Goniec

Register Login

Izabela Embalo: Łączenie małżonków

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Izabela EmbaloCzęsto pytają nas klienci, gdzie musi być zawarty ślub, by był uznawany przez rząd Kanady w sprawie o sponsorstwo. Czy lepiej wesele wyprawić w Kanadzie, czy w Polsce, a może w Las Vegas? Ślub może być zawarty w dowolnie wybranym kraju, choć prawa tego kraju muszą być zgodne z kanadyjskim systemem prawnym, na przykład nie jest dopuszczalny związek matrymonialny bigamistów. Rząd kanadyjski honoruje w większości certyfikaty małżeńskie innych państw. Niekiedy, w określonych sytuacjach, łatwiej jest wstąpić w związek małżeński w Kanadzie, dlatego że w Polsce sprawa rozwodowa może trwać latami...

 

      Specjalne wymogi prawne musi w sprawie łączenia rodzin spełnić sponsor, inne osoba sponsorowana.     W błędzie są osoby, które uważają, że urząd musi przyznać żonie czy mężowi pobyt stały i że to najczęściej jest bardzo prosta sprawa. Oczywiście, sprawy łączenia rodzin mają mocną podstawę prawną, ale wcale nie znaczy to, że można zbagatelizować procedury i istniejące normy i wymogi. Jeśli osoba sponsorująca i sponsorowana nie spełni istniejących wymogów prawa imigracyjnego, podanie zostanie odrzucone.

      Wystarczy sprawdzić statystyki odmownych decyzji i kolejki w trybunałach apelacyjnych, gdzie kanadyjscy sponsorzy wyczekują miesiącami i latami na decyzje po złożeniu odwołania. Nie należy do rzadkości sytuacja, kiedy wnioskodawcy nie sprawdzą, czy kwalifikują się na określony program imigracyjny. Jest to ważne, ponieważ niekiedy można skorzystać z innego rozwiązania prawnego. Na przykład jeśli sponsor nie spełnia kryteriów prawnych, można skorzystać z podania humanitarnego w Kanadzie lub z opcji apelacji, w jakiej decydująca komisja kieruje się innymi zasadami prawnymi. Niekiedy możliwość wygranej istnieje dopiero na etapie odwołania i dlatego, że imigracyjny trybunał bierze pod uwagę cierpienie rozłączonych współmałżonków, partnerów, dzieci.

      Apelacja ws. odmowy wizy imigracyjnej osobom, którym nie uwierzono w prawdziwość małżeństwa, odbywa się także w imigracyjnym trybunale odwoławczym lub w sądzie federalnym. Kanadyjski sponsor ma możliwość ponownego przedstawienia sprawy i udowodnienia prawdziwości związku.

      Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny

licencja R506496

----------------------------------------------------------

      OSOBY ZAINTERESOWANE

IMIGRACJĄ DO KANADY - POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDENCKĄ, PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM BIUREM:

416-515-2022.

PROFESJONALNIE I SKUTECZNIE POMAGAMY ROZWIĄZAĆ PROBLEM IMIGRACYJNY

WWW.EMIGRACJAKANADA.NET

Izabela Embalo MA, RCIC

Canadian Immigration Practitioner

Licencjonowany Doradca Prawa Imigracyjnego

Ostatnio zmieniany sobota, 05 maj 2012 06:55
Zaloguj się by skomentować