Goniec

Register Login

Inwestycje Alternatywne: Kolejne 3 projekty zakończone, w sumie już 25

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dalek        Dotychczasowa praktyka pokazuje, że inwestycje typu syndicate mortgage investment mogą być bardzo zyskownym oraz ważnym elementem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Koncepcja dywersyfikacji podpowiada, by lokując oszczędności, podzielić je pomiędzy różne typy inwestycji, powszechnie zwane klasami aktywów. Nie wszystkie inwestycje przynoszą zyski w tym samym czasie oraz inaczej reagują na wydarzenia w polityce i gospodarce. 

        Jednym z tych aktywów może być właśnie syndicate mortgage investment. Jest to inwestycja, która wykorzystuje pożyczkę hipoteczną, czyli „mortgage”, jako źródło zarobku dla inwestora. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zwykle 8% rocznie. Ważne podkreślenia jest także to, że tego rodzaju inwestycja oferuje hipoteczne zabezpieczenie kapitału inwestora. Polega to na tym, że zainwestowane pieniądze w formie  pożyczki hipotecznej są zarejestrowane na tytule własności nieruchomości. Tego rodzaju  inwestycja jest dostępna jako konto gotówkowe, czyli „cash account”, jako RRSP, jako pensja zakładowa  LIRA, a także jako TFSA, czyli konto wolne od podatków.

        Lista szczęśliwie zakończonych inwestycji już teraz powiększy się o 3 kolejne projekty, w których uczestniczą prywatni inwestorzy, w tym także moi klienci. Projekty, o których mowa, to: inwestycja Station West-Masonry w Burlington, gdzie deweloperem jest firma ADI Developments,  projekt budowlany Aloa Greens-Mayfield 3 w Brampton, gdzie deweloperem jest Flato Developments, oraz plaza usługowo-biznesowa Kingridge Square w Oakville  (Kingridge Developments). 3 różne projekty, 3 różnych deweloperów, 3 różne sposoby na szczęśliwe zakończenie inwestycji, tj. zwrot kapitału inwestorów oraz wypłatę oprocentowania.

Diversify        Inwestycja Station West w Burlington była przeze mnie kilkakrotnie opisywana, w momencie kiedy projekt potrzebował finansowania ze strony prywatnych inwestorów na pokrycie tzw. niebezpośrednich kosztów budowy. Ten syndicate mortgage kończy się praktycznie 1,5 roku przed planowanym terminem zakończenia. Deweloper skorzystał z opcji refinansowania na niższy procent w celu spłacenia inwestorów.  Firma ADI  Developments prowadzi jeszcze jeden projekt budowlany w Burlington, w którym uczestniczą inwestorzy prywatni na zasadzie syndicate mortgage. Projekt Sutton (Link Condos + Towns)  jest aktualnie w trakcie budowy. 

        Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2018 roku, tak więc inwestorzy w tym projekcie już wkrótce także zakończą kolejną inwestycję. Innym całkowicie zakończonym projektem oferowanym przez ADI Developments był projekt The Mod’rn, także w Burlington. Prywatni inwestorzy uzyskali oprocentowanie wysokości 8,25% w skali rocznej. Wracając do ostatnio zakończonych inwestycji, we wcześniej wspomnianym projekcie Aloa Greens-Mayfield 3 deweloperem jest doświadczona firma Flato Developments, która skompletowała już 2 pierwsze fazy tego samego projektu: Mayfield 1 oraz Mayfield 2, w obu fazach uczestniczyli inwestorzy w syndicate mortgage. Uzyskane oprocentowanie w tych projektach wyniosło odpowiednio 10,27% oraz 10,04% w skali rocznej. Innym zakończonym projektem od Flato był projekt w Markham o nazwie Helen Avenue. Uzyskane oprocentowanie wyniosło 11,61% rocznie. Od początku tego roku moi klienci zakończyli udział w kilku innych projektach, a mianowicie w inwestycji Emerald Falls w St. Catharines (9% rocznie), w projekcie Bronte Crossing w Oakville (8,23% rocznie), a także w projekcie Brock Village (8,83% rocznie). Inwestorzy otrzymali całkowity zwrot kapitału wyjściowego wraz z oprocentowaniem za pełen okres uczestnictwa w tych inwestycjach. 

        W celu uzyskania więcej informacji dotyczących aktualnych możliwości inwestycyjnych proszę o bezpośredni kontakt.

JAROSŁAW DAŁEK

Mortgage Agent, lic.M13000616

Manager, Real Capital Investments

Tel. 416-904-1181 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brokerage Licence # 12010

204 Queen St. South, suite 102

Mississauga, ON L5M 1L3

Tel. 905-997-7001

Zaloguj się by skomentować