Goniec

Register Login

Zdrowie i inne porady

Nasze zdrowie i inne porady.

piątek, 20 luty 2015 14:52

CZYSZCZENIE KOMPUTERÓW cz. 1

Napisane przez

Zarówno w pracy, jak i domu, aby cieszyć się komputerem czy laptopem, musimy o niego dbać. Twierdzenie dosyć banalne, ale nie dla każdego oczywiste. Podczas pobytu u klientów, dość często widzę, że wezwanie serwisowe nie byłoby konieczne, gdyby klient sam poświęcił swojemu komputerowi, przynajmniej raz w miesiącu, trochę czasu. Dzisiaj zajmę się tym tematem.

Czyszczenie komputera dzielimy na dwie odrębne czynności:
– czyszczenie sprzętu,
– czyszczenie systemu.

Poświęcając na nie kilkadziesiąt minut raz w miesiącu – częściej, jeżeli komputer użytkowany jest non stop – nasze urządzenie (ang. device) nabierze wigoru, zacznie działać szybciej i oszczędniej. Podzespoły – procesor (ang. processor) czy karta graficzna (ang. graphics card) – będą pracować w niższych temperaturach.

piątek, 13 luty 2015 15:09

Serwis komputerowy

Napisane przez

Projektanci urządzeń potrzebnych nam do wykonywania różnych prac, od wieków starają się zaprojektować je tak, aby były przyjazne człowiekowi. Trzeba przyznać, że pod względem sprawności i wydajności urządzeń (interfejsów), wynalazcy osiągają coraz lepsze wyniki. Z chwilą pojawienia się urządzeń elektronicznych, osiągnięcia te są wręcz fantastyczne.

Zapewne większość z nas pamięta czasy, kiedy to naprawa drobnych usterek w samochodzie, nawet wysokiej klasy, jak na przykład mercedes, człowiekowi posiadającemu jaką taką smykałkę do majsterkowania nie nastręczała wielkiego problemu. W czasie, w jakim przyszło nam obecnie żyć, nawet drobna usterka wymaga udania się do specjalisty.

piątek, 30 styczeń 2015 14:45

Twoje RRSP może zarabiać stałe 8% rocznie

Napisane przez

dalekTradycyjnie, początek roku to okres zwiększonych wpłat na fundusze emerytalne RRSP. Dla ogromnej rzeszy kanadyjskich podatników inwestycja wewnątrz RRSP jest jedynym sposobem na bieżące zmniejszenie kwoty płaconego podatku dochodowego. Wartościowo, może to być druga co do wielkości, po kupnie domu, decyzja inwestycyjna w życiu. Kwota ulgi podatkowej z tytułu wpłaty na RRSP jest bezpośrednio uzależniona od dochodu osoby wpłacającej. Aby uzyskać ulgę za dany rok podatkowy, musimy dokonać wpłaty na RRSP w ciągu tego roku, ewentualnie w ciągu pierwszych 60 dni roku następnego.

Ostateczny termin wpłat na RRSP za rok 2014 upływa 2 marca 2015 r.

Maksymalny dozwolony limit wpłaty na RRSP w danym roku jest określony indywidualnie na tzw. Notice of Assesment (dokumencie podsumowującym rozliczenie podatkowe). Limit wpłaty jest co roku powiększany o kwotę będącą równowartością 18% dochodu rocznego, uzyskanego w roku poprzednim, minus wpłaty dokonane przez pracodawcę. W tym roku maksymalny limit wpłaty za rok 2014 wynosi 24.270 dol.

piątek, 23 styczeń 2015 23:37

BIEŻĄCE OFERTY INWESTYCYJNE

Napisane przez

BIEŻĄCE OFERTY INWESTYCYJNE DAJĄCE OD 8% DO 12% ZYSKU ROCZNIE TERMIN 48 MIESIĘCY

Obserwując dzisiejszy sektor bankowy, możemy zauważyć, że wszystkie banki oferują bardzo niskie oprocentowania naszych kont oszczędnościowych i przeważnie wypłacają oprocentowanie w granicach 1 – 1,5% lub GIC – 3% rocznie. Więc aby uzyskać wyższy procent od twojego wkładu inwestycyjnego, proponuję alternatywne rozwiązania typu Syndicate Mortgages polegające na inwestowaniu w kanadyjski rynek nieruchomości, uzyskując 8% do 12% rocznie od sumy zainwestowanej.

Pragnę Państwu przedstawić oferty inwestycyjne, gdzie wasze stałe zyski będą na poziomie od 8% do 9% rocznie i wypłacane będą kwartalnie plus bonus na zakończenie projektu przy dłuższych terminach. Inwestując w Syndicate Mortgages, stajemy się inwestorami (lenders) w deweloperskim projekcie, czyli mówiąc inaczej, udzielamy pożyczki hipotecznej dla dewelopera (borrower) na dany projekt budowlany. Następnie po zebraniu określonych środków finansowych, pieniądze te są przekazywane dla firmy deweloperskiej. Twoja inwestycja ma pełne zabezpieczenie w nieruchomości (land & building) oraz rejestrację na tytule własności. Obecnie, renomowane firmy deweloperskie oferują kilka projektów budowlanych w centrum Toronto i innych miastach na terenie Kanady.

piątek, 19 grudzień 2014 15:31

MEDYCYNA XXI WIEKU

Napisane przez

Postępy w medycynie kojarzą się zwykle z nowymi lekami, skomplikowanymi zabiegami chirurgicznymi czy kosztownymi testami laboratoryjnymi. Jednak przełomem w medycynie ostatnich lat jest odkrycie, że to styl życia, w tym dieta, mają największy wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i długowieczność.

Efekty – jakie przynosi medycyna żywienia – są zadziwiające, szczególnie dla osób w każdym przypadku przekonanych o przewadze farmakologii i leczenia inwazyjnego nad metodami naturalnymi i odpowiednią dietą. Medycyna żywienia działa nie tylko prewencyjnie – zapobiegając wielu dolegliwościom – ale też potrafi zatrzymać, a nawet odwrócić niektóre procesy chorobowe. Dowiedziono, że odpowiednia dieta reguluje ciśnienie krwi, obniża poziom cholesterolu, łagodzi dolegliwości reumatologiczne, cofa zmiany miażdżycowe, zmniejsza oporność na insulinę (która jest odpowiedzialna za występowanie cukrzycy), leczy bóle, opóźnia proces starzenia się organizmu, leczy depresje, alergie, pomaga osobom cierpiącym na nowotwór lub wzmacnia organizm do dalszej walki po przebytej kuracji i wiele innych.

dalekJest rzeczą oczywistą, iż aby uzyskać wyższe oprocentowanie oszczędności, trzeba wyjść poza schemat "inwestycji bankowych", których oprocentowanie nie jest w stanie podążać za aktualną stopą inflacji.

W przypadku inwestycji typu Syndicate Mortgage inwestor indywidualny otrzymuje zapłatę za użyczone środki finansowe w taki sam sposób jak bank, który udziela pożyczki hipotecznej.


Grupa inwestorów indywidualnych łączy swoje środki pieniężne, tworząc jeden duży instrument finansowy, w tym przypadku jest to mortgage z którego korzysta firma deweloperska.


Zapłatą jest stałe i niezmienne oprocentowanie w wysokości 8-9% rocznie. Dodatkowo, przy dłuższych projektach może być wypłacone bonusowe oprocentowanie na zakończenie projektu, uzależnione od wypracowanego zysku.
Aktualna oferta inwestycji z zabezpieczeniem kapitału obejmuje kilka interesujących propozycji od renomowanych firm deweloperskich, różniących się między sobą: czasem trwania, lokalizacją, rodzajem budowanych obiektów oraz oczywiście wysokością stałego oprocentowania.
Niewątpliwie najciekawszą propozycją jest 2-letnia inwestycja, wypłacająca stałe oprocentowanie w wysokości 9% rocznie, raty oprocentowania są płatne kwartalnie.

piątek, 21 listopad 2014 22:04

Lepsze inwestycje, nowe możliwości… (2)

Napisane przez

dalekWyjątkowo niskie stopy procentowe powodują, iż klienci instytucji finansowych, którzy szukają odpowiedniej lokaty dla swoich oszczędności, nie są w stanie znaleźć nic zadowalającego. Oprocentowanie rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji, oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności po opodatkowaniu zysku jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie bankowym na okres 20 lat tracą na wartości około 25-30 proc., pomimo ich nominalnego wzrostu. Takie są realia inwestycji bankowych.

Na szczęście zdrowy mechanizm konkurencji spowodował, że na rynku są już dostępne produkty oszczędnościowo-inwestycyjne z założenia zbliżone do bankowych rachunków terminowych, wypłacające oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc zapewniające zdrowy i trwały wzrost kapitału.

dalekMinimalne oprocentowanie kont bankowych oraz tzw. rachunków terminowych nienadążające za wskaźnikiem inflacji oznacza, że realny wzrost naszych oszczędności, po opodatkowaniu zysku jest w praktyce ujemny. Pieniądze pozostawione na koncie na okres 20 lat tracą na wartości około 25-30 proc. pomimo ich nominalnego wzrostu. Tak niestety wyglądają realia "inwestycji" bankowych.

Czy stać nas na takie "gwarantowane" straty? Oczywiście, że nie! Na szczęście zdrowy mechanizm konkurencji spowodował, że inwestorzy indywidualni mają dostęp do produktu oszczędnościowo-inwestycyjnego wypłacającego oprocentowanie… uwaga… kilkakrotnie przewyższające obecny poziom inflacji, a więc zapewniające zdrowy i trwały wzrost kapitału. Aby to osiągnąć, konieczne jest jednak wyjście poza schemat inwestycji bankowych, których "gwarancje" ograniczają się jedynie do zabezpieczenia nominalnej wartości zainwestowanych pieniędzy, nigdy nie oferując wzrostu realnego.

Coraz większą popularność zdobywają inwestycje alternatywne typu mortgage investment, będące doskonałym zamiennikiem dla mało wydajnych lokat bankowych oraz niepewnych inwestycji giełdowych. Nie jest tajemnicą, że podstawowym źródłem dochodu dla banków i kas kredytowych jest pożyczanie pieniędzy na procent. Idealny biznes, prawda? Pożyczka z zabezpieczeniem w nieruchomości.

Okazuje się, że dzięki zmianom w przepisach bankowych, tzw. Bank Act, tego rodzaju inwestycje nie są już zarezerwowane tylko dla instytucji pożyczkowych oraz najbogatszych inwestorów prywatnych, tzw. accredited investors, ale są także dostępne dla całej reszty inwestorów indywidualnych już od kwoty 25-30 tys. dolarów.

Syndicate Mortgage Investment jest inwestycją, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli mortgage, jako źródło zarobku dla inwestora.

Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8 proc. rocznie, z pełnym, hipotecznym zabezpieczeniem kapitału inwestora. Pożyczka hipoteczna (kapitał inwestora) jest zarejestrowana na tytule własności nieruchomości, oferując zabezpieczenie takie samo, jakie posiada bank, pożyczając pieniądze na zakup domu. Aktualnie są dostępne 2-, 3- oraz 4-letnie terminy inwestycji o poziomie bezpieczeństwa, tzw. "pension grade".

Tego rodzaju inwestycja jest dostępna jako konto nierejestrowane, czyli "cash account", a także jako wszelkiego rodzaju konta emerytalne, edukacyjne, no i oczywiście TFSA, czyli konto wolne od podatków.

Wszystkich zainteresowanych uzyskiwaniem wyższego oprocentowania dla swoich oszczędności proszę o kontakt.

Jarosław Dałek,
Mortgage Investment Manager, M13000616
Tel. 416-904-1181,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

piątek, 11 lipiec 2014 18:08

ABC construction liens w Ontario

Napisane przez

puzniak1Co to są construction liens i jak je stosować oraz jak się przed nimi bronić? Pierwsza część tego pytania dotyczy wykonawców prac budowlanych, remontowych, wykończeniowych, itp., druga osób lub instytucji, dla których te prace wykonywano.

Generalnie mówiąc, construction liens reprezentują żądania zapłacenia za wykonaną pracę i dostarczone materiały w przypadkach, gdy zapłata następuje z opóźnieniem lub gdy nie ma miejsca w ogóle. Już na wstępie należy stwierdzić, że jeden krótki artykuł nie może zawrzeć kompletu informacji na ten temat. Aczkolwiek generalne zasady construction liens są dość jasne i proste, problemy najczęściej tkwią w detalach.

sobota, 21 czerwiec 2014 00:14

Ujemne stopy procentowe w Europie

Napisane przez

dalekWyobraźmy sobie, że przychodzimy do banku z kwotą miliona dolarów w celu założenia lokaty. Myślimy, że potraktują nas jak VIP-a. No i owszem, sadzają nas w fotelu, częstują kawą, a następnie po przeliczeniu pieniędzy informują, że przyjmą pieniądze w depozyt, ale od zdeponowanej kwoty pobiorą opłatę w wysokości 0,1 proc. No właśnie, POBIORĄ, a nie WYPŁACĄ. Na tym polegają ujemne stopy procentowe.

Europejski Bank Centralny, zgodnie z oczekiwaniami niektórych analityków, podjął historyczną decyzję. Po raz pierwszy w historii tego banku stopa depozytowa spadła poniżej zera do poziomu -0,10 proc. (minus 0,10). Oznacza to, że prywatne banki, chcąc złożyć swoje pieniądze na depozycie w Europejskim Banku Centralnym, muszą za to zapłacić. Celem działań EBC jest stworzenie zachęt dla banków komercyjnych do zwiększenia akcji kredytowej oraz przeciwdziałanie ryzyku deflacji w granicach strefy euro. Jest to w zasadzie nowy bodziec do uruchomienia kredytów i pożyczek bankowych, których niedobór hamuje działalność gospodarczą.