi posłańcami, którzy roznoszą informacje do wszystkich komórek naszego ciała. Między innymi informują o tym, czy jesteśmy głodni, czy syci, co zrobić ze zjedzonym pokarmem: spalić składniki odżywcze, czy też je zmagazynować. Hormony decydują także o sposobie postępowania ze zgromadzonymi zapasami, mogą ułatwić pozbywanie się tkanki tłuszczowej lub skutecznie to uniemożliwić.

        Opinie endokrynologów są jasne, organizm, w którym cały układ  hormonalny jest zrównoważony, nie ma problemów z nadwagą. Tyjemy, gdy coś nas z tej równowagi wytrąci.  A najczęstszym powodem nierównowagi hormonalnej jesteśmy my sami. Nasza dieta, i nie chodzi tu tylko o ilość pochłanianych kalorii, ale także rodzaj żywności oraz tryb życia. Nieregularne posiłki i fundowanie sobie drakońskich diet sprawiają, że mamy zbyt wysoki poziom greliny (hormonu głodu), czyli rośnie apetyt, z którym potem próbujemy walczyć (najczęściej objadając się), co doprowadza do ponownego przyrostu tkanki tłuszczowej. Osoby np. niedosypiające z różnych powodów, osłabiają hormon wzrostu, który odpowiada za  wzmocnienie  metabolizmu i wspomaga spalanie. Jest on syntetyzowany podczas snu. Picie napojów gazowanych powoduje osłabienie leptyny (hormonu sytości), która odpowiada za to, że jemy tyle, ile potrzeba. Występuje tu pewien paradoks, osoby otyłe mają wysoki poziom tego hormonu – produkowany jest on bowiem przez komórki tłuszczowe. Nadmiar jego jest niekorzystny i hormon nie spełnia swojego zadania.

        Stres to cichy zabójca, a jego przedstawicielem jest kortyzol (hormon stresu). Często się mówi zjadam stres. Kortyzol wywołuje głód, szczególnie na pokarmy tłuste i pełne węglowodanów. Podwyższony kortyzol informuje organizm, że jest ciężko, i prowokuje do gromadzenia zapasów, i to w miejscu najbardziej niebezpiecznym – na brzuchu.

        Jak wyregulować nasz układ hormonalny? Przede wszystkim usunąć z naszej diety produkty szkodliwe: dania gotowe, żywność przetworzoną (budynie, kaszki, batoniki), wszystko co zawiera sztuczne substancje słodzące, zagęszczające, stabilizujące, syntetyczne barwniki, tłuszcze trans itp. Lista produktów oraz dodatków o dużej szkodliwości jest bardzo długa.

        Sądzę, że ta informacja zaciekawi wszystkich entuzjastów kawy i spożywania  kofeiny w nadmiarze.  

        Kofeina pobudza ośrodki nerwowe, a układ hormonalny odbiera to jako sygnały zagrożenia. Organizm przestawia się mimo woli na tryb walki i ucieczki. Nadnercza produkują adrenalinę i kortyzol, choć tylko delektujemy się małą czarną. Hormony stresu uruchamiają całą kaskadę tuczących reakcji hormonalnych. Wątroba uwalnia cukier, trzustka insulinę. W rezultacie dopada cię ochota na coś słodkiego i rozpoczyna się proces rozregulowania. Poza tym  kwasy zawarte w jednej filiżance kawy podwyższają poziom kortyzolu na 14 godzin.

        Program Kontroli Wagi Shapeworks – spełnia wszelkie wymogi odżywiania, utrzymuje nasze zdrowie na najwyższym poziomie, pozwala na uzyskanie  najlepszych rezultatów w procesie odchudzania.  

        Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. To  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego (zioła). Program kontroli wagi  dostarcza do naszego organizmu  kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe,  zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikalną mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień.  Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu oraz znaczne zwiększenie  ilości energii. Prawidłowa ilość białka roślinnego dostarczonego do organizmu w programie Shapeworks w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej.  

Efekty utraty wagi to w ciągu miesiąca od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center
Weight Loss – nadwaga   www.nadwaga.ca
905 804 8885
www.colontherapy.ca

 

poniedziałek, 09 lipiec 2018 15:21

Zdrowie mieszka w jelitach

Napisane przez

Zdrowie to temat często wiodący w naszych rozmowach rodzinnych czy towarzyskich. Najczęściej zadawane pytanie powitalne też ma związek z naszym samopoczuciem.
Trzeba przyznać, że problemy związane z jelitem grubym i wynikającymi z tego tytułu konsekwencjami są sprawami, których nie lubimy omawiać, taki to wstydliwy i krępujący temat, a tak istotny dla naszego zdrowia. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że rak jelita grubego zbiera olbrzymie żniwo. Jak podają media i czasopisma specjalistyczne, ta choroba jest drugim co do częstotliwości występowania nowotworem. Jak wiemy ze starego powiedzenia, „śmierć zaczyna się w jelitach”. Najbardziej dokładnie wyjaśniają tę sprawę lekarze wykonujący autopsje. Właśnie oni, specjaliści od sekcji zwłok, podają, że nawet w 80% jelita wypełnione są kamieniami kałowymi. „Vegetarian Times”, marzec 1998 r., drukuje informacje na ten temat.
Tysiące osób cierpiało kiedyś z powodu zaparć, zespołu jelita drażliwego, wzdęć, gazów, otyłości, chronicznego zmęczenia, zgagi, pasożytów, bólów żołądka, uchyłków jelita, chorób skóry i włosów oraz innych schorzeń. Większość pozbyła się tych problemów po oczyszczeniu organizmu z toksyn, a konkretnie po wykonaniu zabiegów hydrokolonoterapii.
Zanieczyszczenie organizmu to temat, który często jest poruszany w różnych mediach. Co rok wprowadza się miliardy funtów przemysłowych chemikaliów do powietrza i wody. Uczeni zaczęli badać poziom zanieczyszczeń organizmów ludzkich, a wyniki tych badań są bardzo niepokojące. Testy wykazały, że nasz organizm nie potrafi usunąć ogromnej ilości przeróżnych toksyn, które codziennie zjadamy i wdychamy. Gromadzą się one w naszych komórkach, zwłaszcza w komórkach tłuszczowych, tkankach, krwi i różnych organach, jak: wątroba, mózg, jelita, i pozostają tam przez nieokreślony czas powodując różnorodne problemy zdrowotne.
O higienę zewnętrzną troszczymy się codziennie, a to tylko 2 metry kwadratowe naszej skóry, natomiast jelito grube to powierzchnia około 100 metrów kwadratowych. Okrężnica na całej swojej długości poddana jest działaniu bardzo szkodliwych toksyn. Mają możliwość powrotu do całego organizmu przez układ naczyń krwionośnych. We współczesnym świecie oczyszczanie okrężnicy jest koniecznością, bo tam gromadzą się toksyny. Kiedy należy rozpocząć to oczyszczanie? Wtedy, kiedy odczuwasz któryś z poniższych objawów lub wiele z nich: częste zmęczenie, niski poziom energii, wzdęcia, gazy, nadwaga, alergie na żywność, pogorszenie trawienia, drażliwość, zmienność nastrojów, cuchnący oddech z ust, pasożyty w kale, częste przeziębienia, częste bóle głowy, chroniczne zaparcia, sterczący brzuch, schorzenia skóry, wysypki, metaliczny smak w ustach, candida.
Zabiegi hydrokolonoterapii – skutecznie oczyszczają jelito grube. Ten terapeutyczny zabieg jednocześnie wykonuje masaż wewnętrzny ścian okrężnicy, pobudzając ją do prawidłowej pracy. Bardzo istotną funkcją hydrokolonoterapii jest nawadnianie jelita grubego, co powoduje rozmiękczanie wszystkich złogów i kamieni kałowych, które odkładały się przez wiele lat. W efekcie doprowadza to do łatwego ich usuwania z naszego organizmu. Podczas zabiegu podawane są również produkty probiotyczne mające na celu zbalansowanie jelita grubego. Utrzymywanie jelita grubego w higienie gwarantuje zawsze najlepsze zdrowie.
Toksyny i zła praca jelit mają duży wpływ na przyspieszenie starzenia się i przedwczesną śmierć.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center-Hydrocolontherapy
Weight Loss – odchudzanie
www.colontherapy.ca 905 804 8885

piątek, 22 grudzień 2017 09:58

Na emeryturę za granicę? Wygrzać kości na starość

Napisane przez

        Wiadomo że na emeryturze wielu z nas nie ma lekko; wielu wyprowadza się z miasta, szukając miejsca, gdzie za niewielkie pieniądze można utrzymać w miarę przyzwoity standard życia. Przeprowadzamy się poza Toronto, z reguły blisko szpitala czy dobrej przychodni. Poniżej przedstawiamy państwu kilka pomysłów na emeryturę nieco dalej niż Barrie, czy nawet Elliot Lake; emeryturę, która nie musi być wcale aż tak egzotyczna, a gdzie nasze oszczędności kupują o wiele więcej niż w Kanadzie. 

        Jeśli mamy zaoszczędzone od 200 do 300 tysięcy dolarów, a do tego otrzymujemy świadczenia, które możemy ze sobą zabrać, czy to CPP, czy rentę starczą, to warto rozważyć... ciepłe kraje. 

1. Kostaryka. Tysiące mieszkańców Północnej Ameryki odkryło przyjemności prostego życia na Kostaryce; miejscowości, takie jak Atenas czy Tamarindo, słyną z bardzo dobrego klimatu, przyzwoitych cen żywności i nie tak drogich wciąż domów. Kostaryka jest bezpieczna, ludzie przyjacielscy, przestępczość na niskim poziomie, nieporównywalnym z Meksykiem, a pogoda... No cóż, pogoda pozwala na chodzenie przez okrągły rok w t-shircie. Do tego dochodzą atrakcje w postaci pięknych plaż nad Pacyfikiem, barów, kafejek, restauracji. Miejscowi mówią po hiszpańsku i może to być świetna zabawa, by na starość nauczyć się kolejnego języka. Zresztą ludzi znających doskonale angielski jest dużo, bo Kostaryka to przecież kraj turystyczny. 

        W ciągu minionych lat ceny wzrosły ze względu na napływ turystów, wciąż jednak można wynająć coś za 600 – 800 dolarów. 

        Jedną z ważniejszych rzeczy na emeryturze jest opieka medyczna i na Kostaryce jest ona dobrze zorganizowana. Takie miasta, jak Atenas, mają publiczną przychodnię, aptekę i pogotowie w centrum. Cudzoziemcy mogą albo zapłacić od 75 do 150 dol za składki ubezpieczeniowe w ramach ogólnokrajowego publicznego systemu ubezpieczenia zdrowotnego nazywanego Caja, lub też po prostu płacić lekarzowi od wizyty. Konsultacja u lekarza Caja kosztuje mniej niż 20 dol. 

        Emerytura na Kostaryce to również świeże, zdrowe jedzenie, warzywa, owoce, kawa, ale też jajka, kury czy boczek, wszystko świeże, rośnie cały czas...

dalek        Dotychczasowa praktyka pokazuje, że inwestycje typu syndicate mortgage investment mogą być bardzo zyskownym oraz ważnym elementem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Koncepcja dywersyfikacji podpowiada, by lokując oszczędności, podzielić je pomiędzy różne typy inwestycji, powszechnie zwane klasami aktywów. Nie wszystkie inwestycje przynoszą zyski w tym samym czasie oraz inaczej reagują na wydarzenia w polityce i gospodarce. 

        Jednym z tych aktywów może być właśnie syndicate mortgage investment. Jest to inwestycja, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli „mortgage”, jako źródło zarobku dla inwestora. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8% rocznie. Ważne podkreślenia jest także to, że tego rodzaju inwestycja oferuje hipoteczne zabezpieczenie kapitału inwestora. Polega to na tym, że zainwestowane pieniądze w formie  pożyczki hipotecznej są zarejestrowane na tytule własności nieruchomości. Tego rodzaju  inwestycja jest dostępna jako konto gotówkowe, czyli „cash account”, jako RRSP, jako pensja zakładowa  LIRA, a także jako TFSA, czyli konto wolne od podatków.

        Lista szczęśliwie zakończonych inwestycji już teraz powiększy się o 3 kolejne projekty, w których uczestniczą prywatni inwestorzy, w tym także moi klienci. Projekty, o których mowa, to: inwestycja Station West-Masonry w Burlington, gdzie deweloperem jest firma ADI Developments,  projekt budowlany Aloa Greens-Mayfield 3 w Brampton, gdzie deweloperem jest Flato Developments, oraz plaza usługowo-biznesowa Kingridge Square w Oakville  (Kingridge Developments). 3 różne projekty, 3 różnych deweloperów, 3 różne sposoby na szczęśliwe zakończenie inwestycji, tj. zwrot kapitału inwestorów oraz wypłatę oprocentowania.

Diversify        Inwestycja Station West w Burlington była przeze mnie kilkakrotnie opisywana, w momencie kiedy projekt potrzebował finansowania ze strony prywatnych inwestorów na pokrycie tzw. niebezpośrednich kosztów budowy. Ten syndicate mortgage kończy się praktycznie 1,5 roku przed planowanym terminem zakończenia. Deweloper skorzystał z opcji refinansowania na niższy procent w celu spłacenia inwestorów.  Firma ADI  Developments prowadzi jeszcze jeden projekt budowlany w Burlington, w którym uczestniczą inwestorzy prywatni na zasadzie syndicate mortgage. Projekt Sutton (Link Condos + Towns)  jest aktualnie w trakcie budowy. 

        Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2018 roku, tak więc inwestorzy w tym projekcie już wkrótce także zakończą kolejną inwestycję. Innym całkowicie zakończonym projektem oferowanym przez ADI Developments był projekt The Mod’rn, także w Burlington. Prywatni inwestorzy uzyskali oprocentowanie wysokości 8,25% w skali rocznej. Wracając do ostatnio zakończonych inwestycji, we wcześniej wspomnianym projekcie Aloa Greens-Mayfield 3 deweloperem jest doświadczona firma Flato Developments, która skompletowała już 2 pierwsze fazy tego samego projektu: Mayfield 1 oraz Mayfield 2, w obu fazach uczestniczyli inwestorzy w syndicate mortgage. Uzyskane oprocentowanie w tych projektach wyniosło odpowiednio 10,27% oraz 10,04% w skali rocznej. Innym zakończonym projektem od Flato był projekt w Markham o nazwie Helen Avenue. Uzyskane oprocentowanie wyniosło 11,61% rocznie. Od początku tego roku moi klienci zakończyli udział w kilku innych projektach, a mianowicie w inwestycji Emerald Falls w St. Catharines (9% rocznie), w projekcie Bronte Crossing w Oakville (8,23% rocznie), a także w projekcie Brock Village (8,83% rocznie). Inwestorzy otrzymali całkowity zwrot kapitału wyjściowego wraz z oprocentowaniem za pełen okres uczestnictwa w tych inwestycjach. 

        W celu uzyskania więcej informacji dotyczących aktualnych możliwości inwestycyjnych proszę o bezpośredni kontakt.

JAROSŁAW DAŁEK

Mortgage Agent, lic.M13000616

Manager, Real Capital Investments

Tel. 416-904-1181 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brokerage Licence # 12010

204 Queen St. South, suite 102

Mississauga, ON L5M 1L3

Tel. 905-997-7001

piątek, 13 październik 2017 09:43

Inwestycje alternatywne. 22 projekty zakończone sukcesem.

Napisane przez

dalek        Ostatnie dwie podwyżki stóp procentowych ogłoszone przez Centralny Bank Kanady spowodowaly praktycznie natychmiastowe podwyższenie tzw. „prime rates” przez banki komercyjne. Wpłynęło to oczywiście w sposób bezpośredni na podwyższenie kosztów obsługi pożyczek hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu oraz linii kredytowych. Klienci posiadający środki finansowe zgromadzone na bankowych kontach oszczędnościowych lub na kontach terminowych nie zauważyli konkretnych zmian w wysokości oprocentowania, albowiem banki nie spieszą się z podwyższaniem wysokości oprocentowania depozytów. Oprocentowanie 5-letnich GIC oscyluje na poziomie znacznie poniżej stopy inflacji, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z produktu finansowego wypłacającego stałe oprocentowanie przewyższające obecny poziom inflacji, dzięki czemu możemy uzyskać realny wzrost kapitału. Syndicate Mortgage Investment jest inwestycją, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8% rocznie. Dodatkowo może być jednorazowo wypłacony bonus w postaci profit sharing, czyli udział w zysku na zakończenie, może to wpłynąć na podwyższenie średniego rocznego oprocentowania.

        Ważne podkreślenia jest także to, że tego rodzaju inwestycja oferuje hipoteczne zabezpieczenie kapitału inwestora. Polega to na tym, że zainwestowane pieniądze w formie  pożyczki hipotecznej są zarejestrowane na tytule własności nieruchomości. Tego rodzaju  inwestycja jest dostępna jako konto gotówkowe, czyli „cash account”, jako RRSP, jako pensje zakładowe LIRA, a także jako TFSA, czyli konto wolne od podatków. Do tej pory zakończono już 22 projekty, w których inwestorzy uzyskali średnie roczne oprocentowanie na poziomie 9,3%, oraz oczywiście zwrot zainwestowanego kapitału wyjściowego. W sumie, w 22 projektach zwrócono ponad 100 mln $. W tym roku zakończono 5 projektów. W ciągu najbliższych 6 miesięcy przewidziane jest zakończenie kilku następnych. W czerwcu tego roku został zakończony projekt The Brant Park, w centrum Toronto. Deweloperem była firma Lamb Development Inc. Lamb Development jest prawdziwym weteranem na rynku syndicate mortgage investments, albowiem do tej pory zakończyła już 5 projektów, w których uczestniczyli inwestorzy w syndicate mortgage. 

        Aktualnie jest dostępne kilka interesujących projektów inwestycyjnych mogących stanowić ważny element dobrze zdywersyfikowanego portfolio inwestycyjnego. Projekt deweloperski Union Waterfront mieści się w St. Catharines, a dokładnie w Port Dalhousie, nad samym brzegiem jeziora Ontario. Projekt jest częścią planu rewitalizacji Port Dalhousie. Malowniczo położony 12-piętrowy budynek, w pobliżu restauracji, kafejek oraz plaży, będzie mieścił 157 jednostek mieszkalnych. Mieszkania zewnętrzne będą posiadały obszerne tarasy z widokiem na jezioro. Parter będzie przeznaczony na sklepy oraz butiki. Projekt bryły budynku został opracowany przez firmę Kirkor Architects, która znana jest m.in. z zaprojektowania budynku the TIFF Bell Lighbox w centrum Toronto, a także the SkyCity Winnipeg. Ceny mieszkań w Union Waterfront zaczynają się już od 200 tys. $. Moi klienci mają możliwość pierwszeństwa w zakupie mieszkania/domu w tym, a także innych aktualnie dostępnych projektach na zasadach tzw. VIP pricing.  Inwestycja Union Waterfront jest planowana na około 4 lat. W pierwszym roku oprocentowanie wynosi 10% i jest płatne w jednej kwocie za cały rok z góry. W kolejnych latach oprocentowanie wynosi 8% rocznie. Union Waterfront jest jedną z wielu dostępnych propozycji inwestycji typu mortgage investment. 

        W celu uzyskania więcej informacji dotyczących aktualnych możliwości inwestycyjnych proszę o bezpośredni kontakt.

Jarosław Dałek

piątek, 12 maj 2017 00:33

Zacznij swoją przygodę z FOREX

Napisane przez

Szanowna Redakcjo!

        Chciałbym przedstawić Państwu projekt, nad którym obecnie pracuję.

        Jest to jedyny polonijny Trading Room, w którym osoby zainteresowane giełdą walutową oraz finansami, mogą na żywo zobaczyć, jak wygląda dzień profesjonalnego tradera Forex.

        Moim celem jest przybliżenie zagadnienia związanego ze światem finansów osobom, które chcą odnieść sukces oraz niezależność finansową, jednak potrzebują wskazówek – jak mogą to osiągnąć.

Strona 1 z 12