Goniec

Register Login

WEZWANIE

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Izabela EmbaloUrząd imigracyjny lub służby porządkowe (CBSA) mogą wzywać imigrantów na wszelkiego rodzaju przesłuchania.

Niektóre przesłuchania kończą się otrzymaniem wizy lub stałego pobytu, oddaleniem nakazu deportacyjnego, jeszcze inne mogą zakończyć się nakazem opuszczenia Kanady.

Ważne jest, by rozumieć procedurę, na jaką jest wzywany imigrant, i czego można się na takim spotkaniu spodziewać, jaki jest powód wezwania.

Nawet jeśli ktoś nie chce zatrudnić prawnego reprezentanta (obrońcy), warto skonsultować się z kimś kompetentnym i doświadczonym, by uniknąć poważnych komplikacji, a nawet aresztu.

W dodatku osoby, które zostały aresztowane na spotkaniu z urzędnikiem służb porządkowych CBSA, mają małą szansę uwolnienia i najczęściej czekają w imigracyjnym areszcie na odlot, z powodu podejrzenia niestawienia się na meldunek i nieprzestrzegania nakazów opuszczenia Kanady.

Dlaczego jest istotne, by rozumieć i przygotować się do procedury imigracyjnej? Ponieważ każdy urzędnik ma określoną rolę, powód wezwania i określone możliwości działania prawnego, często wezwani na przesłuchania imigranci, nie znając prawnego systemu, popełniają niepotrzebne, możliwe do uniknięcia błędy.

Na przykład, przesłuchanie przez urzędnika CBSA (graniczne służby porządkowe, zajmujące się np. deportacjami, często mylone z urzędem imigracyjnym) nie jest przesłuchaniem, na którym osoba może błagać w desperacji o przyznanie pobytu. Urzędnik CBSA nie przyznaje pobytu i nie ma takiej prawnej autoryzacji.

Natomiast jeśli osoba na przesłuchaniu zrobi wrażenie kogoś, komu tak bardzo zależy na pozostaniu, że nie stawi się na wezwanie deportacyjne czy nie opuści kraju w wyznaczonym terminie – wówczas spotkanie takie najczęściej kończy się ARESZTOWANIEM.

Natomiast przesłuchania przez urzędnika imigracyjnego w procedurach wizowych lub pobytowych mogą zakończyć się o wiele przyjemniej – wydaniem wizy lub pobytu stałego. Niektóre bowiem przesłuchania mają na celu zakończenie procesu imigracyjnego, choć często są bardzo stresujące, ponieważ sama myśl o spotkaniu z urzędnikiem i przesłuchaniu, jest sporym przeżyciem emocjonalnym dla każdego chcącego pozostać.

Czasami moi klienci są rozczarowani, że spotkanie było tak miłe i dość krótkie (zwłaszcza w przesłuchaniach w sprawie wydania pobytu stałego – landing appointment). Przypomina mi się jedno z moich ostatnich przesłuchań, klientka otrzymała pobyt stały w oparciu o podanie humanitarne, nie mogła uwierzyć, że to już pozytywny koniec jej imigracyjnej drogi, ponieważ wszyscy znajomi straszyli ją, że to na pewno deportacja. Nie chciała się stawić na przesłuchanie... i gdyby nie doszło do spotkania, stała rezydencja nie zostałaby przyznana.

A zatem, jeśli otrzymają Państwo nakaz stawienia się do urzędu imigracyjnego lub CBSA, zapoznajcie się najpierw z instrukcją, by dokładnie rozumieć, dlaczego urząd wzywa i jakiego jest to rodzaju procedura.

Proszę także pamiętać, że niestawienie się na wezwanie służb porządkowych może grozić nakazem aresztowania i wystawieniem listu gończego przez urząd.

Izabela Embalo

OSOBY ZAINTERESOWANE IMIGRACJĄ DO KANADY – SPONSORSTWEM RODZINNYM, POBYTEM STAŁYM, WIZĄ PRACY, STUDIÓW LUB INNĄ PROCEDURĄ IMIGRACYJNĄ, NA PRZYKŁAD ODDALENIEM DEPORTACJI CZY PRZEDŁUŻENIEM POBYTU CZASOWEGO, PROSIMY O KONTAKT Z NASZĄ KANCELARIĄ: tel. 416 5152022, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Specjalizujemy się w imigracji polskich obywateli od 1998 roku. Sukcesywnie pomogliśmy setkom imigrantów osiedlić się w Kanadzie, przybyć do pracy lub na studia.

POSIADAMY UPRAWNIENIA DO POŚWIADCZANIA DOKUMENTÓW PODAŃ IMIGRACYJNYCH (USŁUGI NOTARIALNE – COMMISISON OF OATH).
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ STRONY INFORMACYJNEJ: WWW.EMIGRACJAKANADA.NET
MOŻLIWOŚĆ UDZIELENIA KONSULTACJI Z POMOCĄ SKYPE'A.
DWIE DOGODNE LOKALIZACJE ( TORONTO I ETOBICOKE).

Możliwość spotkania w niektóre weekendy i wieczorami, po uprzednim umówieniu wizyty.
BEZPŁATNY PARKING.

Więcej w tej kategorii: « Matka dzieciom Przemalowani »
Zaloguj się by skomentować