Goniec

Register Login

Pierwsza piątka na 2017

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

        Oto pięć modeli kołowrotków, które na pewno znajdą się na radarze wędkarzy w 2017 r.

        Nowa seria Shimano Metanium MGL jest produktem najnowszej technologii i materiałów.  Korpus kołowrotka, wykonany z HAGANE, jest twardy, lekki i pobawiony jakichkolwiek zniekształceń przy dużych obciążeniach. W tej serii jest sześć kołowrotków, wszystkie 150-tki z trzema różnymi przełożeniami, zarówno lewo- i praworęczne. Cena 420 dol. amer.

        Okuma Helios

        Każdego roku Okuma próbuje czymś zaimponować i kołowrotek spinningowy Helios SX jest tego dobrym przykładem.  Lekki korpus, boczne  pokrywy  i rotor wykonane są włókna węglowego o nazwie C40-X, które jest 25 procent lżejsze i 50 procent silniejsze niż odpowiedniki grafitowe. Ten kołowrotek wyposażony jest w 8 łożysk ze stali nierdzewnej odpornej na korozję i 1 łożysko oporowe. Pozostałe dane o kołowrotku:

        – Korpus w technologii TCA: Torsion Control Armor – zapobiega skręcaniu pod obciążeniem;

        – Rolkowe łożysko oporowe Quick-Set Quick-Set;

        – Precyzyjnie wycinany z mosiądzu wałek zębaty;

        – ALG: Precyzyjnie wykonane, ze stopu AlumiLite, przekładnia główna i koło oscylacyjne;

        – Sztywna, wycinana z aluminium, anodyzowana korbka;

        – Wytrzymały kabłąk z pełnego aluminium;

        –  RESII: Cyfrowy system wyważania rotora;

        – System kontroli linki na szpuli – ułatwia jej schodzenie ze szpuli w czasie rzutu.

        Okuma Helos SX dostępny jest w rozmiarach: 20, 30 i 40. Cena  130 dol. amer.

        Abu Garcia MGXtreme

        Ten kołowrotek to klejnot, który waży zaledwie 4,5 uncji, co jest niezwykłe. Obudowa wykonana z magnezu i włókna węglowego zapewnia mały ciężar, ale też maksymalną trwałość. Jest to kołowrotek niezwykle szybki o przełożeniu 8,1:1. Minusem jest, że hamulec ma tylko wytrzymałość 12 funtów. Jest to więc kołowrotek do mniejszych przynęt. MGXtreme jest w jednym rozmiarze, a oferowany jest w obu modelach lewej i prawej stronie. Cena 500 dol. amer.
        
        One 3 Creed GT

        Ten będzie się sprzedawał bez problemów. Ma agresywny wygląd i dobre elementy, które wykonane są węgla: korpus, przekładnie, korbka i system hamulcowy. Jest superlekki, bo waży tylko 7 uncji, i niedrogi. Kosztuje 80 dol. amer. i w tym przedziale cenowym nie ma sobie równego.

        Pflueger Prezydent XT

        Uaktualniony model XT wyposażony jest 9 łożysk kulkowych zapewniających nienaganną płynność. Jak przystało na Pfluegera, jest to bardzo estetycznie wyglądający kołowrotek, wygodny i ergonomiczny. Waży 7,7 uncji, nawija 31 cali linki za jednym pełnym obrotem. Cena tylko 80 dol. amer.


 

Salmo sprzedane!

        Legendarna polska firma Salmo została sprzedana. Nowym właścicielem marki Salmo jest znana brytyjska firma Fox International, która zamierza zwiększyć  i wzmocnić swoją obecność na rynku przynęt na drapieżniki.
        Firma Salmo powstała w Polsce 25 lat temu. Jej założycielem był Piotr Piskorski. Przez ostatnie lata Salmo zdobyło uznanie na całym świecie. Znany do tej pory najbardziej ze sprzętu karpiowego FOX, pięć lat temu rozbudował swoją ofertę rynkową, powołując do życia Fox Rage – pełną linię sprzętu na ryby drapieżne.

Zaloguj się by skomentować