Goniec

Register Login

App numer 1 - Wszystko co powinieneś wiedzieć o aplikacji Navionics Boating US & Canada

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Navionics Boating US & Canada to mapy głębokościowe jezior. Do najważniejszych funkcji aplikacji  należy zaliczyć: zapamiętywanie punktów nawigacyjnych (waypoints) lub tras, mierzenie odległości pomiędzy punktami oraz możliwość włączenia planu batymetrycznego (SonarChart) jeziora w najmniejszych detalach.

        Jest to na pewno niezwykle przydatna wielofunkcyjna aplikacja dla wędkarzy i również żeglarzy za niewielkie pieniądze. Jest szczególnie niezastąpiona na nieznanych akwenach.  Przydaje się na wodzie, jak i zimą na lodzie do markowania dobrych miejsc.

        Mapy Navionics zawierają wszystkie szczegóły z najlepszych nawigacyjnych map papierowych,   oferując zarazem najszersze pokrycie obszarów z absolutnie najlepszą dokładnością.

 

Jak znaleźć aplikację?

        To zależy, jakiej platformy używa Twoje urządzenie mobilne. Jeśli jest to Android, wjedź do Google Play i wpisz Navionics Boating US & Canada. Jeśli Twoje urządzenie działa w systemie iOS: Iphone, Ipad aplikację znajdziesz w App Store (iTunes), wpisując również  Navionics Boating US & Canada.

 

Ile kosztuje aplikacja Navionics Boating US & Canada?

        Koszt aplikacji na Androida wynosi 16,99 dol. amer., na Apple 14,99 dol. amer. Subskrypcja ważna jest jeden rok. Po upływie tego czasu subskrypcję można odnowić ze znaczną zniżką, za połowę oryginalnej ceny.

        Aplikacja bez ważnej subskrypcji będzie działać, ale bez dostępu do aktualizacji.

 

Bez obaw o plan

        Najważniejsze funkcje w aplikacji działają poza zasięgiem sieci, bez serwisu, bez daty – no service no problem. Nie trzeba się martwić o połączenie z Internetem i przekroczenie planu.

        Aby aplikacja działała, telefon lub tablet musi mieć włączoną lokalizację, lub inaczej GPS.

 

Uważaj na baterię

        Pracujący w tle GPS wyczerpuje szybciej baterię w telefonie lub tablecie. Dlatego w przypadku długiego korzystania z aplikacji zalecane jest posiadanie przenośnej ładowarki, akumulatora (power bank) do urządzeń mobilnych.

 

Aplikacja zniknęła

        Zdarza się, że nie można znaleźć aplikacji w App Store (iTunes) lub Google Play Store. Była i zniknęła... Nie trać czasu na szukanie. Poczekaj i spróbuj za jakiś czas. Jeśli aplikacja jest niedostępna, oznacza to, że została chwilowo usunięta przez Apple lub Google ze względu na jakieś problemy.

        Co jest denerwujące, to brak informacji na temat zniknięcia ze strony samej firmy Navionics.  Czasami coś tam napiszą na swoim Facebooku, jak ktoś zapyta, albo i nic.  Dzwoniąc do Navionics, usłyszymy niewiele: „The app has been temporarily removed and will be available again, as soon as the update has been approved & released by Google Play Store”.

 

Sprawdź, zanim kupisz

        Listę jezior z dostępnymi mapami można sprawdzić w Internecie na stronie Navionics.  Jezior jest dużo i najbardziej popularne na pewno są. Tam również znajdziemy listę urządzeń mobilnych działających z aplikacją – http://www.navionics.com/sites/default/files/documents/mobile_compatibility_guide_0.pdf

 

Inne funkcje i zalety

        Mapy Navionics Boating US & Canada aktualizowane są w trybie codziennym, ponad 2 tys. aktualizacji każdego dnia.

         – wskazanie obszarów bagiennych,
        – kontur bezpiecznej głębokości wybieralny przez użytkownika,
        – wyszczególnione punkty godne uwagi (POI),
        – mapy dwuwymiarowe (Nautical i Sonar Chart),
        – pomoce nawigacyjne,
        – pogoda (od niedawna),
        – poprawki wprowadzane przez użytkowników – Community Edits,
        – prosta obsługa i czytelność,
        – synchronizacja pomiędzy innymi Twoimi urządzeniami.


Zawody PKZW

        25 czerwca 2016 r. (sobota). Lake Dalrymple (marina), 230 Lake Dalrymple Rd., tel. 1-705-833-2400. Zawody z łódek na bassy, szczupaki i sandacze. Prosimy o wcześniejszą rezerwację łódek. Wędkarze, którzy wypożyczają łódkę w resorcie, proszeni są o przybycie na godz. 6.30 do Dalrymple Resort.

        Wędkarze, którzy posiadają własne łódki, proszeni są o dopłynięcie do pomostu przy resorcie przed godz. 7.00.

        Jeśli nie masz mapy Dalrymple na swoim telefonie, to zobacz dokładną mapę głębokości tego jeziora na stronie Fishing Lake Simcoe – http://www.fishinglakesimcoe.ca/Lakes-Map.html.

Zaloguj się by skomentować