Goniec

Register Login

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

piątek, 09 marzec 2018 07:44

Nowe formularze, nowe wymogi

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Osoby, które przygotowują swoje podania imigracyjne bez pomocy specjalisty, muszą zwrócić szczególną uwagę na wciąż zmieniające się w różnych programach rządowe instrukcje i formularze. Urząd zmienia niektóre imigracyjne formularze co trzy miesiące, może być nawet i częściej, i jeśli wnioskodawca nie wypełni odpowiednich imigracyjnych form i nie dostosuje się do obowiązujących wymogów urzędowych, najczęściej podanie imigracyjne wraz z dokumentacją zostaje odesłane. W lutym na przykład zmieniły się ponownie formularze spraw pobytowych sponsorskich.                 

        Urząd obiecywał, że przyspieszy podania o łączenie rodzin dla współmałżonków i konkubentów, jednak zauważyłam, że procedury wcale nie sprzyjały przyspieszeniu. Zmieniono w zeszłym roku wymóg składania dokumentów niekaralności, prosząc, by załączyć je po wysłaniu podania i na życzenie urzędu w trakcie sprawy. 

        Podobnie z formą informacyjną o osobie ubiegającej się, w której wpisuje się takie dane, jak historia edukacji, zatrudnienia czy adresów. Podejrzewam, że wnioskodawcy opóźniali dosyłanie informacji i dokumentów, urząd miał także dodatkową pracę z odbieraniem potrzebnych danych i dokumentów niekaralności od osób ubiegających się. Strona rządowa boryka się często z problemami technicznym i summa summarum, zamiast przyspieszyć procedury, urząd nie dawał sobie rady z szybkim procesowaniem podań. Dlatego, myślę, są ponowne zmiany, teraz należy znów, jak kiedyś, dołączyć większość dokumentów do pierwszego wysyłanego podania. Proszę zwrócić uwagę na te zmiany i zastosować się do nowych kryteriów proceduralnych.

        Niewysłanie aktualnych form i obowiązujących dokumentów będzie powodem odesłania całego podania, urząd nie przyjmuje niekompletnych wniosków do rozpatrzenia. 

        Dokumentacja wysyłana jest najczęściej zwykłą pocztą, więc może zaginąć. A odtworzenie całości dokumentów zajmie ponownie sporo czasu. Nie warto zatem ryzykować.

        Niestety, jakość obsługi imigrantów i podań imigracyjnych przez urząd kanadyjski pozostawia wiele do życzenia. Na przykład, linia informacyjna, gdzie osoby ubiegające się lub ich reprezentanci mogą się dowiedzieć na temat sprawy, jest uciążliwa w użyciu, ponieważ niekiedy trzeba czekać godzinami, by się do kogoś dodzwonić. Jeden numer na całą Kanadę jest tak przeciążony, że nie ma możliwości szybkiego i sprawnego skontaktowania się z agentem, no, czasami ktoś ma szczęście. Nie wspomnę już o tym, że agenci nie zawsze są kompetentni. Podobnie z agentami odpisującymi na pocztę elektroniczną. Wszystko długo trwa, wnioskodawcy nie mają sprawnego dostępu do informacji i w dodatku za to płacą, ponieważ za wniosek urząd pobiera opłatę skarbową. Na przykład rozpatrzenie wniosku o pobyt stały – łączenie rodzin od osoby dorosłej wynosi 550 dol. Opłata ta nie jest zwracalna.

        Najnowsze formy i instrukcje urzędowe znajdą Państwo na stronie www.canada.ca.

Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny

Kanada

www.emigracjakanada.net

tel. 416-5152022

piątek, 02 marzec 2018 07:29

Zaświadczenie policyjne

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Kanadyjski urząd imigracyjny zaktualizował instrukcje dotyczące certyfikatów policyjnych dla osób ubiegających się o stały pobyt za pośrednictwem federalnego systemu Express Entry. Świadectwa policyjne są wymagane z dowolnego kraju lub terytorium, na którym wnioskodawca mieszkał przez sześć kolejnych miesięcy lub dłużej w ciągu ostatnich 10 lat, lub od ukończenia 18 lat. 

        Ta zmiana wchodzi w życie natychmiast i dotyczy wniosków o stały pobyt składanych w popularnym systemie punktowym. Przed tą aktualizacją wnioskodawca musiał złożyć zaświadczenie z policji lub innej instytucji z dowolnego kraju lub terytorium, w którym mieszkał przez łącznie sześć miesięcy. Oznaczało to, że wnioskodawca, który spędził dwa miesiące w kraju, wyjechał, a następnie wrócił do tego samego kraju kilka lat później przez cztery miesiące, musiał dostarczyć policyjny certyfikat z tego kraju. 

piątek, 23 luty 2018 07:54

Jak wykorzystać IEC?

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Nadal trwają losowania programu wizy pracowniczej dla młodych osób – IEC. Miejsc jest już mało, a pierwsze wizy zostały już przyznane młodym Polakom, starającym się o zezwolenie na zatrudnienie w Kanadzie.

        Chciałabym jednak przypomnieć, jak wykorzystać wizę pracy, tak aby przyniosła ona pożytek imigracyjny. Przede wszystkim osoba chcąca skorzystać z programów pobytowych federalnych powinna znaleźć zatrudnienie w tak zwanym zawodzie wykwalifikowanym (zawody grupy OAB). Kanadyjską kwalifikację zawodową można sprawdzić, zapoznając się z Narodową Klasyfikacją Zawodów NOC.

        Wiele wykonywanych przez przyjezdnych na program zatrudnia się w pracy niewykwalifikowanej, bo takie tylko znajdują możliwości zatrudnienia, ale to niestety nie zawsze daje szanse na pobyt, zwłaszcza dla osób w prowincji Ontario lub dla chcących starać się o pobyt poprzez tak zwany Express Entry. Na przykład, zawód osoby sprzątającej, opiekunki do dzieci czy sprzedawczyni w sklepie nie jest zawodem wykwalifikowanym. W innych prowincjach istnieją programy dla pracowników półwykwalifikowanych lub niewykwalifikowanych, trzeba zatem sprawdzić, co oferuje prowincja. 

        Zatrudnienie, posiadając wizę IEC, daje możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego, co może w późniejszym czasie być też użyte ponownie w programie IEC, ale w innej kategorii, np. młodych profesjonalistów. Na przykład, ktoś otrzymał pracę w sklepie jako sprzedawca. Został zatrudniony w Kanadzie, posiadając wizę pracy wakacyjnej programu IEC. Następnie bierze udział ponownie w tym programie, ale już w kategorii młodych profesjonalistów i zatrudnia się na stanowisku kierownika (supervisor), co w stanowi już zawód wykwalifikowany. I dalej, osoba taka może skorzystać z przedłużenia kontraktu pracy i uzyskania dalszej autoryzacji pracy, co może w efekcie końcowym przyczynić się do otrzymania pobytu stałego dzięki uzyskaniu wystarczającej liczby punktów (Express Entry) lub w programie nominacji prowincji. Przypominam, że nominacja prowincji daje kandydatowi na pobyt bonus aż 600 punktów, a zatem kandydat ten jest zaproszony do złożenia podania o pobyt stały w pierwszej kolejności.

IZABELA EMBALO 

licencjonowany doradca imigracyjny

tel. 416-5152022

www.emigracjakanada.net

piątek, 16 luty 2018 07:39

Pracodawca w Kanadzie (7/2018)

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Nie jest łatwo znaleźć kontrakt i legalne zatrudnienie w Kanadzie u pracodawcy, który uzyskał lub chce uzyskać LMIA (Rządowa opinia rynku pracy). Najczęściej nasi klienci w pierwszych rozmowach informują mnie, że chcą załatwić autoryzację pracy i że już mają firmę, która wystawi im list o zapotrzebowaniu. Niestety, ale wszystko nie wygląda tak prosto. Wystawienie listu nie jest wystarczające; załatwienie prawa pracy i ściągnięcie na legalny kontrakt pracownika z zagranicy jest skomplikowaną emigracyjną procedurą. Piszę tu o programie sprowadzania pracowników zagranicznych bez ograniczenia wiekowego i na dłuższy okres czasu zazwyczaj 2 lata na początek. Prostszym sposobem sprowadzenia pracowników jest program International Experience Canada, ale dotyczy on osób do 35. roku życia, a wizę można otrzymać tylko na rok. 

        Po pierwsze, pracodawca musi spełnić odpowiednie warunki, nie każdy się kwalifikuje. Po drugie, pracodawca musi uzyskać zgodę od lokalnego wydziału pracy, a zgodę taką dostanie tylko wtedy, kiedy przekona urząd, że na miejsce pracy nie mógł znaleźć odpowiedniego pracownika w Kanadzie i dlatego musi zatrudnić cudzoziemca. 

        W programie International Experience Canada nie jest wymagane, by pracodawca posiadał zgodę z lokalnego urzędu LMIA dlatego wielu pracodawców woli początkowo, jeśli ma odpowiedniego kandydata skorzystać z opcji IEC. 

        Po trzecie, zatrudniany pracownik musi posiadać odpowiednie umiejętności, ewentualnie doświadczenie, zgodne z ofertą pracy, czyli jeśli firma poszukuje zawodowego kucharza z 5-letnim doświadczeniem, kandydat na pracownika powinien posiadać ukończoną szkołę kucharską oraz pięcioletnie udokumentowane doświadczenie. Jeśli nie spełni wymogów oferty pracy, najprawdopodobniej urząd imigracyjny wyda decyzję odmowną. W programie IEC urzędnicy są -  powiedziałabym - bardziej elastyczni, jeśli chodzi o przepisy, choć osoba musi udokumentować, że może wykonać daną pracę dla kanadyjskiego pracodawcy. 

        Często się zdarza, że właścicielami firmy w Kanadzie są krewni lub znajomi osób chcących w Kanadzie legalnie pracować. Możliwe jest ubieganie się o pracę na stanowisku w firmie rodzinnej lub u znajomych, ale nadal muszą być spełnione odpowiednie warunki. Imigranci starający się o zatrudnienie muszą, jak już podkreślałam, posiadać odpowiednie kwalifikacje lub doświadczenie, by przekonać urząd imigracyjny o tym, że przyniosą swoim zatrudnieniem pożytek firmie kanadyjskiej, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju ekonomicznego Kanady. 

        Urząd nie chce ryzykować sprowadzania pracowników niedoświadczonych i nieodpowiednich, wtedy zaistniałaby możliwość, że zalegalizowani pracownicy zagraniczni nie utrzymają stanowisk pracy i będą wówczas obciążeniem dla pracodawcy czy rządu kanadyjskiego. Jestem też opinii, że obecnie w Ontario łatwiej jest otrzymać pracodawcom LMIA ze względu na zaistniałe braki pracowników wykwalifikowanych. Drastyczne zmiany przepisów w ostatnich latach przyczyniły się do tego, że zaczyna poważnie brakować rąk do pracy. Ja sama otrzymuję telefony od pracodawców, którzy poszukują pracowników zagranicznych, najczęściej do pracy na budowie. Kiedyś było odwrotnie, mam zatem nadzieję, że przepisy zmienią się na lepsze, bo ktoś musi Kanadę budować. 

Izabela Embalo  

licencjonowany doradca imigracyjny  

Osoby zainteresowane emigracja do Kanady-pobytem stałym, zatrudnieniem, sponsorowaniem bliskich czy studiami, proszę o kontakt z naszym biurem

tel: 416 515 2022  www.emigracjakanada.net

piątek, 09 luty 2018 07:37

Apelacja i powody humanitarne

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Istnieje ogólne przekonanie, że jeśli do Kanady sponsoruje mnie mąż, konkubent... czyli korzystamy z łączenia rodzin w relacji partnerskiej lub małżeńskiej, urząd imigracyjny musi wydać decyzję, ponieważ nie można rozłączać, na przykład małżonków i w sytuacji kiedy jedno z nich to kanadyjski obywatel lub stały rezydent. W przypadku sponsorowania rodzinnego, jeśli sponsor uzyska decyzję negatywną, sponsor może się odwołać. W zależności czy jest to sprawa w Kanadzie czy poza Kanadą istnieją różne możliwości apelacyjne. Należy jednak wiedzieć przed podjęciem decyzji złożenia wniosku, że przywilej odwołania pierwszego stopnia w Trybunale Imigracyjnym mają jedynie osoby ubiegający się o pobyt poza Kanadą lub na terenie Kanady, ale z wnioskiem procesowanym poza Kanadą. Ważne! Zawiadomienie o apelacji musi być złożone w ciągu określonego czasu od daty otrzymania pisemnej negatywnej decyzji. Po tym terminie nie można już złożyć apelacji. 

        Jakie sprawy są najczęściej odwoływane? Przypadki odmowy ze względu na posądzenie przez władze imigracyjne, że małżeństwo nie jest prawdziwe i wzięte jedynie z powodu otrzymania pobytu stałego w Kanadzie. Podobnie apeluje się sprawy braku odpowiednich dochodów czy złego stanu zdrowia członków rodziny. Ważne jest, że w trakcie odwołania można przywołać tzw. względy humanitarne, które są brane pod uwagę przez decydującego w sprawie przedstawiciela Trybunału, na przykład dobro dziecka czy rozbicie rodziny. Składając wniosek rodzinny urząd poza Kanadą, na przykład kanadyjska ambasada, nie musi wziąć pod uwagę okoliczności humanitarnych. I najczęściej tak się właśnie dzieje. 

        Osobiście uważam, że należy uniknąć apelacji, choć są sytuacje w których szansa otrzymania decyzji pozytywnej zaistnieje dopiero na wyższym szczeblu procedury. Dla wielu wydaje się to nielogiczne, ale tak właśnie działają zasady kanadyjskiego prawa imigracyjnego.

Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny

Kanada

tel. 416-5152022

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net

piątek, 02 luty 2018 07:33

WIZY PRACY IEC 2018

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Witam, polscy obywatele mogą ponownie skorzystać z programu wizy pracowniczej International Experience Canada w roku 2018. Były już pierwsze losowania miejsc, program oparty jest na losowym wysyłaniu zaproszenia osobom, które zgłosiły swoja kandydaturę i chęć uzyskania autoryzacji pracy. 

        Warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa, wieku do 35 lat. Nasi rodacy najczęściej korzystają z kategorii pracy wakacyjnej, która nie wymaga posiadania oferty pracy. Nie wszystkie osoby uzyskają zaproszenie na prace wakacyjna, ponieważ jest więcej kandydatów aniżeli miejsc. Większe szanse mają osoby, które korzystają z programu IEC ale w kategorii dla młodych profesjonalistów. Tu zazwyczaj jest więcej miejsc niż chętnych. Uwaga, kandydaci posiadający ofertę pracy nie musza posiadać opinii rynku pracy LMIA, i jest to bardzo korzystne. Kanadyjski pracodawca nie musi też spełniać żadnych wysokich kryteriów, wystarczy że jest to firma zarejestrowana i działająca w Ontario. Pracodawca musi też dokonać rejestracji i opłacić 230 dol. za wydanie oferty pracy cudzoziemcowi. 

        Po założeniu konta należy regularnie monitorować informacje z urzędu imigracyjnego, dlatego z otrzymanie zaproszenia na program musi być zaakceptowane, dopiero po zaakceptowaniu zaproszenia urząd daje 20 dni kalendarzowych na złożenie wniosku i dokumentów. Osoby, które nie dotrzymają tego terminu najczęściej otrzymują decyzje negatywna, a ich miejsce jest przyznawane następnemu kandydatowi.

        Należy pamiętać, ze urząd wymaga, aby przedstawić zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju, w którym zamieszkiwaliśmy 6 miesięcy po zakończeniu 18 roku życia.

        A zatem jeśli kandydat mieszkał w kilku krajach i załatwienie niekaralności zajmuje trochę czasu, warto o niekaralność wystąpić wcześniej lub natychmiast po otrzymaniu miejsca.

        Niekiedy wymagane są badania medyczne od kandydata (w zależności od wykonywanej pracy w Kanadzie).

        Wizę pracy można wykorzystać do przyszłych procedur imigracyjnych. Czas pobytu w Kanadzie, posiadając wizę pracy można spożytkować, by znaleźć sponsora - pracodawca, np. w Ontario lub aby zdobyć doświadczenie potrzebne do programu Canadian Experience Class. Proszę pamiętać,  zawód wykonywany kwalifikuje  się do dalszych procedur imigracyjnych, osoba musi pracować w profesji kategorii OAB.

        Osoby, które otrzymały wizę pracy wspartą ofertą pracy, mają obowiązek zatrudnienia się w firmie, która wsparła wniosek wizowy. 

        Od kandydatów wymaga się także posiadania funduszy na podróż oraz posiadania ubezpieczenia medycznego.

Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny

tel/text: 416-5152022

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net

piątek, 26 styczeń 2018 07:50

Kontrole na granicy (4/2018)

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Powracam do tematu kanadyjskiej granicy, ponieważ słyszę dość często skargi, dotyczące zawracania naszych rodaków, zwłaszcza na lotnisku w Toronto. 

        Niektórzy polscy turyści nie mają żadnych problemów, przechodzą granice swobodnie bez kontroli, nie zawsze jednak można przekroczyć granicę tak swobodnie dlatego, iż oficerowie graniczni mają obowiązek sprawdzać podróżnych, nie wszyscy także skorzystają z przywileju przekroczenia granicy, choć po wprowadzeniu elektronicznych zezwoleń na podróż do Kanady, myślę że mniej jest przykrych incydentów aresztowań i zawracania na kanadyjskiej granicy. 

piątek, 19 styczeń 2018 07:45

Imigracja do Ontario (3/2018)

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Imigranci, pracownicy wykwalifikowani i niewykwalifikowani, posiadający poszukiwany zawód w prowincji Ontario, mogą skorzystać z oferty imigracyjnej tej najpopularniejszej prowincji, aby wyemigrować do Ontario. 

        Kandydat posiadający określony zawód z listy oraz któremu zaoferowano zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin na czas nieokreślony (pracodawca musi być firmą w Ontario), ze stawka co najmniej średnią w tym rejonie kraju, może zostać zasponsorowany przez swojego pracodawcę, by osiedlić się na stałe w Ontario.

        Poniżej lista kwalifikujących się zawodów programu Ontario IN-DEMAND SKILLS. Proszę zauważyć, że lista dotyczy  także zawodów tak zwanych niewykwalifikowanych, np. pomocnicy na budowie czy osoby przygotowujące drób do obróbki. Wcześniej osoby w zawodach półwykwalifikowanych lub niewykwalifikowanych nie posiadały możliwości imigracji na stałe do Ontario poprzez zatrudnienie. Ja osobiście zastanawiam się, kiedy prowincja wprowadzi program dla kierowców samochodów ciężarowych, tak jak to jest w innych rejonach kraju.

piątek, 12 styczeń 2018 07:30

Kogo zapraszamy do Ontario?

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V  Prowincja Ontario, najpopularniejsza wśród imigrantów chcących osiedlić się w Kanadzie, posiada program prowincji, umożliwiający osiedlenie się właśnie tutaj. Jedną z imigracyjnych opcji jest program imigracji z kanadyjską ofertą pracy na terenie Kanady.

        Ontaryjskie przedsiębiorstwa-pracodawcy mogą rekrutować i sponsorować poprzez zatrudnienie w swoich firmach zagranicznych pracowników, którzy albo przebywają poza Kanadą, albo w Kanadzie.

        Program ten jest dostępny jedynie dla osób posiadających ważną wizę, osoby bez legalnego statusu w Kanadzie nie mogą się ubiegać.

        Kryteria dla pracodawcy w Ontario to w zależności od lokalizacji firmy, na terenie GTA, pracodawca – firma sponsorująca – powinien posiadać dochód brutto minimum 1 milion dolarów i zatrudniać minimum 5 pracowników, którzy są albo kanadyjskimi obywatelami, albo stałymi rezydentami. Firmy poza GTA, muszą spełnić niższe kryteria. Od tych pracodawców wymaga się minimalnego dochodu w poprzednim roku pół miliona dolarów i zatrudniania co najmniej pracowników – obywateli lub stałych rezydentów.

        Sponsorująca firma musi także działać od trzech lat i dłużej na terenie Ontario.

        Pracodawca musi w swojej ofercie zapewnić odpowiednią stawkę oraz wykazać się rekrutacją pracowników na terenie Kanady w ten sposób, by rząd imigracyjny prowincji Ontario był przekonany, że zagraniczni sponsorowani pracownicy nie zabierają pracy Kanadyjczykom lub rezydentom.

        Od pracowników zagranicznych wymaga się, by posiadali dwa lata doświadczenia w pięciu ostatnich latach w zawodzie, w jakim jest oferowane zatrudnienie w Ontario, lub zawodową licencję Ontario. Jeśli zawód jest uregulowany, pracownik musi także w momencie wysłania podania posiadać zawodowe uprawnienia.

        Od kandydatów kategorii tak zwanej ogólnej nie jest wymagany egzamin językowy, a zatem duże ułatwienie dla wielu zagranicznych pracowników, którym umożliwia się pozostanie na stałe poprzez zatrudnienie w naszej prowincji.

        Obecnie podania są przyjmowane tylko elektronicznie. Opłata rządowa wynosi 2000 dol. od podania na terenie GTA oraz 1500 dolarów od podania poza GTA.

        Tylko pracownicy zagraniczni posiadający ofertę pracy mogą skorzystać z tego programu. 

        W programie imigracyjnym Ontario mogą się także ubiegać kandydaci w innych kategoriach, np. studentów zagranicznych czy zagraniczni fachowcy, posiadający poszukiwane zawody.

        O innych możliwościach napiszę w następnym artykule.

IZABELA EMBALO

Licencjonowany doradca imigracyjny

Kanada

tel. 416-515-2022

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 10:17
czwartek, 04 styczeń 2018 23:18

NOWY ROK 2018

Napisane przez

EmbaloNa wstępie życzę Państwu wspaniałego Nowego Roku. 

        Z początkiem 2018 roku oczekujemy na Polaków, którzy złożą podanie o kanadyjską wizę pracy w programie International Experience Canada. 

        Każdego roku kilkuset młodych obywateli Polski przylatuje do Kanady, by zdobyć kanadyjskie doświadczenie zawodowe, podszkolić język oraz zwiedzić kraj. Wielu uczestników programu pozostaje dłużej, przedłużając autoryzację pracy lub ubiegając się o pobyt stały w jednym z możliwych programów. 

        Moja mała dygresja na temat szans  na stałą emigrację jest taka, że często szansę uzyskania pobytu stałego są utracone ze względu na słabą znajomość lub brak znajomości języka angielskiego lub francuskiego. Moja także mała noworoczna rada jest taka, by uczestnicy programu IEC od początku wykorzystali możliwości, jakie otwiera udział w programie i uzyskanie wizy pracy. Na przykład szukali zatrudnienia w kwalifikujących się zawodach i formach, które mogą zasponsorować pracowników zagranicznych.

        Dla przypomnienia, osoby, które starają się o pobyt stały w programie łączenia rodzin (małżeństwo i konkubinat), składając wniosek na terenie Kanady, mają nadal przywilej ubiegania się o wizę pracy. 

        Program wizy pracy jest odnowiony w roku 2018. Warunkiem jest wspólne zamieszkiwanie ze swoim sponsorem (mąż, konkubent) oraz posiadanie legalnego statusu w Kanadzie. Uwaga, w programie łączenia rodzin nie jest wymagana znajomość języka angielskiego czy jakikolwiek egzamin językowy. Często zadajecie mi takie pytania. Znajomość języka jest potrzebna jedynie w programach ekonomicznych.

        Następnie, osoby, które chcą zasponsorować rodziców, powinny już rejestrować swoje zgłoszenie. Kandydaci-sponsorzy są bowiem przyjmowani jedynie do dnia 1 lutego bieżącego roku. Po tym terminie szansa na zasponsorowanie rodzica przepada i aż do początku roku 2019. Zasady sponsorowania rodziców zmieniły się bardzo, ponieważ to rząd losuje miejsca dla sponsorów, a zatem nie ma pewności, czy kandydat na sponsora rodzica/rodziców zostanie wylosowany. Miejsc bowiem dla rodziców brakuje, jest o wiele więcej chętnych niż miejsc w puli rocznej. I oczywiście przed wysłaniem zgłoszenia kandydatury, warto sprawdzić jakie są wymogi dla sponsorów, przede wszystkim finansowe. W przypadku sponsorowania rodziców musi być wykazany relatywnie wysoki dochód w ostatnich latach.

Izabela Embalo

Licencjonowany doradca imigracyjny

Kanada

        OSOBY ZAINTERESOWANE  KANADYJSKĄ WIZA LUB EMIGRACJA DO KANADY PROSIMY O KONTAKT:

416-5152022  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net