Goniec

Register Login

Busko Zdrój i Solec Zdrój - odcinek 4

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Sanatorium "Słowacki" Hotel Medical SPA to komfortowy obiekt hotelowy zlokalizowany w centrum uzdrowiska, przy parku Zdrojowym, z własnym ogrodzonym kompleksem parkowym. Obiekt oferuje nowoczesną bazę noclegową, leczniczą i rehabilitacyjną, a także Strefę Spa&Wellness ze Studiem Masażu. Zabiegi na bazie wód siarczkowych i borowiny wykonujemy 7 dni w tygodniu oraz zapewniamy całodobową opiekę medyczną. Leczymy choroby stawów, kręgosłupa, układu nerwowego, stany pourazowe – czytamy na internetowych stronach obiektu www.slowacki.busko.pl

Właścicielami sanatorium są państwo Bożena i Jan Korczakowie, którzy rozumieją to, czym musi być uzdrowisko, kochają zieleń, kwiaty i park, który jest ich dumą. Wielkim wysiłkiem doprowadzili do obecnego stanu podupadające niegdyś sanatorium. Piękny basen, nowoczesne pokoje hotelowe o wysokim standardzie, pełny zestaw usług leczniczych, ale też i rekreacyjnych oraz upiększających, no i oczywiście dobra kuchnia – można śmiało powiedzieć, że uzdrowisko to ich pasja. W sanatorium podczas naszych odwiedzin mieszkało kilkoro gości z Toronto.

Obiekt jest własnością prywatną, to m.in. dzięki naciskom firm prywatnych i przeprowadzeniu dodatkowych badań zasobów wód siarczkowych Buska Zdroju i Solca Zdroju okazało się, że jest ich pod dostatkiem i można śmiało rozbudowywać bazę sanatoryjno-hotelową – leczniczej wody nie zabraknie. Powoli, ale sukcesywnie, Busko przekształca się w lidera polskich uzdrowisk – to właśnie tam może być ośrodek przyciągający rzesze zagranicznych turystów i kuracjuszy. Potencjał regionu jest OLBRZYMI.

Ostatnio zmieniany niedziela, 19 październik 2014 09:40
Zaloguj się by skomentować