Goniec

Register Login

Prawo imigracyjne

Prawo imigracyjne

czwartek, 26 styczeń 2017 22:54

Czy pobyt bez wizy wyklucza pobyt stały?

Napisane przez

Izabela Embalo        To pytanie często jest mi zadawane na konsultacjach, a zatem warto napisać o sytuacji osób, które pozostały już w Kanadzie bez ważnej wizy.

        Oczywiście, zawsze należy przeanalizować indywidualną sytuację imigranta, ale ogólnie informuję, że pobyt bez statusu nie wyklucza otrzymania pobytu stałego. Wielu moich klientów, którzy przebywali w Kanadzie bez dokumentów, otrzymało pobyt stały.

        Sytuacja pozostania bez ważnej wizy może natomiast pomniejszać szansę na korzystanie z niektórych programów pobytowych, zwłaszcza w programach ekonomicznych. Niektóre bowiem programy imigracyjne wymagają, by osoba starająca się o pobyt podtrzymała legalny imigracyjny status, podobnie członkowie rodziny, nielegalność pobytu małżonka może bowiem wpłynąć na decyzję pobytową głównego wnioskodawcy.

        Przykładem może być na przykład program nominacji prowincji Ontario lub program dla opiekunek.

        Osoby „nielegalne” mogą natomiast skorzystać z programu imigracyjnego „zasiedlenia”, mają też duże szanse, jeśli w Kanadzie wychowują lub posiadają dziecko/dzieci czy są sponsorowani w programie łączenia rodzin. Tu nie jest istotne, czy posiadają ważną wizę, urząd bowiem analizuje inne czynniki wpływające na ostateczną decyzję.

        Proszę też pamiętać, że osoby, które straciły status imigracyjny, mogą ubiegać się o przywrócenie imigracyjnego pobytu czasowego podaniem o restaurację wizy, ale można to zrobić w terminie do 90 dni od dnia stracenia statusu, i liczy się tu albo data wygaśnięcia wizy, albo data decyzji negatywnej, jeśli ktoś taką otrzymał.

        W niektórych przypadkach, jeśli minęło 90 dni, można wystąpić o tak zwane pozwolenie na zamieszkanie w Kanadzie (temporary resident permit), ale muszą zaistnieć określone okoliczności, by taki permit uzyskać. Najczęściej urząd przyznaje takie pozwolenie, jeśli ktoś nie otrzymał pobytu stałego tylko ze względu na posiadanie np. rekordu kryminalnego lub jeśli nie przeszedł pozytywnie badań medycznych.

        Sytuacje osób „nieudokumentowanych” są niekiedy skomplikowane, gdyż taka osoba może posiadać zaoczny nakaz deportacyjny, dlatego należy skonsultować się z doświadczonym, licencjonowanym specjalistą prawa, by uzyskać fachową poradę.

        Podpowiedzi znajomych, rodziny nie zawsze są trafne na przykład tylko dlatego, że kanadyjskie prawo imigracyjne nieustannie się zmienia.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJą DO KANADY PROSIMY O KONTAKT:
        TEL/TEXT: 416 515 2022,
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW.EMIGRACJAKANADA.NET
        Z DUŻYM SUKCESEM POMOGLIŚMY SETKOM POLSKICH IMIGRANTóW OSIEDLIć SIę NA STAŁE W KANADZIE. DZIAŁAMY OD 1998 ROKU.

        Ten układ przypominał ten z „Trzech muszkieterów” Dumasa, tylko ten jeden (w odróżnieniu od D’Artagnana) w tym wypadku był najstarszy z nich, najbardziej doświadczony i najmniej wyrywny. On był ich cichym doradcą, nie ryzykował, czekał ciągle na swoją szansę. Gdy pozostali zamieszkiwali w jednym pokoju, to ten jeden w innym i kiedy doszło do wpadki, to był poza podejrzeniem. Co ich głównie łączyło? Otóż wszyscy byli muzułmanami.

        Pierwszy, niski, około 25-letni, pochodził z Pakistanu. On też był najbardziej z nich religijny. Bił głową o podłogę w przepisanych porach dnia, nie jadł w ogóle mięs. Była to jego pierwsza podróż zagraniczna. Nie mówił po angielsku. Liczył z początku na pomoc dalekich krewnych zamieszkałych od kilku lat w Kanadzie. Kiedy jednak na kolejnych dwóch rozprawach uzyskał decyzję odmowną co do wyjścia na wolność, nawet za kaucją, to zdecydował się partycypować we wspólnym przedsięwzięciu. Zdecydowany był nie wracać do swojego miejsca zamieszkania. Wykształcenie zdobył w szkole religijnej na pograniczu Pakistanu i Afganistanu. Świat zachodni przedstawiany był uczniom tego typu szkół jako siedlisko diabła. Mimo słabej postury był zdecydowany walczyć dla swoich zbożnych celów, ale z uwagi na słabość fizyczną, uznał, że może to robić poprzez własny przykład religijności, a być może poprzez uzyskanie stanowiska mułły w którejś ze świątyń muzułmańskich. Wybrał Kanadę, bo uzyskał informację, że w kraju tym jest duże środowisko muzułmańskie i panuje duża tolerancja dla wyznawców tej religii.

piątek, 20 styczeń 2017 14:00

Wzmocnienie praw dziecka

Napisane przez

Izabela Embalo        Wiele kwestii prawnych związanych z imigracją do Kanady dotyczy dzieci osób starających się o pobyt stały. Od zeszłego roku prawo zmieniło się korzystnie, ponieważ kanadyjski Sąd Najwyższy wzmocnił precedensami sądowymi przepisy dotyczące dzieci w podaniach o pobyt stały, a zatem osoby wychowujące dzieci w Kanadzie mają większe szanse na zalegalizowanie stałej rezydencji w Kanadzie właśnie w oparciu o przepis, który wymaga, by urzędnicy imigracyjni kierowali się interesem dzieci w Kanadzie, niekoniecznie tu urodzonych.

        Dzieci przybywające do Kanady turystycznie muszą posiadać autoryzację na wlot (eAUTHORIZATION), jaka już obowiązuje od listopada. Posiadanie wizy elektronicznej-zezwolenia na wlot rodzica lub rodziców nie jest wystarczające.

        W prawie imigracyjnym Kanady  dzieci objęte są specjalnym przywilejem i jeśli wychowują się lub urodzą się w Kanadzie – dzieci te, a  także ich rodzice mają realną szansę na otrzymanie pobytu stałego. Innymi słowy – posiadanie lub wychowywanie dzieci w Kanadzie jest podstawą ubiegania się i otrzymania stałej rezydencji, nawet jeśli rodzice przebywają w Kanadzie już bez ważnej wizy. Dzieci i ich prawa objęte są specjalną troską. W Kanadzie przyrost naturalny jest nadal niski i rząd kanadyjski dba o interes swoich obywateli, a właśnie takimi są dzieci urodzone w Kanadzie, bez względu na status imigracyjny rodziców. Dobro dziecka musi być także uwzględniane w podaniach imigracyjnych ze względu na takie właśnie szczególne traktowanie dzieci w prawie międzynarodowym, np. w Konwencji praw dziecka. Podania imigracyjne z uwzględnieniem dobra dziecka są obecnie rozpatrywane relatywnie szybko (co może się oczywiście zmienić). Moja ostatnia sprawa rozpoczęła się w marcu, złożyliśmy wówczas podanie o pobyt stały dla młodego małżeństwa, które w Kanadzie wychowuje córeczkę, a pobyt stały został przyznany w styczniu. Inne wstępne pozytywne decyzje ostatnich spraw otrzymywałam w około 6 – 7 miesięcy.

        Oczywiście, samo posiadanie dziecka nie jest wystarczające, podanie musi być odpowiednio udokumentowane i opisane. Urząd imigracyjny bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników, jakie mogą korzystnie wpłynąć na ostateczną decyzję.

        Jeśli rozważają Państwo opcję ubiegania się o pobyt stały ze względu na posiadanie lub wychowywanie w Kanadzie dziecka lub dzieci, warto skontaktować się z doświadczonym specjalistą prawa imigracyjnego. Przypominam, że dziecko/dzieci nie muszą być urodzone w Kanadzie, i nie jest ważne, czy rodzice dziecka/dzieci mają ważny imigracyjny status.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
        
        Osoby zainteresowane imigracją-pobytem stałym, zatrudnieniem, studiowaniem czy sponsorowaniem do Kanady, prosimy o kontakt z naszym biurem, tel. 416-5152022, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., emigracjakanada.net.
        Nasze biuro znajduje się w dogodnej lokalizacji w centrum Mississaugi (Dundas/Hurontario).

piątek, 13 styczeń 2017 14:27

Azylant ministrem imigracji

Napisane przez

Izabela Embalo        Na nowego ministra imigracji został wybrany imigrant, uchodźca polityczny Ahmed Hussen. Urodzony i częściowo wychowany w Afryce (Somalia), przybył z rodziną do Kanady w 1993 roku jako azylant w wieku nastoletnim.

        Początkowo uczęszczał do szkoły średniej w Hamilton, jednak później przeprowadził się do jednej z najbiedniejszych stref Toronto – Regent Park. Mieszkając tam z bratem w  mieszkaniu socjalnym, rozpoczął studia na Uniwersytecie York. Po zdobyciu licencjatu z historii, rozpoczął edukację prawniczą na uniwersytecie w Ottawie, został adwokatem. Praktykował prawo kryminalne i prawo imigracyjne.

        Ahmed Hussen był od dawna aktywistą społecznym, udzielał się w kongresie swojej grupy etnicznej i walczył o poprawę warunków życia najbiedniejszych w Toronto. To między innymi dzięki niemu rząd  zainwestował 500 milionów dolarów w odnowienie i ulepszenie rejonu Regent Park, ale to nie była jedyna działalność społeczna, humanitarna.

        W 2015 roku Hussen został wybrany na posła do parlamentu w Ottawie. Następnie, premier Trudeau  wybrał Hussena na ministra imigracji Kanady. Pierwszy minister, który jest imigrantem, może mieć znaczny wpływ na przyszłość i rozwój  imigracji. Nie wiemy jeszcze, w jakim stopniu i czy zmiany będą pozytywne.

        Hussen zajął miejsce byłego ministra Johna McCalluma, który obejmie stanowisko ambasadora Kanady w Chinach. McCallum przyjął około 40.000 uchodźców z Syrii w okresie 14 miesięcy.

        Jako adwokat imigracyjny, nowy minister może mieć także lepsze zrozumienie kanadyjskiego systemu imigracyjnego. Miejmy też nadzieję, że jako imigrant, nowy minister będzie dążył do ulepszenia kanadyjskich przepisów imigracyjnych i nie tylko dla uchodźców, ale także dla imigrantów ekonomicznych.

        Może kiedyś doczekamy też czasów, że polski imigrant zostanie ministrem imigracji w Kanadzie.

        Informacje na temat nowego ministra imigracji można znaleźć na stronie rządowej: http://www.cic.gc.ca/english/department/minister/hussen.asp
Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
The Honourable Ahmed D. Hussen MP
365 Laurier Avenue West
Ottawa, Ontario
K1A 1L1
Telephone: 613-954-1064
Fax: 613-952-5533

Izabela Embalo
licencjonowany
doradca imigracyjny
tel. 416-5152022
www.emigracjakanada.net

piątek, 06 styczeń 2017 10:43

Opowieści z aresztu deportacyjnego: Słynny wodospad

Napisane przez

        To słynne miejsce na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie w przeszłości zwyczajowo nowożeńcy, z co najmniej średnio zamożnych rodzin z obu państw, musiały odbyć przynajmniej część podróży poślubnej, stało się miejscem przełomowym w życiu Petera.

        Był on Czechem zamieszkałym na pograniczu z Polską. Mówił nawet dość dobrze po polsku, ale ani w ząb po angielsku. Ten 54-letni, przystojny mężczyzna był z zawodu stolarzem, z tym że głównie zajmował się stolarką związaną z budową domów, tzn. konstrukcjami drewnianymi dachów.

        Mieszkał na wsi. Miał żonę, dwoje dorosłych dzieci i dwie wnuczki. Wiodło mu się średnio jak na standardy czeskie. W życiu swoim odwiedził dwa kraje: Polskę i Rosję, w której to pracował cztery lata (z przerwami co pół roku na odwiedzenie rodziny) w okolicach Uralu. A tu przyszło mu przeskoczyć Atlantyk i odwiedzić starszego brata w Kanadzie.

        Brat jego wybył z kraju po wydarzeniach z 1968 roku (pomoc „bratnia” wojsk Układu Warszawskiego w uśmierzeniu zrywu wolnościowego ówczesnej  Czechosłowacji) i mieszkał najpierw w Południowej Afryce. Kiedy i w tym kraju zawitały zmiany i pozytywne, ale i negatywne, przeniósł się do Kanady. Najpierw zamieszkał w London w Ontario, a później  przeniósł się do Calgary, gdzie pracował jako  technik w szpitalu. Brat odwiedził rodzinę w Czechach dopiero po zmianach ustrojowych w tym kraju i od tego czasu odwiedzał ich w odstępach co dwa lata. W czasie ostatniego spotkania zaproponował Peterowi, aby ten go odwiedził w Kanadzie. Ten się zgodził.

piątek, 06 styczeń 2017 08:48

Imigracja w nowym roku 2017

Napisane przez

Izabela Embalo        Powitaliśmy nowy 2017 rok. Dla wielu jest to rok, w którym podjęte zostaną decyzje imigracyjne.

        Pytają się Państwo, czy prawo zmieniło się na lepsze, czego można oczekiwać w nowym roku. Ja osobiście uważam, że w wielu aspektach prawo nie zmieniło się na korzyść, wprost przeciwnie. Oczywiście są małe wyjątki, np. zapowiedzi zniesienia pobytu warunkowego dla sponsorowanych małżeństw i partnerów. Podwyższenie wieku zależnego dzieci, także zredukowanie czasu oczekiwania na możliwość ubiegania się o kanadyjskie obywatelstwo.

        Z drugiej jednak strony, zmiany niekorzystne, moim zdaniem, dla wielu polskich imigrantów to zmiana punktacji, jaka została wprowadzona w listopadzie. Myślę, że te ostatnie zmiany, jakie zaistniały w programie ekonomicznym (punktowym), podyktowane zostały sceną polityczną w USA.

        Przed wyborami i zaraz po nich duża liczba Amerykanów, także imigrantów w USA, wyraziła chęć imigrowania do Kanady. Sama miałam liczne zgłoszenia  w sprawie  imigracji do Kanady, nawet od osób, które w USA miały bardzo dobre, profesjonalne zatrudnienie i bardzo dobrą, stabilną sytuację ekonomiczną. Amerykanie są bardzo dobrym źródłem imigracji do Kanady, ponieważ amerykańskie wykształcenie daje możliwości szybkiego wdrożenia się w rynek pracy w Kanadzie. Wielu profesjonalistów nie musi nostryfikować dyplomów, nie mówiąc już o tym, że Amerykanie nie mają żadnej bariery językowej, a dla wielu imigrantów, także z Polski, dużą barierą w osiągnięciu sukcesu imigracyjnego jest bariera językowa. Niestety, liczni imigranci, nie mogą zdać testu językowego, który jest obowiązkowo wymagany.

        Ponadto zmiana punktacji zaprzepaściła szanse dla niektórych pracowników zagranicznych, gdyż obecnie uzyskują oni o wiele więcej punktów, choć należy sprawdzić szanse każdej osoby czy rodziny indywidualnie. Programy prowincyjne są nadal świetną opcją ubiegania się o pobyt stały, ponieważ nominacja prowincji nadal przyznaje bardzo duży bonus punktowy.

        I na koniec dla przypomnienia informuję wszystkich zainteresowanych, że kandydatury na wizy pracy dla młodych osób można już zgłaszać od października 2016 roku, a zatem jeśli ktoś chciałby skorzystać z programu np. pracy wakacyjnej IEC, należy zgłosić swoją kandydaturę jak najszybciej.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca
tel. 416-515-2022
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.emigracjakanada.net
        
        OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJą DO KANADY, PROSIMY O KONTAKT.
        POMOGLIŚMY SETKOM POLSKICH IMIGRANTóW IMIGROWAć DO KANADY.
        POSIADAMY 19 LAT DOśWIADCZENIA.

        W Kanadzie armia kierowców wielkich ciężarówek, zwanych z polska „trakowcami”,  systematycznie się powiększa, bowiem gros zaopatrzenia, tak krajowego, jak i zagranicznego, na kontynencie północnoamerykańskim odbywa się właśnie w oparciu o transport drogowy. Kolejnictwo coraz bardziej spychane jest na margines. W południowym Ontario, a szczególnie w Wielkim Toronto, jedną z dominujących grup w zawodzie kierowców ciężarówek są imigranci z Polski. Mają tutaj nawet  organizacje i periodyki, w których sami piszą i które służą im radą i pomocą.

        Sytuacja Marka była specyficzna, bo pracował w tym zawodzie w Kanadzie nielegalnie. O pracujących nielegalnie polskich pracownikach budownictwa czy opiekunkach do dzieci chyba każdy w Toronto słyszał, ale żeby kierowca wielkiej ciężarówki? Jak to mogło być możliwe, przy dość ścisłej kontroli uprawnień w tym zawodzie i systematycznej kontroli policji? A jednak było to możliwe przez szereg lat. Ale zacznijmy od początku.

        Marek urodził się i mieszkał do trzynastego roku życia w kolebce „Solidarności”, Gdańsku. Z kolei jego rodzice, wraz z trojgiem nastoletnich dzieci wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Miała to być niby wizyta u dość już licznej rodziny, która przeniosła się za ocean. I faktycznie, pierwsze dwa tygodnie poświęcone były na odwiedziny krewnych w Nowym Jorku i New Jersey. Punktem wypadowym był dom brata matki Marka, który już od kilku lat mieszkał legalnie w Stanach. Już po dwóch tygodniach rodzice Marka podjęli decyzję o pozostaniu w USA. Najpierw był to pobyt nielegalny, ale już po dwóch latach rodzice wygrali loterię o zieloną kartę, czyli prawo stałego pobytu, i od tego czasu pobyt rodziny był już legalny. Po nich przybyli jeszcze dalsi krewni i też uzyskali zieloną kartę. Tak że kilkudziesięciu członków bliższej i dalszej rodziny Marka zamieszkiwało w Stanach.

czwartek, 22 grudzień 2016 15:14

Nowe procedury sponsorskie

Napisane przez

Izabela Embalo        Pisaliśmy już o tym, że rząd kanadyjski zmienia procedury sponsorowania współmałżonków, konkubentów oraz dzieci tak zwanych zależnych. Do tej pory osoba starająca się o pobyt musiała wiedzieć, jaki wybrać zestaw, gdyż podania na terenie Kanady i spoza Kanady różniły się od siebie. Niekiedy klienci przychodzili ze zwrotem dokumentacji z urzędu tylko dlatego, że wybrali źle formularze lub wysłali swoje podanie na nieprawidłowy adres.

        Obecnie rząd opracował jeden, uniwersalny zestaw dla wszystkich. Nie ma różnicy, czy osoba jest w Kanadzie, czy jest poza Kanadą.

        Formularze zmieniły się także, na przykład obecnie wymaga się, by przygotować tylko jeden, opisujący sytuację finansową sponsora i historię związku.

        Następną zmianą, myślę bardzo korzystną, jest to, że wymaga się jedynie świadectwa niekaralności z kraju zamieszkania lub tylko z kraju, w jakim zamieszkiwało się większość dorosłego życia. Do tej pory osoba taka musiała przedstawić zaświadczenia o niekaralności z każdego kraju, w jakim zamieszkiwała przez 6 miesięcy i dłużej. Było to niekiedy bardzo uciążliwe, np. jeśli ktoś był na wizycie 7-miesięcznej w USA, musiał prosić o certyfikat nieposiadania rekordu kryminalnego w USA, a czeka się na to kilka miesięcy, co znacznie opóźniało procedurę. Zastanawiałam się sama niekiedy, dlaczego urząd wymaga, by dostarczyć zaświadczenia o niekaralności z różnych krajów, jeśli i tak rząd kanadyjski wymienia informacje z innymi krajami i niezależnie od tego, co jest napisane na świadectwie niekaralności, rekord kandydata jest dokładnie sprawdzany. Nie ma także potrzeby robienia od razu badań medycznych, także uważam to za korzystną zmianę, ponieważ termin badań medycznych czasami wygasał i trzeba było je ponawiać. Rząd usprawni także możliwości sprawdzenia informacji o swojej aplikacji internetowo.

        I najważniejsze, podania, zwłaszcza z terenu Kanady, będą szybciej rozpatrywane, do 12 miesięcy. W zależności od prowincji, sponsorowane osoby czekały nawet półtora roku i dłużej.

        Pamiętajcie Państwo także, że podania poprzednie będą akceptowane przez urząd tylko do 15 stycznia 2017 roku, a zatem jeśli wypełniliście już formularze, można je wysłać do przyszłego miesiąca.

        Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
        tel. 416-515-2022
        OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJą PROSIMY O KONTAKT.
WWW.EMIGRACJAKANADA.NET

czwartek, 15 grudzień 2016 22:50

Opowieści z aresztu deportacyjnego: Powtórka

Napisane przez

        Wprawdzie polskie przysłowie mówi do trzech razy sztuka, ale z władzami imigracyjnymi nie ma tak łatwo, i do dwóch razy byłoby aż nadto. Szczególnie jeśli ktoś pobył sobie w Kanadzie nielegalnie kilka lat.

        Marek, około pięćdziesięcioletni mężczyzna, trafił do aresztu imigracyjnego pierwszy raz po wpadce w Niagara Falls. Syn konkubiny zgubił drogę i wjechał przez pomyłkę na szosę prowadzącą do Stanów. Odwrotu już nie było i myślał, że tak jak łatwo wjechał w jedną stronę, podobnie będzie w drugą. On nie miał problemów, bo był obywatelem Kanady, ale aktualny „pan” jego matki miał problemy. Przybył bowiem do Kanady, mając wbitą do paszportu wizę turystyczną na trzy miesiące, a od wygaśnięcia jej ważności minęło już półtora roku. Został zatrzymany na granicy i odesłany do aresztu imigracyjnego.

czwartek, 15 grudzień 2016 22:19

Nowości programu sponsorowania

Napisane przez

Izabela Embalo        Ministerstwo Imigracji, zgodnie z obietnicą, zajęło się ulepszeniem programu sponsorowania małżonków, konkubentów i dzieci. Łączenie rodzin staje się jednym z najważniejszych programów i mam nadzieję, że reforma programu będzie widoczna już w najbliższym czasie.

        Dzisiaj o wizach pracy. Małżonkowie i konkubenci, starający się o pobyt stały z terenu Kanady, mogą w dalszym ciągu korzystać z pilotażowego programu wizy pracowniczej. Rząd przedłużył program do grudnia 2017 roku.

        Warunkiem skorzystania z programu jest posiadanie ważnego statusu w Kanadzie oraz zamieszkiwanie z mężem lub partnerem w Kanadzie. Osoby starające się poza Kanadą, nie mogą skorzystać z tego prawnego benefitu.

        Osoby, które nie wysłały jeszcze swojego podania o wizę pracy, a ubiegają się już o pobyt stały, mają nadal prawo wysłać swoje podanie o autoryzację pracy do urzędu imigracyjnego, nie muszą czekać na wstępną aprobatę sprawy, jak to było wymagane przed wprowadzeniem programu pilotażowego.

        Osoby, które nie korzystały z tego programu, na przykład z powodu nieposiadania ważnego statusu, mogą także wystąpić o wizę pracy, ale po otrzymaniu wstępnej akceptacji sponsorstwa.

        Rząd kanadyjski zapowiedział także przyspieszenie rozpatrywania podań małżeńskich, zmienione też będą formularze i procedury, ale jeśli ktoś opracował podanie, używając starych formularzy, urząd będzie je przyjmował do połowy stycznia. Po tym terminie dokumentacja może zostać odrzucona.

        Na pewno usprawnienie systemu łączenia rodzin w Kanadzie będzie korzystne dla wielu małżeństw, które musiały miesiącami czekać w długiej kolejce na finalne decyzje.

        Nie wiemy tylko, czy wprowadzenie przyspieszonych procedur wpłynie na inne kategorie podań, np. sprawy humanitarne. Sprawy łączenia rodzin, rodziców i dziadków nie ulegają jeszcze poprawie, choć rząd obiecywał zwiększenie liczby przyjmowanych podań w tej kategorii. Osoby, które myślą o sponsorowaniu rodziców, powinny zająć się już przygotowaniem swojego podania, w poprzednich latach limit miejsc został wyczerpany bardzo szybko, w zaledwie kilka dni.

Izabela Embalo
licencjonowany doradca imigracyjny
tel. 416-515 2022
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
www.emigracjakanada.net
OSOBY ZAINTERESOWANE KANADYJSKą WIZą LUB POBYTEM STAŁYM PROSIMY O KONTAKT. POMOGLIśMY SETKOM POLSKICH IMIGRANTóW OSIEDLIć SIę NA STAŁE W KANADZIE.