Goniec

Register Login

Fishing & Boat Show

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fishing & Boat Show

        W piątek, 17 lutego 2017,  rozpoczyna się Spring Fishing & Boat Show. Wystawa potrwa do poniedziałku, 20 lutego.  

        Miejsce: The International Centre przy 6900 Airport Rd., Mississauga.  

        Chociaż czasy dobrych wystaw już minęły i niektórzy twierdzą, że wystawa jest „dead”, to nadal Fishing & Boat Show jest popularnym miejscem, które odwiedza tysiące wędkarzy. Można tam zawsze coś wypatrzyć i kupić, coś ciekawego się dowiedzieć i przy okazji spotkać znajomych i wędkarzy znanych z telewizyjnych programów. Na wystawę warto się też wybrać, aby zapoznać się ofertami najlepszych ośrodków wczasowych dla wędkarzy.

Godziny otwarcia:    
Piątek, 17 lutego:          12.00 - 20.00
Sobota, 18 lutego:          9.00 - 18.00
Niedziela, 19 lutego:     10.00 - 17.00
Poniedziałek, 20 lutego: 10.00-17.00


Podwodny dron

        PowerRay to niezwykła technologia, która w niedalekiej przyszłości na pewno skusi wielu wędkarzy. PowerRay zadebiutował na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w USA. Ten futurystyczny produkt przesyła dane o tym, co dzieje się pod wodą, na żywo do telefonu lub tabletu. Działa też jak sonda do wykrywania ryb. Może wykryć rybę do 131 stóp poniżej drona, który ma maksymalne zanurzenie do 98 stóp. Czas pracy 4 godziny. Zasięg wi-fi 230 stóp.

        PowerRay posiada również opcjonalne oprzyrządowanie do dostarczania przynęty do wybranej lokacji, które następnie może być monitorowane  i kontrolowane za pośrednictwem aplikacji. System wi-fi przesyła obrazy i dane zarówno  na iOS i Android.

        Aplikacja zapewnia pozycję PowerRay w czasie rzeczywistym i  pozwala użytkownikom wybrać tryb podróży, prędkość i oświetlenie, i obsługuje zintegrowane funkcje kamer 4K ultrawysokiej rozdzielczości dla fotografii podwodnej i wideografią. Może być stosowany w wodzie słodkiej lub słonej wody.

        Użytkownicy mogą też połączyć drona z okularami rzeczywistości wirtualnej, co jest na pewno wciągającym doświadczeniem.  Takie rozwiązanie pozwala na sterowanie robotem, po prostu poruszając głową.

        I jak się nie oprzeć takim możliwościom? PowerRay można obejrzeć w akcji na filmach na YouTube.


Weekend bez karty

        Od godz. 12.01 w sobotę, 18 lutego, do godz. 23.59 w poniedziałek, 20 lutego, w ramach Family Fishing Weekend mieszkańcy Ontario mogą łowić bez karty wędkarskiej.  

        Korzystających z tej okazji obowiązują jednak ochronne dzienne limity połowu.

        Taka okazja, czyli możliwość łowienia ryb bez karty w Ontario, trafia się tylko dwa razy w roku. W lutym podczas Family Weekend i następnie latem, w ramach Family Fishing Week, 1-9 lipca.


Złe prognozy

        Ekolodzy przestrzegają, że intensywne połowy przy zachodnich wybrzeżach Afryki grożą wyginięciem wielu gatunków ryb. Może to spowodować niedobory żywności dla mieszkańców tamtej części świata.

        Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), od  Angoli na południu do Mauretanii na północy 37 gatunków ryb uznano za zagrożone wyginięciem, a o 14 innych mówi się, że są „bliskie wyginięcia”.

Zaloguj się by skomentować