Goniec

Register Login

Prezent dla wędkarza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aby uszczęśliwić wędkarza, niby nie potrzeba wiele, a jednak wybór prezentu pod choinkę dla takiej osoby może się okazać wyzwaniem. Niełatwo jest wybrać coś, czego wędkarz nie ma lub czego będzie używał i z czego będzie się naprawdę cieszył.

Wędka wydaje się być pierwszą rzeczą, która najbardziej pasuje na prezent dla wędkarza. Wędka jako świąteczny podarunek nie jest jednak dobrym pomysłem. Ta część wędkarskiego sprzętu jest zbyt personalna i wymaga sprawdzenia przed użyciem. Wędkarz powinien wziąć kij do ręki, samemu wypróbować i ocenić, i albo będzie leżał w ręku, albo nie. Jeśli wiemy, jaki jest wymarzony model wędki dla naszego wędkarza, to wtedy nie ma problemu i można taką kupić. Najważniejsze, żeby samej wędki nie kupować w ciemno.

Łatwiej jest z kołowrotkami na prezent. Niektóre modele kołowrotków należą do pewniaków na prezent, ponieważ mają już potwierdzoną renomę. Z Shimano Stradica lub Daiwy Tournament SS każdy wędkarz będzie się cieszył.

Przeważnie im droższy model kołowrotka wybierzemy, tym będzie to lepszy wybór. Przyzwoity kołowrotek Daiwa lub Shimano jest jednak sporym wydatkiem.

Czasami warto zaryzykować i zupełnie zaskoczyć naszego wybranego wędkarza swoim prezentem, kupując na przykład kołowrotek muchowy – fly reel, czy też float reel do łowienia w nurcie rzeki. Czyli coś, z czym nigdy nie miał do czynienia nad wodą. Możliwe, że taki właśnie podarunek stanie się impulsem, aby spróbował innego sposobu łowienia.

Jeszcze większą niespodziankę zrobimy, jeśli pod choinkę nasz wędkarz otrzyma tygodniową wyprawę do jednego z resortów w północnym Ontario, nawet jeszcze w jakieś bardziej egzotyczne miejsce. Kilka dni prawdziwych wędkarskich wczasów było by idealnym prezentem. Zawsze dobrym wyborem na letnią wyprawę będzie Esnagami Wilderness Lodge.

Jeśli nie kilka dni na północy, to chociaż jednodniowa wyprawa na ryby bliżej domu, ale za to z zawodowym przewodnikiem. To na pewno będzie niezwykły prezent.

Niekoniecznie prezentem musi być coś ze sprzętu do samego łowienia. Może to być wodoodporny aparat fotograficzny, czy też coś do ubrania, np. lekka, wygodna, nieprzemakalna i oddychająca kurtka z gore-texu. Duży wybór odzieży typowo wędkarskiej z gore-texu znajdziemy w takich sklepach, jak Bass Pro Shop, czy też Cabela's.

Oba sklepy mają w sprzedaży własne firmowe, bardzo dobrej jakości kurtki i spodnie z gore-texu. Jedną z najlepszych na rynku i w dobrej cenie jest kurtka znana pod nazwą Bass Pro Shops Pro Qualifier Gore-tex Rain Parka. Do tej kurtki do kompletu można też dokupić spodnie na szelkach – Bass Pro Shops Pro Qualifier Gore-tex Rain Bibs. Kurtka Bass Pro Shops Pro Qualifier z dwuwarstwowego gore-texu za 250 dol. bije na głowę jakością i wytrzymałością dużo droższe innych firm. Mankamentem Bass Pro Shops Pro Qualifier jest to, że mają za dużo emblematów i napisów. Logo Bass Pro Shop na kurtce widać na kilometr...

Ceny kurtek lub spodni z gore-texu nadal są bardzo wyśrubowane i zaczynają się zwykle dopiero od 200 dol. Dla porównania, kurtka Simms G4 Pro kosztuje prawie 800 dol. Simms stworzył jednak wizerunek firmy, która produkuje najwyższej jakości ubrania z dobrą gwarancją dla zawodowych przewodników i wędkarzy, którzy na wodzie spędzają naprawdę dużo dni w roku i lubią czuć się jak najbardziej komfortowo.

Jeszcze inną klasę ubrań z gore-texu ma Arcteryx, MEC i North Face, które są bardziej "uniwersalne". Pasują i na ryby, i na każdą inną okazję.

Niezwykłe ubrania dla wędkarzy na każdą porę roku znajdziemy też w ofercie firmy Patagonia.

Jeśli ktoś zupełnie nie ma pomysłu, co wybrać dla wędkarza, to zawsze może być gift card.

Zaloguj się by skomentować