Goniec

Register Login

NOWY ROK 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

EmbaloNa wstępie życzę Państwu wspaniałego Nowego Roku. 

        Z początkiem 2018 roku oczekujemy na Polaków, którzy złożą podanie o kanadyjską wizę pracy w programie International Experience Canada. 

        Każdego roku kilkuset młodych obywateli Polski przylatuje do Kanady, by zdobyć kanadyjskie doświadczenie zawodowe, podszkolić język oraz zwiedzić kraj. Wielu uczestników programu pozostaje dłużej, przedłużając autoryzację pracy lub ubiegając się o pobyt stały w jednym z możliwych programów. 

        Moja mała dygresja na temat szans  na stałą emigrację jest taka, że często szansę uzyskania pobytu stałego są utracone ze względu na słabą znajomość lub brak znajomości języka angielskiego lub francuskiego. Moja także mała noworoczna rada jest taka, by uczestnicy programu IEC od początku wykorzystali możliwości, jakie otwiera udział w programie i uzyskanie wizy pracy. Na przykład szukali zatrudnienia w kwalifikujących się zawodach i formach, które mogą zasponsorować pracowników zagranicznych.

        Dla przypomnienia, osoby, które starają się o pobyt stały w programie łączenia rodzin (małżeństwo i konkubinat), składając wniosek na terenie Kanady, mają nadal przywilej ubiegania się o wizę pracy. 

        Program wizy pracy jest odnowiony w roku 2018. Warunkiem jest wspólne zamieszkiwanie ze swoim sponsorem (mąż, konkubent) oraz posiadanie legalnego statusu w Kanadzie. Uwaga, w programie łączenia rodzin nie jest wymagana znajomość języka angielskiego czy jakikolwiek egzamin językowy. Często zadajecie mi takie pytania. Znajomość języka jest potrzebna jedynie w programach ekonomicznych.

        Następnie, osoby, które chcą zasponsorować rodziców, powinny już rejestrować swoje zgłoszenie. Kandydaci-sponsorzy są bowiem przyjmowani jedynie do dnia 1 lutego bieżącego roku. Po tym terminie szansa na zasponsorowanie rodzica przepada i aż do początku roku 2019. Zasady sponsorowania rodziców zmieniły się bardzo, ponieważ to rząd losuje miejsca dla sponsorów, a zatem nie ma pewności, czy kandydat na sponsora rodzica/rodziców zostanie wylosowany. Miejsc bowiem dla rodziców brakuje, jest o wiele więcej chętnych niż miejsc w puli rocznej. I oczywiście przed wysłaniem zgłoszenia kandydatury, warto sprawdzić jakie są wymogi dla sponsorów, przede wszystkim finansowe. W przypadku sponsorowania rodziców musi być wykazany relatywnie wysoki dochód w ostatnich latach.

Izabela Embalo

Licencjonowany doradca imigracyjny

Kanada

        OSOBY ZAINTERESOWANE  KANADYJSKĄ WIZA LUB EMIGRACJA DO KANADY PROSIMY O KONTAKT:

416-5152022  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net

Zaloguj się by skomentować