Goniec

Register Login

Zdrowie i inne porady

Nasze zdrowie i inne porady.

dalek    Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie na okres 20 lat tracą na wartości około 20-30 %  pomimo ich nominalnego wzrostu. Tak niestety wyglądają realia" inwestycji" bankowych. Czy stać nas na takie "gwarantowane" straty?

    Na szczęście inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu oszczędnościowo-inwestycyjnego wypłacającego  oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału. Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nie oferując wzrostu realnego.

dalek    Wpłata na plan emerytalny RRSP jest dla wielu kanadyjskich podatników jedynym sposobem na bieżące zmniejszenie kwoty płaconego podatku dochodowego.

    Limit wpłaty jest co roku powiększany o kwotę będącą równowartością 18% dochodu rocznego, uzyskanego w roku poprzednim, minus wpłaty dokonane przez pracodawcę. Jednorazowa korzyść z tytułu wpłaty na RRSP w postaci ulgi podatkowej to nie wszystko, potrzebny jest produkt inwestycyjny, który spowoduje, że nasze RRSP zacznie zarabiać konkretne pieniądze. Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz lokat terminowych, nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności jest… ujemny. Pieniądze pozostawione na takim koncie RRSP nieustannie tracą na wartości pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są realia "inwestycji" bankowych.

investment

   Na szczęście, zdrowy  mechanizm konkurencji spowodował, że inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu inwestycyjnego wypłacającego stałe oprocentowanie kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału.  Aby to osiągnąć, konieczne jest wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nie oferując wzrostu realnego. Inwestycje typu mortgage investment stanowią alternatywę dla mało wydajnych lokat bankowych oraz niepewnych i nieprzewidywalnych inwestycji giełdowych. Podstawowym źródłem dochodu dla banków jest pożyczanie pieniędzy na procent pod zastaw nieruchomości. Idealny biznes! Okazuje się, że dzięki zmianom w przepisach bankowych, tego rodzaju inwestycje nie są już zarezerwowane tylko dla specjalistycznych firm oraz najbogatszych inwestorów prywatnych, tzw. accredited investors, ale są także dostępne dla całej reszty inwestorów indywidualnych już od kwoty 25-30 tys. $. Syndicate Mortgage Investment jest inwestycją, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8% rocznie. Pożyczka hipoteczna (kapitał inwestora) jest zarejestrowana na tytule własności finansowanej nieruchomości, oferując solidne zabezpieczenie. Do inwestycji Syndicate Mortgage można użyć nowych lub już istniejących kont emerytalnych (RRSP/RRIF), pensji zakładowych (LIRA), kont wolnych od podatków (TFSA), a także kont gotówkowych.

NOWA OFERTA INWESTYCYJNA:

Brookdale on Avenue Rd. (Toronto)

    Brookdale on Avenue to zaawansowany, dojrzały projekt deweloperski. Przedmiotem finansowania jest 7-piętrowe boutique condominium na 1-akrowej parceli budowlanej na Avenue Rd., pomiędzy Brookdale Rd. i Fairlawn Ave.

    Deweloperem jest: Cityzen/ Fernbrook/ Fortress.
    Okolice Avenue Rd. w Toronto to bardzo zamożna, stabilna, prestiżowa dzielnica.

    Dużo restauracji, butików, drogich sklepów oraz zatrzęsienie tzw. custom build homes. Stare domy są masowo wykupywane, a w ich miejsce są budowane duże i drogie domy będące nowym standardem. W tym projekcie planowane jest wybudowanie 93 luksusowych condo units plus 4 townhomes, a także 18 rental units. Dodatkowo ponad 20 tys. sq feet powierzchni handlowej na parterze, 2-poziomowy podziemny parking.

Podsumowując:

    • Oprocentowanie wynosi 9% rocznie, jest ono kumulowane i płatne na zakończenie umowy syndicate mortgage
    • Znakomity deweloper: Cityzen/ Fernbrook, ponad 40 lat doświadczenia (Absolute Towers-Mississauga, L Tower-Toronto i wiele innych projektów)
    • Czas trwania:1 rok i niecałe 4 miesiące, maturity date: 25 maja 2017 plus ewentualne przedłużenie (do 1 roku)
    • 70% mieszkań w budynku jest już sprzedane
    • 2 instytucje finansowe złożyły tzw. letter of intent dotyczący chęci finansowania budowy.
    • Sales Centre zostało już przeniesione na 1717 Avenue Rd. w celu umożliwienia "demolition"
    • Budowa rusza na wiosnę 2016, a więc już za kilka miesięcy.Ten budynek nie ma żadnej innej konkurencji budowlanej na północ od Lawrence Ave. do autostrady 401, czyli do końca Avenue Rd.

    Wszystkich zainteresowanych uzyskiwaniem wyższego oprocentowania dla swoich oszczędności proszę o kontakt.

piątek, 29 styczeń 2016 00:27

Fundusze emerytalne RRSP

Napisane przez

dalekJak zwykle co roku, w lutym ma miejsce apogeum wpłat na fundusze emerytalne RRSP. Dla wielu kanadyjskich podatników inwestycja wewnątrz RRSP jest jedynym sposobem na bieżące zmniejszenie kwoty płaconego podatku dochodowego.

    Kwota ulgi podatkowej z tytułu wpłaty na RRSP jest bezpośrednio uzależniona od dochodu osoby wpłacającej.

    Aby uzyskać ulgę za dany rok podatkowy, musimy dokonać wpłaty na RRSP w ciągu tego roku, ewentualnie w ciągu pierwszych 60 dni roku następnego. Ostateczny termin wpłat na RRSP za rok 2015 upływa 29 lutego 2016 r.

    Maksymalny dozwolony limit wpłaty na RRSP w danym roku jest określony indywidualnie na tzw. Notice of Assessment (dokumencie podsumowującym rozliczenie podatkowe). Limit wpłaty jest co roku powiększany o kwotę będącą równowartością 18% dochodu rocznego, uzyskanego w roku poprzednim, minus wpłaty dokonane przez pracodawcę. W tym roku maksymalny limit wpłaty za rok 2014 wynosi $24,930. Generalnie, wypłaty z RRSP są traktowane jako dochód w danym roku podatkowym.

dalek    Twoje konto gotówkowe, RRSP, TFSA mogą na tym znacząco skorzystać!

    Syndicate Mortgage Investment to inwestycja, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora. Działa to w ten sposób, iż grupa inwestorów łączy swoje środki pieniężne, tworząc jeden ogromny instrument hipoteczny (mortgage), finansując w pewnej części, na spółkę z bankiem,  duży projekt deweloperski. 

   Przedmiotem finansowania są z reguły większe projekty budowlane, takie jak osiedla domów wolno stojących, budynki mieszkalne typu condominium, lub też budownictwo z przeznaczeniem na cele biznesowo-usługowe.

niedziela, 03 styczeń 2016 22:49

Pyłek pszczeli - objaśnia pszczelarz z Alberty

Napisane przez

    Czym jest pyłek pszczeli?

    Korzyści, jakie czerpie człowiek z pracowitej działalności pszczół, to nie tylko ceniony wśród wielu smakoszy miód, ale również troszkę niedoceniony współcześnie pyłek pszczeli.  Niedoceniony, a jakże niepozorny. Pyłek kwiatowy produkowany przez rośliny jako komórki męskie, niezbędny jest  do rozmnażania. Proces rozmnażania nazywamy zapylaniem, w wyniku którego powstają owoce. Aby tak się stało niezbędne jest, aby pyłek z pylników został bezpośrednio położony na znamię słupka. Proces zapylania nie wymaga dużej ilości pyłku kwiatowego, jednak kwiaty, chcąc mieć pewność skuteczności procesu, produkują go w bardzo dużych ilościach, z korzyścią dla pszczół.

dalekStopy procentowe są obecnie na poziomie jednym z najniższych w historii. Taka sytuacja sprawia, że oszczędzanie na bankowych rachunkach terminowych jest coraz mniej opłacalne.

Klienci instytucji finansowych, którzy szukają odpowiedniej lokaty dla swoich oszczędności, nie są w stanie znaleźć nic zadowalającego. Oprocentowanie rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności po opodatkowaniu zysku jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie bankowym na okres 20 lat tracą na wartości około 25-30%, pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są niestety realia inwestycji bankowych.

dalekSposobów na inwestowanie w kanadyjski rynek nieruchomości jest wiele. Począwszy od najbardziej popularnych, polegających na kupnie domu w celach biznesowych (wynajem, remont w celu odsprzedaży), poprzez bardziej wyszukane inwestycje niebezpośrednie, takie jak: REITs (Real Estate Investment Trusts), MICs (Mortgage Investment Corporation), a także Syndicate Mortgage, inwestycja stworzona na podobieństwo bankowej pożyczki hipotecznej.

Podstawowa różnica polega na tym, że zamiast banku mamy tutaj grupę indywidualnych inwestorów, których środki finansowe po połączeniu w całość tworzą Syndicate Mortgage, który po zarejestrowaniu w Land Registry Office (w celu prawnego zabezpieczenia kapitału) użyty jest na sfinansowanie konkretnego projektu deweloperskiego. Rejestracja w Land Registry Office, czyli oficjalne wpisanie pożyczki hipotecznej na tytule własności nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie inwestycji, jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa, niedostępnym w żadnej innej inwestycji pozabankowej. Kapitał prywatny jest nieodłączną częścią większości projektów deweloperskich. Zmiany w kanadyjskich przepisach bankowych (Bank Act) spowodowały, że ten rodzaj inwestycji stał się ogólnie dostępny już od kwoty $25-30 tys.

dalekOkres niskich stóp procentowych nie jest dobrym czasem dla oszczędzających na wszelkiego rodzaju kontach oszczędnościowych, lokatach terminowych, bankowych GIC, a także obligacjach skarbowych, np. Canada Saving Bonds. Instytucje finansowe, takie jak banki lub kasy kredytowe, próbują kusić potencjalnych klientów pojedynczymi ofertami związanymi z różnego rodzaju promocjami, jednakże reklamowane promocyjne oprocentowanie ma zazwyczaj charakter krótkoterminowy, trwający zwykle przez pierwsze kilka miesięcy lokaty.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że analiza opłacalności określonego produktu oszczędnościowego nie powinna opierać się wyłącznie na podstawie oprocentowania nominalnego. To, ile zarobimy na lokacie lub innym rachunku oszczędnościowym, powinno być zestawione z obecną i prognozowaną stopą inflacji, dodatkowo pod uwagę powinno być także wzięte opodatkowanie zysku w postaci otrzymanego oprocentowania. Obliczone w ten sposób oprocentowanie realne pokazuje, jakie faktycznie osiągamy zyski oraz który sposób oszczędzania jest najbardziej efektywny.

Jak w obecnej sytuacji rozsądnie i skutecznie pomnażać kapitał?

dalekMinimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności, po opodatkowaniu zysku, jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie na okres 20 lat tracą na wartości około 25-30% pomimo ich nominalnego wzrostu. Tak niestety wyglądają realia "inwestycji" bankowych.

Czy stać nas na takie "gwarantowane" straty? Oczywiście, że nie! Na szczęście zdrowy mechanizm konkurencji spowodował, że inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu oszczędnościowo- inwestycyjnego wypłacającego oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc zapewniające, zdrowy i trwały wzrost kapitału. Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nigdy nie oferując wzrostu realnego.

piątek, 04 wrzesień 2015 21:30

Naturalny antybiotyk - PROPOLIS

Napisane przez

Propolis, zwany również pszczelim kitem, powstaje z lepkich substancji żywicznych zbieranych przez pszczoły z pączków drzew i roślin zielonych zmieszanych z wydzielinami gruczołów żuwaczkowych i gardzielowych.

Kit służy pszczołom głównie do uszczelniania ścianek ula oraz dezynfekcji. Każda komórka pszczela, w której matka składa jajeczko jest wcześniej czyszczona i polerowana, a następnie pokrywana cienką warstwą propolisu. Pszczoły przed zimą propolisem uszczelniają wszystkie ściany ula oraz regulują szerokość wlotka na zimę. Kiedy w ulu pojawi się jakiś szkodnik, np. mysz, i pszczoły nie są w stanie go usunąć na zewnątrz, w celu zapobiegania rozkładowi "mumifikują" jego ciało, pokrywając je propolisem. Kit pszczeli stanowi także naturalną barierę broniącą pszczoły przed inwazją drobnoustrojów.