Goniec

Register Login

Gdzie jest lód?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

    Pomimo niskich temperatur przez ostatnich kilka dni na północ od Toronto nie wszystkie jeziora zamarzły.  Przede wszystkim na większości obszaru jeziora Simcoe jest nadal otwarta woda. W środę niecierpliwi wędkarze łowili na Virginia Beach, gdzie lód nie był zbyt gruby i pękał przy pierwszym uderzeniu pierzchnią.

    Na południu Cook's Bay nie ruszy nawet w ten weekend. Na zatoce jest cienka warstwa lodu przykrytego śniegiem. W dodatku pod koniec tygodnia temperatura idzie w górę i możliwe są opady deszczy nad Simcoe. Przez ostatnich kilka dni lodu zbyt wiele więc nie przybyło.  

    Na północy spadło dużo śniegu, a poza tym wiały silne wiatry. Te dwa czynniki znacząco spowolniły tworzenie się lodu na jeziorach.  Na dobry lód na  Simcoe trzeba więc będzie jeszcze trochę poczekać.

    Całkowicie zamarznięte są dwa popularne jeziora, Couchiching i St. John koło Orilli. Na lodzie leży jednak sporo śniegu. Na Couchiching wyjeżdża najwięcej klientów sklepu wędkarskiego True Canadian Outdoors. Na jeziorze można się spodziewać lodu grubości 4-5 cali.

    W okolicach Coldwater na Black Lake (MacLean) jest lód, na który od kilku dni wchodzą wędkarze.

    Kilka dni temu w niektórych miejscach na Bay of Quinte lód miał grubość 4 cali.


Biuletyn Esnagami

    6 stycznia 2016 r. ukazało się najnowsze wydanie biuletynu elektronicznego wydawanego każdego roku przez Esnagami Wilderness Lodge. Znajdziemy w nim między innymi listę największych złowionych i wypuszczonych ryb w sezonie 2015.   

    W kategorii szczupaka zwycieżył Pat Tighe – 46 cali. Największego sandacza długości 30 1/2 cala złowił Max Earick Jr. Pierwsze miejsce w prestiżowej kategorii pstrąga źródlanego (brook trout) zajęła wędkarka Sandy Root.  Jej pstrąg, który był złowiony na rzece Esnagami na muchę ważył 6 funtów i miał długość 20 1/2 cala.

    W wyniku losowania wyłoniono czterech wędkarzy, którzy w tym roku spędzą tydzień na Esnagami za darmo.

    Ośrodek Esnagami Wilderness Lodge będzie miał swoje stoisko na wystawie Spring Fishing & Boat Show, który odbędzie się w Toronto 12-15 lutego.

    Biuletyn znajdziemy w Internecie na: www.flsyfishingesnagami.com lub na Facebook – Esnagami Wilderness Lodge.


Komunikat  PKZW

    Zarząd Polsko-Kanadyjskiego Związku Wędkarskiego informuje, że terminy zawodów wędkarskich ustalonych na  listopadowym  zebraniu  zostaną przesunięte ze względu na brak lodu. Nowe terminy zostaną podane, prosimy o śledzenie strony internetowej PKZW i gazety "Goniec".

    Opłata za każde zawody wynosi 35 dol.,  opłata członkowska nie będzie pobierana tak jak w ubiegłym roku. Każdy uczestnik zawodów będzie automatycznie członkiem PKZW. W zależności od frekwencji na zawodach nagrody pieniężne dla pierwszych trzech wędkarzy  zawodów  zimowych i  na koniec sezonu będą ustalone później.

    W tym roku PKZW obchodzi 25-lecie. Planowany jest piknik z tej okazji.

Więcej w tej kategorii: « Słaby start Dorsze zimą »
Zaloguj się by skomentować