Goniec

Register Login

Dzień na Skeleton Lake

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Skeleton Lake to jedno z  największych jezior malowniczego regionu Muskoka, które położone jest niedaleko Huntsville. Dojazd do jeziora z Toronto zajmuje 2,5 godziny.

        Przyjmuje się, że jezioro powstało w wyniku uderzenia meteorytu, miliony lat temu. Okresy zlodowacenia przesunęły pierwotny krater pozostawiając jezioro długości 8,3 km i 4,8 km szerokości i maksymalnej głębokości ponad 60 metrów (200 stóp).

        W rzeczywistości jezioro wydaje się być wyrąbane w olbrzymiej skale.  Brzegi są wysokie, strome i skaliste.  Głębokość spada gwałtownie tuż przy samych brzegach. 

        Woda jeziora jest wyjątkowo przejrzysta i zimna. Według mieszkańców, w spokojne dni można zobaczyć do 30  (98 stóp) metrów pod wodę gołym okiem.

       Geodeci, którzy pracowali nad północnym brzegiem jeziora, natknęli się na dwa szkielety spoczywające na skałach. O wyjaśnienie zagadki pochodzenia szkieletów poprosili miejscowego wodza.  Według jego wyjaśnień, on i jego ludzie rozbili zimą obóz nad brzegami jeziora. Kiedy zabrakło im jedzenia, postanowili się przenieść gdzieś indziej. Jedna z kobiet wraz z czternastoletnim synem byli zbyt słabi, aby się poruszać, i pozostali nad jeziorem. Oboje zmarli z głodu, a jezioro zostało nazwane właśnie ku ich pamięci. 

        W Skeleton Lake występują: bassy, palie jeziorowe, sandacze, okonie i sieje. Jezioro nie jest łatwe do łowienia, ze względu na duże głębokości.  Na palie (lake trout) potrzebne są downriggery, aby sprowadzić przynętę przynajmniej na głębokość 50-70 stóp. Bassy można łowić przy brzegach. Tam też sporadycznie trafiają się sandacze i okonie.

        Skeleton  Lake nie jest na pewno dla wędkarzy, którzy liczą na trofea i nieustanne brania. Jest to raczej jezioro na towarzyski wypad i pomoczenie kija bez wielkich oczekiwań. Jest to na pewno dobre miejsce na wyjazd rekreacyjny, żeby popływać na kajaku lub łódką pod żaglem.

        Wyjazd na Skeleton Lake trzeba potraktować jako relaks nad wodą w dobrym towarzystwie.

Opisy zdjęć:

Wisechoice Sporting Goods zajmuje się też naprawami wszelkiego rodzaju broni

Wodowanie łodzi nie jest problemem na Skeleton Lake. Publiczny boat launch jest w dobrym stanie.

Pomimo dużej głębokości tego bassa udało się złowić na muchę. Wszystkie złowione ryby, a były to głównie bassy i sandacze, zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Skaliste brzegi jeziora

Okazały boathouse

Przynęty

Słoneczny, jesienny dzień spędzony na wodzie

Bass małogębowy złowiony na żywca

Pomimo dużej głębokości tego bassa udało się złowić na muchę. Wszystkie złowione ryby, a były to głównie bassy i sandacze, zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Śniadanie w restauracji Skyways przy hwy 11, stacja benzynowa Petro Canada

Zaloguj się by skomentować