Goniec

Switch to desktop Register Login

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

piątek, 15 sierpień 2014 10:37

Walory człowieka

Napisane przez

Powszechnie ocenia się ludzi w oparciu o ich inteligencję. Ale przecież może być inteligentny naukowo niedorajda życiowy, inteligentny cham, wcale nieinteligentny inteligent, inteligentny, ale leniwy. Wydaje się, że lepszym miernikiem jakości przedstawicieli rodzaju ludzkiego jest ich osobowość, czyli zespół właściwości, według których możemy wysoko cenić człowieka prostego, ale mającego wrodzoną i rozwiniętą w życiu doczesnym osobowość, albo też takich właściwości nieposiadającego, mimo czasami wysokiego formalnego wykształcenia.

Marica, 33-letnia kobieta, wyglądająca dużo młodziej, pochodziła z Filipin. W stolicy tego kraju przyszła na świat w rodzinie głęboko katolickiej jako najstarsze dziecko rodziców, którzy posiadali wyższe wykształcenie i pracowali na stanowiskach urzędniczych. Podobnie jak w PRL praca ta w jej rodzinnym kraju była nisko wynagradzana. Ale rodzice zadbali o to, aby wszystkie dzieci zdobyły wyższe wykształcenie.

piątek, 15 sierpień 2014 14:02

Odebranie pobytu stałego

Napisane przez

Izabela EmbaloObecnie urząd policji imigracyjnej CBSA (Canadian Border Services Agency) rozsyła listy do osób, które otrzymały pobyt stały na podstawie związku małżeńskiego lub konkubinatu i nie pozostały w związkach. Niektóre osoby mogą być zaszokowane otrzymaniem takiego pisma, w którym rząd kanadyjski stawia zarzuty popełnienia wykroczenia imigracyjnego – ubiegania się o pobyt stały na podstawie prawa łączenia rodzin (marriage of convenience). Osoby takie są podejrzane o to, że związek został zawarty tylko po to, by otrzymać stałą rezydencję.

Wszystko zaczyna się od tego, że sami zainteresowani nie przygotowują swoich podań właściwie. Nie przygotowują się także do ewentualnych komplikacji. Niektórzy uważają, że nie ma sensu inwestować w sprawy małżeńskie – można sobie wszystko samemu wypełnić lub skorzystać z darmowej lub taniej pomocy tłumacza czy agencji polonijnych, które – w mojej opinii – nie powinny się zajmować prawem imigracyjnym, ponieważ nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, a niekiedy doświadczenia.

Brak informacji, słaby materiał dowodowy, nieznajomość dalszych procedur i konsekwencji prowadzi do tego, że też osoby pozostające w prawdziwych związkach i małżeństwach muszą, nawet po otrzymaniu pobytu stałego, ponosić niekiedy konsekwencje prawne.

Należy pamiętać, że POBYT STAŁY MOŻE ZOSTAĆ ODEBRANY. W świetle kanadyjskiego prawa imigracyjnego, nawet obywatelstwo można odebrać imigrantowi, który otrzymał pobyt stały lub obywatelstwo w nieuczciwy sposób, i jeśli jest takie przekonanie kanadyjskiego rządu. Niewinni ludzie mogą być przedmiotem podejrzenia o nieuczciwość lub wykroczenie prawne, czasem przyczyną jest zbieg okoliczności.

Niestety, urząd może się pomylić w swoich oskarżeniach. Dlatego ważne jest, by już od początku potraktować sprawę pobytową, sponsorstwa małżeńskiego lub konkubencką, naprawdę poważnie. Konsekwencje popełnienia błędów są bardzo kosztowne i tragiczne niekiedy w skutkach.
Co zrobić, jeśli osoba z pobytem stałym otrzyma zawiadomienie o możliwości specjalnego raportu 40(1) i w sytuacji, kiedy urząd kanadyjski chce rozpocząć procedurę odebrania stałego pobytu?

Osoba składa specjalne podanie, w którym wyjaśnia sytuację i powody pozostania. Oprócz specjalnego formularza rezydent może dołączyć dodatkowe opisy i dokumentację. Następnie urząd kanadyjski wydaje w sprawie decyzję. Jeśli decyzja jest pozytywna, stały rezydent ma prawo pozostać w Kanadzie. Jeśli jest negatywna, otrzymuje nakaz opuszczenia Kanady. Od decyzji można się odwołać procesem sądowym.

Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny
Kanada
OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ – pobytem stałym, wizami, procesami odwoławczymi, PROSIMY O KONTAKT TEL. 416 5-15-2022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przyjmujemy w niektóre wieczory i weekendy. Dwie dogodne lokalizacje.
Pomogliśmy setkom polskich obywateli otrzymać stałą rezydencję w Kanadzie (od 1998 roku).

piątek, 08 sierpień 2014 09:39

Polskie imię

Napisane przez

Wybierając imiona dzieciom rodzice kierują się różnymi sugestiami. Pamiętam, że dawni moi znajomi z dawnego NRD nadali dwojgu swoim dzieciom imiona hiszpańskie. Dla nich, którzy nie mieli możliwości wyrwania się spod reżimu komunistycznego, była to jednocześnie forma protestu, jak i nadzieja, że ich dzieci, być może, będą mogły poznać tę część świata, gdzie ich imiona są dość popularne.

Bywają też sytuacje odwrotne, ale wynikające z innych motywów, że osoby pochodzące z krajów hiszpańskojęzycznych mają imiona germańskie. Szczególnie dotyczy to Argentyny i Chile, gdzie osiedliła się duża liczba nazistów po drugiej wojnie światowej.

piątek, 08 sierpień 2014 12:33

Kto pyta nie błądzi

Napisane przez

Izabela EmbaloZgłosiło się do mnie dwóch młodych mężczyzn, którzy przyjechali do Kanady na wizy pracownicze w programie International Experience Canada.

Jednemu z nich autoryzacja pracy wygaśnie już za dwa miesiące, drugi jest na tym samym programie od trzech miesięcy. Przypomnę, że od zaledwie kilku lat młodzi Polacy do 35. roku życia mogą ubiegać się i przyjechać do Kanady do pracy na roczną wizę w programie International Experience Canada. Program można powtórzyć po sześciu miesiącach. Uzyskanie rocznej wizy i możliwość zatrudnienia stwarzają realne szanse pozostania na stałe, ale pod warunkiem, że kandydat od początku wie, co ma zrobić i jakie są dalsze wymagania prawne otrzymania stałej rezydencji.

Nigdy żaden z zagranicznych pracowników nie dowiadywał się u profesjonalnej osoby, co zrobić, by otrzymać pobyt stały. Wszelkie informacje, jakie mężczyźni zdobyli, pochodziły z takich źródeł, jak Internetowe portale, fora, informacje od znajomych i rodziny. Obaj zagraniczni pracownicy są bardzo zainteresowani pozostaniem na stałe, widzą w Kanadzie wiele możliwości dla siebie i swoich rodzin.

Młodzi imigranci są obecnie zatrudnieni w dużej kanadyjskiej korporacji w Ontario. Właściciel firmy, zadowolony z pracy imigrantów, wysłał ich na konsultacje do mojego biura. Co się okazało, że szanse na załatwienie pobytu stałego są małe, jeśli nie zaprzepaszczone, ponieważ obaj pracownicy są zatrudnieni na zlecenie. Pracodawca jest chętny zasponsorować pracowników z Polski poprzez program prowincyjny, jednak zatrudnienie powinno być na stałe, nie na zlecenie. Podobnie w przypadku programu dla doświadczonych. Scenariusz załatwienia pobytu był prawie idealny, gdyż jeden kandydat miał szanse załatwienia pobytu przez nominację, drugi – poprzez roczne doświadczenie. W programie prowincji nie jest wymagane jeszcze, by zdać egzamin z języka angielskiego. A jeden z kandydatów wie, że nie dałby sobie rady z językowym testem.

Takie scenariusze nie należą do rzadkości. Wielu naszych rodaków przybywa na program wymiany młodych – International Experience Canada. Jednak brak odpowiednich informacji oraz wykorzystania wizy pracy albo znacznie redukuje, albo w zupełności zaprzepaszcza szanse na pobyt, niekiedy nawet jedyna, jaka istnieje.

A wystarczyło poradzić się kogoś wcześniej, kto zajmuje się profesjonalnie prawem imigracyjnym. Koszty porad nie są duże, a mogą znacznie pomóc, jeśli nie uratować sytuacje – możliwość w miarę nieskomplikowanego osiągnięcia stałej rezydencji. Kanadyjskie prawo imigracyjne stwarza jeszcze takie możliwości.

Jak pisałam wcześniej, informacje internetowe, od znajomych, z forum mogą być niekiedy pomocne, jednak dość często zła interpretacja przepisów lub choćby kontekstu sprawy może wprowadzić w poważny błąd. Prawo imigracyjne zmienia się też bardzo często i należy znać najnowsze, obowiązujące przepisy.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny – Kanada
tel. 416-515-2022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoby zainteresowane imigracją do Kanady – konsultacja, wizami, pobytem stałym, prosimy o kontakt. Pomagamy także osobom, które otrzymały decyzję odmowną lub nakaz opuszczenia Kanady.
Posiadamy 16 lat doświadczenia. Pomogliśmy setkom polskich imigrantów oraz ich rodzinom osiedlić się na stałe w Kanadzie.
Wiele przydatnych informacji i artykułów na stronie: www.emigracjakanada.net
Dwie lokalizacje biura (Toronto oraz Etobicoke – blisko Mississaugi/Brampton).
Obsługujemy także klientów w innych prowincjach i poza Kanadą. Zapewniamy pełną dyskrecję.

sobota, 02 sierpień 2014 11:23

Saga samotnej matki

Napisane przez

Najczęściej osoby wydalane z Kanady mają złość na swój los, złość na system prawny Kanady, który nie pozwala im tutaj zostać, na konkretne osoby, które czegoś tam nie załatwiły lub coś zaniedbały, a wreszcie do siebie samych, że się dały złapać lub były naiwne i dały się innym "podprowadzić".

Z kolei pewna grupa osób wydalanych odlatuje z obawą, że może je spotkać krzywda ze strony władz ich rodzinnego kraju. Inna grupa nie ma tych obaw, bo wraca do kraju, w którym to, czy dana osoba wyjechała i nie wracała latami, jest dla władz tego kraju obojętne. Są też ludzie, którzy wracają ze świadomością, że wracają do kraju o dużo niższym poziomie życia ekonomicznego i będą musiały pogodzić się ze standardem życia niższym od tego, jaki miały w Kanadzie, nawet mając tutaj minimalne dochody.

sobota, 02 sierpień 2014 13:07

Wiek dziecka zależnego

Napisane przez

Izabela EmbaloPisałam już wcześniej o zapowiedziach zmiany przepisów imigracyjnych dotyczących wieku tak zwanego dziecka zależnego. Do tej pory można było włączyć w podanie imigracyjne dziecko w wieku do 22 lat i, co najważniejsze, dziecko otrzymywało wizę lub pobyt stały z rodzicami. Podobnie w przypadku sponsorowania rodzinnego. Rodzice mieli możliwość sprowadzenia na stałe dziecka do tego wieku, w dodatku jeśli dziecko było nieprzerwanie studentem, można było zasponsorować lub włączyć w swoje podanie imigracyjne nawet starszą młodzież.

Od 1 sierpnia obowiązują jednak nowe przepisy. Wiek dziecka zależnego zredukuje się z 22 na 19. A zatem tylko dzieci do 19. roku życia będzie można sprowadzić do Kanady w programie łączenia rodzin lub wyemigrować razem w jednym programie i w jednej rodzinnej procedurze. Prawo nie będzie też pozwalało zasponsorować lub włączyć w imigracyjną procedurę dzieci w wieku starszym, które studiują, jak to było do tej pory. Wyjątkiem będą dzieci zależne finansowo (i nie tylko) od rodziców z przyczyn zdrowotnych.

Powodem tych zmian, jak twierdzą niektóre źródła, jest statystyka społeczno-ekonomiczna. Dzieci młodsze szybciej wdrażają się w kanadyjskie życie i są potem bardziej produktywne, jak wynika z niektórych obserwacji. Jeśli chodzi o studentów i zmiany prawne dotyczące dzieci studiujących, zbyt wiele było nadużyć systemu. Niektórzy przedstawiali sfałszowane indeksy i dokumentację studiowania dziecka tylko po to, by otrzymać pobyt stały dla całej rodziny. Urzędnicy spędzali zbyt wiele cennego czasu na weryfikacji tych dokumentów i dlatego nowe prawo nie pozwala na sponsorowanie starszych dzieci, bez względu na to, czy są finansowo zależne od rodziców i czy kontynuują naukę. Myślę, że to będzie dla wielu rodzin krzywdząca zmiana, niektóre dzieci nie będą mogły dokończyć nauki ze względu na nowy przepis.

Osobiście uważam, że prawo przysporzy wiele problemów rodzinnych, gdyż na pewno powstanie dylemat imigracyjny, jak zostawić tak młodą osobę i wyemigrować. Rozumiem, że rząd posiada swoje statystyki i obserwacje, na podstawie których stara się ulepszyć kanadyjskie prawo, ale czy zawsze te decyzje są tak naprawdę dla Kanady korzystne?

Kanada to starzejąca się populacja, brakuje młodych ludzi w tym kraju, a jednak z nowych przepisów wynika że setki młodych ludzi będą pozbawione możliwości wyemigrowania w najprostszy sposób – poprzez prawo łączenia rodzin.

Radzę też osobom, które posiadają dzieci za granicą, by przemyśleć decyzję sponsorowania odpowiednio wcześniej, nie podejmując ryzyka złożenia zbyt późno podania o sprowadzenie córki czy syna. Warto, by osoby, które są w trakcie załatwiania stałej rezydencji, zastanowiły się także nad decyzją włączenia dzieci w swoje podanie już teraz. Prawo zezwala na włączenie lub wyłączenie dziecka z imigracyjnej procedury, ale ponieważ niektóre sprawy trwają latami, dziecko może już przekroczyć wiek możliwego później sponsorowania. Dziecko po otrzymaniu pobytu może opuścić Kanadę na określony czas, nie tracąc stałej rezydencji, warto o tym pamiętać. Obecnie można wyjechać i przebywać poza Kanadą nawet do trzech lat, choć istnieją prawne wyjątki od tej ogólnej zasady.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
Osoby zainteresowane poradą prawną, przedłużeniem lub wznowieniem pobytu czasowego, otrzymaniem kanadyjskiej wizy lub stałej rezydencji, prosimy o kontakt.
Pomagamy także w sytuacji otrzymania decyzji negatywnej, deportacyjnej oraz w innych sprawach związanych z imigracją. Tel. 416-5152022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Przyjmujemy także w niektóre weekendy i wieczorami po uprzednim umówieniu wizyty. Zapewniamy pełną dyskrecję.

niedziela, 27 lipiec 2014 16:43

Problemy z odlotem

Napisane przez

Dla planujących przylot do obcego kraju jest cała gama problemów, najpierw z odlotem z rodzinnego kraju, a następnie z czasowym, lub, planowanym, osiedleniem się w nowym kraju.

Im dalej kulturowo jesteśmy od kraju planowanego pobytu, tym stresów jest więcej. Ale kiedy już nastąpi względna stabilizacja, to okazuje się, że należy wracać "na ojczyzny łono". Trudności z tym mają nie tylko nasi rodacy, ale często, jeszcze większe, obywatele innych krajów.

Maurice, czarnoskóry młody mężczyzna urodził się i dorastał na Haiti, byłej kolonii francuskiej. Po potwornym trzęsieniu ziemi, zniszczeniach i braku perspektyw godziwego życia, nawet w przypadku tego pochodzącego ze w miarę zamożnej rodziny, absolwenta szkoły średniej prowadzonej przez misjonarzy kanadyjskich, on sam i jego rodzice postanowili, że poleci do Kanady, aby tam się osiedlić.

niedziela, 27 lipiec 2014 17:52

Kto deportuje?

Napisane przez

Izabela Embalo    Urząd imigracyjny nie deportuje imigrantów, łamiących kanadyjskie prawo. Deportacjami zajmuje się osobna instytucja, często mylona z urzędem imigracyjnym- Canada Border Services Agency, w skrócie CBSA. 

    Urząd imigracyjny zajmuje się procesowaniem wniosków imigracyjnych, wydawaniem decyzji wizowych lub pobytowych, odnawianiem niektórych dokumentów. Natomiast CBSA ( służba graniczna) odpowiedzialna jest jakby za wdrażanie prawa, zwłaszcza porządkowego. Urzędnicy CBSA decydują także o tym, kto może przekroczyć granicę i na jak długo. To właśnie z oficerami CBSA spotykacie się Państwo na granicy kanadyjskiej.

    Te dwa urzędy często ze sobą współpracują, ale niekoniecznie. W ostatnich latach zauważyłam wzrost współpracy pomiędzy urzędem imigracyjnym oraz CBSA. Urząd imigracyjny częściej niż dawniej wymienia informacje i zgłasza osoby, przebywające w Kanadzie już bez ważnego statusu.

    Przyczyny deportacji mogą być różne, najczęściej jest to nielegalne zatrudnienie, pobyt bez legalnego statusu, złamanie warunków pobytu na terenie Kanady, działalność przestępcza, donos. Osoba, na którą doniesiono nie ma nawet możliwości dowiedzenia się, kto zaraportował nielegalny pobyt lub zatrudnienie. Sytuacja donosicielstwa nie należy też do rzadkości. Z przykrością piszę, że znam  niejednokrotne przypadki  zaraportowania imigrantów nawet przez bliskich członków rodziny, znajomych, kolegów z pracy. Powody mogą być przeróżne, np. sprzeczki, zazdrość o lepszą pozycję w pracy, niezwrócona pożyczka, zwykła ludzka złośliwość.

    Niekiedy osoba sama wpada w ręce służb porządkowych, np. w czasie kontroli policyjnej, drogowej, łapanki w pracy.

    Można zapytać jak to jest, że niektórzy żyją w Kanadzie bez statusu latami? Mój klient "rekordzista"przebywał w Kanadzie bez legalnej wizy 20 lat. Przybył tu mając lat właśnie 20 i otrzymał pobyt stały w wieku lat 40, kilka dni przed swoimi urodzinami. Przyczyna takiej sytuacji jest właśnie to, że w Kanadzie nie ma pełnej kontroli statusowej. Jedni imigranci pozostają w Kanadzie latami bez dokumentów, i pomimo tego, otrzymują później oni pobyt. 

    Z dużym sukcesem prowadziłam wiele spraw nieudokumentowanych imigrantów, którzy pomimo pozostania bez statusu wykorzystali szanse na legalne zamieszkanie w Kanadzie. Prawo imigracyjne Kanady pozwala nawet w takich sytuacjach, by nieudokumentowany imigrant dostał stałą rezydencję. Oczywiście, nie każdy jest dobrym kandydatem, sprawy te są też trudne, choć czasem stanowią jedyną szansę legalnego zamieszkiwania.

    Niektórzy nieudokumentowani imigranci są w jakiś sposób wychwyceni i zmuszeni do wylotu z Kanady. Co nie znaczy, że nie mogą ubiegać się o pobyt w programie dostępnym poza Kanadą, np. punkty czy łączenie rodzin. Nie zachęcam nikogo do pozostania bez dokumentów kanadyjskich, ale jeśli ktoś się już w tej sytuacji znajdzie, należy sobie uświadomić, jakie jest ryzyko i jakie są szanse zalegalizowania imigracyjnego statusu. Trzeba też wiedzieć, że pozostanie bez ważnej wizy zamyka niektóre drogi uregulowania stałej rezydencji. Na szczęście jednak nie wszystkie. Warto poradzić się doświadczonego specjalisty prawa, jakie są indywidualne szanse pozostania na stałe.

IZABELA EMBALO

licencjonowany doradca imigracyjny
Osoby zainteresowane emigracją do Kanady prosimy o kontakt:
Tel. 416 515 2022
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.emigracjakanada.net

sobota, 19 lipiec 2014 03:07

Niekompetencja

Napisane przez

Kiedy coś nam w życiu nie wyjdzie, często pytamy sami siebie, czasami znajomych, czy przyjaciół, dlaczego tak się stało? Dlaczego ci, którym zawierzyliśmy, którym powinniśmy ufać, nas zawiedli? Czasami mamy podstawy do pytania, dlaczego ktoś zaniedbał swoje obowiązki, lub wręcz nas oszukał, naciągnął, czego konsekwencje ponosimy my.

Na gruncie imigracyjnym możliwości pomyłek, niedociągnięć, naciągania, nieuczciwości, itp. jest bez liku. Wynika to po części z faktu, że część tylko zagadnień imigracyjnych jest regulowana ostro sformułowanym prawem; reszta to swoboda oceny dana urzędnikom, którzy sprawy te załatwiają. Nie powinna to być jednak dowolność ich ocen, ale decyzja wynikająca z wiedzy i doświadczenia, oraz znajomości bieżącej polityki imigracyjnej państwa.

sobota, 19 lipiec 2014 05:09

Tylko 90 dni

Napisane przez

Izabela EmbaloMoże się zdarzyć, że osoba przebywająca w Kanadzie turystycznie chce dłużej pozostać. Prawo imigracyjne zezwala, by ubiegać się o przedłużenie statusu czasowej rezydencji. Nie należy jednak do rzadkości sytuacja, że osoba zbyt późno orientuje się, by swój status przedłużyć, ewentualnie przypomina sobie prawidłową datę zezwolenia na pobyt turystyczny trochę za późno. Co można wtedy zrobić? Ponownie, kanadyjskie prawo imigracyjne zezwala, by ubiegać się o przywrócenie legalnego statusu, ale tylko w terminie do 90 dni od daty jego wygaśnięcia.

Spotkałam się kilkakrotnie z opinią, że osoba w ciągu tych 90 dni jest nadal legalnie w Kanadzie, i że to żaden problem, by przywrócić status czasowego pobytu (wiza turystyczna, wiza studiów, wiza pracy). Nie zgadzam się z tą opinią. W momencie wygaśnięcia legalnego statusu osoba przebywa w Kanadzie nielegalnie. A zatem, jeśli dojdzie do sytuacji wylegitymowania przez kanadyjskie władze, może dojść do przykrej sytuacji aresztu. Przekonanie, że jestem nadal legalnie przez 90 dni, bo do tego terminu mogę wystąpić z podaniem o wznowienie wizy nie jest prawidłowe. Ponadto w złożonym podaniu o przywrócenie statusu osoba powinna wyjaśnić dlaczego doszło do pozostania poza statusem, opłaty imigracyjne są wyższe, nie ma też gwarancji, że status zostanie przywrócony. Po co zatem ryzykować i dopuszczać do sytuacji pozostawania poza ważnym statusem?

Czasowy pobyt można przedłużyć w prostszy i tańszy sposób, dlatego proszę zawsze sprawdzić na jak długo można pozostać i dopilnować terminu przedłużenia wizy. Przypomina, że jeśli osoba przybywająca do Kanady otrzymała jedynie pieczątkę z datą wlotu, może przebywać legalnie na terenie Kanady do 6 miesięcy. Jeśli pod pieczątką jest adnotacja urzędnika, należy dostosować się do tej daty. Niekiedy przybysz otrzymuje specjalny dokument określający datę ważności imigracyjnego statusu.

Podanie o przedłużenie lub wznowienie legalnego statusu można wysłać korespondencyjnie lub elektronicznie. Od momentu złożenia podania turysta, student lub czasowy pracownik są legalnie w Kanadzie i do momentu otrzymania pisemnej decyzji.

Podania elektroniczne są rozpatrywane szybciej.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
Kanada

Osoby zainteresowane poradą prawną, przedłużeniem lub wznowieniem pobytu czasowego, otrzymaniem kanadyjskiej wizy, lub stałego pobytu prosimy o kontakt. Pomagamy także w sytuacji otrzymania decyzji negatywnej, deportacyjnej oraz w innych sprawach związanych z emigracją.
Tel. 416-5152022 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przyjmujemy także w niektóre weekendy i wieczory po uprzednim umówieniu wizyty. Dwie dogodne lokalizacje: centrum Toronto oraz Etobicoke (blisko Mississaugi i Brampton).
Zapewniamy dyskrecję. Posiadamy 16 lat doświadczenia. Możliwość konsultacji poprzez Skype

Strona 1 z 17