Goniec

Register Login

WIZY PRACY IEC 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-V        Witam, polscy obywatele mogą ponownie skorzystać z programu wizy pracowniczej International Experience Canada w roku 2018. Były już pierwsze losowania miejsc, program oparty jest na losowym wysyłaniu zaproszenia osobom, które zgłosiły swoja kandydaturę i chęć uzyskania autoryzacji pracy. 

        Warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa, wieku do 35 lat. Nasi rodacy najczęściej korzystają z kategorii pracy wakacyjnej, która nie wymaga posiadania oferty pracy. Nie wszystkie osoby uzyskają zaproszenie na prace wakacyjna, ponieważ jest więcej kandydatów aniżeli miejsc. Większe szanse mają osoby, które korzystają z programu IEC ale w kategorii dla młodych profesjonalistów. Tu zazwyczaj jest więcej miejsc niż chętnych. Uwaga, kandydaci posiadający ofertę pracy nie musza posiadać opinii rynku pracy LMIA, i jest to bardzo korzystne. Kanadyjski pracodawca nie musi też spełniać żadnych wysokich kryteriów, wystarczy że jest to firma zarejestrowana i działająca w Ontario. Pracodawca musi też dokonać rejestracji i opłacić 230 dol. za wydanie oferty pracy cudzoziemcowi. 

        Po założeniu konta należy regularnie monitorować informacje z urzędu imigracyjnego, dlatego z otrzymanie zaproszenia na program musi być zaakceptowane, dopiero po zaakceptowaniu zaproszenia urząd daje 20 dni kalendarzowych na złożenie wniosku i dokumentów. Osoby, które nie dotrzymają tego terminu najczęściej otrzymują decyzje negatywna, a ich miejsce jest przyznawane następnemu kandydatowi.

        Należy pamiętać, ze urząd wymaga, aby przedstawić zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju, w którym zamieszkiwaliśmy 6 miesięcy po zakończeniu 18 roku życia.

        A zatem jeśli kandydat mieszkał w kilku krajach i załatwienie niekaralności zajmuje trochę czasu, warto o niekaralność wystąpić wcześniej lub natychmiast po otrzymaniu miejsca.

        Niekiedy wymagane są badania medyczne od kandydata (w zależności od wykonywanej pracy w Kanadzie).

        Wizę pracy można wykorzystać do przyszłych procedur imigracyjnych. Czas pobytu w Kanadzie, posiadając wizę pracy można spożytkować, by znaleźć sponsora - pracodawca, np. w Ontario lub aby zdobyć doświadczenie potrzebne do programu Canadian Experience Class. Proszę pamiętać,  zawód wykonywany kwalifikuje  się do dalszych procedur imigracyjnych, osoba musi pracować w profesji kategorii OAB.

        Osoby, które otrzymały wizę pracy wspartą ofertą pracy, mają obowiązek zatrudnienia się w firmie, która wsparła wniosek wizowy. 

        Od kandydatów wymaga się także posiadania funduszy na podróż oraz posiadania ubezpieczenia medycznego.

Izabela Embalo

licencjonowany doradca imigracyjny

tel/text: 416-5152022

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.emigracjakanada.net

Zaloguj się by skomentować