Goniec

Register Login

36. Orillia Perch Festival

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

36. Orillia Perch Festival

    Jeśli szukać oznak wiosny, to na pewno jedną z  nich jest kolejna edycja Orillia Perch Festival, który obchodzi swoje 36-lecie i w tym roku potrwa od 16 kwietnia do 7 maja. Festiwal Okonia w Orilli przyciąga wędkarzy ze wschodniej Kanady i północnych stanów USA. Ceremonia otwarcia nastąpi 15 kwietnia o godz. 19.00 w ODAS Park Fairgrounds.

    Impreza w Orilli ma na celu promowanie wędkarstwa rekreacyjnego, w dodatku niedrogiego, biorąc pod uwagę fakt, że koszt udziału w 23-dniowym festiwalu wynosi tylko 20 dol. dla osoby dorosłej i 5 dol.  od osób do 16 roku życia.

    W tym roku organizatorzy zapewnili 68 specjalnie oznakowanych okoni. Kto złowi takiego okonia, otrzymuje w nagrodę 500 dol. Dodatkowo okoń sponsorowany przez Kitchen Tire jest wart 3 tys. dol., a przez Tourism Simcoe County and Geneva Charity Bingo – 1000 dol.

    Główną nagrodą jest łódź Lund z silnikiem 50 hp i przyczepą. Na uczestników czeka również wiele atrakcyjnych nagród dziennych i tygodniowych, które będą losowane, a są ufundowane przez lokalne biznesy.

    Zgłoszone okonie muszą być żywe i w dobrej kondycji, ponieważ ryby będą wypuszczone z powrotem do wody. Ryby można zgłaszać każdego dnia, aby brać udział w losowaniu nagród.

    Szczegółowe informacje: regulamin, rejestracja itp. znajdziemy w Internecie na stronie: www.orillia.com.


Pięć największych ryb złowionych spod lodu w ostatnich latach

Na zdjęciu powyżej: Andrew Plumridge z karpiem o wadze 32 funtów. Była to pierwsza ryba wędkarza złowiona na wędkę w ogóle i w dodatku prawdopodobny rekord świata karpia złowionego spod lodu i wypuszczonego.


1 marca 2014, na jeziorze  Cascade, 12-letnia Tia Wiese z Idaho złowiła okonia o wadze 2 funtów 11,68 uncji.  Ryba została złowiona na tip-up.

    Na początku bieżącego roku Fresh Water Fishing Hall of Fame w Wisconsin uznał rybę Tii za rekord świata w kategorii okonia złowionego spod lodu na tip-up. Poprzedni rekord w tej kategorii wynosił 2 funty i 6 uncji.

    Pod koniec lat 90. Idaho Fish and Game potwierdziło, że populacja okoni w jeziorze Cascade drastycznie spadła.  

    Aby odbudować populację tego gatunku, jezioro zostało sztucznie zarybione tysiącami okoni. Obecnie jezioro Cascade ma silną populację okoni.

Bruce Sedeberg z olbrzymią palią jeziorową (lake trout) złowioną na White Otter Lake w Ontario 18 stycznia 2013 r. Ryba miała długość 46 cali. Jej wagę oszacowano na 40-44 funty. Ta palia została wypuszczona. Gdyby jednak wędkarz zatrzymał rybę, to miała ona szansę pobić record Earla Palmquista z 1987 r., który wynosi 40 funtów przy 44 calach długości.

Na zdjęciu obok: Nicholas Colangelo z muskie długości 53 cali złowionym spod lodu w lutym 2015 r. w północno-zachodniej Pensylwanii.  
    Walka z rybą trwała pół godziny.  Wielkość przerębla wynosiła 10 cali.

Jake Rodiek ze szczupakiem  o wadze 33 funtów, długość 45 cali, obwód 27,5 cala, złowionym w styczniu 2014 r. w Nebrasce.  Wędkarz zdecydował się wypuścić rybę, przez co stracił szansę na nowy rekord stanu.

Rafał ze szczupakiem z Ogoki, tym razem łowionym latem. Osoby zainteresowane grupową wyprawą na ryby w północno-zachodnim Ontario w rejony Nakiny mogą kontaktować się z Rafałem pod nr tel. 905-510-5999.

Po lewej od góry: Marek Kiermacz ze szczupakiem 13 kg złowionym na jeziorze Ogoki w północno-zachodnim Ontario. Jezioro położone jest ok. 80 km na północ od Nakiny. Oprócz szczupaków na Ogoki łowi się przeważnie sandacze, sieje i pstrągi źródlane.

Po lewej na dole: Rafał Tarasiewicz z pstrągiem z Ogoki złowionym podczas ostatniej wyprawy w marcu br.

Zaloguj się by skomentować