Goniec

Register Login

Zdrowie i inne porady

Nasze zdrowie i inne porady.

czwartek, 13 grudzień 2018 15:12

Cholesterol mity i fakty

Napisane przez

Lata 50. przyniosły nagły wzrost  chorób, układu sercowo naczyniowego. Mężczyźni w sile wieku umierają na zawał serca. Ich ojcowie nie mieli takich problemów, było to zupełnie nowe zjawisko. Prezydent USA Dwight.D Eisenhower również stał się częścią tej cholesterolowej machiny. W latach sześćdziesiątych  dostał zawał serca i gabinet owalny przez dziesięć dni był pusty. Wybuchła panika, gorączkowo zaczęto szukać czynników ryzyka i wysunięto mnóstwo hipotez. Badania zaczęto prowadzić w siedmiu krajach równocześnie, ale pominięto Francję i Finlandię. 

        Konsumpcja tłuszczy nasyconych w tych krajach była również wysoka, a umieralność z tego powodu dużo niższa niż gdzie indziej na świecie. Ta wiedza dawała w dużym stopniu rozwiązanie problemu. Dlaczego badania w tych krajach pominięto?  W pewnych kręgach było to wiadome, ale nie zostało to wyjaśnione aż do czasów obecnych. Właściwie całe zło zostało już wcześniej nazwane był to cholesterol, ale należało postawić kropkę nad i. Jeden z profesorów ze stanu Minnesota wyraził tezę, że tłuszcze nasycone  winne są  tej sytuacji  ponieważ  odkładają  się  w  tętnicach zatykając arterie.  Doprowadza to do zatorów  czego następstwem jest wylew, udar czy zawał serca.  Zachód ruszył na wojnę z cholesterolem.  Lansowano żywność wolną od kwasów tłuszczowych nasyconych. Wszystkie te zabiegi nie przyniosły  praktycznie żadnych pozytywnych rezultatów. Dość długo wyniki badań i obserwacji nie były prezentowane w środkach masowego przekazu. Historia pokazała jeszcze kolejne fazy rozwoju, jak uporać się z tym problemem. Zwykle budowano teorię, która miała czemuś służyć, a do niej dostosowywano wyniki badań. Obecnie stosuje się tabletki na cholesterol  oraz dietę beztłuszczową, ale problem nie znika. Czynników wpływających na wysokość cholesterolu jest więcej, a nie tylko tzw. kwasy tłuszczowe nasycone.

        Cholesterol podzielony jest na  frakcje HDL – dobry cholesterol i LDL –zły. 

        Obie frakcje są nam bardzo  potrzebne. LDL dostarcza do naszych  organów potrzebne składniki np. witaminy z grupy A,D,E,K  natomiast HDL.- czyści tzn. zabiera z organów nadmiar lub złe produkty i transportuje je  do wątroby. Dwie niezwykle ważne czynności.  

        Cholesterol pełni jeszcze kolejną ważną, rolę a mianowicie transportuje białka, a to jest materiał budulcowy naszego organizmu.  Potrzebujemy obie te frakcje HDL i LDL. Istotne jest, aby były w stosunku do siebie w  odpowiedniej proporcji. W naszym organizmie wątroba odpowiada za produkcję cholesterolu w prawie w 80%.  Logiczne się staje, że  należy zwrócić szczególną  uwagę na pracę wątroby. Również bardzo ważne jest utrzymywanie na prawidłowym poziomie hemocysteiny. Wysoki poziom hemocysteiny zwiększa produkcję blaszek miażdżycowych, a ich sklejanie powoduje zatory. Poziom ten zależy od witamin z grupy B, które są syntetyzowane w jelicie grubym. 

        Nasz styl życia ma znacząca rolę w tworzeniu się nadmiernych frakcji cholesterolu.  Zjawisku temu sprzyja siedzący tryb życia, palenie tytoniu, nadciśnienie  brak w naszej diecie kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. U osób powyżej 50 roku życia źródłem  omegi 3 powinny być suplementy otrzymywane z pewnych gatunków  ryb. Dlatego, że enzym, który odpowiada za przyswajanie tego tłuszczu w naszym organizmie z każdym rokiem się obniża. Trzeba zaznaczyć, że omega 6 również korzysta z tego enzymu, a spożywamy go za dużo.   Omega 3 powinna zawierać  AEP i ADH jest to w sumie 6 atomów węgla, które chronią nasz mózg oraz tętnice i serce.  Omega 3 zabezpiecza nasze  płytki miażdżycowe przed sklejaniem, co chroni nas przed   powstawaniem zatorów. Dlatego musi być to produkt z najwyższej półki. 

        Produkt który ma duże stężenie omegi 3, i jest pozbawiony  metali ciężkich oraz zawiera AEP i ADH to Herbalifeline.  

        Kwasy omega 3 nie są produkowane przez nasz organizm dlatego muszą występować w naszej codziennej diecie.  Osoby z nadwagą najczęściej mają problemy hormonalne i w takich przypadkach omega 3 jest również niezbędna dla zbalansowania hormonu tarczycy. 

Biovis Wellnes Center   Bogdan Szpirak           905 804 8885

www. Nadwaga.ca           www. colontheapy.ca

czwartek, 06 grudzień 2018 11:12

To nie walka z nadwagą, to przyjemność i pewny sukces!

Napisane przez

        Program wysokobiałkowy, a niskowęglowodanowy ma pełne uzasadnienie w procesie odchudzania. Białko to podstawowy składnik naszej diety. Z białka dostarczonego do organizmu, budujemy swoje białko z którego zbudowane  są:  enzymy, hormony,  zabezpieczające nasze mięśnie. Mają też wpływ na elastyczność  kości, skóry i są nieodzowne w procesie odchudzania. 

        Ponieważ utrzymują organizm w sytości a to jest bardzo istotne przy odchudzaniu. Nasz organizm  nie może funkcjonować bez białka. Z trzech uniwersalnych składników odżywczych: węglowodanów, tłuszczów i białka,  jedynie białka są niezbędne do naszej egzystencji. 

        Najmniej potrzebne są węglowodany, ponieważ organizm ludzki może sam produkować glukozę, to znaczy cukier, z mięsa lub tłuszczu. 

        Glukoza jest niezbędna do funkcjonowania mięśni oraz mózgu. 

        Białka są składnikami odżywczymi, których trawienie trwa najdłużej i jest najbardziej pracochłonne. Na rozłożenie i przyswojenie białka  organizm potrzebuje ponad trzech godzin. To oznacza, że spala więcej energii, a tym samym zmusza organizm do większego wysiłku. Jeden gram białka dostarcza tylko 4 kalorie, dwa razy mniej niż tłuszcz. 

        Białka występują w świecie zwierzęcym (mięso, jajka) i w świecie roślinnym najbogatsza jest soja. Białko w produktach zawsze występuje w towarzystwie innych składników np. mięso zawiera również duże ilości tłuszczu.   Soja czy inne produkty roślinne zawierają dużo węglowodanów, a tego w procesie odchudzania unikamy. 

        Dlatego najbardziej wskazane jest spożywanie białka czystego, w postaci preparatu białkowego. Wtedy mamy pewność co do  ilości   i  jego jakości. Należy pamiętać, że nasza dieta powinna zawierać 75 % białka roślinnego i 25% białka zwierzęcego. Białko zwierzęce pełni tu rolę  przedłużacza sytości. Bardzo istotne jest przy diecie wysokobiałkowej picie dużej ilości wody z witaminą C oraz przyjmowaniem wapna, najlepiej w postaci suplementów. 

        Program kontroli wagi Shapeworks uwzględnia wszystkie elementy prawidłowego odżywiania, przy optymalnym zapotrzebowaniu energetycznym.

        Shapeworks -  to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. To  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego (zioła),  kluczowych witamin: A, C i E, B1, B2, B6, B12, niacyny, kwasu foliowego, i kwasu pantotenowego,  minerałów, nienasyconych kwasów tłuszczowych,  zdrowych węglowodanów, błonnika, wysokiej jakości białka roślinnego oraz unikalnej mieszanki ziół. 

        Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywienie przez cały dzień.  Wysoka zawartość białka roślinnego,  ma olbrzymi wpływ na sposób, i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przed wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu, oraz znaczne zwiększenie  ilości energii, jak i utrzymanie  mięśni w najlepszej kondycji. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej.  Program dobierany  jest indywidualnie dla każdej osoby.  

        System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysoko-odżywczym, a nisko-kalorycznym. Dla osób lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami  podawane są przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktów. Osoby o ciągłym zapotrzebowaniu na słodycze otrzymują produkt regulujący tę skłonność.

Efekty w ciągu miesiąca  od 6 do 89 kg oraz od 2 do 4 rozmiarów.  

Bogdan Szpirak

BIOVIS Wellness Centre 905 804 8885

Weight Loss –  www. nadwaga.ca                   

czwartek, 08 listopad 2018 18:34

Skin revitalizer - krem, który nie szkodzi

Napisane przez

kremyW przemyśle kosmetycznym w Kanadzie pracowałem około 20 lat, moim głównym obowiązkiem było tworzenie nowych formuł receptur kremów i balsamów. Dobrze poznałem wymagania i logikę tego rynku. 

Pierwszą rzeczą, jaką sprawdzają kobiety jest konsystencja kremu; czy dobrze się aplikuje czy się dobrze wchłania, jest gładki nie plami. Tę dobrą konsystencję można łatwo uzyskać przez tworzenie emulsji woda – tłuszcz, ale żeby to zrobić trzeba użyć emulgatora; detergentu, który wysusza skórę i jest często przyczyną alergii lub egzemy.

        To jeszcze nie koniec, żeby krem się nie psuł (nie gnił) musimy użyć konserwantów (preservative), które zabiją bakterie gnilne, ale także dobrą florę bakteryjną, która jest podstawową ochroną skóry, gwarantem jej zdrowego wyglądu. 

        Skin revitalizer nie zawiera wody, jest bardziej skondensowany, a jednocześnie nie potrzebuje detergentów i konserwantów. 

        Jednocześnie cienka warstwa tłuszczowa powoduje utrzymywanie właściwej wilgotności skóry i odbudowę flory bakteryjnej. 

        Jeżeli chodzi o właściwą konsystencję, to uzyskujemy ją przez tworzenie fałszywej emulsji, której twardość silnie zależy od temperatury, tak jak twardość masła, zaleca się niewielką ilość kremu rozetrzeć w palcach (ogrzać) i cienką warstwę wmasować w skórę twarzy. 

        Drugą rzeczą, którą sprawdza nabywca jest zapach; jest to sprawa indywidualnego gustu i nikt nie ma prawa tego oceniać, mogę tylko dodać, że używamy naturalnego olejku różanego, który w aromaterapii uważany jest za jeden z najlepszych olejków relaksujących. 

        Trzecią rzeczą, jest skład; im więcej witamin, ekstraktów i różnych olejów, tym lepiej. Ich działanie jednak często wzajemnie się znosi. 

        Skin revitalizer zawiera jedynie ekstrakty z suchych ziół, które dostarczają wszystkich składników odżywczych w idealnej równowadze biologicznej, potrzebnej do zdopingowania naszych komórek macierzystych skóry do zwiększonej aktywności, a więc większej produkcji własnego kolagenu, elastilu i kwasu hialuronowego, to jest powstrzymania starzenia się skóry, jej lepszego wyglądu i odmłodzenia. 

SKIN REVITALIZER

        * bez detergentów – nie wysusza 

        * bez konserwantów – chroni Florę bakteryjną 

        * goi skórę i poprawia jej ukrwienie 

        * odmładza 

        żeby umożliwić Państwu ocenę tego produktu, przez 6 tygodni w sklepach dostępne będą próbki w cenie 5 dol., jeżeli krem, według Państwa, zdaje egzamin, to te 5 dolarów będzie odliczone od ceny produktu przy zakupie. (trzeba zwrócić puste opakowanie po próbce). 

Andrzej Witowski 

kalendarz1Czy mówi się niedziela, 23-go września, czy 23-ci września?  O może 23-ci wrzesień? 

To wszystko zależy, w którym przypadku, czyli co chcemy powiedzieć. Dla nas poprawność polszczyzny to nie zastanawianie się, który przypadek rządzi naszą składnią. Tak się uczą akademicko polskiego obcokrajowcy. A jak ten przypadek to to, a jak ten liczebnik to coś innego, a jak ten czas to jeszcze lepiej. O trybach warunkowych nie wspomnę, bo i po co?  My to wiemy, bo umiemy się tym posługiwać. 

jeśli czytasz nasze teksty regularnie, wesprzyj nas

        Jakźe skomplikowany jest nasz język! Z kolei wielu nie przeskoczyło granicy angielskiego, bo uczono ich, że ‘s’ na końcu czasownika oznacza trzecią osobę, czasu teraźniejszego, albo i coś takiego. Więc zamiast wytrwać, uczyliście się od znajomków (albo takich różnych podobnych) z błędami zakorzenionymi w danej grupie. To stąd pochodzi słynne polonijne ‘kara za kara’ – co w wolnym tłumaczeniu znaczy mandat za samochód, albo ‘na kornerze’, czy też inne językowe fiku-miku. A wymowa? To jeszcze bardziej komplikuje polonijny angielski. Moja koleżanka, która nota benie całkiej dobrze opanowała angielski, do dziś mówi ‘river’ na rzekę, ‘his’ na jego, i ‘is’ na jest  – tak po polsku, z pełnią pięknego ‘i’, i z czarującym uśmiechem. Któż by ją taką rozanieloną poprawił! Ona z kolei uważa, że inni celowo i złośliwie udają, że jej nie rozumieją. I nie da sobie powiedzieć - już próbowałam, że angielskie ‘i’ to nie polskie ‘i’, choć tak samo wygląda. Wygląda, ale inaczej się wymawia. I ‘river’, to coś jakby ‘rywer’ po polsku. I chyba wszyscy wiecie, że chyba tylko dla zmylenia przeciwnika, tzn. tych co się angielskiego uczą jako drugiego języka, to angielskie ‘i’, w wyliczance alfabetowej brzmi jeszcze zupełnie inaczej – bo ‘ai’. Tak jak pierwszy trzon aj-way. 

        No ale na pocieszenie mamy, że inni też mają podobne problemy. Nie trudno rozpoznać Włocha z pochodzenia mówiącego po angielsku, czy Francuza, nawet tego fancuskojęzycznego Kanadyjczyka z Quebecku. 

        Ale do rzeczy.  Więc dzisiaj jest którego? No tego 23-go. A  miesiąca którego? No ,września. I już wiemy, którego to dzisiaj mamy. Koniec lata, początek rachunków za ogrzewanie. A dla tych wszystkich co mają wątpliwości, polecam albo polonistkę (ale dobrą) – oj, będzie trudno, albo google. Zapytajcie google, jak jest poprawnie, i wpiszcie frazę, której szukacie. Można też zapytać o błędy ortograficzne, na przykład, czy jesteśmy w dobrym ‘chumorze’, czy też w dobrym ‘humorze’?  Na Google wszystko wam zostanie wyjaśnione, nawet po polsku, i to całkiem nieźle. To naprawdę wspaniałe narzędzie. 

        A tym, którzy jeszcze się nie zgooglowali osobiście, polecam kursy komputerowe dla seniorów, prowadzone w języku polskim i organizowane we współpracy Toronto Public Library Brentwood Branch z Klubem Seniora Złota Jesień działającym przy Gminie 1-szej Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie. Kursy odbywają się w piątki do południa, i w czwartki wieczorami. Więcej informacji można uzyskać przychodząc na spotkanie Klubu Seniora w poniedziałki o godz. 6:30 p.m., 71 Judson,  w Toronto, wysyłając maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź dzwoniąc do koordynatorki kursów komputerowych i wiceprezeski klubu seniora Basi Antoniewskiej, pod telefon 647-766-3960.  W końcu nie tylko do odważnych świat należy, ale i do tych wirtualnie połączonych. Wszyscy inni siedzą w domy i skrobią marchewkę. Wasz wybór.

Seniorka Michalinka  

piątek, 10 sierpień 2018 15:07

Cannabis, Hemps, Marihuana

Napisane przez

        Mili Państwo, jakże często bywa, iż piękno otaczającego nas świata, satysfakcję ze wspaniałej rodziny i wypracowanego wieloletnią harówką dorobku przyćmiewa i zakłóca dolegliwość, która w taki, czy inny sposób dotyka nas wszystkich…

Od pięciu lat produkuję maści, oleje, żele i kremy na wszelkie dolegliwości skóry, paznokci i włosów, na bazie ziołowych ekstraktów całkowicie naturalnych. 

        Moja przygoda z ziołami zaczęła się od poszukiwania remedium na łuszczycę, co doprowadziło do znalezienia innowacyjnej metody ekstrakcji z ziół nie tylko dobrze znanych substancji leczniczych, jak na przykład, substancji przeciwzapalnych dezynfekujących, poprawiających krążenie krwi, ale także zawartości komórek macierzystych ziół - skarbnicy wszystkich substancji odżywczych dla skóry powodujących jej odmłodzenie i samoleczenie.

        Uzyskałem zdumiewające wręcz rezultaty, potwierdzane przez opinie tych, którzy mieli okazję spróbować wytwarzanych przeze mnie produktów. 

        W tym czasie rozgorzała dyskusja na temat legalizacji marihuany, która ma właściwości lecznicze z jednej strony, a odurzające, prowadzące do uzależnień, z drugiej.

        Osobiście  jestem przeciwnikiem takiej dostępności, bo chociaż nie wszyscy palący marihuanę są uzależnieni, to prawie wszyscy narkomani zaczynali od tego typu „miękkich”, łagodnych środków.

        Ja, ze swojej strony, wykorzystuję to dobro zawarte w marihuanie,  jej właściwości przeciwbólowe w moich maściach i żelach, w połączeniu z właściwościami innego składnika a mianowicie calenduli (nagietka) dają niespotykane rezultaty.

        Innowacyjna metoda ekstrakcji, która nie niszczy najcenniejszych składników, wzbogacając substancje czynne kremów w zasoby witamin, aminokwasów i kinetyny z ziołowych komórek macierzystych, dzięki czemu mój najnowszy Body Balm Cannabis występujący również pod nazwą Elma Cannabis posiada właściwości nie tylko przeciwbólowe, ale również lecznicze w olbrzymiej liczbie różnych przypadłości skórnych.

        Produkt ten uzyskał już NPN NUMER i jest już dostępny w sprzedaży. 

        Mili Państwo, jakże często bywa, iż piękno otaczającego nas świata, satysfakcję ze wspaniałej rodziny i wypracowanego wieloletnią harówką dorobku przyćmiewa i zakłóca dolegliwość, która w taki, czy inny sposób dotyka nas wszystkich.

        Ból, Ból, który potrafi zarówno dzień jak i noc zamienić w koszmar. Świdrujący, ćmiący, szarpiący,  tępy lub ostry, nie dający o sobie zapomnieć, ból do którego nie da się, ot tak po prostu przyzwyczaić. Walczymy z nim chemicznymi środkami powodującymi inne dolegliwości takie jak na przykład zgagi, biegunki, zatwardzenia, zawroty głowy, bezsenność i wiele innych. 

        Błędne koło z którego nie ma wyjścia???? Mili Państwo, pragnę przedstawić Państwu nowość - maść Elma Cannabis - wyciąg z komórek macierzystych cannabis w połączeniu z dobroczynnym dla wszystkich dolegliwości skórnych wyciągiem z komórek macierzystych nagietka. 

        W stu procentach naturalna, bez absolutnie żadnych domieszek chemicznych ELMA CANNABIS. Właściwości lecznicze Cannabis to coś, o czym od dawna jest już głośno w świecie. Innowacyjna metoda ekstrakcji substancji odżywczych z komórek macierzystych Cannabis powoduje, iż otrzymujemy coś, co pomoże nam w walce, z bólami -  uwaga! - pleców, barków, szyi, głowy, łokci, dłoni, bioder, kolan, stóp; bóli stawów, bóli mięśni, bóli ścięgien, nerwobóli, bóli powierzchownych związanych z urazami, stłuczeniami, skaleczeniami, czy bóli przewlekłych, związanych z artretyzmem czy przewlekłymi stanami zapalnymi. 

        Mówię o tym z entuzjazmem ponieważ zarówno ja, jak i członkowie mojej rodziny, a także wielu przyjaciół przetestowaliśmy działanie tego produktu na sobie i jest to naprawdę rewelacja! Nasmarowanie bolącego miejsca pomaga usunąć ból na wiele godzin, działanie jest szybkie i nie powiązane z jakimikolwiek efektami ubocznymi. 

        Elma Cannabis Product dostępny jest już dzisiaj we wszystkich lokalizacjach sklepów Euromax Foods w Brampton, Milton i Mississaudze. 

        Mili Państwo nasz rodzimy rynek zasypany jest różnego rodzaju, reklamowanymi, jako przysłowiowe cuda na kiju, produktami, które okazują się później być cudami tylko w reklamie. Powoduje to, i słusznie, raczej sceptyczne i podejrzliwe podejście do nich przez potencjalnych nabywców. Dlatego właśnie, w przypadku Elmy Cannabis w sklepach Euromax można za jedyne 5 dolarów nabyć tester, wystarczający na kilka aplikacji. Ci, którzy go kupią i zdecydują się potem na nabycie regularnego opakowania, zwracając zużyte opakowanie testera otrzymają rabat w wysokości 5 dolarów. Tak więc, za bardzo niewielkie pieniądze (a realnie w przypadku decyzji późniejszego nabycia pełnego opakowania, to za darmo) można produktu spróbować, sprawdzając na przysłowiowej własnej skórze czy naprawdę pracuje.Obiecuję będziecie Państwo bardzo pozytywnie zaskoczeni.

        Mili Państwo tego naprawdę warto spróbować: Elma Cannabis dostępna we wszystkich lokalizacjach sklepów Euromax Foods w Milton Brampton i Mississauga.

Ból Ból Ból

Ty nie przejmuj się nim wcale

dziś już pokaż jemu palec

EUROMAX ELMACANABIS

I PO BÓLU

Andrzej Witowski

piątek, 03 sierpień 2018 18:51

Wygrasz z nadwagą

Napisane przez

Biovis Wellness Centre!
Od 6 do 8 kg w ciągu miesiąca!
Od 2 do 4 rozmiarów w ciągu miesiąca!

Nasi lekarze, różnych specjalizacji, dietetycy, specjaliści od odżywiania zajmujący się leczeniem otyłości od ponad 30 lat, opracowali program kontroli wagi o nazwie Shapeworks. Na czele Rady Naukowej stoi dr David Heber, dyrektor Centrum Odżywiania Człowieka na UCLA (Uniwersytecie Kalifornijskim) w Los Angeles, od 1978 roku członek Katedry Medycyny na UCLA, a także profesor i założyciel Katedry Odżywiania Klinicznego na Wydziale Medycznym.

Nadwaga przestała być wiązana ze złym wyglądem, ale określana jest jako zły stan zdrowia. Naraża nas na poważne choroby np, cukrzycę typu 2-go, hiperlipidemię, choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, zwłaszcza jelita grubego, odbytnicy, trzonu macicy, sutka, gruczołu krokowego ( prostata), nadciśnienie, rak, podagra, kamienie żółciowe.

Nadwaga wywołuje również problemy ze snem, gdyż tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy szyi prowadzi do niebezpiecznej odmiany chrapania zaburzającej proces oddychania. Taka osoba czuje się zmęczona bez wyraźnego powodu. Nie należy także zapominać, że ludzie cierpiący z powodu nadwagi są często świadomie lub nieświadomie dyskryminowani na rynku pracy, co nasila stres, a stres jest cichym zabójcą.

Nadwaga wynika z nadmiaru energii dostarczonej do organizmu poprzez jedzenie. Tak właśnie odkładają się pokłady tłuszczu. Najczęściej dzieje się to przez niewłaściwą dietę, małą aktywność fizyczną, a także czynniki psychologiczne, takie jak napięcia psychiczne i zmienne stany emocjonalne. Często terapie hormonalne wywołują nadwagę i problemy z wypróżnianiem.

Nie bez znaczenia jest nasz wiek im jesteśmy starsi, prowadzimy mniej aktywny tryb życia i zmniejsza się zapotrzebowanie na energię. Jednak nasze porcje jedzenia są takie same, a czasami większe, więc zaczyna się proces tycia.

W programie Shapeworks będziecie Państwo otrzymywać wszystko, co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i co przyniesie poprawę kondycji oraz wzrost energii.

Jak łatwo sprawdzić czy mamy nadwagę. Proszę wziąć centymetr i zmierzyć obwód brzucha (w okolicy pępka ) to najprostszy sposób i trafny.

Mężczyżni – ponad 94 cm – nadwaga zagrożenie dla zdrowia.

ponad 102 cm – silna nadwaga i poważne zagrożenie dla zdrowia.

Kobiety – ponad 80 cm - nadwaga zagrożenie dla zdrowia.

ponad 88 cm – silna nadwaga i poważne zagrożenie dla zdrowia.

Niezależnie od wymienionych wskaźników uważa się iż przyrost masy ciała u kobiet o więcej niż 5 kg wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę i choroby serca.

Program kontroli wagi.

Shapeworks - to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. Ten system kontroli wagi dostarcza do organizmu kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy, i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikalną mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego jadłospisu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień.

Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Białko roślinne dostarczone do organizmu, w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji, jest surowcem do budowania naszego wewnętrznego białka oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej. Program dobierany jest indywidualnie dla każdej osoby i zależy od wielu czynników.

System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysoko-odżywczym, a nisko-kalorycznym. Dla lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami, lub jedzących raz, czy dwa razy dziennie, podajemy przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktów. Osoby o ciągłym łaknieniu na słodycze otrzymują produkty regulujące tę skłonność. 

Bogdan Szpirak,
Biovis Wellness Centre
Weight Loss – nadwaga.ca
www.colontherapy.ca
Tel - 905 804-8885

piątek, 27 lipiec 2018 11:25

Nadwaga zniekształca! Otyłość zabija!

Napisane przez

Otyłość to choroba będąca głównym skutkiem niewłaściwego odżywiania. Każdy organizm wydatkuje pewną ilość energii na procesy życiowe i tyle samo energii potrzebuje pobrać w postaci pokarmu, aby zbilansować metabolizm. Nadwyżka spożytego pokarmu zostaje odłożona w postaci tkanki tłuszczowej, co powoduje nadwagę oraz otyłość.

Otyłość jest przewlekłą, poważną chorobą, która charakteryzuje się dużą zawartością trójglicerydów (produkt rozpadu tłuszczu) w tkance tłuszczowej i w układzie krążenia (cholesterol). Nadmiar tkanki tłuszczowej często prowadzi do rozwoju poważnych chorób, a w konsekwencji do przedwczesnej śmierci. Sposób rozmieszczenia jej w organizmie w bardzo istotny sposób wpływa na rodzaj problemów zdrowotnych. Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej określa się, mierząc stosunek obwodu talii do obwodu bioder. Jeśli ten stosunek jest wyższy niż 0.8 u kobiet, a 1.0 u mężczyzn – mamy do czynienia z otyłością typu brzusznego. Jeśli wskaźniki te są niższe (oczywiście przy BMI świadczącym o otyłości ) – występuje otyłość pośladkowo-udowa, najczęściej spotykana u kobiet, powszechnie nazywana otyłością „gruszkową”. Natomiast otyłość brzuszna nazywana jest otyłością „jabłkową”. W tym przypadku tkanka tłuszczowa gromadzi się w okolicy brzucha oraz wewnątrz jamy brzusznej, co stanowi duże ryzyko rozwoju chorób związanych z zaburzeniami metabolizmu. Otyłość brzuszna jest więc bardziej niebezpieczna niż pośladkowo-udowa.

Typ otyłości a ryzyko chorób z nią związanych.

– Wzrost poziomu cholesterolu frakcji LDL w stosunku do cholesterolu HDL. Wystąpienie choroby niedokrwiennej serca.

– Umieralność na choroby układu krążenia oraz nowotwory. Wysoki procent przy otyłości brzusznej. Szerokie badania w tym zakresie prowadzone są we Francji.

– Ostra niewydolność wieńcowa oraz udar mózgu cechuje otyłość brzuszną. Specjalistyczne badania przeprowadzono w Szwecji na mężczyznach w wieku średnim.

– Stwierdzono częstsze występowanie nadciśnienia tętniczego u kobiet z otyłością brzuszną niż z pośladkowo-udową.

– Wykazano związek występowania cukrzycy insulinoniezależnej z otyłością typu brzusznego.

– Wykazano duże upośledzenie w procesie oddychania. Niedotlenienie organizmu drastycznie zmniejsza jego odporność. Nadwaga jest czynnikiem pośrednim wpływającym na coraz większą liczbę zachorowań na zapalenie płuc.

– Osoby otyłe i z nadwagą mają mniej tkanki nerwowej w obszarach mózgu odpowiedzialnych za sprawność intelektualną. Najnowsza praca naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles oraz Uniwersytetu w Pittsburgu podaje, że osoby otyłe mają ubytki tkanki nerwowej w obszarach mózgu odpowiedzialnych m.in. za pamięć i planowanie, osoby otyłe około 8% mniej tkanki nerwowej, a osoby z nadwagą około 4%. Mózg osób otyłych wygląda, jakby był o 16 lat starszy niż mózg osób szczupłych, a u ludzi z nadwagą około 8 lat starszy. Zmiany te powodują większe predyspozycje do choroby Alzheimera.

Nadwaga a przeciążenia.

Okolica krzyżowa dźwiga w przybliżeniu około 62-63% wagi ciała. Oznacza to, że krzyż osoby o wadze 100 kg dźwiga ciężar 62-63 kg. Do tego należy doliczyć jeszcze to, co sami dźwigamy, np. zakupy, praca fizyczna związana z ciągłym podnoszeniem itp. Proces taki trwa latami, więc musi się odbić na przeciążonych dyskach międzykręgowych, ulegają one spłaszczeniu, zniekształceniu i powstaje dyskopatia. Efektem dyskopatii jest ucisk na korzeń nerwowy, dający obraz rwy kulszowej.

Na poziomie stawów biodrowych własny ciężar ciała wynosi około 71-72 kg. Przewlekłe przeciążenia spłaszczają i ścierają chrząstkę,, wyścielającą zarówno panewkę, jak i główkę stawu biodrowego. Doprowadza to w efekcie do jego zniekształcenia i wtórnego zesztywnienia, najczęściej kończy się to operacją wymiany stawu biodrowego. Proces ten odbija się również na kręgosłupie, przyspieszając procesy zwyrodnieniowe.

Podobne przeciążenia powstają w obrębie stawów kolanowych, uszkodzeniu ulegają przede wszystkim chrząstki wyścielające stawy, ale także nasady kości, które go tworzą, zazwyczaj doprowadza to do wymiany stawu kolanowego (endoproteza).

Z powodu nadwagi cierpią stawy skokowe i stopy, które ulegają zniekształceniu, natomiast w przeciążonych piętach powstają ostrogi piętowe.

Program Kontroli Wagi Shapeworks – spełnia wszelkie wymogi odżywiania, utrzymuje nasze zdrowie na najwyższym poziomie i pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów w procesie odchudzania.

Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Shapeworks to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego (zioła). System kontroli wagi Shapeworks dostarcza do naszego organizmu kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwasu pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikatową mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień. Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu, oraz znaczne zwiększenie ilości energii. Prawidłowa ilość białka roślinnego dostarczonego do organizmu, w programie Shapeworks w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej.

Efekty utraty wagi to w ciągu miesiąca
od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center
Weight Loss – nadwaga www.nadwaga.ca
905 804 8885
www.colontherapy.ca

piątek, 20 lipiec 2018 10:23

Jak wybrać najskuteczniejszy program odchudzający?

Napisane przez

Ograniczenie jedzenia powoduje niedobór białka, skutkiem czego tracimy tkankę mięśniową, co uwidacznia się w naszym wyglądzie (zmarszczki, zwiotczenie skóry, zapadające się policzki, szara cera).

Jak powinien wyglądać prawidłowy program odchudzający? Przede wszystkim, musi uwzględniać całodobowe zapotrzebowanie naszego organizmu na wszystkie składniki odżywcze, jakie są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Program odchudzający zawsze musi być dobrany indywidualnie. W dzisiejszym świecie każdy funkcjonuje inaczej, ma inne przyzwyczajenia żywieniowe i energetyczne.

        Czy odchudzanie przez ograniczenie jedzenia jest bezpieczne? Oczywiście, że nie. Natomiast zmiana sposobu odżywiania będzie miała duży wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Jednym z bardzo istotnych składników w procesie odchudzania jest białko (ale białko roślinne, a nie zwierzęce), którego w naszej diecie powinno być około 80 proc. Ma ono przeogromny wpływ na normalizację naszego apetytu, jak również na zachowanie naszej bazy mięśniowej. W związku z tym, ograniczenie jedzenia powoduje niedobór białka, skutkiem czego tracimy tkankę mięśniową, co uwidacznia się w naszym wyglądzie (zmarszczki, zwiotczenie skóry, zapadające się policzki, szara cera). Zmniejszenie ilości jedzenia i nieumiejętne komponowanie naszych posiłków powoduje znaczne zubożenie i blokowanie niezbędnych we wszystkich procesach życiowych witamin, minerałów, mikro- i makroelementów, biopierwiastków, enzymów itd. W związku z tym, nieumiejętne odchudzanie może odbić się bardzo poważnie na naszym zdrowiu.

        Czy szybka utrata nadwagi jest niebezpieczna? Jest bardzo niewskazana. Występuje najczęściej u osób, które usiłują zgubić wagę w bardzo krótkim czasie, drastycznie ograniczając jedzenie, a tym samym liczbę kalorii (jednostek energetycznych). Takie postępowanie może doprowadzić do osłabienia organizmu, a tym samym do rozwinięcia się bardzo poważnych problemów zdrowotnych (np. anemia, osteoporoza, niepłodność).

        Co to jest efekt jo-jo? Jest to efekt szybkiej utraty nadwagi i szybkiego powrotu do utraconych kilogramów, a niejednokrotnie rozbudowania znacznie większej tkanki tłuszczowej. U osób często odchudzających się efekt jo-jo jest zjawiskiem bardzo znanym, z którym zawsze walczą. Geneza efektu jo-jo zaczyna się od tego, w jaki sposób chcemy zgubić  wagę. Jeżeli postanowiliśmy raz na zawsze zakończyć problem nadwagi, to jest tylko jedno rozwiązanie, a mianowicie prawidłowe odżywianie, tzn. odżywianie pełnowartościowe, które pozwoli na utratę tylko tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Dlatego dostarczanie wszystkich niezbędnych elementów odżywczych spowoduje, że będziemy spalać tkankę tłuszczową, nie czując głodu i tryskając dużą ilością energii. Aby uniknąć efektu jo-jo, należy wybrać prawidłową dietę, czyli wysoko-odżywczą i niskokaloryczną. Ponadto, bardzo istotna jest konsekwencja naszego działania, jeżeli mamy np. nadwagę sięgającą 20 kg, to musimy dążyć do zgubienia tych 20 kg. Bardzo często jednak zatrzymujemy nasz sukces w połowie, będąc usatysfakcjonowanym już częściowym rezultatem. Jest to błąd! Należy maksymalnie, jak tylko jest to możliwe, zminimalizować tkankę tłuszczową, co spowoduje odsunięcie efektu jo-jo. Natomiast w  momencie osiągnięcia wymarzonej sylwetki, zawsze musimy zwracać uwagę na ilość i jakość produktów, które spożywamy.

        Czy odchudzanie jest elementem oczyszczania organizmu? Na pewno tak. Odchudzanie to zmiana naszego odżywiania, a tym samym ograniczenie wielu składników chemicznych, które dostają się do naszego organizmu z pożywienia. Tkanka tłuszczowa jest również magazynem substancji toksycznych, więc przy jej utracie  pozbywamy się wielu toksyn. Prawidłowo przygotowany program odchudzający zmusza nas do picia większej ilości płynów, a także do jedzenie większej ilości warzyw, a zawarty w nich chlorofil wspaniale oczyszcza organizm z toksyn  i reguluje pH (kwasowość). Spożywamy więcej włókien roślinnych, które są jednym z ważniejszych elementów prawidłowo funkcjonującego jelita grubego, w którym gromadzi się około 25 rodzajów najgorszych trucizn, mających przeolbrzymi udział w powstawaniu 90 proc. chorób.

                Program, który Państwu podaję i polecam, zawiera wszystkie te elementy, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów.  
       
        Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Jest to  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. System kontroli wagi Shapeworks dostarcza do naszego organizmu  kluczowe składniki: witaminy A, C, E, B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikatową mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego jadłospisu, zapewniając pełne odżywianie przez cały dzień. Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym) ma olbrzymi wpływ zarówno na sposób, jak i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu, znaczne zwiększenie energii, elastyczność naszej skóry, utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej. Program dobierany jest indywidualnie dla każdej osoby. System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysokoodżywczym, a niskokalorycznym. Dla osób lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami lub jedzących raz czy dwa razy dziennie, podawane są przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktów, np. zupy, napoje oraz czekoladki – o przeróżnych smakach. Osoby o ciągłym zapotrzebowaniu na słodycze otrzymują produkty regulujące tę skłonność.

Efekty utraty wagi w ciągu miesiąca od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów

Bogdan Szpirak,
BIOVIS Wellness Centre
Weight Loss  www.nadwaga.ca
www.colontherapy.ca
Tel. 905-804-8885

piątek, 13 lipiec 2018 14:24

Odchudzanie a hormony! A co na to kawa.

Napisane przez

Miliony ludzi na świecie próbowały i próbują schudnąć. Wielu z nich potyka się o efekt jo-jo albo wskazówka ich wagi zatrzymuje się i  mimo dalszych wysiłków, ani drgnie.

        Olśnienie przyszło, kiedy do badań  wkroczyła endokrynologia. Wtedy okazało się, że zupełnie rozregulowany balans  hormonalny ma ogromny wpływ na to, czy magazynujemy, czy spalamy energię z pożywienia. Hormony są chemicznymi posłańcami, którzy roznoszą informacje do wszystkich komórek naszego ciała. Między innymi informują o tym, czy jesteśmy głodni, czy syci, co zrobić ze zjedzonym pokarmem: spalić składniki odżywcze, czy też je zmagazynować. Hormony decydują także o sposobie postępowania ze zgromadzonymi zapasami, mogą ułatwić pozbywanie się tkanki tłuszczowej lub skutecznie to uniemożliwić.

        Opinie endokrynologów są jasne, organizm, w którym cały układ  hormonalny jest zrównoważony, nie ma problemów z nadwagą. Tyjemy, gdy coś nas z tej równowagi wytrąci.  A najczęstszym powodem nierównowagi hormonalnej jesteśmy my sami. Nasza dieta, i nie chodzi tu tylko o ilość pochłanianych kalorii, ale także rodzaj żywności oraz tryb życia. Nieregularne posiłki i fundowanie sobie drakońskich diet sprawiają, że mamy zbyt wysoki poziom greliny (hormonu głodu), czyli rośnie apetyt, z którym potem próbujemy walczyć (najczęściej objadając się), co doprowadza do ponownego przyrostu tkanki tłuszczowej. Osoby np. niedosypiające z różnych powodów, osłabiają hormon wzrostu, który odpowiada za  wzmocnienie  metabolizmu i wspomaga spalanie. Jest on syntetyzowany podczas snu. Picie napojów gazowanych powoduje osłabienie leptyny (hormonu sytości), która odpowiada za to, że jemy tyle, ile potrzeba. Występuje tu pewien paradoks, osoby otyłe mają wysoki poziom tego hormonu – produkowany jest on bowiem przez komórki tłuszczowe. Nadmiar jego jest niekorzystny i hormon nie spełnia swojego zadania.

        Stres to cichy zabójca, a jego przedstawicielem jest kortyzol (hormon stresu). Często się mówi zjadam stres. Kortyzol wywołuje głód, szczególnie na pokarmy tłuste i pełne węglowodanów. Podwyższony kortyzol informuje organizm, że jest ciężko, i prowokuje do gromadzenia zapasów, i to w miejscu najbardziej niebezpiecznym – na brzuchu.

        Jak wyregulować nasz układ hormonalny? Przede wszystkim usunąć z naszej diety produkty szkodliwe: dania gotowe, żywność przetworzoną (budynie, kaszki, batoniki), wszystko co zawiera sztuczne substancje słodzące, zagęszczające, stabilizujące, syntetyczne barwniki, tłuszcze trans itp. Lista produktów oraz dodatków o dużej szkodliwości jest bardzo długa.

        Sądzę, że ta informacja zaciekawi wszystkich entuzjastów kawy i spożywania  kofeiny w nadmiarze.  

        Kofeina pobudza ośrodki nerwowe, a układ hormonalny odbiera to jako sygnały zagrożenia. Organizm przestawia się mimo woli na tryb walki i ucieczki. Nadnercza produkują adrenalinę i kortyzol, choć tylko delektujemy się małą czarną. Hormony stresu uruchamiają całą kaskadę tuczących reakcji hormonalnych. Wątroba uwalnia cukier, trzustka insulinę. W rezultacie dopada cię ochota na coś słodkiego i rozpoczyna się proces rozregulowania. Poza tym  kwasy zawarte w jednej filiżance kawy podwyższają poziom kortyzolu na 14 godzin.

        Program Kontroli Wagi Shapeworks – spełnia wszelkie wymogi odżywiania, utrzymuje nasze zdrowie na najwyższym poziomie, pozwala na uzyskanie  najlepszych rezultatów w procesie odchudzania.  

        Shapeworks – to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. To  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego (zioła). Program kontroli wagi  dostarcza do naszego organizmu  kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy i kwas pantotenowy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe,  zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikalną mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne oraz zbalansowane odżywianie przez cały dzień.  Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów ma olbrzymi wpływ na sposób i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przede wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu oraz znaczne zwiększenie  ilości energii. Prawidłowa ilość białka roślinnego dostarczonego do organizmu w programie Shapeworks w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji oraz ma przeogromny wpływ na elastyczność naszej skóry. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej, a w żadnym wypadku mięśniowej.  

Efekty utraty wagi to w ciągu miesiąca od 6 do 8 kg oraz od 2 do 3 rozmiarów.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center
Weight Loss – nadwaga   www.nadwaga.ca
905 804 8885
www.colontherapy.ca

 

poniedziałek, 09 lipiec 2018 15:21

Zdrowie mieszka w jelitach

Napisane przez

Zdrowie to temat często wiodący w naszych rozmowach rodzinnych czy towarzyskich. Najczęściej zadawane pytanie powitalne też ma związek z naszym samopoczuciem.
Trzeba przyznać, że problemy związane z jelitem grubym i wynikającymi z tego tytułu konsekwencjami są sprawami, których nie lubimy omawiać, taki to wstydliwy i krępujący temat, a tak istotny dla naszego zdrowia. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że rak jelita grubego zbiera olbrzymie żniwo. Jak podają media i czasopisma specjalistyczne, ta choroba jest drugim co do częstotliwości występowania nowotworem. Jak wiemy ze starego powiedzenia, „śmierć zaczyna się w jelitach”. Najbardziej dokładnie wyjaśniają tę sprawę lekarze wykonujący autopsje. Właśnie oni, specjaliści od sekcji zwłok, podają, że nawet w 80% jelita wypełnione są kamieniami kałowymi. „Vegetarian Times”, marzec 1998 r., drukuje informacje na ten temat.
Tysiące osób cierpiało kiedyś z powodu zaparć, zespołu jelita drażliwego, wzdęć, gazów, otyłości, chronicznego zmęczenia, zgagi, pasożytów, bólów żołądka, uchyłków jelita, chorób skóry i włosów oraz innych schorzeń. Większość pozbyła się tych problemów po oczyszczeniu organizmu z toksyn, a konkretnie po wykonaniu zabiegów hydrokolonoterapii.
Zanieczyszczenie organizmu to temat, który często jest poruszany w różnych mediach. Co rok wprowadza się miliardy funtów przemysłowych chemikaliów do powietrza i wody. Uczeni zaczęli badać poziom zanieczyszczeń organizmów ludzkich, a wyniki tych badań są bardzo niepokojące. Testy wykazały, że nasz organizm nie potrafi usunąć ogromnej ilości przeróżnych toksyn, które codziennie zjadamy i wdychamy. Gromadzą się one w naszych komórkach, zwłaszcza w komórkach tłuszczowych, tkankach, krwi i różnych organach, jak: wątroba, mózg, jelita, i pozostają tam przez nieokreślony czas powodując różnorodne problemy zdrowotne.
O higienę zewnętrzną troszczymy się codziennie, a to tylko 2 metry kwadratowe naszej skóry, natomiast jelito grube to powierzchnia około 100 metrów kwadratowych. Okrężnica na całej swojej długości poddana jest działaniu bardzo szkodliwych toksyn. Mają możliwość powrotu do całego organizmu przez układ naczyń krwionośnych. We współczesnym świecie oczyszczanie okrężnicy jest koniecznością, bo tam gromadzą się toksyny. Kiedy należy rozpocząć to oczyszczanie? Wtedy, kiedy odczuwasz któryś z poniższych objawów lub wiele z nich: częste zmęczenie, niski poziom energii, wzdęcia, gazy, nadwaga, alergie na żywność, pogorszenie trawienia, drażliwość, zmienność nastrojów, cuchnący oddech z ust, pasożyty w kale, częste przeziębienia, częste bóle głowy, chroniczne zaparcia, sterczący brzuch, schorzenia skóry, wysypki, metaliczny smak w ustach, candida.
Zabiegi hydrokolonoterapii – skutecznie oczyszczają jelito grube. Ten terapeutyczny zabieg jednocześnie wykonuje masaż wewnętrzny ścian okrężnicy, pobudzając ją do prawidłowej pracy. Bardzo istotną funkcją hydrokolonoterapii jest nawadnianie jelita grubego, co powoduje rozmiękczanie wszystkich złogów i kamieni kałowych, które odkładały się przez wiele lat. W efekcie doprowadza to do łatwego ich usuwania z naszego organizmu. Podczas zabiegu podawane są również produkty probiotyczne mające na celu zbalansowanie jelita grubego. Utrzymywanie jelita grubego w higienie gwarantuje zawsze najlepsze zdrowie.
Toksyny i zła praca jelit mają duży wpływ na przyspieszenie starzenia się i przedwczesną śmierć.

Bogdan Szpirak
Biovis Wellnes Center-Hydrocolontherapy
Weight Loss – odchudzanie
www.colontherapy.ca 905 804 8885

Strona 1 z 13