Goniec

Register Login

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

piątek, 27 kwiecień 2012 11:34

Absolwenci mogą pozostać

Napisane przez

Izabela EmbaloKorzystne nowe prawo pozwala na imigrację osobom na kontrakcie pracy w Kanadzie oraz zagranicznym studentom. Program ten istnieje w kanadyjskim prawodawstwie imigracyjnym od zaledwie kilku lat i nazywa się "klasą doświadczonych" – "CANADIAN EXPERIENCED CLASS".
    A zatem osoby, które ukończą kanadyjskie uczelnie czy studium zawodowe, mają prawo ubiegania się o stały pobyt – procedura trwa niezbyt długo i formalności załatwiane są bez wymogu opuszczenia Kanady, tak jak to ma miejsce w innych przypadkach – programach. Oczywiście muszą być spełnione wymogi dotyczące szkoły i programu; prawo federalne wymaga, by studiować w Kanadzie przynajmniej dwa lata plus staż zawodowy.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 kwiecień 2012 22:10
piątek, 20 kwiecień 2012 15:36

Trio

Napisane przez

security1Ze słynnej osi Berlin-Tokio-Rzym tylko jeden element był wspólny: Tokio, i nie chodzi o słynny pakt nazistowski, ale o łączność w wędrówce między trzema krajami, stolicami, kulturami. Nasza oś dotyczy Akry-Tokio-Toronto.

Charles, czarny jak heban, 35-letni mężczyzna, urodził się w stolicy Ghany, Akrze (Accra). Był jednym z czternaściorga dzieci swoich rodziców. Nie był to rekord w jego rodzinie i jego kraju. Jego dziadek miał dziewięćdziesięcioro sześcioro dzieci. Ile miał żon, Charles dokładnie, nie wiedział. Charles też nie wiedział dokładnie, jakiego wyznania był jego dziadek. Najprawdopodobniej był on wyznawcą religii naturalnej, z domieszką muzułmanizmu. Bowiem dość silne były w tym kraju i w tym czasie wpływy arabskiej północy.

Ostatnio zmieniany sobota, 05 maj 2012 11:40
piątek, 13 kwiecień 2012 22:14

Wiarygodność małżeńska

Napisane przez

Problem fikcyjnych małżeństw, zawieranych w celu otrzymania stałej kanadyjskiej rezydencji, jest dość poważny i dlatego kanadyjskie władze imigracyjne utrudniają zalegalizowanie pobytu stałego imigrantom, którzy chcą w nieuczciwy sposób uzyskać przywilej osiedlenia się w Kanadzie. Grozi obecnie za to dwa lata pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 100 tysięcy. Małżeńskie oszustwo polega na albo biznesowym, finansowym kontrakcie, albo w mojej opinii na uczuciowym, emocjonalnym wykorzystaniu partnera, który wierząc w prawdziwe uczucia osoby sponsorowanej, zgodził się takowe podpisać.

Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2012 22:20
Strona 40 z 40