Goniec

Register Login

Biatlon w Kanadzie rośnie w siłę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Le Guellec jest pierszym w historii Kanadyjczykiem wygrywajacym zloto w Biathlonowym Pucharze Swiata. Le Guellec jest pierszym w historii Kanadyjczykiem wygrywajacym zloto w Biathlonowym Pucharze Swiata.

witoldJasek copySystem treningu strzeleckiego i narciarskiego będący w programie Biathlon Canada w ciągu ostatnich kilku dekad był bardzo słaby, czyli nieproduktywny. 

Znaczące kroki zostały poczynione, by umieścić sportowców z powrotem na międzynarodowym podium.
Nowy system rozwoju rozpoczęty ponad 10 lat temu, został zaprojektowany tak, aby zbudować i rozwijać talenty sportowców biatlonowych, by wreszcie konkurowali na arenie światowej z lepszymi wynikami.

Program, który powstał w 1999 roku w wyniku znacznego spadku wydajności biatlonistów w Kanadzie, skupia się na centralizacji sportowców wyczynowych w krajowych ośrodkach szkoleniowych w ramach dążenia do zwiększenia osiągnięć (medalowych) Kanady w biatlonie wobec światowej czołówki.
Obecnie istnieją dwa centra szkoleniowe dla sportu w kraju – Canmore Nordic Centre w Albercie i Myriam Bédard w Quebecu.
Rozważając liczbę medali dostępnych w sportach nordyckich na zimowych igrzyskach olimpijskich, Biathlon Canada i Cross Country Canada z początkiem tego roku tworzy Nordic Consortium – w celu współpracy i udostępniania zasobów i wiedzy, aby wygenerować więcej występów medalowych w biatlonie i biegach narciarskich. Konsorcjum zaprezentowało swoje pierwsze dwie inicjatywy: specjalnie zaprojektowaną bieżnię i laboratorium do strzelania biatlonowego.
Biathlon Canada jest organem zarządzającym biatlonem w kraju i nadzoruje między innymi Canadian Championships, East and West Canadian Championships.
Dzięki wsparciu partnerów korporacyjnych wraz z rządem Kanady (bardzo przychylnym sportom strzeleckim) oraz Kanadyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, biatlon w Kanadzie rozwija się coraz bardziej dynamicznie.


Witold Jasek
komendant ZS Strzelec
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmieniany sobota, 22 grudzień 2012 08:15
Zaloguj się by skomentować