Goniec

Register Login

Atrakcje na mroźny weekend

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

    • Planowane na sobotę, 13 lutego 2016 r., podlodowe zawody w Barrie zostały odwołane ze względu na zbyt cienki lód.  Nagrody więc zostaną rozlosowane wśród posiadaczy biletów startowych. Losowanie 50 nagród odbędzie o godz. 12.15. Adres: Kempenfelt Bay – Southshore Centre, 205 Lakeshore Drive.

    • Nie ma problem z lodem w innej części Simcoe, na południowym Cook's Bay, gdzie po raz pierwszy, 13 lutego, odbędą się Lake Simcoe Championship Ice Fishing Derby. Będą to zawody w łowieniu okoni spod lodu, których drużyna może zważyć najwięcej 12. Te zawody oferują pokaźne nagrody pieniężne oraz mnóstwo nagród rzeczowych wartości 50 tys. dol.  Drużyna, która wygra, otrzyma gwarantowane 10 tys. dol.  Koszt udziału w tych zawodach wynosi 250 dol. od drużyny (dwie osoby). Dokładny obszar, gdzie rozegrane zostaną zawody, zostanie podany dopiero na dzień przed zawodami, ale można przypuszczać, że będą to okolice Keswick Beach, niedaleko motelu Inn On The Lake, czyli tam gdzie jest dobry lód. Tam też również swoje zawody rozgrywa polski klub wędkarski. Zawody zapowiadają się więc ciekawie. Jedynym utrudnieniem będzie srogi mróz zapowiadany na dzień zawodów, z odczuwalną temperaturą poniżej minus 30 stopni.

    Więcej informacji  o Lake Simcoe Championship Ice Fishing Derby znajduje się na stronie internetowej icefishinglakesimcoe.com.

    • Od godz. 12.01 w sobotę, 13 lutego, do 23.59 w poniedziałek, 15 lutego, w ramach Family Fishing Weekend mieszkańcy Ontario mogą łowić bez karty wędkarskiej.  Korzystających z tej okazji, obowiązują jednak ochronne (conservation) dzienne limity połowu. Byłaby to naprawdę świetna okazja, aby wybrać się z rodziną lub ze znajomymi na lód, gdyby nie zimno. Łowienie na otwartym powietrzu w ten weekend może być niebezpieczne.  W ogrzewanej chatce na pewno nie będzie problemu. Na jeziorze Simcoe sporo ice hut operator będzie otwarta w long weekend. Codziennie aktualizowane raporty o stanie lodu na Simcoe znajdziemy w Internecie na stronie: www.fishinglakesimcoe.ca – Ice Watch.

    Warto dodać, że w ramach wyjątku na Joseph Lake w Muskoce będzie wolno łowić już od soboty, 13 lutego. Dlaczego jest to istotny wyjątek?  Normalnie sezon zimowy na Joseph Lake otwiera się każdego roku od 15 lutego. Ze względu na Family Fishing Weekend Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zezwoliło na wcześniejsze otwarcie sezonu w tym roku. Zimą Joseph Lake słynie przede wszystkim z podlodowego łowienia palii jeziorowych (lake trout). Jak twierdzi ministerstwo, mała zmiana daty nie będzie miała ujemnego wpływu na populację tego gatunku.

    • Alternatywą do spędzenia czasu na lodzie w mroźny weekend może też być Spring Fishing & Boat Show, który rozpoczyna się piątek, 12 lutego, i potrwa do poniedziałku, 15.

Godziny otwarcia:
Piątek, 12 lutego: 12.00-20.00  
Sobota, 13 lutego: 9.00-18.00  
Niedziela, 14 lutego: 10.00-17.00  
Poniedziałek, 15 lutego: 10.00-17.00
Adres: The International Centre, 6900 Airport Rd., Mississauga
Ceny biletów:
Dorośli: 15 dol.
Seniorzy: 12 dol. (8 dol. w piątek)
Juniorzy: 10 dol. (wiek 6-15)
Dzieci od lat 6* – wstęp wolny (*pod opieką osoby dorosłej)
Rodzinne: 35 dol. (2 dorosłych, 2 dzieci)

    Na wystawie swoje stoiska będzie miało sporo czołowych firm i sklepów wędkarskich oraz wakacyjnych ośrodków dla wędkarzy. Odbędą się również seminaria i pokazy. Spring Fishing & Boat Show to doskonała okazja, aby zapoznać się z wędkarskimi nowościami i poznać ludzi z wędkarskiego show-biznesu.

    Kto jeszcze nie zaplanował wakacyjnej wyprawy, na wystawie będzie miał okazję zapoznać się z ofertą wędkarskich ośrodków. Jest to najbardziej odpowiednia pora na rezerwację.  Za kilka tygodni, po zakończeniu sezonu na wystawy, będzie już trudno znaleźć coś naprawdę atrakcyjnego. Większość dobrych "lodges" będzie zajęta.

    Na tegorocznej wystawie warto odwiedzić stoisko słynnego ośrodka dla wędkarzy położonego w północnym Ontario – Esnagami Wilderness Lodge, którego gospodarzem będzie właściciel Eric Lund.

    Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się o wyprawach na Esnagami od najbardziej doświadczonej osoby. Esnagami Wilderness Lodge zyskało renomę wśród wędkarzy przede wszystkim ze względu na wyśmienite warunki pobytu, jak zakwaterowanie, wyżywienie, obsługa, możliwości łowienia wielu gatunków ryb, które w Esnagami dorastają do olbrzymich rozmiarów. Jest to bez wątpienia jezioro, na którym można ustanowić swój życiowy rekord szczupaka, sandacza lub pięknie ubarwionego pstrąga źródlanego w otoczeniu niezwykłych krajobrazów.

Okoń na Cook's Bay

    W ostatni weekend, w niedzielę, 7 lutego, wędkarze Polsko-Kanadyjskiego Związku Wędkarskiego rywalizowali w łowieniu spod lodu okoni na jeziorze Simcoe, na Cook's Bay w Keswick.

    Były to już trzecie zawody PKZW w sezonie 2016. W zawodach startowało 11 wędkarzy. Sponsorem zawodów był Mariusz Robak z Hamilton.

Wyniki:

Liczba ryb, waga (kg)  

  1. Roman Runo              30
        (Big Fish 0,72 kg)        10,46  
  2. Waldemar Weselak    30
        (Big Fish 0,60 kg)          7,20
  3. Wojciech Bak            30
        (Big Fish 0,53 kg)           6,87
  4. Janusz Kawalec            30      6,15
  5. Dariusz Hadziewicz    30      5,55
  6. Krzysztof Arsiuta        28      3,45  
  7. Stanisław Zapała      30    3,20
  8. Wojciech Chańko      26    1,62
  9. Mirosław Arsiuta      14    1,60
10. Marek Pastuszek      20    1,35  
11. Mariusz Robak        2    0,44

Klasyfikacja generalna PKZW po ostatnich zawodach:

  1. Roman Runo        79  
  2. Wojciech Bak        68  
  3. Waldemar Weselak    62  
  4. Krzysztof Arsiuta        53  
  5. Stanisław Zapała        48  
  6. Dariusz Hadziewicz    44  
  7. Janusz Kawalec        42  
  8. Wojciech Chańko        36  
  9. Mirosław Arsiuta        31  
10. Mariusz Robak        22  
11. Krzysztof Jaśkielewicz    21  
12. Roman Mikucewicz    15  
13. Marek Pastuszek        13  
14. Andrzej Potz          5  
15. Olek Pietrusiewicz      5

Zaloguj się by skomentować