Goniec

Register Login

Nieruchomości

maciekczaplinski        Edge Towers – pierwszy budynek sprzedany w 70 procentach.

        O dobrych inwestycjach warto przypominać, dlatego chciałbym wrócić do projektu, który pod koniec ubiegłego roku miałem przyjemność zaprezentować całej Polonii. Projekt, o którym dziś przypomnę, ma wszelkie cechy  znakomitej inwestycji! Jest to nowy projekt w samym centrum Mississaugi. Nazywa się Edge Towers i zlokalizowany jest na skrzyżowaniu Elm Dr. West i Hurontario Street (południowo-zachodni narożnik). 

        Projekt ten będzie budowała firma Solmar Development. Firma z 25-letnim doświadczeniem i wieloma bardzo dobrej jakości realizacjami. Projekt powstanie według planów architekta Roya Varacallego z firmy Cusimano Architects. Sprzedaż zaczęła się 10 listopada 2017 roku i w chwili obecnej prawie 70 proc. mieszkań w pierwszym budynku jest już sprzedanych. Muszę powiedzieć, że ci wszyscy z moich klientów, którzy zakupili mieszkania zaraz na początku – już w tej chwili mogą mówić o dobrym zwrocie na zainwestowanych pieniądzach. W chwili obecnej od dwóch dni, deweloper ma nową promocję – moim zdaniem, bardzo atrakcyjną szczególnie dla inwestorów. Otóż obecnie wszystkie mniejsze mieszkania, czyli jedna sypialnia plus den, oraz małe dwusypialniowe zostały już sprzedane. Niektóre największe mieszkania ze względu na cenę nie wzbudzały aż tyle zainteresowania. Dlatego po konsultacji z architektami niektóre większe mieszkania zostały przeprojektowane i powstały w ich miejsce mniejsze, jednosypialniowe unity, które trafiły do sprzedaży w ten weekend! Mają one naprawdę bardzo atrakcyjny układ funkcjonalny oraz doskonałą cenę. Model 465 stóp kwadratowych zaczyna się od 356.900, a model 476 stóp kw. od 366.900. W cenie obu mieszkań zawarty jest parking wartości 35.000 dol. oraz locker wartości 7000 dol. Ponadto  w cenie zawarte jest FREE ASSIGNMENT oraz levies (opłaty związane z przejęciem) nie mogą przekroczyć 7000 dol.  

        W chwili obecnej w okolicy SQ1 – praktycznie nie można kupić mieszkania jednosypialniowego za taką cenę. Tak więc jestem pewny, że do chwili odbioru te mieszkania nabiorą znacznie na wartości. Dla inwestorów jest to też taka cena, że przy 20 procentach wpłaty i wynajęciu mieszkania za 1700 dol. będzie się ono spłacało. 

        Ponieważ mieszkań tych nie jest dużo, wszyscy zainteresowani powinni kontaktować się ze mną jak najszybciej. Podejrzewam, że sprzedadzą się one do świąt wielkanocnych. Ja jestem gotowy spotkać się z każdym zainteresowanym w salonie sprzedaży na rogu Hurontario St. i Elm Dr. praktycznie od dziś do czwartku po godzinie 17.00. By się umówić na spotkanie, proszę zadzwonić do mnie lub wysłać tekst pod numer 905-278-0007. Można też wpisać się na listę poprzez moją stronę internetową www.czaplinski.ca (na której znajdą Państwo więcej informacji o projekcie oraz plany tych dwóch nowych unitów). Oczywiście również można wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

        Ci wszyscy, którzy się zapiszą na moją listę, ale nie zdążą umówić się ze mną w tym tygodniu, będą informowani o otwarciu drugiego budynku, który już na początku kwietnia zostanie wprowadzony do sprzedaży. Ja i domator team będziemy jednymi z tylko dziesięciu agentów mających dostęp do tej promocji. Będzie to znakomita okazja i zachęcam do skorzystania. „Kupić nie kupić, ale warto mieć możliwość.”

        Dlaczego jest to znakomita inwestycja? 

        Lokalizacja – tuż przy Hurontario i Burnhampthorpe. Na piechotę do SQ1, Sheridan College, Living Art Centre, YMCA i wielu innych atrakcji. Jak Państwo wiedzą, wzdłuż Hurontario powstanie wkrótce linia LRT, która połączy południe Mississaugi z północą.

        Ceny – mieszkania jednosypialniowe, jak wspomniałem, zaczynają się od 354.900 dol. Ponieważ w tym kompleksie będą trzy wieże i pierwsza faza zawiera tylko 293 mieszkania, to wiadomo, że faza druga i trzecia będą droższe. Dlatego jest tak ważne, by nie przegapić szansy zakupu w tej chwili, na samym początku projektu.

        Układ mieszkań – bardzo ciekawe i przemyślane plany. Każde mieszkanie (oprócz jednosypialniowych) ma minimum półtorej łazienki. Wysokie sufity – 9 stóp, oraz fantastyczne wykończenia – znacznie powyżej standardu – możne je zobaczyć w sale office, gdzie jest zbudowany model.

        Zaplecze rekreacyjne – praktycznie wszystko co jest potrzebne, oprócz dużego basenu, by trzymać koszty maintenance na niskim poziomie.

        Przewidywany czas oddania fazy pierwszej do użytku to rok 2020. Co jest warte dodania – wpłaty będą rozłożone w czasie. Kupujący będą mieli szansę na assignment, czyli odstąpienia zakupionego unitu, przed jego przejęciem. 

        Wszystkie inne detale można znaleźć na mojej stronie www.czaplinski.ca łącznie z symulacjami komputerowymi pokazującymi mieszkania i cały kompleks Edge Towers.

        Na zakończenie dodam, że praktycznie już za kilka tygodni ruszą wykopy pod wieżę pierwszą. To jest dobry znak, że projekt będzie na czas!

piątek, 23 marzec 2018 08:06

Jak przeprowadzić zamianę domu na tańszy?

Napisane przez

maciekczaplinski        Kilka razy pisałem o downsizing i podkreślałem benefity takiego posunięcia. Uważam, że warto jeszcze raz  przypomnieć, jakie są to benefity zmiany domu na mniejszy i tańszy, ale również odpowiedź, jak taki proces przebiega. Jak się za downsizing zabrać?

        Temat zmiany domu większego i zwykle droższego na mniejszy i zwykle tańszy jest coraz bardziej popularny w naszym środowisku. Jest to związane z wiekiem, jaki wielu z nas osiąga, a co za tym idzie, przejściem na emeryturę. To z kolei zdecydowanie idzie w parze ze zmniejszeniem się naszych dochodów. Nagle, kiedy osiągamy wiek emerytalny i nawet jak mamy spłacony dom (czy mieszkanie) – opłaty związane z ich utrzymaniem stają się często bardzo trudne do podołania. Średni podatek od nieruchomości w Toronto to 6000-10.000 dol. rocznie. Świadczenia takie, jak gaz, woda, prąd, to zwykle dodaje się do około 400 dol. miesięcznie. Ubezpieczenie domu pewnie dodatkowe 100 dol. miesięcznie. Jak się te wszystkie opłaty doda, to na pewno jest to koło 1200 dol. do płacenia lub więcej w każdym miesiącu. Nie jest to może zawrotna suma dla osoby pracującej zawodowo, ale dla emeryta jest to pełna jedna emerytura! Sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna, jeśli ciągle mamy mortgage do spłacania! W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest downsizing. Czyli zmiana domu na mniejszy i tańszy w utrzymaniu oraz taki, który kupimy za gotówkę, czyli pozbędziemy się potencjalnych długów.

wtorek, 20 marzec 2018 17:14

Wasaga nowy Bungalow. $514,900

Napisał

Nowy bungalow w Wasaga Beach na 60’ x 100’ działce. 2 sypialnie, 2 łazienki.
River Rd W & Mosley. $514,900

 

Iwona Nowysz  

IWONA (Yvona) NOWYSZ, Broker
domatorteam
Realty Executives domator inc., Brokerage.
www.GTAhomesforu.com
416.418.4043 direct

piątek, 16 marzec 2018 13:24

Adult lifestyle domy

Napisane przez

maciekczaplinski        Z chwilą przejścia na emeryturę w większości przypadków nasze dochody znacznie się obniżają. Często nawet jeśli mamy spłacony dom, to i tak jest nam trudno nadążyć z opłatami wiążącymi się z kosztami jego utrzymania.  Jak podejść do tego problemu?

        Zacznę od stwierdzenia, że emeryt emerytowi nierówny!

        Znam dziarskich emerytów, nawet po 70-tce, którzy nurkują, jeżdżą na nartach i zachowują się, jakby mieli 50 lat, a znam znacznie młodszych, którzy mają problemy zdrowotne i tylko marzą o „świętym spokoju”. Kilka lat temu jeden z moich przyjaciół, starszy o cztery lata, zupełnie poważnie zadał mi pytanie. „Gdzie się położysz?” – myśląc o miejscu na cmentarzu (które, jak się okazało z dalszej rozmowy, miał już wykupione). Wydaje mi się, że nasze plany i planowanie przyszłości powinny wziąć pod uwagę nasze nastawienie do życia oraz układ rodzinny. Jeśli plany robi „dziarska” para, będą one na pewno inne, niż gdy robi to osoba samotna.

piątek, 09 marzec 2018 07:48

Czy dom z drewna jest dobry?

Napisane przez

maciekczaplinski        Sposób budowania typowych domów mieszkalnych w Polsce i w Kanadzie bardzo się różnią. Ale który system jest lepszy? Domy z betonu czy domy z „desek”?

        Wieżowce i budynki użyteczności w obu krajach budowane są bardzo podobnie. Ale jeśli mówimy o typowych domach jednorodzinnych, to na ogół sposób budowania w Polsce i sposób budowania w Kanadzie różnią się diametralnie. W Polsce ciągle dominuje system budowania tradycyjny, ze ścianami nośnymi z cegły lub betonu oraz wylewanymi stropami betonowymi. 

        Na szczęście, poprzez ostatnie 20 lat system ten został znacznie „poprawiony” dzięki zastosowaniu systemu szkieletowego w wielu nowo budowanych domach. Zamiast ścian nośnych mamy obecnie słupy. Ściany działowe są obecnie coraz częściej stawiane podobnie jak w Kanadzie przy pomocy metalowych „studs”. Zamiast typowego tynku coraz częściej stosowane są płyty gipsowe. 

wtorek, 06 marzec 2018 17:57

Popularne Waterdown $ 589,900

Napisane przez

Popularne Waterdown. Wolno stojący dom z garażem. 3 plus 1 sypialnie. 4 łazienki. Profesjonalnie wykończony basement. Nowoczesne i dobrej jakości wykończenia.Spokojny zaułek. Cena: $ 589,900

wieladekMargaret Wieladek sales representative
Realty Executives Domator Inc
Phone: (416) 970-5431
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


sobota, 03 marzec 2018 21:54

MILTON $534,900

Napisane przez

MILTON 2 sypialnie,2 lazienki,, garaz. Drewniane podłogi, wysokiej jakości urządzenia gospodarcze. Cena: $ 534,900  Małgosia Wieladek  tel. 416-970-5431  domator team

piątek, 02 marzec 2018 23:57

Oakville $829,900

Napisane przez

$829,900 - OKAZJA dla inwestorów, renowatorów, miłośników flipów! Piękna działka 75x100, minuty od jeziora w Oakville. Możliwość adaptacji aktualnego bungalow lub możliwość wybudowania dream home! Idealna lokalizacja!  Dominika Spychalska 416-735-3599

piątek, 02 marzec 2018 23:55

OAKVILLE 2,200 sq feet

Napisane przez

Oakville - 2,200 sq feet nowoczesności, wygody i ekstrawagancji. Piękny nowy freehold town house w Oakville. $75,000 w upgrades przez właściciela! 3 pokoje, 4 lazienk, 9 feet ceilings! Lepszy niż dom! Godny zobaczenia! Dominika Spychalska 416-735-3599

piątek, 02 marzec 2018 23:03

Oakville West Oak Trails

Napisane przez

Oakville  West Oak Trails  Wolno stojący, obszerny dom w doskonałej okolicy Oakville. Wysokie sufity, kominek, drewniane podłogi i profesjonalnie skończona piwnica. Blisko do Hwys i szkół. Dorota Szapowałow 416-917-8835