Goniec

Register Login

Rozpoczęcie sezonu PKZW 2016

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

    Nieco z opóźnieniem z powodu braku lodu, wędkarze Polsko-Kanadyjskiego Związku Wędkarskiego rozpoczęli 25. sezon.

    Pierwsze zawody odbyły się w sobotę, 23 stycznia 2015 r., na oddalonym o 160 km na północ od Toronto jeziorze MacLean, położonym w okolicach Coldwater. Były to zawody w łowieniu crappie spod lodu, na które przybyli wędkarze z Toronto, Mississaugi i Hamilton.

Wyniki zawodów

Miejsce                  Liczba ryb Waga (kg)  
1. Roman Runo         12  2,1  
2. Waldemar Weselak        10  1,45   
3. Dariusz Hadziewicz            8  1,29   
4. Wojciech Bak        13   1,22   
5. Janusz Kawalec          7   0,72   
6. Krzysztof Arsiuta          4   0,54   
7. Wojciech Chańko          2   0,41   
8. Roman Mikucewicz            2   0,19   
9. Stanisław Zapała          1   0,14

    Największe trzy crappie złowili następujący wędkarze: Roman Runo – 0,5 kg, Dariusz Hadziewicz – 0,39 kg, Waldemar Weselak – 0,35 kg.

   Klasyfikacja generalna PKZW po pierwszych zawodach:

  1. Roman Runo          pkt    28
  2. Waldemar Weselak        23
  3. Dariusz Hadziewicz        21
  4. Wojciech Bak        19
  5. Janusz Kawalec        18
  6. Krzysztof Arsiuta        17
  7. Wojciech Chańko        16
  8. Roman Mikucewicz        15
  9. Stanisław Zapała         14
10. Mariusz Robak          5

        Kolejne zawody PKZW odbędą się już w sobotę, 30 stycznia, na jeziorze St. John koło Orilli. Rybą zawodów jest szczupak. Zbiórka przed zawodami w Timie Hortonsie na Hwy 400 North o godz. 5.45. Rozpoczęcie zawodów o godz. 7.45. Opłata za zawody wynosi 35 dol. Pierwsza trójka otrzymuje nagrody pieniężne. Wysokość nagród zależy od liczby uczestników w danych zawodach.

    Uwaga: w przypadku odwołania zawodów PKZW, na przykład ze względu na złe warunki pogodowe, w dzień poprzedzający zawody, po godz. 20.00, na stronie internetowej www.pkzw.org ukaże się komunikat.

    Spod lodu na jeziorze St. John oprócz szczupaków trafiają się duże sandacze, crappie i okonie. Szczupaki na St. John dorastają do przyzwoitych rozmiarów. Ryby ponad 5 kg nie są rzadkością.


Lód na Simcoe

    W ubiegły weekend na jeziorze Simcoe na dobre rozpoczęło się ice fishing. Tysiące wędkarzy łowiło na Cook's Bay. Również Virginia Beach i Port Bolster nie mogło narzekać na brak wędkarzy. Największy ruch na lodzie panował na pewno na Cook's Bay, na wysokości miejscowości Gilford (koniec 89). Na zatoce były idealne warunki do łowienia ryby lub uprawiania innych sportów zimowych.  

    W weekend średnia grubość lodu na południowym Cook's Bay wynosiła 6 cali, a w niektórych miejscach nawet 9 cali. Był na tyle wytrzymały lód, że poruszały się po nim atv i skutery śnieżne. W Keswick na lodzie parkowano też auta.

    Tymczasem na Kempenfelt Bay wędkarze wyruszali na lód i łowili przede wszystkim palie jeziorowe.  W niedzielę na Bear Point nie można było znaleźć parkingu już o 7 rano. Grubość w okolicach Bear Point wynosiła zaledwie 2-3 cale. Pierzchnia przechodziła przez lód za drugim uderzeniem.

    Jak na głęboką zatokę Kempenfelt nie było to zbyt wiele i wchodzenie na taki lód to po prostu duże ryzyko. Palie na pierwszym lodzie brały wyjątkowo dobrze.

Zaloguj się by skomentować