Goniec

Register Login

Szczupaki biorą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szczupaki biorą

        Eric Lund – właściciel Esnagami Lodge – ze szczupakiem złowionym na Betty Lake (na zdjęciu poniżej). To jezioro położone jest tuż obok Esnagami.  Aby dostać się na Betty, trzeba po prostu przejść 200 metrów leśną ścieżką. Betty to raj dla wędkarzy lubiących łowić szczupaki.  Kto łowi na Betty, nigdy nie zabiera stamtąd szczupaków, dlatego ich populacja i rozmiary są imponujące. Trudno, aby na Betty nie złowić okazałego szczupaka.


Dla taty do kieszeni

        Signal to najnowsze narzędzie wielofunkcyjne firmy Leatherman zaprojektowane specjalnie dla wszystkich miłośników wypraw outdoor i survival.  Tata wędkarz czy myśliwy powinien być zadowolony z takiego prezentu na Dzień Ojca.

        Signal mieści aż 19 narzędzi. Wszystkie posiadają blokadę. Wśród akcesoriów typowo survivalowych, wyciąganych na zewnątrz, znajdują się: krzesiwo, gwizdek ratowniczy, diamentowa ostrzałka, ostrze nożowe otwierane przy pomocy jednej ręki i niewymagające rozkładania kombinerek, wymienne ostrza przecinaka do drutu, wkrętak z gniazdem na wymienne końcówki (bity). 

        Na okładzinach znajduje się powłoka DLC – twarda i odporna na zarysowania. Powłoka ta ma także właściwości antykorozyjne i zapobiega powstawaniu refleksów świetlnych. W zestawie otrzymujemy nylonową kaburę oraz zdejmowany, sprężysty klips, dzięki któremu możemy przyczepić multitool do paska lub kieszeni. Narzędzie posiada 25-letnią gwarancję. 

        Multitool został wyposażony w następujące funkcje: kombinerki wydłużone płaskie, kombinerki uniwersalne, standardowy przecinak do drutu (wykonany ze stali 154CM), przecinak do drutu twardego (wymienny ze stali 154CM), przyrząd do zdejmowania izolacji, nóż z częściowo ząbkowanym ostrzem wykonany ze stali 420HC, dwurzędowa piła, młotek, szydło/rozwiertak z oczkiem, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, Hex Bit Driver 1/4 cala, duże gniazdo na wymienne bity + jeden dwustronny bit, płaski klucz uniwersalny do nakrętek 1/4 cala, karabińczyk, płaski klucz uniwersalny do nakrętek 3/16 cala, gwizdek ratowniczy, krzesiwo, diamentowa ostrzałka.

        Rozpracowanie tego narzędzia może zabrać nieco czasu, dlatego warto skorzystać z filmów instruktażowych na YouTube. Leatherman Signal można kupić w większości sklepów turystycznych – cena 125 dol. 

        Leatherman ma w swojej ofercie jeszcze kilka podobnych modeli narzędzi wielofunkcyjnych. Np. Surge to jeden z najbardziej zaawansowanych „multitooli” posiadający aż 21 praktycznych i przydatnych funkcji. 

        Surge to prawdziwy mistrz wagi ciężkiej. Jest to największy multitool, który przez samego producenta został określony mianem heavy duty. Narzędzie to zostało stworzone z myślą o naprawdę profesjonalnym i ciężkim zastosowaniu. Lata doświadczeń pokazały, że model Surge spełnia swoje zadania z wyjątkową skutecznością, nie zostawiając nawet najmniejszego pola do kompromisu.

        Najważniejszym i głównym narzędziem multitoola Leatherman Surge są duże kombinerki. Zostały one podzielone na kilka praktycznych części o różnych zastosowaniach:

        – kombinerki podłużne płaskie do przytrzymywania, ściskania i dokręcania niewielkich śrub,

        – kombinerki uniwersalne do większych śrub,

        – wymienny przecinak do drutu podzielony na część płaską oraz wcięcie do przecinania drutu twardego. W całości został on wykonany z bardzo dobrej stali 154CM.

        Dużą zaletą modelu Leatherman Surge jest fakt, że bez otwierania konstrukcji multitoola mamy dostęp aż do czterech dużych, blokowanych narzędzi. Podstawowym i najczęściej używanym jest nóż ze stali 420HC. Posiada on krawędź plain (gładką) i długość 6,9 centymetra, a do jego otwarcia jedną ręką służy podłużne wcięcie w głowni. Nóż tego typu stanowi idealny backup dla noża EDC, który nosimy na co dzień ze sobą.

Zaloguj się by skomentować