Goniec

Register Login

Kołowrotki wędkarskie 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe kołowrotki wyposażone w najnowsze rozwiązanie techniczne umożliwiające wędkarzowi komfortowe łowienie.  Oto kilka kołowrotków, na które warto zwrócić uwagę  w 2017 roku.

Shimano NASCI 

W 2017 r. Shimano liczy na rynkowy sukces z kołowrotkiem NASCI, który został zaprezentowany na targach ICAST w 2016 r. NASCI wyposażony jest  przekładnię Hagane. Termin Hagane został zapożyczony z japońskiego i  oznacza obróbkę metalu. Ta kłuta na zimno z aluminium przekładnia zachowuje płynność przez długi czas. Cena sugerowana przez Shimano – 139 dol.

Daiwa Luvias

Nie może być o kołowrotkach bez Daiwy.  Luvias napakowany jest najwyższej jakości rozwiązaniami jakich można się spodziewać po kołowrotkach wyprodukowanych w Japonii. Luvias charakteryzuje się niesamowicie płynną pracą i ekstremalnie niską wagą.  Cena sugerowana  w zależności od modelu – 299-399 dol.

Nowa Okuma Helios SX

To flagowy kołowrotek Okumy w sezonie 2017.  W tym kołowrotku Okuma zastosowała rotor z włókna węglowego, redukując tym samym masę.  Cena sugerowana 179 dol.

Pflueger Patriarch

Lekkość i płynność to dwie najbardziej widoczne cechy Patriarcha. „Cacko” – jeśli chodzi o wygląd. Cena sugerowana przez producenta – 199 dol.

ABU Garcia Revo Rocket

To niezwykle szybki kołowrotek, przydatny w sytuacjach, gdzie  istotne jest szybkie zwijanie luźnej żyłki lub szybkie prowadzenie przynęty. Cena sugerowana – 199 dol.

Sztuka wiązania węzłów

        Kto chce łowić powinien znać kilka węzłów do wiązania haczyków, przynęt czy też łączenia żyłek.  Wiązanie węzłów to przydatna umięjętność, którą niestety łatwo się zapomina.  Na szczęście dla tych, którzy mają problemy z zapamiętywaniem jest wiele „appów” na telefony, z których warto korzystać.

Szkoła węzłów:

Palomar – to  łatwy węzeł do haczyków i przynęt o dużej wytrzymałości. Ten węzeł koniecznie trzeba znać. 

Zaloguj się by skomentować