Goniec

Register Login

Pijak czy bohater?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Pijak czy bohater?

    6 lutego 2016 r. czterech kolegów i zapalonych wędkarzy: Brent Fisher (47 lat), Ross Guy (50), obaj z Innisfil, oraz Brad Jakubiak (57) z Coldwater i Mike Rimmer (56) z Alliston wyruszyło na skuterach po zamarzniętej Victoria Harbour – Georgian Bay, do oddalonej 2 km od brzegu chatki na lodzie, zamierzając spędzić kilka godzin na łowieniu ryb. W drodze do chatki sprawdzili lód, który miał grubość 8-10 cali.

    Zasiedzieli się i w drogę powrotną wyruszyli już dość późno przy szybko zapadającym zmroku. Ich trasa powrotna była jednak inna od tej, którą wcześniej przyjechali do chatki. Tuż obok małej wysepki pierwsza maszyna, na której siedzieli Brad Jakubiak i Mike Rimmer, natknęła się niespodziewanie na szczelinę w lodzie i natychmiast poszła na dno, pozostawiając obu wędkarzy porażonych szokiem w wodzie. Na ich ratunek bez na namysłu z drugiego skutera rzuca się Fisher. Jednak próbując wyciągnąć kolegów za rękę, sam ląduje w wodzie. Teraz trzej walczą o życie i zaczyna ogarniać ich panika.

    Do ratowania kolegów rusza Ross Guy, który był pasażerem na skuterze prowadzonym przez Fishera. Ross próbuje opanować sytuację, uspokoić kolegów i pomóc im wydostać się na lód.  Przy pomocy trzymetrowej linki udaje się mu wydobyć z wody Jakubiaka, który stracił już czucie w rękach i nogach. Ostatkiem sił na lód wdrapał się Rimmer. Ross Guy ruszył teraz po Fishera, który miał na sobie pływający kombinezon, ale zdezorientowany, w szoku i panice zaczął odpływać coraz dalej od krawędzi lodu.  Był coraz dalej i Ross nie mógł mu pomóc.

    Pomimo że Ross Guy był pod wpływem wypitego w chatce alkoholu, wskoczył na skuter Fishera i ruszył po pomoc.

    Do akcji włączyli się ratownicy na ślizgu z napędem śmigłowym, którzy odnaleźli zdezorientowanych i wycieńczonych Jakubiaka i Rimmera, na końcu trafili na Fishera, który już nie żył.

    Ross Guy wrócił do brzegu, gdzie policjanci założyli mu kajdanki i zabrali go na posterunek. Po przeprowadzeniu rutynowego badania na zawartość alkoholu w organizmie Ross Guy został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Pobrane zostały od niego odciski palców i wylądował w areszcie. Nawet nie wiedział, co dzieje się z jego kolegami.

    Cztery  dni później w swoje urodziny, Ross Guy i jego dwaj koledzy uczestniczyli w pogrzebie Brenta Fishera. Starali się pocieszyć ojca zmarłego kolegi, 88-letniego Stewarda Fishera, byłego policjanta i strażnika ochrony przyrody.

    Po trzech tygodniach Ross Guy został uniewinniony bez żadnych wyjaśnień ze strony policji. W końcu też zwrócono mu prawo jazdy. Przez trzy tygodnie jeździł do pracy w Barrie taksówką, co kosztowało go 50 dol. dziennie.

    Dla swoich kolegów jest bohaterem. Brad Jakubiak i Mike Rimmer zawdzięczają mu życie. Po wstępnym raporcie policji, media przedstawiły Rossa Guya jako pijaka, który spowodował śmierć swojego kolegi.


Ostatnie zawody zimy

    Polsko-Kanadyjski Związek Wędkarski zaprasza na ostatnie zawody w sezonie zimowym.

    Zawody odbędą się w niedzielę, 6 marca, na Little Lake, Barrie – Cedar Camp Grounds, 10 Little Lake Dr.         

    Rozpoczęcie zawodów o godz. 7.30.

    Łowić będziemy wszystkie gatunki ryb dozwolone w ontaryjskim regulaminie. Prosimy o punktualne przybycie.
    
Klasyfikacja generalna PKZW przed ostatnimi zawodami zimy, pierwsza dziesiątka:

  1. Roman Runo         pkt 79
  2. Wojciech Bak        68
  3. Waldemar Weselak    62
  4. Krzysztof Arsiuta           53
  5. Stanisław Zapała       48
  6. Dariusz Hadziewicz       44
  7. Janusz Kawalec           42
  8. Wojciech Chańko       36
  9. Mirosław Arsiuta       31
10. Mariusz Robak           22


Perchin for MS odwołane

    Podlodowe zawody Perchin for MS, które miały się odbyć  w sobotę, 5 marca, na jeziorze Simcoe, zostały odwołane. Ostateczna decyzja o odwołaniu zawodów została podana do wiadomości w ubiegłą niedzielę w nocy.

    Organizatorzy zwlekali dość długo z odwołaniem imprezy w nadziei, że sytuacja z lodem może się jeszcze poprawić przez następnych kilka dni.

    Niestety, w rejonie jeziora Simcoe, gdzie 250 drużyn miało łowić okonie, w okolicy pomiędzy Sibbald Provincial Park, Georgina Island i Jackson's Point, lód był zbyt cienki. Poza tym w pobliżu tego pojawiła się otwarta woda.

    Perchin for MS jest drugą dużą imprezą wędkarską, która została odwołana ze względu na słaby lód na Simcoe tej zimy.  

    Na początku lutego na Kempenfelt w Barrie został odwołany popularny Ice Fishing Tournament.

    Przewidziane nagrody pieniężne i inne zostaną rozlosowane.  Organizatorzy zawodów Perchin for MS proszą o przybycie w sobotę, po godz. 11.00, do Sibbald Provincial Park na piknik i aukcję.  

    W tym roku na aukcji znalazło się wiele niezwykle atrakcyjnych wakacyjnych wyjazdów do ośrodków wczasowych dla wędkarzy w Ontario.

    Losowanie nagród rozpocznie się o godz.12.30.  Pierwsza nagroda to 2 tys. w gotówce oraz cenna nagroda rzeczowa.

    Aby ubiegać się o nagrodę, każdy członek drużyny musi być obecny na losowaniu.  

    Jeśli jeden z członków drużyny nie może uczestniczyć w losowaniu, to drugi nadal kwalifikuje się do własnej nagrody, ale nie może jej odebrać dla kogoś innego.

Zaloguj się by skomentować