Goniec

Register Login

Najlepsze aplikacje dla wędkarzy

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

ryby21-5-iFishryby21-6-iFishIfish

Ifish jest aplikacją tylko na iPhone. Dzięki temu dodatkowi uzyskamy informacje o miejscach do łowienia w pobliżu terenu, gdzie się znajdujemy.
Zawiera mapy z głębokościami, dojazd, pogodę, zaznaczone dobre miejsce do łowienia i pory dnia. Aplikacja podzielona jest na Albertę, Ontario, Saskatchewan i USA. Kosztuje 4,99 dol. Na Ifish znajdziemy 8200 jezior, stawów i innych zbiorników w Ontario.


Marine&Lakes: USA & Canada

To jedna z najlepszych aplikacji na iPhone i Android. Za 14.99 dol. kupimy mapy jezior z głębokościami oraz wieloma innymi przydatnymi informacjami w nawigacji. Ta aplikacja ma wiele możliwości, takich jak wybór map, mierzenie odległości, zaznaczanie dobrych miejsc do łowienia, ustawianie pokazywania głębokości łowienia, np. pomijając płytką wodę poniżej preferowanej głębokości.

Dobre miejsca do łowienia łatwo jest zaznaczyć i korzystać z nich podczas kolejnych wypraw na wodę. Namiary można wysłać do kogo chcemy, do kolegi czy też na portale socjalne.

Dzielenie się jednak miejscami do łowienia na Facebook nie jest raczej polecane.

ryby21-4moj-app

ryby21-2-gpsryby21-3-gps

Jedna z funkcji pozwala nawet na znalezienie artykułów i przewodników z magazynów wędkarskich dotyczących obszaru, gdzie się znajdujemy, według kategorii, które podzielone są na dwie sekcje: sporty wodne i sporty zimowe. W sekcjach znajdziemy kategorie, jak na przykład: wędkarstwo, nurkowanie, kajaki, żeglarstwo itp.

Do aplikacji warto dokupić dwa dodatkowe moduły: Nav Module i Advanced Map Options. Koszt niewielki – 6 dol. Generalnie za nieco ponad 20 dol. kupimy dobry produkt, przydatny na wodzie którym da się zastąpić GPS.

 

ryby21-7-fishtimesIsolunar Hunting and Fishing Times

Pracuje na iPhone. Korzysta z GPS-u w telefonie, aby określić położenie geograficzne. Podaje informacje o najlepszym czasie do łowienia, zachodzie i wschodzie słońca w miejscu, w którym się znajdujemy. Analizuje czas dobrych brań na podstawie faz księżyca. Pracuje na całym świecie. Cena 4,99 dol.


ryby21-8-fishappWęzły

Wiązanie haczyków i przynęt łatwo ucieka z głowy. Jest to coś, czego nie robi się codziennie, więc łatwo się zapomina. Tutaj pomocna jest aplikacja pod nazwą Animated Fishing Knots, która zawiera bazę danych o 21 węzłach. Są to animowane instrukcje, zdjęcia i zastosowanie. Cena 0,99 dol. Do użytku na iPhone.

 

Nowe sklepy wędkarskie w Toronto

W ostatnich tygodniach w Toronto otworzyły się dwa nowe sklepy wędkarskie. Obydwa sklepy mają "strategiczne" lokalizacje w pobliżu autostrad 400 i 401.

Jak wiadomo, sklep Proline na Jane został zamknięty. Przy 1816 Jane Street został otwarty sklep All Nation Fishing. Jego właścicielem jest Valerio, jeden z byłych właścicieli Fish On-Tario. Sklep ma dość długie i dogodne godziny pracy i ma w sprzedaży żywce i inne żywe przynęty. Adres w Internecie: www.allnationfishing.ca.

ryby21-1sklepJadąc od południa, sklep znajduje się po zachodniej stronie ulicy. Natomiast zaledwie minutę od zjazdu na Jane St. z autostrady, kierując się tym razem na północ, znajduje się inny nowy konkurencyjny sklep wędkarski – Toronto Outdoor Store. Położony kilka metrów od Jane St. na 11 Gordon Mackey, zaraz przy stacji paliwowej Petro Canada i McDonald.

Ten sklep również oferuje żywce i inne przynęty. Posiada również duży parking, łatwy do manewrowania dużym autem z łodzią. Można szybko zrobić zakupy i powrócić na autostradę. Adres w Internecie: www.torotnooutdoorstore.com.

Ulica Jane w Toronto ma długą historię sklepów wędkarskich. Pierwszy sklep dla wędkarzy powstał tam ponad 40 lat temu, jego pierwszym właścicielem był założyciel w późniejszym czasie firmy produkującej wina – Magnotta Winery. Sklep znajdował się przy 1705 Jane St. Przez lata zmienił siedmiu właścicieli.

Ostatnio zmieniany sobota, 25 maj 2013 21:17
Zaloguj się by skomentować