Logo
Wydrukuj tę stronę

Perchin for MS 2018

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

        Po raz trzeci z rzędu zawody Perchin for MS zostały odwołane.  Organizator zawodów Doug Poirier podjął decyzję o odwołaniu zawodów ze względu niepewny lód na jeziorze Simcoe, w pobliżu Sibbald Provincial Park.  Była to trudna decyzja, ale w pełni uzasadniona.

        W sobotę, 3 marca, w Sibbald Provincial Park odbędzie się losowanie nagród pieniężnych i rzeczowych, które rozpocznie się o godz. 12.30. Rejestracja będzie otwarta od godz. 11.00.

        Odwołanie Perching for MS po raz kolejny spotkało się z niezadowoleniem ze strony części wędkarzy.  Na Facebooku wędkarze stanowczo  sugerowali organizatorowi przede wszystkim zmianę terminu zawodów na początek lutego, kiedy warunki do łowienia na lodzie na Simcoe są zazwyczaj sprzyjające. 

        Od samego początku największym problemem Perchin for MS była pogoda. Albo padał deszcz, albo wiał huraganowy wiatr, albo nie było bezpiecznego lodu.

        Doug Poirier może mówić znowu o pechu swoich zawodów jako organizator. Jako uczestnik innych zawodów podlodowych na Simcoe miał natomiast szczęście. 17 lutego zajął pierwsze miejsce na zawodach w Barrie – Simcoe County Home Builders Association 12th Annual Ice Fishing Tournament. W nagrodę za największą złowioną rybę (sieja ponad 4 funty) na kilkuset uczestników otrzymał pojazd Kawasaki Side by Side Mule. Tej zimy, pomimo że ma problemy z poruszaniem startował też w zawodach Canadian Tire Lake Simcoe Championship Ice Fishing Derby.

        U organizatora zawodów Douga Poiriera, zapalonego wędkarza, myśliwego i byłego strażnika ochrony przyrody, zdiagnozowano stwardnienie rozsiane w 2009 r. W październiku 2010 przebywał między innymi na leczeniu w Polsce, w AMEDS Centrum. Obecnie jego  stan zdrowia się ciągle pogarsza. Nie przestaje jednak walczyć. Jak może próbuje wesprzeć innych i pokazać, że kiedy  człowiek jest chory, nie oznacza to, że jego życie już się zatrzymało...

Lód znika

        Według prognostyków z Weather Network, luty miał być bardzo zimny. A był rekordowo ciepły, co znacznie skróciło sezon łowienia na lodzie na jeziorach. 

        Na Simcoe lodu ubywa z dnia na dzień. Na Cook’s Bay (droga 89)  jest ponad 12 cali lodu. W środę na zatoce stało jeszcze kilka domków – Blue Hats, Terry Goya. Jednak jest coraz trudniej wejść na dobry lód. Przy brzegach utworzył się już dość szeroki pas wody. Bez wysokich gumowców i kolców nie ma co się wybierać.

        Na jeziorze Simcoe do 15 marca chatki – ice huts – muszą być usunięte z lodu. Kto tego nie zrobi, może zostać ukarany grzywną przez ministerstwo zasobów naturalnych i leśnictwa. 

        15 marca jest również ostatnim dniem sezonu na sieje, palie jeziorowe, sandacze i śledzie jeziorowe na Simcoe. Szczupaki na Simcoe wolno łowić do końca marca, okonie i crappie cały rok. 

        Na wielu innych jeziorach sezon na sieje i palie będzie wciąż otwarty po 15 marca.

        Pomimo prawnego obowiązku zabezpieczania otworów w lodzie, który określa punkt 263. w kanadyjskim kodeksie karnym, zdarza się, że duże przeręble w lodzie pozostawione przez wędkarzy nie są odpowiednio oznakowane i zabezpieczone. 

        Szczególnie trzeba uważać na miejsca, gdzie stały chatki.

Fotogaleria

        Udany dzień na Second Depot Lake. W dzień dobrze brały szczupaki, a w nocy miętusy. Second Depot Lake położone jest 30 km na północ od Kingston (droga 38). 

        Pomimo że dojazd na to jezior zajmuje 3 godziny, w weekend można tam spotkać  polskich wędkarzy z Toronto. Jezioro jest częścią Depot Lakes Conservation Area. 

        W Second Depot Lake występują następujące gatunki ryb: sandacz, szczupak, okoń, crappie, bluegill, bass i miętus.

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 marzec 2018 19:40

Artykuły powiązane