Goniec

Register Login

Zdrowie i inne porady

Nasze zdrowie i inne porady.

dalek        Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych, nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności po opodatkowaniu zysku jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na takim koncie znacząco tracą na wartości pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są realia inwestycji bankowych.

        Na szczęście inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu inwestycyjnego wypłacającego stałe oprocentowanie kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału.         

         Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych w poszukiwaniu nowej drogi. Coraz większą  popularność zdobywają inwestycje typu mortgage investment, będące  alternatywą dla mało wydajnych lokat bankowych oraz chwiejnych inwestycji giełdowych.

piątek, 15 kwiecień 2016 14:37

Po młody wygląd – do starej Ojczyzny.

Napisane przez

     Strony internetowe klinik medycyny urody ogłaszających się w "Gońcu"

Coramed - Wrocław

Estetica - Lublin

Chirurgia plastyczna Barańscy - Słubice

Biogenica  -  Poznań

medbeauty  -  Warszawa

Klinika Medycyna Urody - Warszawa 

Chiroplastica - Wrocław


 

 Polskie kliniki medycyny urody stały się poważną konkurencją dla prestiżowych placówek tego typu w całej Europie.

  Dynamika naszych czasów i stale zmieniający się rynek pracy nie pozostawiają żadnych wątpliwości: osoby o zadbanym, młodszym niż wynika to z metryki wyglądzie mają większe szanse na rynku zatrudnienia. Silny stereotyp, że troszczący o swój wygląd pracownik dobrze zadba też o interesy firmy jest trudny do obalenia. Oprócz aspektów ekonomicznych, w dążeniu do uatrakcyjnienia swojego wyglądu istotne są też czynniki społeczne i psychologiczne: ładniejszym jest w życiu łatwiej utrzymać swoją pozycję towarzyską oraz górować na rynku tzw. matrymonialnym. Poczucie własnej estetyki dodaje pewności siebie i życiowego entuzjazmu, ten zaś potrafi przenosić przysłowiowe góry.

        Przed nami okres urlopowy i tym samym czas wzmożonych podróży Polonii do starego kraju.

        To również doskonała okazja, by skorzystać z bogatej oferty klinik medycyny estetycznej w Polsce, których prestiż – z uwagi na wysoki poziom usług i bardzo konkurencyjne w porównaniu z Ameryką i resztą Europy ceny, rośnie z każdym rokiem.

Kiedyś wstyd, dziś duma

        Jeszcze kilka lat temu poddawanie się zabiegom estetycznym było tematem tabu. Kobiety nie chwaliły się faktem, że ich wygląd bywa wynikiem procedur anty-aging czy operacji plastycznych. – Dziś rozmawia się o tym otwarcie i w dobrym tonie jest korzystanie z zabiegów poprawiających wygląd – mówi dr Katarzyna Łętowska-Andrzejewicz, właścicielka lubelskiej kliniki Estetica. – Oczywiście jest typ zabiegów intymnych, które choć zyskują dużą popularność, nie są tematem do rozmów z szerokim gronie. Na przykład moja klinika oferuje, oprócz pełnego spektrum zabiegów medycyny estetycznej i antystarzeniowej, bezoperacyjne modelowanie kobiecych narządów intymnych, czego efekty są znakomite.

        Dr Katarzyna Łętowska-Andrzejewicz doskonale zna potrzeby kobiet w dziedzinie poprawiania urody – jest ekspertem w programach telewizyjnych i zasiada w jury prestiżowych konkursów piękności.

        Jednak nie tylko panie, dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i rekonstrukcyjnej dostają szansę na poprawę życia intymnego. Wrocławska klinika Chiroplastica, oprócz chirurgii ręki specjalizuje się w zabiegach powiększania męskiego przyrodzenia. – Nie zdawałem sobie sprawy, że będę miał tak wielu pacjentów – mówi dr Ahmed Elsaftawy, który przeprowadził już 150 takich zabiegów u mężczyzn z wielu krajów świata. – Panowie nie mówią otwarcie o swoich problemach z wielkością narządów płciowych, i dopiero dzięki mojej praktyce dostrzegam skalę problemu – dodaje dr Elsaftawy, który jest jednym z niewielu lekarzy w Europie przeprowadzających takie zabiegi z doskonałym efektem.

uslugi-kosmetyczne 

W pogoni za pięknem

       Współczesna medycyna estetyczna opiera się na najnowszych odkryciach anatomii, dermatologii, chirurgii, kosmetologii i psychologii. Połączenie tych dyscyplin w jedną, zgrabną całość stworzyło nową gałąź medycyny – medycynę urody, bazującą na holistycznym podejściu do wyglądu i samopoczuciu pacjenta. Ostatnie lata pokazały, że dynamiki jej rozwoju nie da się zatrzymać, i że procedury jeszcze do niedawna wymagające użycia skalpela mogą być zastąpione zabiegami nieinwazyjnymi, wykorzystującymi nowoczesne urządzenia medyczne z podobnym efektem. Przykładem są zabiegi z tzw. wypełniaczami czy wykorzystujące lasery do niwelowania większości defektów estetycznych skóry, przywracające jej młody wygląd, oraz nowoczesne formy stymulacji skóry i tkanek w procedurach przeciwstarzeniowych.
Do lekarza, kosmetologa czy kosmetyczki?

        Zabiegi medycyny estetycznej w ostatnich latach stały się niezwykle popularne, i to bez względu na szerokość geograficzną. Na każdym kroku spotykamy gabinety lekarskie, kosmetyczne, a nawet fryzjerskie oferujące zabiegi upiększające przy użyciu igły. Czy zawsze jest to bezpieczne? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze placówki, której powierzymy nasze ciało? Czy kluczowym kryterium są kwalifikacje medyczne osób wykonujących te zabiegi, a może ilość odbytych szkoleń?

        Niestety, komercjalizacja zabiegów medycyny estetycznej oraz luki w przepisach prawnych spowodowały, że zabiegi te nierzadko wykonują osoby nie tylko bez dyplomu lekarskiego, ale nawet bez wykształcenia pielęgniarskiego, czy kosmetologicznego. – To niepokojąca sytuacja, gdy dla niektórych placówek zysk staje się ważniejszy od dobra pacjenta. Nie podważamy kwalifikacji kosmetologów, aczkolwiek uważamy, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej polegające na podawaniu leków (np. botoksu) czy implantacja kwasu hialuronowego powinny być przeprowadzane wyłącznie przez lekarzy specjalistów – mówi Sandra Dryka, manager prestiżowej kliniki Biogenica z Poznania. – Do naszego gabinetu niejednokrotnie zgłaszają się pacjenci z powikłaniami po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, przeprowadzonych przez osoby niebędące lekarzami, często po odbyciu jednego, nieuprawniającego ich do iniekcji kursu. W wielu przypadkach leczenie jest nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne, co dodatkowo naraża pacjentów na stres i dyskomfort.

        Poznańska Biogenica prowadzona jest przez jednego z najlepszych w Polsce lekarzy medycyny estetycznej – dr. Krzysztofa Łukszę, który na swoim koncie ma udział w ponad 130 kursach, szkoleniach i konferencjach odbywających się zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

 

Polscy lekarze stają się marką

U kogo szukać pomocy w niwelowaniu defektów urody i skutków upływającego czasu? Wyłącznie u lekarzy – z długoletnią praktyką, posiadających dyplomy z medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, lub absolwentów Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. To specjaliści, i np. tak jak dr Andrzej Kępa, często będący autorytetami również w klinikach zagranicznych.

        – Mieszkając na stałe w Szwecji, Polskę traktuje priorytetowo, zarówno przez sentyment, jak również potrzebę spłacenia długu zaciągniętego wobec ojczyzny w związku z wykształceniem i ukierunkowaniem odpowiedniej drogi zawodowej. Jestem jednym z nielicznych lekarzy, którzy mimo emigracji na “bogaty zachód” nadal praktykują w Polsce – mówi lekarz, którego nazwisko jako specjalisty w dziedzinie medycyny estetycznej znane jest też w Malmö, Kristianstad, Ahus i Berlinie, gdzie dr Kępa ma swoje gabinety. Konsultuje także w Warszawie, Wrocławiu i Jeleniej Górze oraz w macierzystej placówce w Świdnicy. To rodzinne miasto dr. Kępy, twórcy Akademii Kształtu – nowatorskiego programu kompleksowego rozwiązywania problemów sylwetki, specjalisty w zakresie Holistic Lift by dr Kepa, liftingu biomimetycznego, intralipoterapii, zabiegów z zastosowaniem nici liftingujących PDO i laseroterapii.

 

Polskie cenowe Eldorado

Pomimo stałego upowszechniania się tej gałęzi medycyny, zabiegi estetyczne nie są refundowane przez system ubezpieczeń społecznych w żadnym kraju. Oznacza to, że za niwelowanie defektów urody musimy zapłacić z własnej kieszeni. I tu, analizując polski i torontoński rynek medycyny estetycznej można dostrzec pewną zasadę – gdy ceny usług medycyny urody w Kanadzie skoczyły w ostatnich latach w górę, w Polsce ten trend się odwraca. Dla porównania: za zabieg botoksem na jedną partię czoła (np. tzw. lwią zmarszczkę) w GTA zapłacimy w granicach 200-300 CAD. Ta sama usługa w renomowanych polskich klinikach kosztuje ok. 200-400 zł. Podobnie ma się z cenami wszelkich zabiegów z użyciem wypełniaczy, laserów czy wszelkich innych działań anty-aging: różnica cen jest trzykrotna, co przy skorzystaniu z kilku zabiegów daje ogromną oszczędność.

        – Mamy pacjentów z całego świata, nawet z Australii – mówi Rafał Szewczyk, dyrektor cieszącej się doskonałą opinią wrocławskiej kliniki Coramed. – Nie postrzegamy się jako placówka „tania”, ponieważ oferujemy procedury wykonywane przez wybitnych lekarzy specjalistów i na najwyższym poziomie medycznym, ale faktycznie nasi pacjenci są zaskoczeni kosztami zabiegów jakie przeprowadzamy w naszej klinice. Na przykład mezoterapia igłowa twarzy, dająca świetny efekt anty-aging – to w Coramed w przeliczeniu koszt zaledwie 100 CAD i ok. 80 USD. Dlatego spora grupa naszych pacjentów to Polonia zza oceanu, która często korzysta z naszej bogatej oferty w sposób kompleksowy, otrzymując dodatkowe rabaty.

Podobne różnice w cenach usług medycznych są w przypadku stomatologii estetycznej czy nawet zabiegów fryzjerskich. – Z moich usług od lat korzysta ta sama Kanadyjka, która odwiedza mieszkających w sąsiedztwie rodziców – mówi Anna Płochocka, właścicielka salonu Anna Hair w Warszawie. – Zagęszcza u nas włosy, a koszt naturalnego pasma wraz z doczepieniem to zaledwie 5 zł. Klientka ta twierdzi, że w Toronto za taką usługę, gdzie dobre jakościowe, europejskie blond włosy są towarem deficytowym, musiałaby zapłacić co najmniej trzykrotnie więcej.

        Ten sam algorytm można zastosować przy porównaniu cen operacji plastycznych w Polsce i Kanadzie; gdy w Toronto za operację biustu musimy zapłacić od 10.000 do 15.000 CAD, w polskiej klinice będzie to podobny rząd wartości, ale w złotówkach. Podobnie rzecz się ma z każdą procedurą medyczną i estetyczną. Zaś wysoki, europejski standard usług w polskich klinikach nie odstaje od prestiżowych klinik w najbogatszych krajach świata. Dlatego jeśli nasi Czytelnicy planują spędzenie wakacji w starej ojczyźnie, warto rozważyć skorzystanie z tego dobrodziejstwa w Polsce. Prezentowane w tym numerze Gońca polskie kliniki oferują kompleksowe usługi estetyczne, co gwarantuje holistyczne podejście do pacjenta, umożliwia dokonanie rozmaitych zabiegów w krótkim czasie, a często i atrakcyjny rabat w przypadku poddania się kilku procedurom medycznym. To doskonała opcja dla pacjentów zagranicznych, których pobyt w Polsce jest zazwyczaj ograniczony czasowo. I co najważniejsze – oprócz niewątpliwej oszczędności będą mieli Państwo pewność wysokiego standardu usług oraz konsultacji w rodzimym języku, a to istotne dla komfortu psychicznego pacjenta.

 

Nowocześnie, kompleksowo, z sukcesem

Jedną z polskich placówek słynącą z wykorzystania najnowocześniejszych technologii jest warszawska Klinika Medycyna Urody, gdzie doskonali lekarze troszczą się o pacjenta „od stóp do głów”. Dosłownie, ponieważ tu można pozbyć się zarówno haluksów – zmory kobiet kochających eleganckie obuwie, jak i dokonać przeszczepu włosów. Nowatorskim zabiegiem warszawskiej kliniki jest terapia komórkami macierzystymi. Metoda ta polega na pozyskiwaniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i użycie ich np. w partiach twarzy, co daje spektakularny efekt odmładzający. Wspaniale sprawdza się również w leczeniu i regeneracji stawów. Efekty tej metody docenili już pacjenci z całej Europy. Oprócz nowoczesnych procedur anty-aging warszawska klinika oferuje też operacje plastyczne, modelowanie sylwetki, usuwanie cellulitu, leczenie żylaków i „pajączków”, oraz wszelkich zabiegów dermatologicznych, które poprawiają wygląd i przywracają młodość skórze.

        Z podobną, kompleksową ofertą z dziedziny medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej wychodzi słubicka Klinika Barańscy. Z uwagi na bliskość niemieckiej granicy małżeństwo znanych chirurgów plastyków – Elżbiety i Andrzeja Barańskich zdobyło sławę i u naszych zachodnich sąsiadów. – Z naszej wiedzy i doświadczenia korzystają oczywiście Niemcy, ale mamy pacjentów praktycznie z całego świata. To rocznie ponad 1200 osób, które poddają się nierzadko kilku zabiegom plastycznym czy estetycznym, gdyż w porównaniu do dobrych klinik europejskich wciąż jesteśmy konkurencyjni cenowo. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt medyczny i nowatorskie technologie oraz nasze własne doświadczenie medyczne pomagamy ludziom odzyskać piękny wygląd twarzy czy sylwetki – mówi dr Elżbieta Barańska, chirurg plastyk i członek prestiżowego International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS).

        Zaprezentowane w naszej publikacji kliniki medycyny estetycznej to wybrane, prestiżowe placówki z największych polskich miast. Polecamy je Czytelnikom Gońca z uwagi na doskonałe opinie, wysoką jakość usług, pracujących w nich świetnych specjalistów oraz oferowany szeroki wachlarz zabiegów w konkurencyjnych do zachodnich cenach. W imieniu zaprezentowanych w tej publikacji klinik zapraszamy do odwiedzenia ich stron internetowych, zapoznania się z ofertami usług oraz skorzystanie z tego dobrodziejstwa podczas Państwa wizyt w Polsce. To najlepszy prezent, jaki mogą Państwo zrobić dla swojego wyglądu.

Agnieszka Ważyńska

dalek        Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych nie nadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności, po opodatkowaniu zysku, jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na takim koncie znacząco tracą na wartości pomimo ich nominalnego wzrostu. Tak niestety wyglądają realia „inwestycji” bankowych. Większości z nas nie stać na takie „gwarantowane” straty.  Na szczęście inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu inwestycyjnego wypłacającego stałe  oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału.  

        Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych w poszukiwaniu nowej drogi. Coraz większą  popularność zdobywają inwestycje typu mortgage investment, będące  alternatywą dla mało wydajnych lokat bankowych oraz chwiejnych inwestycji giełdowych. Podstawowym źródłem dochodu dla banków i kas kredytowych jest pożyczanie pieniędzy na procent. W większości są to pożyczki z zabezpieczeniem w nieruchomości, czyli mortgages.  Idealny biznes. Okazuje się, że dzięki zmianom w przepisach bankowych, tego rodzaju inwestycje nie są już zarezerwowane tylko dla inwestorów instytucjonalnych oraz najbogatszych inwestorów prywatnych, tzw. accredited investors, ale są także dostępne dla całej reszty inwestorów indywidualnych już od kwoty 25-30 tys. $.


dalek    Syndicate Mortgage Investment to inwestycja, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage jako źródło zarobku dla inwestora. Działa to w ten sposób, iż grupa inwestorów łączy swoje środki pieniężne, tworząc jeden ogromny instrument hipoteczny (mortgage), finansując w pewnej części, na spółkę z bankiem, duży projekt deweloperski.

    Przedmiotem finansowania są z reguły większe projekty budowlane, takie jak osiedla domów wolno stojących, budynki mieszkalne typu condominium, lub też budownictwo z przeznaczeniem na cele biznesowo- usługowe.

    Inwestorzy indywidualni otrzymują zapłatę w postaci oprocentowania za użyczone środki finansowe podobnie jak bank, który udziela pożyczki hipotecznej. Bank oczywiście stara się być zabezpieczony na wypadek niewypłacalności pożyczającego.Tutaj jest podobnie. Inwestor jest zabezpieczony na wypadek niewypłacalności firmy deweloperskiej poprzez tzw. Registration on Title (hipoteka z zabezpieczeniem w nieruchomości). Oprocentowanie pożyczek na cele deweloperskie jest dużo wyższe niż na zakup mieszkania lub domu, dlatego też wypłacane odsetki są znacznie wyższe niż oprocentowanie dostępne na tzw. Term Deposits, lub też Savings Bonds.

    Oprocentowanie jest stałe i wynosi minimum 8% rocznie, zwykle płatne kwartalnie. Minimalna kwota inwestycji to z reguły 30 tys. $. Syndicate Mortgage jest rozsądną alternatywą dla klientów, którzy nie chcą ponosić ryzyka giełdowego (fundusze inwestycyjne, akcje), nie są zainteresowani mało atrakcyjną ofertą instytucji finansowych, a chcieliby mimo wszystko uzyskiwać zadowalające oprocentowanie dla swoich  oszczędności. Jest to także dobry element dywersyfikacji indywidualnego portfela inwestycyjnego. Inwestycje typu Mortgage Investments są dostępne jako typowe konta gotówkowe, a także jako już istniejące konto RRSP, LIRA,TFSA, transfery z banku.

    Najnowsza oferta inwestycyjna w Oakville – Bronte Crossing.

    • Stałe oprocentowanie: 8% rocznie, płatne kwartalnie
     • 12% jednorazowa wypłata z zysku na zakończenie (DLF)*
    • Planowane zakończenie: 6 lipca 2018 (2019)
    • Kapitał zabezpieczony poprzez rejestrację hipoteki na tytule własności finansowej nieruchomości
    • Inwestycja dostępna jako: konta gotówkowe, emerytalne (RRSP, RRIF), pensje zakładowe (RRIF, LIF), a także jako konto wolne od podatków (TFSA)

    Przedmiotem finansowania jest plaza handlowo-usługowa na 6-akrowej parceli budowlanej mieszczącej się na Bronte Rd., w pobliżu  autostrady QEW, po jej północnej stronie. Dokładny adres to: 1099-1105 Bronte Rd. Ten obszar Oakville jest ujęty w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego (2014 Zoning By-Law) do wykorzystania na tego rodzaju budownictwo, tak więc projekt Bronte Crossing spełnia w pełni kryteria aktualnych pozwoleń budowlanych.

    W planach jest wybudowanie 5 budynków o powierzchni całkowitej 170 tys. stóp kwadratowych mieszczących pomieszczenia biurowe, medyczne, sklepy, a także magazyny typu przechowalnia, czyli "self storage". Deweloperem jest Kingrigde Developments, firma, która jest wykonawcą podobnego projektu Kingrigde Square, także zresztą w Oakville. Właściwy wybór lokalizacji inwestycji Bronte Crossing nie jest przypadkowy i został poprzedzony szczegółową analizą aktualnych oraz spodziewanych potrzeb rynku w tym rejonie Oakville. Naprzeciw Bronte Crossing mieszczą się biura municypalne rejonu Halton. Tuż obok nowej plazy będzie się mieścić nowa lokalizacja dyrekcji policji dla rejonu Halton, a co najważniejsze, w najbliższym czasie w pobliżu Bronte Crossing jest planowane wybudowanie ponad 2000 nowych jednostek mieszkalnych. Nowa plaza będzie się charakteryzować doskonałą widocznością zarówno z Bronte Rd., jak i z QEW. Inwestycja godna polecenia. Wszystkich zainteresowanych uzyskiwaniem wyższego oprocentowania dla swoich oszczędności proszę o kontakt.

Jarosław Dałek

Manager, Real Capital Investments
Mortgage Agent, lic.M13000616
Tel. 416-904-1181
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brokerage Licence # 12010
201-204 Queen St. South
Mississauga, ON L5M 1L3
Tel. 905-997-7001


dalek    Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie na okres 20 lat tracą na wartości około 20-30 %  pomimo ich nominalnego wzrostu. Tak niestety wyglądają realia" inwestycji" bankowych. Czy stać nas na takie "gwarantowane" straty?

    Na szczęście inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu oszczędnościowo-inwestycyjnego wypłacającego  oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału. Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nie oferując wzrostu realnego.

dalek    Wpłata na plan emerytalny RRSP jest dla wielu kanadyjskich podatników jedynym sposobem na bieżące zmniejszenie kwoty płaconego podatku dochodowego.

    Limit wpłaty jest co roku powiększany o kwotę będącą równowartością 18% dochodu rocznego, uzyskanego w roku poprzednim, minus wpłaty dokonane przez pracodawcę. Jednorazowa korzyść z tytułu wpłaty na RRSP w postaci ulgi podatkowej to nie wszystko, potrzebny jest produkt inwestycyjny, który spowoduje, że nasze RRSP zacznie zarabiać konkretne pieniądze. Minimalne oprocentowanie kont bankowych oraz lokat terminowych, nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności jest… ujemny. Pieniądze pozostawione na takim koncie RRSP nieustannie tracą na wartości pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są realia "inwestycji" bankowych.

investment

   Na szczęście, zdrowy  mechanizm konkurencji spowodował, że inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu inwestycyjnego wypłacającego stałe oprocentowanie kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc umożliwiające trwały wzrost kapitału.  Aby to osiągnąć, konieczne jest wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nie oferując wzrostu realnego. Inwestycje typu mortgage investment stanowią alternatywę dla mało wydajnych lokat bankowych oraz niepewnych i nieprzewidywalnych inwestycji giełdowych. Podstawowym źródłem dochodu dla banków jest pożyczanie pieniędzy na procent pod zastaw nieruchomości. Idealny biznes! Okazuje się, że dzięki zmianom w przepisach bankowych, tego rodzaju inwestycje nie są już zarezerwowane tylko dla specjalistycznych firm oraz najbogatszych inwestorów prywatnych, tzw. accredited investors, ale są także dostępne dla całej reszty inwestorów indywidualnych już od kwoty 25-30 tys. $. Syndicate Mortgage Investment jest inwestycją, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8% rocznie. Pożyczka hipoteczna (kapitał inwestora) jest zarejestrowana na tytule własności finansowanej nieruchomości, oferując solidne zabezpieczenie. Do inwestycji Syndicate Mortgage można użyć nowych lub już istniejących kont emerytalnych (RRSP/RRIF), pensji zakładowych (LIRA), kont wolnych od podatków (TFSA), a także kont gotówkowych.

NOWA OFERTA INWESTYCYJNA:

Brookdale on Avenue Rd. (Toronto)

    Brookdale on Avenue to zaawansowany, dojrzały projekt deweloperski. Przedmiotem finansowania jest 7-piętrowe boutique condominium na 1-akrowej parceli budowlanej na Avenue Rd., pomiędzy Brookdale Rd. i Fairlawn Ave.

    Deweloperem jest: Cityzen/ Fernbrook/ Fortress.
    Okolice Avenue Rd. w Toronto to bardzo zamożna, stabilna, prestiżowa dzielnica.

    Dużo restauracji, butików, drogich sklepów oraz zatrzęsienie tzw. custom build homes. Stare domy są masowo wykupywane, a w ich miejsce są budowane duże i drogie domy będące nowym standardem. W tym projekcie planowane jest wybudowanie 93 luksusowych condo units plus 4 townhomes, a także 18 rental units. Dodatkowo ponad 20 tys. sq feet powierzchni handlowej na parterze, 2-poziomowy podziemny parking.

Podsumowując:

    • Oprocentowanie wynosi 9% rocznie, jest ono kumulowane i płatne na zakończenie umowy syndicate mortgage
    • Znakomity deweloper: Cityzen/ Fernbrook, ponad 40 lat doświadczenia (Absolute Towers-Mississauga, L Tower-Toronto i wiele innych projektów)
    • Czas trwania:1 rok i niecałe 4 miesiące, maturity date: 25 maja 2017 plus ewentualne przedłużenie (do 1 roku)
    • 70% mieszkań w budynku jest już sprzedane
    • 2 instytucje finansowe złożyły tzw. letter of intent dotyczący chęci finansowania budowy.
    • Sales Centre zostało już przeniesione na 1717 Avenue Rd. w celu umożliwienia "demolition"
    • Budowa rusza na wiosnę 2016, a więc już za kilka miesięcy.Ten budynek nie ma żadnej innej konkurencji budowlanej na północ od Lawrence Ave. do autostrady 401, czyli do końca Avenue Rd.

    Wszystkich zainteresowanych uzyskiwaniem wyższego oprocentowania dla swoich oszczędności proszę o kontakt.

piątek, 29 styczeń 2016 00:27

Fundusze emerytalne RRSP

Napisane przez

dalekJak zwykle co roku, w lutym ma miejsce apogeum wpłat na fundusze emerytalne RRSP. Dla wielu kanadyjskich podatników inwestycja wewnątrz RRSP jest jedynym sposobem na bieżące zmniejszenie kwoty płaconego podatku dochodowego.

    Kwota ulgi podatkowej z tytułu wpłaty na RRSP jest bezpośrednio uzależniona od dochodu osoby wpłacającej.

    Aby uzyskać ulgę za dany rok podatkowy, musimy dokonać wpłaty na RRSP w ciągu tego roku, ewentualnie w ciągu pierwszych 60 dni roku następnego. Ostateczny termin wpłat na RRSP za rok 2015 upływa 29 lutego 2016 r.

    Maksymalny dozwolony limit wpłaty na RRSP w danym roku jest określony indywidualnie na tzw. Notice of Assessment (dokumencie podsumowującym rozliczenie podatkowe). Limit wpłaty jest co roku powiększany o kwotę będącą równowartością 18% dochodu rocznego, uzyskanego w roku poprzednim, minus wpłaty dokonane przez pracodawcę. W tym roku maksymalny limit wpłaty za rok 2014 wynosi $24,930. Generalnie, wypłaty z RRSP są traktowane jako dochód w danym roku podatkowym.

dalek    Twoje konto gotówkowe, RRSP, TFSA mogą na tym znacząco skorzystać!

    Syndicate Mortgage Investment to inwestycja, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora. Działa to w ten sposób, iż grupa inwestorów łączy swoje środki pieniężne, tworząc jeden ogromny instrument hipoteczny (mortgage), finansując w pewnej części, na spółkę z bankiem,  duży projekt deweloperski. 

   Przedmiotem finansowania są z reguły większe projekty budowlane, takie jak osiedla domów wolno stojących, budynki mieszkalne typu condominium, lub też budownictwo z przeznaczeniem na cele biznesowo-usługowe.

niedziela, 03 styczeń 2016 22:49

Pyłek pszczeli - objaśnia pszczelarz z Alberty

Napisane przez

    Czym jest pyłek pszczeli?

    Korzyści, jakie czerpie człowiek z pracowitej działalności pszczół, to nie tylko ceniony wśród wielu smakoszy miód, ale również troszkę niedoceniony współcześnie pyłek pszczeli.  Niedoceniony, a jakże niepozorny. Pyłek kwiatowy produkowany przez rośliny jako komórki męskie, niezbędny jest  do rozmnażania. Proces rozmnażania nazywamy zapylaniem, w wyniku którego powstają owoce. Aby tak się stało niezbędne jest, aby pyłek z pylników został bezpośrednio położony na znamię słupka. Proces zapylania nie wymaga dużej ilości pyłku kwiatowego, jednak kwiaty, chcąc mieć pewność skuteczności procesu, produkują go w bardzo dużych ilościach, z korzyścią dla pszczół.

dalekStopy procentowe są obecnie na poziomie jednym z najniższych w historii. Taka sytuacja sprawia, że oszczędzanie na bankowych rachunkach terminowych jest coraz mniej opłacalne.

Klienci instytucji finansowych, którzy szukają odpowiedniej lokaty dla swoich oszczędności, nie są w stanie znaleźć nic zadowalającego. Oprocentowanie rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności po opodatkowaniu zysku jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie bankowym na okres 20 lat tracą na wartości około 25-30%, pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są niestety realia inwestycji bankowych.