Goniec

Switch to desktop Register Login

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

Przed laty, mieszkając w Polsce w małym dolnośląskim miasteczku, spotkałem pana, którego poznałem niedawno, a który pchał wózek dziecięcy. Pochyliłem się i zobaczyłem uroczego bobaska. Aby sprawić przyjemność temu około 50-letniemu mężczyźnie, powiedziałem, że ma wspaniałego wnuka. Podziękował i rozeszliśmy się. Po kilku dniach od znajomych dowiedziałem się, że był to synek tego pana, a nie wnuczek.

Podobno Konfucjusz, wielki chiński myśliciel i twórca ideologii, którą kierował się jego naród przez tysiące lat, był synem siedemdziesięcioletniego ojca i kilkunastoletniej matki. Prawdopodobnie jego ojciec, poza zapłodnieniem, nie miał zbyt wielkiego wpływu na jego wychowanie.

piątek, 30 styczeń 2015 14:59

Imigracyjne trudności

Napisane przez

Izabela EmbaloPrzepisy przepisami, ale czasami prawo imigracyjne i zasady powinna dyktować zwykła logika. Oto krótka historia dwóch polskich pracowników zagranicznych, którzy z powodu częstych zmian przepisów i zbyt wysokich kryteriów prawnych stawianych imigrantom, nie mogą uregulować swojego pobytu w prowincji Alberta.

Pracownicy zostali w Europie zrekrutowani przez dużą firmę kanadyjską. Pracowali bardzo ciężko jako dekarze w Kanadzie przez sześć lat. Ciężkie warunki pracy, mróz, śnieg, zawieje... praca na wysokościach (budynki przemysłowe).

Dlaczego w Kanadzie tak bardzo brakuje dekarzy? Domyślam się, że jest to tak ciężka praca, czasami niebezpieczna, że wielu Kanadyjczyków nie chce się takiej pracy podjąć.

Nasi rodacy sprawdzili się w pracy, posiadają bardzo dobre referencje, pracodawca bardzo chce, by zostali w firmie, ale barierą stają się przepisy imigracyjne.

Pobyt stały powinien w przypadku tych docenionych, polskich fachowców być praktycznie dany bez żadnych problemów.

Okazuje się jednak, że przeszkodą w załatwieniu pobytu staje się znajomość języka angielskiego. Następny paradoks prawa imigracyjnego.

Polscy dekarze pracują sześć lat w kanadyjskiej firmie i nie mają problemów z komunikacją językową w pracy.

Wykonują swoją pracę już od sześciu lat w środowisku anglojęzycznym. Jednak zdanie egzaminu z języka angielskiego, a co się z tym wiąże, także gramatyki i pisania (wypracowanie), jest już dla nich trudnością. I czy tak naprawdę w takiej sytuacji wymóg znajomości języka angielskiego jest tak ważny? Czy dekarz tak bardzo potrzebuje znać angielski w pisowni? Czy potrzebuje nauczyć się angielskiej gramatyki, której nawet wielu Kanadyjczyków tak naprawdę nie zna, i tylko po to, by sumiennie wykonywać swój zawód?

Trudno zrozumieć, czemu rząd Kanady stawia takie wymogi fachowcom, którzy już w Kanadzie czegoś dokonali i sprawdzili się w swoim fachu.

Łatwiej byłoby zrozumieć, gdyby wymogiem stawianym kandydatom chcącym otrzymać stałą rezydencję w programie pracy zawodowej prowincji czy federalnym byłby wymóg na przykład przeprowadzenia konwersacji w języku angielskim.

Jednak umiejętność pisania wypracowań i znajomość gramatyki jest tu chyba wymogiem zbyt wygórowanym, nie tylko dla imigrantów, którzy chcieliby uzyskać w Kanadzie pobyt po latach legalnego zatrudnienia, ale także dla Kanady – gdyż traci ona docenionych, potrafiących pracować naprawdę ciężko i w trudnych warunkach fachowców.

Ponadto uważam, że nie jest to humanitarne, by po sześciu latach w pewnym sensie eksploatacji pracownika zagranicznego, kazać mu opuścić kraj, w którym posiada zapewnioną stałą pracę i w którym stworzył już swój dom.

Zagraniczni pracownicy w Albercie, powinni poszukać zatrudnienia w innych prowincjach i zwłaszcza tam, gdzie wymogi rządów prowincji są realne dla nich do pokonania. Nie we wszystkich programach jest wymagane, by zdać test językowy lub zawodowy.

Izabela Embalo
doradca imigracyjny

OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ DO KANADY – SPONSORSTWEM RODZINNYM, POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDIÓW LUB INNĄ PROCEDURĄ IMIGRACYJNĄ, NA PRZYKŁAD ODDALENIEM DEPORTACJI CZY PRZEDŁUŻENIEM POBYTU CZASOWEGO, PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ:
TEL. 416 5152022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Specjalizujemy się w imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Sukcesywnie pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie, przybyć do pracy lub na studia.

W Indiach najniższa kasta niedotykalnych była poza prawem, czyli nie dotyczyły jej prawa ustanowione w tym kraju dla pozostałych, wyższych kast. W Polsce, w okresie najpełniejszego rozkwitu Rzeczpospolitej szlacheckiej, pan mógł nawet zabić chłopa, nie ponosząc żadnych konsekwencji, nie mówiąc już o takim drobiazgu, jak prawo pierwszej nocy.

Kraje demokratyczne przyjęły zasadę, wywodzącą się z rewolucji francuskiej, równego traktowania każdego obywatela. To ostatnie słowo jest ważne. Bo na przykład, podejrzani o terroryzm więźniowie przetrzymywani w bazie amerykańskiej na Kubie nie mogą korzystać w pełni z praw przysługującym obywatelom Stanów Zjednoczonych, w tym z prawa do obrony i przetrzymywania w więzieniu za popełnione winy w oparciu o wyrok sądowy. Można to tłumaczyć wyższością celów, czyli ochroną wolnego świata przed współczesną zarazą terroryzmu.

piątek, 23 styczeń 2015 23:34

Dłuższe kolejki dla rodzin

Napisane przez

Izabela EmbaloWydłuża się czas oczekiwania na pobyt stały dla małżonków i konkubinów. Obecnie, sponsorowany małżonek, małżonka, konkubent czy konkubina mogą oczekiwać na otrzymanie pobytu stałego nawet dłużej niż dwa lata. Rząd wprowadził pilotażowy program wydawania wiz pracowniczych dla sponsorowanych partnerów, ale proszę pamiętać, że nie dla każdego. OSOBY, KTÓRE UTRACIŁY LEGALNY STATUS W KANADZIE, NIE MOGĄ STARAĆ SIĘ O WIZĘ PRACY. A co się z tym wiąże, nie otrzymają też ubezpieczenia rządowego-medycznego. Otrzymuję od Państwa telefony w tej sprawie, ponieważ wiele jest błędnych, obiegowych informacji na ten temat.

Dlaczego tak jest, domyślam się tylko, że osoby bez ważnego statusu mogą być bardziej podejrzane o fikcyjne małżeństwo czy związek zawarty jedynie w celach imigracyjnych.

Wiele osób, zwłaszcza sponsorów, jest oburzonych takim stanem rzeczy. Rodzina powinna bowiem być na pierwszym miejscu w systemie prawa imigracyjnego, ale nie zawsze tak jest. Długie oczekiwanie jest męczące, a pozbawienie prawa pracy i prawa do posiadania opieki medycznej w Kanadzie stawia wiele rodzin w trudnej sytuacji. Na przykład rodziny oczekujące dziecka. Pomimo iż mąż-sponsor jest kanadyjskim obywatelem, żona w ciąży będzie musiała zapłacić za poród i nie otrzyma prawa do bezpłatnej opieki do czasu otrzymania wizy pracy lub pobytu stałego. Wydaje się to bardzo niesłuszne. Program pilotażowy, jaki wszedł w życie w grudniu 2014, obejmuje tylko niektórych wnioskodawców.

Co jest przyczyną takiego przewlekłego oczekiwania na rezydencję w przypadku łączenia rodzin w Kanadzie?

Na pewno zbyt duża liczba nadsyłanych podań i zbyt mała kadra. Pomimo że za rozpatrzenie wniosku płaci się opłatę administracyjną w wysokości 550 dolarów, wydaje się, że zbyt mała liczba urzędników imigracyjnych jest zatrudniona, by przyspieszyć procesy imigracyjne. Zbieranie przez urząd zaktualizowanych danych, informacji ze względu na długotrwałe procedury, co jeszcze bardziej przyczynia się do wydłużenia czasu oczekiwania.

Uważam, że rząd powinien zająć się tym tematem w pierwszej kolejności. Podania o łączenie rodzin powinny być rozpatrywane priorytetowo.

Pamiętam, że wiele lat temu, kiedy zaczynałam swoją praktykę, na pobyt czekało się kilka miesięcy, a wstępne zatwierdzenie otrzymywało się już po 6-8 tygodniach. Stare dobre czasy. Nigdy nie przypuszczałabym, że tak wszystko się zmieni na niekorzyść, nawet w temacie podań o łączenie rodzin. Przypominam, że podania poza Kanadą są rozpatrywane o wiele szybciej.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Na ten rok praktycznie nie ma już miejsc dla sponsorowanych dziadków i rodziców. Rząd przyjmuje tylko 5000 podań rocznie i właśnie limit został wyczerpany. A zatem osoby chcące zasponsorować rodziców czy dziadków muszą poczekać do następnego roku. Podanie po tym terminie może nie być już przyjęte przez urząd. Rodzice mają możliwość skorzystania z Super Wizy.

Izabela Embalo

OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ DO KANADY – SPONSORSTWEM RODZINNYM, POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDIÓW LUB INNĄ PROCEDURĄ IMIGRACYJNĄ, NA PRZYKŁAD ODDALENIEM DEPORTACJI CZY PRZEDŁUŻENIEM POBYTU CZASOWEGO PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ: TEL. 416 5152022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Specjalizujemy się w Imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Sukcesywnie pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie, przybyć do pracy lub na studia.
POSIADAMY UPRAWNIENIA DO POŚWIADCZANIA DOKUMENTÓW. PODAŃ IMIGRACYJNYCH (USŁUGI NOTARIALNE – COMMISISON OF OATH).
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ STRONY INFORMACYJNEJ: WWW.EMIGRACJAKANADA.NET.
Możliwość spotkania w niektóre weekendy i wieczorami, po uprzednim umówieniu wizyty.

piątek, 16 styczeń 2015 12:04

Na tle pradziejów

Napisane przez

Niewiele jest małych narodów, które by miały tak starą, bogatą i udokumentowaną historię, jak naród żydowski. Wszak już Stary Testament to, oprócz elementów religijnych i mitów, opis życia codziennego i najważniejszych dziejów tego narodu.

Klamrą spinającą te dzieje jest historia walk Żydów z Imperium Rzymskim, następstwem czego było całkowite wypędzenie ich z "ziemi obiecanej", aż do holokaustu, którego efektem było odtworzenie państwa żydowskiego.

Na tle tego tła historycznego toczyły się dzieje poszczególnych rodów i rodzin żydowskich. Główny ich podział dokonał się na przestrzeni wieków na tych, co pozostali w pobliżu ziem, z których zostali wypędzeni, czyli na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, oraz na tych, którzy zawędrowali dalej, głównie do Europy.

piątek, 16 styczeń 2015 16:54

Szansa na emigrację 2015

Napisane przez

Izabela EmbaloNowy system imigracyjny Express Entry stał się już rzeczywistością w kanadyjskim prawie imigracyjnym. A zatem osoby chcące skorzystać z programów wykwalifikowanych pracowników (Skilled Workers) będą musiały zgłosić swoją kandydaturę elektronicznie, by mieć szansę na otrzymanie pobytu stałego.

Express Entry nie jest nowym programem, jest nowym prawnym narzędziem wyboru najbardziej atrakcyjnych kandydatów. Do tej pory praktycznie każdy, kto spełnił kryteria jakiegoś programu i odpowiednio przygotował swoje podanie, otrzymał pobyt stały według kolejności – daty złożenia podania. Obecnie nie ma już tej "kolejki" i urząd NIE MUSI KAŻDEMU KANDYDATOWI SPEŁNIAJĄCEMU WARUNKI PROGRAMU PRZYZNAĆ stałej rezydencji tylko dlatego, że jego podanie było złożone wcześniej – przed podaniem atrakcyjniejszego kandydata. W nowym systemie prawa imigracyjnego 2015 to urzędnik imigracyjny będzie decydował, kto ze zgłoszonych kandydatów jest najlepszy i zasługuje na zaproszenie na pobyt stały. Kandydaturę można zgłosić ponownie, jeśli ktoś nie otrzyma zaproszenia do ubiegania się o stałą rezydencję.

Pisaliśmy o tym już wcześniej, natomiast dzisiaj chciałabym opisać, jak zwiększyć szanse i swoją atrakcyjność.

Osoby posiadające pozytywną decyzję pracodawcy o zatrudnieniu w Kanadzie i ofertę pracy otrzymują bonus 600 punktów. Jest to połowa możliwej do uzyskania punktacji, a zatem bardzo pozytywny czynnik w konkurencji z innymi kandydatami. Osoby posiadające dokument LMIA
(dawne LMO) mają zatem większą szansę na wygranie imigracyjnego konkursu.

Osoby posiadające nominację prowincji, podobnie otrzymują bonus 600 punktów i mają większą szansę na wygranie imigracyjnego konkursu.

A zatem podpowiadam, by ci kandydaci skorzystali z dużej szansy i zgłosili się do puli kandydatów, mają bowiem szansę na otrzymanie pobytu dość szybko. Rząd obiecuje, że będzie w stanie przyznać stałą rezydencję w sześć miesięcy od złożenia podania rezydenckiego, co jest drugim etapem procesu.

Uwaga, osoby, które chcą skorzystać z nowego Express Entry, muszą mieć najpierw zdany egzamin językowy i zaleca się, by zrobiły ewaluację swoich dyplomów oraz świadectw, gdyż za poziom edukacyjny są przyznawane dodatkowe punkty, mogące zaważyć na decyzji pobytowej. Dla osób niepracujących wcześniej w Kanadzie jest to obowiązkowe, choć rząd zaleca, by każdy kandydat ewaluację posiadał. Uznawane są tylko odpowiednio przeprowadzone ewaluacje edukacyjne.

Ponieważ kandydat będzie miał mało czasu po zgłoszeniu się do puli, brak odpowiedniej dokumentacji może zaprzepaścić szanse.

I uwaga! Podawanie jakichkolwiek nieprawdziwych informacji w elektronicznym zgłoszeniowym formularzu może zakończyć się zakazem ubiegania się o pobyt stały w terminie do pięciu lat.

Izabela Embalo
doradca imigracyjny, Kanada
TEL. 416 5152022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ DO KANADY, EXPRESS ENTRY, SPONSORSTWEM RODZINNYM, POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDIÓW LUB INNĄ PROCEDURĄ IMIGRACYJNĄ, NA PRZYKŁAD ODDALENIEM DEPORTACJI CZY PRZEDŁUŻENIEM POBYTU CZASOWEGO, PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ.
www.emigracjakanada.net
EWALUACJA ŚWIADECTW I DYPLOMÓW POTRZEBNA DO PROCESU IMIGRACYJNEGO.
Specjalizujemy się w imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie.

piątek, 09 styczeń 2015 10:19

"Nasz" gang

Napisane przez

Zwykliśmy idealizować siebie, swój naród, a jednocześnie z łatwością dostrzegać i krytykować wady czy działania przestępcze innych osób, lub charakteryzować krytycznie całe nacje. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie jesteśmy w tym podejściu do rzeczywistości różni od innych.

Kiedy media donoszą o strzelaninie w okolicach Jane i Finch w Toronto, od razu "wiemy", że to sprawka młodzieżowego gangu murzyńskiego walczącego o rynek narkotyczny. Kiedy dowiadujemy się o "przekrętach" ubezpieczeniowych, to kojarzy się nam to głównie z Azjatami. Wyłudzającymi zasiłki "muszą" być Murzynki z gromadą dzieci od różnych ojców. Czasami zaskakiwani jesteśmy wiadomościami w mediach, że w każdych z tych działań występują przedstawiciele naszej nacji.

piątek, 09 styczeń 2015 16:28

Nowe prawo pracy dla małżonków i partnerów

Napisane przez

Izabela EmbaloRząd Kanady wprowadził nowe korzystne prawo dla małżonków i konkubentów starających się o prawo pracy w Kanadzie na zasadzie łączenia rodzin. 

Do tej pory należało czekać na wstępne zatwierdzenie sprawy, co trwało dość długo i praktycznie było przyznawane pod sam koniec sprawy. Wiele osób pozostawało bez prawa pracy, ubezpieczenia medycznego. Wiele najbliższych osób – żon, mężów i partnerów w relacji konkubinatu pozostawało w sytuacji jakby prawnego "zawieszenia", oczekując niekiedy przez nawet dwa lata na pobyt stały.

W dodatku, wiele z tych osób podejmowało się nieautoryzowanego zatrudnienia. W bardzo trudnej sytuacji znajdowały się także rodziny, kiedy spodziewano się dziecka i kobieta, czekając na pobyt stały, nie posiadała ubezpieczenia medycznego. Z drugiej strony, sponsorowani mężczyźni nie mieli możliwości zatrudnienia, a co się z tym wiąże, sytuacja materialna rodziny i sponsora mogła być trudna. Nie wspominając o rodzinach, które posiadały już i wychowywały dzieci.

Po wielu zmianach, które nie były aż tak zachwycające, wreszcie doczekaliśmy pozytywnej reformy.

Program jest pilotażowy, ale mam nadzieję, że wejdzie na stałe w kanadyjski system prawodawstwa z korzyścią dla kanadyjskich rodzin i także dla rządu Kanady. Zatrudnienie dwóch osób nie tylko poprawia standard życia rodzin w Kanadzie, jest także możliwością zebrania większych podatków. Niektórzy imigranci mogą także zacząć swoją integrację, zdobyć ważne kanadyjskie doświadczenie, już zanim zostaną stałymi rezydentami Kanady.
Wiza pracy dla sponsorowanych małżonków i partnerów jest otwarta. Nie wymaga się posiadania oferty pracy ani opinii rynku pracy ( LMIA).
Rząd informuje, że czas procesowania podania o zezwolenie na zatrudnienie małżonka/partnera wynosi ok. czterech miesięcy.

Wysyłając podanie o wizę pracy małżonka, warto sprawdzić, jakie są najnowsze opłaty imigracyjne i formularze. Użycie starych formularzy i wniesienie nieodpowiedniej opłaty może być przyczyną decyzji odmownej.

Izabela Embalo
doradca imigracyjny – Kanada

Osoby zainteresowane imigracją do Kanady, wizą pracy, studiów, przedłużeniem pobytu czasowego, prosimy o kontakt: 416-515-2022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Specjalizujemy się w imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Sukcesywnie pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie, przybyć do pracy lub na studia.
www.emigracjakanada.net

Zwykle szanujący swój czas biznesmeni nie zabawiają długo, nawet jeśli odwiedzają atrakcyjny turystycznie kraj. Inni może by i chcieli trochę pobyć w takim kraju, ale na przeszkodzie stają służby graniczne i imigracyjne.

Historia Davida zaczęła się, kiedy w łonie swojej matki przyleciał z Baku do Jerozolimy. Poczęty został jeszcze w Związku Sowieckim, ale w mieście będącym obecnie stolicą niezależnego Azerbejdżanu, a urodził się już na ziemi swoich praojców, wygnanych stamtąd ostatecznie w drugim wieku naszej ery przez Rzymian.

Z opowieści rodziców wiedział, że działo im się w kraju biedy komunistycznej całkiem nieźle. Ojciec Davida był z zawodu krawcem. W Baku, ówczesnej stolicy sowieckiej ropy, zarobki były stosunkowo wysokie, tak więc lepiej sytuowani obstalowywali garnitury u ojca Davida. Z tej prywaty potrafił on utrzymać niepracującą zawodowo żonę i trójkę dzieci: dwóch starszych braci Davida i jego siostrę, wystawić duży dom, dobrze go wyposażyć i kupić nową ładę. Później zaczął importować gotowe ciuchy i sprzedawać w swoim własnym sklepie.

sobota, 03 styczeń 2015 00:25

Atrakcyjny kandydat

Napisane przez

Izabela EmbaloPisaliśmy już o tym, że od nowego roku Kanada wprowadza nowy system imigracyjny, "pozwalający na wyselekcjonowanie najbardziej atrakcyjnych kandydatów".

Jakie czynniki i jakie walory będą brane pod uwagę?

1. Wiek
2. Poziom edukacji
3. Znajomość angielskiego i francuskiego
4. Doświadczenie zawodowe w Kanadzie
5. Doświadczenie zawodowe zdobyte poza Kanadą
6. Uzyskanie uprawnień zawodowych w Kanadzie dla pracowników wykwalifikowanych
7. Posiadanie oferty pracy w Kanadzie lub nominacji prowincji, czyli pozytywnej decyzji w programie uzyskania pobytu poprzez istniejące programy w różnych prowincjach.

Pod uwagę będą też brane walory współmałżonka/współmałżonki lub konkubentów, takie jak poziom wykształcenia, znajomość języków. A zatem jeśli małżonka kandydata jest osobą wykształconą i znającą biegle angielski, szansa na otrzymanie pobytu kandydata jest także większa. Warto dodać, że za posiadanie oferty pracy popartej opinią rynku pracy rządu kanadyjskiego oraz za nominację w programie prowincji kandydat otrzymuje dość dużo punktów, aż 600 na 1200 możliwych.

A zatem możemy wnioskować, że ci kandydaci będą preferowani i bardzo atrakcyjni.

Należy także pamiętać, że to rząd kanadyjski wybierze kandydatów, nie wszyscy otrzymają zaproszenie, by ubiegać się o pobyt stały, i nawet ci, którzy mogą się wydawać atrakcyjnymi kandydatami.

Osoby chcące zwiększyć swoje szanse powinny zdać język angielski lub/i francuski oraz dokonać ewaluacji swoich dyplomów i świadectw edukacyjnych. Do "konkursu" imigracyjnego można stanąć powtórnie, jeśli w pierwszej puli ktoś nie zostanie wybrany.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
Kanada
OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ DO KANADY – SPONSORSTWEM RODZINNYM, POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDIÓW LUB INNĄ PROCEDURĄ IMIGRACYJNĄ, NA PRZYKŁAD ODDALENIEM DEPORTACJI CZY PRZEDŁUŻENIEM POBYTU CZASOWEGO, PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ: TEL. 416 515-022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.emigracjakanada.net

Specjalizujemy się w imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Sukcesywnie pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie, przybyć do pracy lub na studia.

Strona 1 z 20